Earthsea mini series

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!

Moderators: Roland, Morwen, Marfa, Roamer

Demandred
Moderator

Post by Demandred » Wed Dec 15, 2004 4:17 pm

От локалния ми сървър, съжалявам. Но всъщност не е никаква загуба.
Иначе на suprnova.org го има торента, ако толкова ти трябва, но поне при мен вървеше доста мудно.
Glee is the answer when questions are wrong.

Demandred
Moderator

Post by Demandred » Wed Dec 15, 2004 5:03 pm

На torrents.find-bg.com качиха първата част.

Roland
Site Admin

Post by Roland » Wed Dec 15, 2004 5:03 pm

Запиши го на диск и го носи насам :P
And you can't dance with a devil on your back...

Demandred
Moderator

Post by Demandred » Wed Dec 15, 2004 5:18 pm

Да си хабя дисковете за тази простотия? 8-) :D
Догледах първата част, подобриха се леко нещата, даже на места диалогът беше почти същия като в книгата. Е, заяжданията между Джаспър и Гед бяха по-инфантилни отколкото между Хари Потър и Драко Малфой, но какво да се прави. Цялото училище на Роук беше толкова копирано(некадърно) визуално от Хогуъртс в филмите за ХП, че направо трябва ги съдят за плагиатство. А пък цялата сюжетна линия от "Гробниците на Атуан" е просто безумно осакатена.

*edit* Забравих да спомена особено идейния момент как Тенар събра най-много точки на изпита за жрица в Атуан в историята на храма. Писмен изпит, може би SAT или TOEFL, не казаха, простаците. :D 8-)

Dilvish the Damned
Paragon

Post by Dilvish the Damned » Wed Dec 15, 2004 6:37 pm

Мняя, ТОЕФЛ е за език... САТ ще да е било... тя езика си го знаеше, на нея джокер не й требе :D :D :D

Marfa
Moderator

Post by Marfa » Wed Dec 15, 2004 7:05 pm

Събрала точки на изпита за жрица?! Тез по коя книга са останали с впечатлението, че правят филм, а?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Demandred
Moderator

Post by Demandred » Wed Dec 15, 2004 7:07 pm

Ами повече мязаше на Хари Потър(с малък бюджет), отколкото на Землемория, честно казано.

Demandred
Moderator

Post by Demandred » Thu Dec 16, 2004 8:44 pm

След като изгледах и втората част, мога тържествено да обявя, че имаме победител в категорията "Най-много преексплоатирани фентъзи и филмови клишета' на единица време. 8-) Честито на победителя! 8-) :D

Morgana
Paragon

Post by Morgana » Fri Apr 15, 2005 9:01 am

Снощи, след Военно-полева болница, 3 часа висях пред телевизора и изгледах цялата Legend of Earthsea. Понеже бях чела възторжените отзиви на Demandred за Землемория, бях много любопитна какво ще да е това върховно фентъзи. Оф, още като видях, че филмът върви по Холмарк, си спомних за "Мерлин" със Сам Нийл, Миранда Ричардсън и Изабела Роселини, който филм пак по Холмарк вървеше. А аз се надявах за нещо от мащабите на Властелина. Историята ми хареса, Гед беше доста симпатичен, макар и да не отговаря на описанието дадено тук, Тенар беше хубава и нежна, но онзи, който играеше краля беше абсолютно дърво. Личеше си, че не са вложени кой знае какви пари в този проект. Абе, холмаркско изпълнение, но се радвам, че го гледах, защото поне добих представа какво представлява фентъзито Землемория.
Това поредица книги ли са или е само една? Намерих си Магьосникът от Землемория, на библиотека Галактика, от далечната '84. Но нещо много тъничка и малка ми се струва. Това ли е цялата Землемория? По нея ли е правен филмът? Все нямам време да я започна тази книжка.
pulled out

Alexis
Forsaken

Post by Alexis » Fri Apr 15, 2005 9:54 am

Четири книги са плюс разказ и приказки.
Книгите са:
"Магьосникът от Землемория"
"Гробниците на Атуан"
"Най-далечният бряг"
"Техану"

А след това са "Приказки от Землемоерия" и "Другият вятър"
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

Demandred
Moderator

Post by Demandred » Fri Apr 15, 2005 11:25 am

но се радвам, че го гледах, защото поне добих представа какво представлява фентъзито Землемория.
Повтарям се за n-ti път, но този филм няма почти нищо общо с книгите за Землемория. Но се радвам, че поне на някой е харесал филма. :)
Сега ако вземеш и да прочетеш книгите покрай филма, ще има някаква полза и от него.

БТВ, филмът е правен(или претендира да е) по първите две части на поредицата - "Магьосникът от Землемория" и "Гробниците на Атуан". Бард преиздадоха първите 4 части в едно книжно тяло, което още го имат в наличност. И всъщност поредицата е 5 романа + един сборник с разкази("Приказки от Землемория"), сборникът и последния роман също бяха издадени от "Бард" в една книга.

Morgana
Paragon

Post by Morgana » Fri Apr 15, 2005 7:18 pm

Demandred, аз не съм казала, че филмът ми е харесал, напротив, стори ми се ужасно бутафорен, а по-безвкусен и инфантилен край на филм отдавна не бях виждала. Съвсем избирателно написах кое ми е харесало - историята, Шон Ашмор, който е симпатяга и Кристин Крук, която е хубава и нежна. Толкова. А пък и не гледането на филма ще ме накара да прочета книгата. Както виждаш, написала съм, че съм си намерила Магьосникът от Землемория, нали не мислиш, че това е станало м/у 1 и 7 тази сутрин. Отдавна съм с намерение да прочета Землемория, но все не ми остава достатъчно свободно време. :(

Alexis, благодаря за инфото.
pulled out

Ro#|#
Adept

Post by Ro#|# » Fri Apr 15, 2005 10:41 pm

Morgana, my dear, не че познавам много добре фентъзи вкуса ти, но аз лично бих се съсредоточил върху нещо малко по-интерсно. Всъщност, втората част ("Гробницитв на Атуан") е сладка, но май само тя. А и завършва многозначително. Кара те да се надяваш, че нещо много приятно и горещо ще се случи между главните герои...а то така и не става.
А и стила на Урсула ми се струва доста странен....много хора я смятат за адски обра, но аз май нещо не мога да се причисля към тях.

Demandred
Moderator

Post by Demandred » Fri Apr 15, 2005 10:59 pm

Morgana, грешката е моя, как можах да си помисля, че си харесала тази боза. Искрени извинения. :)
Всъщност, втората част ("Гробницитв на Атуан") е сладка, но май само тя. А и завършва многозначително. Кара те да се надяваш, че нещо много приятно и горещо ще се случи между главните герои...а то така и не става.
Май някой не е чел "Техану", а?

Ro#|#
Adept

Post by Ro#|# » Fri Apr 15, 2005 11:12 pm

Demandred, тук вече ме хвана. Очаквах развръзката във третата част и като не я намерих в началото зарязах цялата серия.