The Prince of Persia: Sands & Stuff

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Post Reply
User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

The Prince of Persia: Sands & Stuff

Post by Vivian » Sat May 22, 2010 3:59 pm

Леко, умерено заспало детско филмче. Не знам дори защо не го бяха дублирали на БГ :neutral:

6.5/10 (потенциално 7...)
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat May 22, 2010 4:08 pm

Крайно як е. Напълно малоумен, но супер забавен, с перфектен пейсинг и изненадващо - твърде, твърде кадърно избран каст. Джиленхол и Артъртън имат съвсем прилична химия помежду си, а нейното квичливо писукане ми е странно привлекателно по мазохистичен начин...

Изобщо не е на фейл-нивото на "филмова адаптация по игра", ами си е при Пиратите и читавите Мумии.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sat May 22, 2010 4:51 pm

По средата :) Нито е толкова умрял, нито е с толкова перфектен пейсинг. По-конкретно, има добро начало с кефещи подскачания и катерене, което хем е като в играта, хем е достатъчно готино на кино. После следва мътна развлачена среда с неправдоподобни опити за загаджване на нашите герои и напълно излишна линия с гнусни опити за хумор, които само прецакват картинката. Краят е някакъв сравнително приличен и по-скоро добър, предвид всичко. Изненадващо, като цяло филмът ми хареса, предвид очакванията ми. Също така изненадващо, принцът е симпатичен и човек му се кефи - явно Джейк Гиленхол наистина го бива.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sat May 22, 2010 5:21 pm

О да, забравих:

Не мога да не призная, че Джейк наистина успя да pull off-не образа.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sat May 22, 2010 6:03 pm

Тоя филм се оказа по-гнусен и от Iron Man 2 и хубаво по едно време си мислех да си излезна и да ида още веднъж на Робин Худ, ама не би... Такава смотана брукхаймърска лайнарщина от първия кадър до последния, че не се диша. Да се сравнява с Пиратите е абсолютна нелепица, все едно да сравняваш Flash Forward с Lost. В Пиратите личи почеркът на Вербински, тук личи некадърността на всички дето са пипали - от сценарий, през режисура, та чак до музика - и как им е диктувано отгоре какво да правят с цел кинти. Тва не е авторски проект, а костюмен и такива просто не трябва да съществуват, а кво да говорим да бъдат харесвани. Засрамете се малко отгоре и си отгледайте поне полуприличен вкус, защото ми писна заради вас, дето го смятат за крайно як и перфектно пейснат, да продължават на нас - нормалните хора - да ни сервират подобни извращения, вместо наистина добри филми за развлечение.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat May 22, 2010 6:14 pm

Мисля ей специално зарад тоя пост да чукна още един билет в бокс-офиса тия дни ^_^
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat May 22, 2010 6:16 pm

Overall - спестих пари спестих пари спестих пари.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat May 22, 2010 6:31 pm

Silver wrote:Тоя филм се оказа по-гнусен и от Iron Man 2 и хубаво по едно време си мислех да си излезна и да ида още веднъж на Робин Худ, ама не би... Такава смотана брукхаймърска лайнарщина от първия кадър до последния, че не се диша. Да се сравнява с Пиратите е абсолютна нелепица, все едно да сравняваш Flash Forward с Lost. В Пиратите личи почеркът на Вербински, тук личи некадърността на всички дето са пипали - от сценарий, през режисура, та чак до музика - и как им е диктувано отгоре какво да правят с цел кинти. Тва не е авторски проект, а костюмен и такива просто не трябва да съществуват, а кво да говорим да бъдат харесвани. Засрамете се малко отгоре и си отгледайте поне полуприличен вкус, защото ми писна заради вас, дето го смятат за крайно як и перфектно пейснат, да продължават на нас - нормалните хора - да ни сервират подобни извращения, вместо наистина добри филми за развлечение.
Нали знаеш, че гледането на филми не е задължително? А харесването им - още по-малко.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sat May 22, 2010 6:42 pm

Нали знаеш, че вече съм ти казвал да четеш и особено да мислиш, преди да постваш. Подобен филм би могъл да е сносно забавление, но фактът, че се кльопа безрезервно в подобна недоклатена форма, означава, че такава минава на публиката и за кво да си дават зор, нали...

Да, Ролик, ходи по 16 пъти на всички конвейрни продукции и светът ще стане едно по-добро място. Btw, за Street Dance 3D, няма ли да кажеш нещо?

Не мога да повярвам, но Clash of the Titans в сравнение с тия последните бълвочи почва вече да ми изглежда като LOTR.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat May 22, 2010 6:51 pm

Уфф...
Ходи се прегледай, а?
В случая не говоря за филма. Не съм добре със здравето, затова предпочитам да не излизам за момента. Говоря за тона ти, който СМЪРДИ. С главни букви. Говоря за изречения като "Засрамете се малко отгоре и си отгледайте поне полуприличен вкус, защото ми писна заради вас, дето го смятат за крайно як и перфектно пейснат, да продължават на нас - нормалните хора - да ни сервират подобни извращения, вместо наистина добри филми за развлечение.", които просто не трябва да си позволяваш. Не и ако искаш някой да прочете нещо различно от обида в постовете ти. Говоря за цялостното ти отношение към почти, а може би и съвсем всички, които пишат редовно в този форум, което за пореден път ме кара да се чудя защо изобщо си губиш времето тук. И т.н.
За филма може и да се изкажа, когато го гледам, а на теб по-натам може и да отговоря, когато ни преместят спама в прането. Няма да е тук.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sat May 22, 2010 7:00 pm

Silver wrote:Нали знаеш, че вече съм ти казвал да четеш и особено да мислиш, преди да постваш.
Нали знаеш, че непредизвиканата агресия се наказва?
Защо не вземеш да послушаш собствения си съвет?
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sat May 22, 2010 7:13 pm

Silver wrote: В Пиратите личи почеркът на Вербински
Кажи ми, че това не е поредният средняшки режисьор, пред когото се прекланяш...
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat May 22, 2010 7:15 pm

Всъщност, предвид интензивния цинизъм, с който се изчислява "успешността" на един филм от продуцентите, силно ме съмнява забравимостта на Принца да не доведе до съответните 7-10 процента по-малки от очакваните печалби така или иначе.
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sat May 22, 2010 9:04 pm

Вивиан, дори да беше така, кои са предните?

Не се прекланям пред Вербински, но го намирам за един от малкото твърдо комерсиални режисьори със стил и вкус, което личи от всичките му филми до момента, независимо дали са за мишки, мексиканци или пирати. От At World's End мога да ти изброя поне десет страхотни визуални момента, до които дори най-доброто от Принца (имаше ли нещо маргинално добро там въобще?) стои гротескно слабо.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sat May 22, 2010 9:27 pm

Ами, мисля, че преди време стана ясно, че нямам особено високо мнение за Сам Мендес като кино-режисьор, а и предполагам сега е моментът да кажа, че дори понякога да ми допада Земекис, смятам, че е ненужно оувъррейтнат (или поне в САЩ); имай предвид, че ужасно му се радвам на Romancing the Stone, обожавам Contact и мисля, че What Lies Beneath е доста кадърно сниман.

Но...Вербински и съчетанието 'стил и вкус' :neutral: В смисъл, гледал ли си през изминалите 10 години по-слаб филм с две суперзвезди от The Mexican? Ама честно.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests