Going Postal

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Jun 01, 2010 9:27 pm

Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Jun 01, 2010 9:37 pm

Ами не мога го сваля :?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Jun 01, 2010 9:39 pm

мм и аз
:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Jun 01, 2010 11:27 pm

Направих поща blahblahblaah@mail.bg с парола 123456. Там съм прикачил превода. Сега като изгледах серията с него, си видях няколко доста неприятни правописни грешки, които щях да елиминирам, ако бях седнал да го редактирам, ама нямах време.
Адреса blahblahblaah нямам намерение да го използвам за абсолютно нищо, освен за този превод. Надявам се да свърши работа.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Wed Jun 02, 2010 9:30 am

Доста бързо го изгълтах филма, нищо че са си 3 часа. Много ми хареса, каста е добре подбран (може и да има разминавания между това как аз виждам определени герои). Декорите/ефектите са много на място и доста добре предтставят града. Сюжета е по-оразян наистина спрямо книгата, съответно са го шили са с бели конци - а си мислех че точно Going Postal не би имал такава нужда, но пък си е завършен и ако не бях чел книгата сигурно щеше да ми хареса повече. Като критика ще кажа, че не виждам защо са изрязали точно Тидълс, и съотвено не е намерила място може би сцената която ми се видя най-яка от книгата като за филмиране (Мойст как спасява въпросната котка), но няма да мрънкам, защото най-забавната пък си беше там (Стенли и инструкциите за пожар). Пак повтарям, много се изкефих, въпреки леките недостатъци и намирам екранизацията за отлична и подобаваща.

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Wed Jun 02, 2010 6:56 pm

Тайгъре, субтитрите са страхотни. Сега ще се пробваме с втората серия в оригинал, защото май още няма готови за нея. Филмчето много ми харесва - според мен е най-доброто в поредицата досега. След като го догледам ще пиша повече ;)
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Jun 02, 2010 7:27 pm

Super M wrote:Тайгъре, субтитрите са страхотни. Сега ще се пробваме с втората серия в оригинал, защото май още няма готови за нея. Филмчето много ми харесва - според мен е най-доброто в поредицата досега. След като го догледам ще пиша повече ;)
Тамън ги направих вторите. Ей сега, преди пет минути свърших, сега ще ги кача някъде...
http://www.sendspace.com/file/f8efny
След малко ще ги изпратя и на онзи мейл-адрес за който не може да ги свали от тук.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Jun 02, 2010 8:06 pm

Аааа, харен е филмът! И субтитрите са си много добре даже, тайгъре, браво! :)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Jun 02, 2010 8:23 pm

Радвам се, че ви харесват.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Thu Jun 03, 2010 11:09 am

Супер си, Тайгъре. Тъкмо не успях да догледам втората част защото трябваше спешно да отида да пия. Сега ще се насладя с твоите субтитри.

Конепръж! :D
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

morrt
Smallfolk
Posts: 1
Joined: Fri Jun 04, 2010 8:58 am

Post by morrt » Fri Jun 04, 2010 9:04 am

Прекрасни субтитри, благодаря.
Btw, аз съм кръстник на един от героите. de cyrvool се допита във форума за някои от имената при превода и в крайна сметка и аз май дадох нещо - Гепи Мангизов.
Много готино чувство.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Jun 04, 2010 4:12 pm

Много добри ;) Има 1-2 дреболии само като останал английския ;).

1078
01:22:31,427 --> 01:22:34,227
That's enough. The race is finished.

И в началото може да се добави в първата минута, където бабето изпраща телеграмата и се показва какво пише. "Dear cousin Alex, money still not received, pay or die" че го e нямало, съвсем разбираемо, в eng събса ;)
:ninja:

cmac
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:22 pm

Post by cmac » Mon Jun 07, 2010 9:48 pm

Както винаги с екранизациите след гледането оставам раздвоен. Хем отнякъде ми е много познато всичко (кхе..) хем от друга страна попадам в един различн свят паралелен на моята вселена. Там всичко е ПОЧЕТИ същото, ама на... не съвсем. Е понякога е толкова съвсем не, че просто се обръщам.. и не му обръщам внимание - все едно го няма. Е тук е точно толкова там, че да си струва.

Гледах го без превод, пък английския ми е точно толкова, че да не губя отношение, та може да не съм 100% обективен, но както винаги - една част от произведението си остана изгубена в ... екранизацията. Но това, което е останало не е за изпускане... С изключение на големите... С това лъскаво, мазно, подвижно подобие на скала ме загубиха още от първия кадър... Но това е строго субективно и може на няко да не действа толкова дразнещо. Агитката на покрива мина между другото и цялото хакване на системата сякаш стана ей-така... Лорд В. ми дойде дюшеш, и честно казано главния лош - тоже! Е, с малкооо заяждане в теамта с ресторанта, ама съвсем малко.

Определено си струва гледането, даже на заклети фенове на Пратчет може да се препоръчва от сърце (ако не ви набият при следващото купонясване, значи все още имат запазена капчица самоирония (реална) и за себе си :-).

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Wed Jun 09, 2010 10:06 am

Вчера си дръпнах филма и го гледах - възхитена съм!!! :D

Днеска ще си го гледам пак! Много яка екранизация, тъй си е :)
Малко ми липсваше спасяването на Тидълс, но останалото беше на ниво.

А Дейвид Суше направо не можах да повярвам че са го сложили в ролята на злодея, при това се справи изключително добре! Толкоз съм свикнала да го асоциирам с ролята му на Поаро, че половината филм мина преди да престана да си го представям с ония смешни малки мустачки :lol:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Jun 09, 2010 10:47 am

О боже, са кат каза зацепих кой е. Диаметрално противоположен на книгата обаче е той във филма което мене лично ме издразни. Ама малко де.:roll: Тия дни пак ще си го изгледам.
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 34 guests