INCEPTION (Генезис)

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Aug 14, 2010 4:30 pm

Различно ревю щеше да има, ако някой го беше написал. Време имаше достатъчно.

А какво е общото между точно този филм и Гибсън? :shock:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sat Aug 14, 2010 5:06 pm

Roland wrote: А какво е общото между точно този филм и Гибсън? :shock:
Някои неща и цялостното усещане в Идору на Гибсън. Говорихме си го снощи това с Гибли. Интересно как и на двамата това ни беше първата асоциация.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Aug 14, 2010 5:37 pm

А, може, нея не съм я чел. Аз лично само с Матрицата имах асоциации.
And you can't dance with a devil on your back...

rodd1ck
E'lir
Posts: 198
Joined: Tue Nov 17, 2009 12:35 pm

Post by rodd1ck » Wed Aug 25, 2010 6:01 pm

Нолан бил фен на Бей, ето и откъде идва екшън вдъхновението във филмите му. :D

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sun Sep 05, 2010 2:37 pm

Във Плевен няма да го дават и ще трябва да го гледам на компа. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sun Sep 05, 2010 9:22 pm

Трябва да измислят закони срещу такива престъпления. :neutral: ...'Официално ще бъде преследвано всяко не-пускане на нормални филми по екраните в страната'...Примерно!
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sun Sep 05, 2010 10:07 pm

Имало порблеми с ленатата! :x Сигурно защото като са го правили киното са си оставили двете ръце някъде.

User avatar
VenomPlague
E'lir
Posts: 165
Joined: Fri Jun 20, 2008 10:07 pm

Post by VenomPlague » Sun Sep 05, 2010 10:11 pm

Всъщност проблема с киното в Плевен е технически. Ето какво казват от кино Арена:
"На този въпрос ще отговорим за хиляден път :). За съжаление залата ни в плевен е с 3Д машина, която може да пуска само 3Д филми или такива с дигитално копие. Здрач, както и Генезис имат само 35мм копия, което е и по-стара технология. Не можем да ги пуснем поради този факт."
Извадката е от фейсбук страницата им тук
Знаех си, че след време аватарът ми ще стане отново актуален ;)

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sat Sep 11, 2010 2:23 am

И все пак... :? :(

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Nov 22, 2010 10:04 am

Вчера най-сетне го изгледах (пиратски разбира се - няма кино в града).
Не ми се влиза в пространни постове а и нищо не разбирам от кино но това беше първия филм от година насам който да изгледам от до без да спирам да си почивам.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Mon Nov 22, 2010 10:19 am

Спираш филми за да си почиваш? Сериозно? :lol:

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Fri Dec 03, 2010 1:25 am

Най-сетне се наканих да го изгледам. По-добре късно отколкото никога.

Хвалбите не са били пресилени(поне не много пресилени). Това е филма на годината. Но все пак за мен изобщо не може да се мери с Memento, The Prestige и the Dark Knight. Темата е достатъчно разисквана, затова няма да задълбавам. Идеята е гениална. Изпълнението е само много добро. Нолън наистина никак не го бива в екшъна. Затова и от филмите му The Prestige най ми е присърце. А в Генезис екшъна играе роля на пълнеж. Визуално въобще не ме грабна. Честно казано очаквах много повече въобръжение. Все пак сме в нечия глава. А сякаш бяхме в главата на математик. Не мога да не направя съпоставка с Psychonauts. Там всяко съзнание хем беше различно и оригинално, хем ясно си личеше чие е. Генезис не може и на малкия пръст да стъпи на психонавтите. Всичките нива носеха една и съща атмосфера - blah, blah пълнеж whatever. Хотелското беше най-яко, но заради ефектите и режисурата, а не заради сетинга. Не, че филма се очакваше да е експлозия на специални ефекти като Аватар, но Нолън е подходил прекалено пестеливо. Музиката ми беше Ок. Не смятам, че Цимер заслужава чак толкова критика. Нищо особено, но си беше добре за фон и поддържаше атмосферата тоя тон. Пръстът на Цимер не спра да чука по един и същи клавиш през цялото време, но поне е нацелил верния клавиш. Никакъв шанс за живот на саунда извън филма обаче.

А относно края
Spoiler: show
съм традиционалист. Смятам, че всичко си е реално. Първо пумпалът даде ясни признаци, че ще пада и второ, филмът е интелигентен - да. Но не смятам, че е чак толкова умен, че да си закодира толкова дълбоко смисъла, без ясно да е дал индикации за това кое е истина и кое не е. А и още като се разбра функцията му ми беше ясно, че накрая Коб ще го завърти и филмът ще свърши, преди да сме разбрали дали спира. Нолън е човек и се е поддал на изкушението. Това си е финал клише стил и всички заживели щастливо... а може би не (драматичен акорд на пиано).
Спор няма обаче, че филмът е достатъчно умен, за да даде достатъчно храна за размисъл.

Финална оценка - 9,5/10. И все пак съм разочарован. Мементо ме изненада, въпреки, че бях нащрек. The Prestige направо ме отвя. Тук просто поручих това, което очаквах. Филма на годината - нищо повече.

пп. Нарочно не съм правил сравнения с Матрицата. Такива са излишни, тъй като е ясно на всички, че Матрицата е най-великият филма в историята и втори като него няма и няма да се появи. Фенбойче съм си. :lol: .

Edit: Inception е филма на годината, но това е без да броим Скот Пилигрим, който пък е филма на десетилетието, най-малко.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Thu May 26, 2011 1:59 pm

Из http://www.cracked.com/article_19210_7- ... shows.html
Some context: In the movie, whenever DiCaprio and his gang are about to wake up, they hear the song Non, je ne regrette nien by Edith Piaf. But you knew that part -- they never hide the fact that they're using that particular song as part of the plot. What you might not have realized is that you're hearing it even when you think you aren't.
Remember that ultra-dramatic instrumental theme you hear over and over for the last 45 minutes of the movie? It sounds like a typical summer movie soundtrack meant to let you know that shit's getting real ... but it's actually that same Edith Piaf song, slowed down almost beyond recognition.
The really cool part is that it makes perfect sense. The Edith Piaf song is a way for the characters to know they're about to wake up -- but since time passes more slowly inside dreams, what seems like two minutes and 23 seconds in reality can last a lot longer for them. While the song is playing at normal speed in the waking world, the characters should hear it all slowed down.
This Is How It's Done !
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Thu May 26, 2011 3:53 pm

Мдам, така е - това беше един от моментите при гледането на филма, в който ми идеше да се разсмея с глас на красивата идея :) (тази песен съм я слушал толкова много пъти, че нямаше как да не я разпозная дори и в този й вид)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Fri May 27, 2011 9:52 am

Martix wrote:Най-сетне се наканих да го изгледам. По-добре късно отколкото никога.

Хвалбите не са били пресилени(поне не много пресилени). Това е филма на годината. Но все пак за мен изобщо не може да се мери с Memento, The Prestige и the Dark Knight. Темата е достатъчно разисквана, затова няма да задълбавам. Идеята е гениална. Изпълнението е само много добро. Нолън наистина никак не го бива в екшъна. Затова и от филмите му The Prestige най ми е присърце. А в Генезис екшъна играе роля на пълнеж. Визуално въобще не ме грабна. Честно казано очаквах много повече въобръжение. Все пак сме в нечия глава. А сякаш бяхме в главата на математик. Не мога да не направя съпоставка с Psychonauts. Там всяко съзнание хем беше различно и оригинално, хем ясно си личеше чие е. Генезис не може и на малкия пръст да стъпи на психонавтите. Всичките нива носеха една и съща атмосфера - blah, blah пълнеж whatever. Хотелското беше най-яко, но заради ефектите и режисурата, а не заради сетинга. Не, че филма се очакваше да е експлозия на специални ефекти като Аватар, но Нолън е подходил прекалено пестеливо. Музиката ми беше Ок. Не смятам, че Цимер заслужава чак толкова критика. Нищо особено, но си беше добре за фон и поддържаше атмосферата тоя тон. Пръстът на Цимер не спра да чука по един и същи клавиш през цялото време, но поне е нацелил верния клавиш. Никакъв шанс за живот на саунда извън филма обаче.

А относно края
Spoiler: show
съм традиционалист. Смятам, че всичко си е реално. Първо пумпалът даде ясни признаци, че ще пада и второ, филмът е интелигентен - да. Но не смятам, че е чак толкова умен, че да си закодира толкова дълбоко смисъла, без ясно да е дал индикации за това кое е истина и кое не е. А и още като се разбра функцията му ми беше ясно, че накрая Коб ще го завърти и филмът ще свърши, преди да сме разбрали дали спира. Нолън е човек и се е поддал на изкушението. Това си е финал клише стил и всички заживели щастливо... а може би не (драматичен акорд на пиано).
Спор няма обаче, че филмът е достатъчно умен, за да даде достатъчно храна за размисъл.

Финална оценка - 9,5/10. И все пак съм разочарован. Мементо ме изненада, въпреки, че бях нащрек. The Prestige направо ме отвя. Тук просто поручих това, което очаквах. Филма на годината - нищо повече.

пп. Нарочно не съм правил сравнения с Матрицата. Такива са излишни, тъй като е ясно на всички, че Матрицата е най-великият филма в историята и втори като него няма и няма да се появи. Фенбойче съм си. :lol: .

Edit: Inception е филма на годината, но това е без да броим Скот Пилигрим, който пък е филма на десетилетието, най-малко.
С този пост Martix ме нави да гледам гореизброените - Мементо, The Prestige, Psychonauts, Скот Пилигрим. :)
Не знаех че по Мементо има филм, навремето книгата много ми хареса.

Колкото до Inception, за да не съм оф-топик, филма много ми хареса, но не ме е грабнал чак, както примерно някои филми от миналото, които си бяха без кой знае какви ефекти, но са ме докарвали до рев и диво желание да се засиля към екрана с главата напред.
Spoiler: show
Странно че малко хора са разпознали песента на Пиаф в разтегления вид - тъй де, то си се разпознаваше мотива... :roll:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests