Earthsea mini series

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Wed Dec 15, 2004 4:17 pm

От локалния ми сървър, съжалявам. Но всъщност не е никаква загуба.
Иначе на suprnova.org го има торента, ако толкова ти трябва, но поне при мен вървеше доста мудно.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Wed Dec 15, 2004 5:03 pm

На torrents.find-bg.com качиха първата част.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Dec 15, 2004 5:03 pm

Запиши го на диск и го носи насам :P
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Wed Dec 15, 2004 5:18 pm

Да си хабя дисковете за тази простотия? 8-) :D
Догледах първата част, подобриха се леко нещата, даже на места диалогът беше почти същия като в книгата. Е, заяжданията между Джаспър и Гед бяха по-инфантилни отколкото между Хари Потър и Драко Малфой, но какво да се прави. Цялото училище на Роук беше толкова копирано(некадърно) визуално от Хогуъртс в филмите за ХП, че направо трябва ги съдят за плагиатство. А пък цялата сюжетна линия от "Гробниците на Атуан" е просто безумно осакатена.

*edit* Забравих да спомена особено идейния момент как Тенар събра най-много точки на изпита за жрица в Атуан в историята на храма. Писмен изпит, може би SAT или TOEFL, не казаха, простаците. :D 8-)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Dilvish the Damned
Paragon
Posts: 642
Joined: Tue May 11, 2004 10:39 am

Post by Dilvish the Damned » Wed Dec 15, 2004 6:37 pm

Мняя, ТОЕФЛ е за език... САТ ще да е било... тя езика си го знаеше, на нея джокер не й требе :D :D :D

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Dec 15, 2004 7:05 pm

Събрала точки на изпита за жрица?! Тез по коя книга са останали с впечатлението, че правят филм, а?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Wed Dec 15, 2004 7:07 pm

Ами повече мязаше на Хари Потър(с малък бюджет), отколкото на Землемория, честно казано.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Thu Dec 16, 2004 8:44 pm

След като изгледах и втората част, мога тържествено да обявя, че имаме победител в категорията "Най-много преексплоатирани фентъзи и филмови клишета' на единица време. 8-) Честито на победителя! 8-) :D
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Fri Apr 15, 2005 9:01 am

Снощи, след Военно-полева болница, 3 часа висях пред телевизора и изгледах цялата Legend of Earthsea. Понеже бях чела възторжените отзиви на Demandred за Землемория, бях много любопитна какво ще да е това върховно фентъзи. Оф, още като видях, че филмът върви по Холмарк, си спомних за "Мерлин" със Сам Нийл, Миранда Ричардсън и Изабела Роселини, който филм пак по Холмарк вървеше. А аз се надявах за нещо от мащабите на Властелина. Историята ми хареса, Гед беше доста симпатичен, макар и да не отговаря на описанието дадено тук, Тенар беше хубава и нежна, но онзи, който играеше краля беше абсолютно дърво. Личеше си, че не са вложени кой знае какви пари в този проект. Абе, холмаркско изпълнение, но се радвам, че го гледах, защото поне добих представа какво представлява фентъзито Землемория.
Това поредица книги ли са или е само една? Намерих си Магьосникът от Землемория, на библиотека Галактика, от далечната '84. Но нещо много тъничка и малка ми се струва. Това ли е цялата Землемория? По нея ли е правен филмът? Все нямам време да я започна тази книжка.
pulled out

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Fri Apr 15, 2005 9:54 am

Четири книги са плюс разказ и приказки.
Книгите са:
"Магьосникът от Землемория"
"Гробниците на Атуан"
"Най-далечният бряг"
"Техану"

А след това са "Приказки от Землемоерия" и "Другият вятър"
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri Apr 15, 2005 11:25 am

но се радвам, че го гледах, защото поне добих представа какво представлява фентъзито Землемория.
Повтарям се за n-ti път, но този филм няма почти нищо общо с книгите за Землемория. Но се радвам, че поне на някой е харесал филма. :)
Сега ако вземеш и да прочетеш книгите покрай филма, ще има някаква полза и от него.

БТВ, филмът е правен(или претендира да е) по първите две части на поредицата - "Магьосникът от Землемория" и "Гробниците на Атуан". Бард преиздадоха първите 4 части в едно книжно тяло, което още го имат в наличност. И всъщност поредицата е 5 романа + един сборник с разкази("Приказки от Землемория"), сборникът и последния роман също бяха издадени от "Бард" в една книга.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Fri Apr 15, 2005 7:18 pm

Demandred, аз не съм казала, че филмът ми е харесал, напротив, стори ми се ужасно бутафорен, а по-безвкусен и инфантилен край на филм отдавна не бях виждала. Съвсем избирателно написах кое ми е харесало - историята, Шон Ашмор, който е симпатяга и Кристин Крук, която е хубава и нежна. Толкова. А пък и не гледането на филма ще ме накара да прочета книгата. Както виждаш, написала съм, че съм си намерила Магьосникът от Землемория, нали не мислиш, че това е станало м/у 1 и 7 тази сутрин. Отдавна съм с намерение да прочета Землемория, но все не ми остава достатъчно свободно време. :(

Alexis, благодаря за инфото.
pulled out

User avatar
Ro#|#
Adept
Posts: 213
Joined: Mon Feb 21, 2005 1:53 pm
Location: Where Angels Dwell

Post by Ro#|# » Fri Apr 15, 2005 10:41 pm

Morgana, my dear, не че познавам много добре фентъзи вкуса ти, но аз лично бих се съсредоточил върху нещо малко по-интерсно. Всъщност, втората част ("Гробницитв на Атуан") е сладка, но май само тя. А и завършва многозначително. Кара те да се надяваш, че нещо много приятно и горещо ще се случи между главните герои...а то така и не става.
А и стила на Урсула ми се струва доста странен....много хора я смятат за адски обра, но аз май нещо не мога да се причисля към тях.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri Apr 15, 2005 10:59 pm

Morgana, грешката е моя, как можах да си помисля, че си харесала тази боза. Искрени извинения. :)
Всъщност, втората част ("Гробницитв на Атуан") е сладка, но май само тя. А и завършва многозначително. Кара те да се надяваш, че нещо много приятно и горещо ще се случи между главните герои...а то така и не става.
Май някой не е чел "Техану", а?
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Ro#|#
Adept
Posts: 213
Joined: Mon Feb 21, 2005 1:53 pm
Location: Where Angels Dwell

Post by Ro#|# » Fri Apr 15, 2005 11:12 pm

Demandred, тук вече ме хвана. Очаквах развръзката във третата част и като не я намерих в началото зарязах цялата серия.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests