The Prince of Persia: Sands & Stuff

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Jun 01, 2010 12:17 am

Какво ще рече стар пауър? Актьорът да е звезда?
Бтв, малко се изгубих кое се търси сред жените, кое при филмите с женска аудитория и т.н.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Wed Jun 02, 2010 9:45 pm

Малко ще стане бая оф-топик, но:

Представи си, че си шеф на филмово студио, от който се иска да даде 'зелена светлина' (сиреч да одобри финансирането на проект и отпочването му) за бъдещ филм, който ще бъде готвен да се пуска през лятото. И разполагаш с две опции: Робърт Патинсън и Бен Стилър!!!!!!! Ся, Патинсън хваща окото и всички знаем, че тийнки пищят отвсякъде ЗОМГ!!!!!!! Стилър е леко неугледен, бая по-дърт и твърде по-нисък. На пръв поглед решението е лесно, нали?

Ето я уловката -Патинсън има твърде тесен кръг почитатели и зрителски интерес -момичета, които хващат само една възрастова категория (добре и бабички му се лепят, но те обикновено чакат видео рилийзи). Което е още по-важно, като се абстрахираме от Twilight сагата той има точно нула хитови филми зад гърба си. Като се спрем и над идеята, че на Стилър бокс-офисът е бил приличен не в продължение на 3-4 години, а над 2 десетилетия, то тогава вече ситуацията изглежда по-иначе. Сиреч, той е дефинитивно по-непривлекателната опция от естетическа гледна точка, но е далеч по-сигурната инвестиция. (това е доста опростена рамка, разбира се)

Веднъж когато си подсигуриш участник в продукцията си със star power, то тогава ако искаш да хванеш и нещо друго по- 'марково', можеш да се надяваш на по-добри резултати. Под по-марково визирам някакъв по-сериозен технически екип, примерно.

И идва моментът за избиране на жена за ролята във въпросния проект. Мисля, че Мегън Фокс идеално онагледява това, което се търси. Ако партньорът й се случи да има леко смотаният външен вид на Стилър -то на публиката ще й става едно такова готино, че смотльото се е уредил (емоционално приобщаване), ако пък се случи да е с визията на Джони Деп, ще й е гот, че двамата изглеждат еднакво добре. Тоест, с добре-изглеждаща мацка обикновено е win-win ситуация. Да не говорим, че тъй като това в повечето случаи е единственото изискване (твърде често и самите сценарии са нагодени така че ролите да са достатъчно еднотипни и едноизмерни), то мацките могат лесно д абъдат подменяни (както се случи с Фокс и Трансформърс).
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Jun 03, 2010 2:43 am

Не искам да се заяждам, но просто съм тотално несъгласна. Колкото и да знам как не бива да се спори с теб за кино:) И тъй като нямам патка, ще се пробвам...:) Конкретният пример според мен не бачка, защото:
1) Стилър също има доста ограничена аудитория от фенове, най-вече пубертети от мъжки пол, кефещи се на първосигнален хумор.
2) Стилър може да убие романтиката в един филм само с появата си.
3) Просто много зависи за какво е каста. Ако е за кретенска комедия, Патисън вероятно ще я провали шумно. Ако обаче е за романтична драма, Стилър ще я направи с отрицателни приходи от продажби.
Но предполагам, това беше само пример и аз се хващам за детайли. И всъщност, да, схващам идеята на стар пауъра.

Но не разбирам как работи в случая на Джиленхол - ок, най-известните му филми са Броукбек и Зодиак, колко широка популярност му дава това? И Денят след утре, но там той има поддържаща роля спрямо ефектите.

Съжалявам, не знам как мислят холивудските продуценти. Сигурно наистина мислят така, но за мен това е непонятно. Знам обаче как мисля аз като зрител. На практика ти си единствения човек, който съм чула да казва, че ще ходи на филма с Джейк Джиленхол. Всички други мои познати отиваха на първо място на филма по онази култова игра и на второ място на филма с онзи як трейлър. Вероятно щяха да отидат и ако в главната роля беше някой почти неизвестен дебютант и в зависимост от заложбите му евентуално да им хареса по-малко. А ако беше с Бен Стилър може би някои нямаше да отидат:)

Според мен този т.нар. старпауър работи за зрителите само когато става дума за звезда сред същата аудитория. Примерно Стилър сред аудиторията на кретенските комедии или Ким Катрал за аудиторията на ромкомките за бизнесдами. Аз не мисля, че Джиленхол е особено популярен сред феновете на компютърни игри или падащите си по фентъзи приказки.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Thu Jun 03, 2010 2:23 pm

Бива

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Jun 03, 2010 3:31 pm

coldie wrote:Бива
Или пиши цели мнения, или не пиши.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Thu Jun 03, 2010 4:20 pm

+1.

Coldie, другите ти постове по една дума ги изтрих, защото са чист спам, този го оставям, но се чувствай предупреден.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Thu Jun 03, 2010 4:33 pm

От друга страна, вероятността за това тонът му да замирише (TM) с двусрични постове е минимална. :lol:

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Thu Jun 03, 2010 10:36 pm

@ Morwie:

По ред на мисли:

В САЩ и Западна Европа, фенбазата на Стилър се простира над мъжката аудитория от всякакви възрасти между 12 и 50. В САЩ мога да те уверя, че една част от жените му се кефят. Не тийнките, а онези от ‘истинската Америка’. Това че той съсипва романтиката във филм има връзка със? Все пак има немалко романтични филми с него, които са порядъчно успешни. И то предимно, защото са пробутвани точно като онези с Адам Сандлър –‘безопасен смотльо’ + ‘яка мацка’.

И естествено, че да –зависи от жанра. Трябваше ми някой, който смятам за твърде непривлекателн и дразнещ, за да илюстрирам по-добре примера. Иначе мога да ти сглобя и един с Джони Деп откъм стар пауър, но той си има и визията, така че едва ли ще сработи.

Аз кога съм казвала, че изборът на Джиленхол тук е подходящ? Не тръгнахме ли точно от това??? В случая имаме кофти продуцентско схващане, че запазената марка е достатъчно известна сама по себе си, за да има твърде голяма гарантирана фен-база, която да напълни киносалоните, а оттам насетне да се разчита, че като има ОГРОМЕН първи уикенд, то не-феновете ще се завтекат щат-не щат да изгледат филма. Получавало се е, но това е много игра на тото и става рядко. Джиленхол няма успешен филм, който да е изнесъл сам в бокс-офис отношение; има няколко прилични решения да се вмъкне в продукции (и да бъде понатрапен, предполагам, на няколко пъти, заради семейството, от което произлиза), които са се оказали доходоносни. Всичките опити от него да се направи някакъв сорт звезда в който и да е жанр дотук са търпели провал, което именно значи, че външният му вид няма да е достатъчен. И той не е, тъй като основната му база зрители са тийнки, което рано или късно води до лош бокс офис. Аз лично бих му препоръчала да продължи да се пробва с по-съдържателни филми и да стиска палци откъм филмови признания.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Post by penzata » Fri Jun 04, 2010 3:59 am

Луд фен на играта!!! Така ще е най-добре да започна пост-а, за да няма неразбрани неща. Знаех, че ще е мега-тъпотия и простотия, и се настроих на почти никакви очаквания. Е въпреки всичко филма ги надмина (в отрицателна посока, разбира се). Ти да очакваш да е тъп и да искаш да убиеш 2 часа в мляскане на пуканки, сърбане на кола, и гледане на някакво блокбъстарче, то да се окаже, че може и още по-зле да бъде. За нищо не успях да се хвана през целия филм. Пълна простотия и бълвоч. Да тръгнеш от пръстите си да измукваш, пак не можеш да постигнеш ефекта на Принца. Брукхаймер е ВЕЛИК!!! Филма е неангажиращ летен блокбъстър, ама друг път. Исках да си пръсна главата. Следващия път като си приготвя 10лв за кино, първо ще ги скъсам на парчета, пък после ще му мисля какво да правя :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Jun 04, 2010 10:31 am

Еми на мен лично ми е тотално непонятно как хем си имал ниски очаквания и просто си искал да разпуснеш, хем си бил чак толкова флеймещо разочарован.

Освен това аргументът с "луд фен съм на играта" при мен лично не върви, защото от новите принцове не съм минал до край само един, а филмът ми допадна много. И определено ме развлече. Предвид, че точно преди него разбрахме, че сме си загубили апарата във Виена - да е жив и здрав Брукхаймър, че ни разсея така добре.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Post by penzata » Fri Jun 04, 2010 1:44 pm

Muad_Dib wrote:Еми на мен лично ми е тотално непонятно как хем си имал ниски очаквания и просто си искал да разпуснеш, хем си бил чак толкова флеймещо разочарован.
Еми то не е задължително да го разбираш. Всеки има различно виждане към нещата. А и факта, че съм подходил с понижени очаквания към филма, това не означава, че той не може да ме изненада - и да се превърне в нещо по-лошо (Max Payne e най-големият пример). И въпреки очаквания и всичко, в главата ми се таи един санитарен минимум за такива филми, които колкото и да са зле поне трябва да го покриват. Еми Принца не успя и това е то.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Jun 04, 2010 1:56 pm

Също така не е задължително ти да разбираш защо смятам подобна позиция за крайно самоцелен и безмислен хейт на развличащ флик.

cmac
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:22 pm

Post by cmac » Mon Jun 07, 2010 1:51 pm

Ами с голямо закъснение, но чак сега го гледах и коментирахме с познати и реших да пиша две думи (след като невнимателно изчетох почети всичко досега).

Много приятен летен филм. И да кажа - даже малко повече от много приятен, до степен, че искам да го гледам втори път.

Фен съм на ИГРАТА. Защо с големи? За да подчертая оригиналния Принц, а не новите, наблъскани с последните достижения на високите технологии инкарнации. Които по всяка вероятност са много добри, но по някакви причини не играя отдавна, и затова нямам поглед към тях - освен откъм визията им - която е добра. Това беше за да не почнат сега разни - ама той само с мечове, никога не е пипал щит, много малко скачал, много говорел, приличал на бурсук и т.п.

Всички образи бяха доста добри (сега да обоснова моята реалност - отивам да гледам лека приказка, с малко екшън и приятна атмосфера, а не драма на Шекспир режисирана от Финч, нали така?). Та всички образи бяха или поне влязоха в рамките на героите си и ги изпълниха даже с излишък, освен тъпия, гнусен, необоснован и малоумен търговец, който така и не разбрах кой гаффер е решил да му пъха малоумните съвременни реплики в устата! Не мога да виня превода, защото не слушах внимателно, но този откровено беше се телепортирал от 20-ти век там и не знаеше за какво е отишъл. Както и да е - надпреварата с щрауси мен лично ме забавлява доста, но това е друга тема.

Специално за Силвър - Пиратите 2 и 3 са изключително претенциозно малоумни и сцената с раците го доказва недвусмислено (това заради претенцията, във летен хит, дори и пълен с ирония и самовлюбеност не слагаш сцени крещящи Тери!. Това по никакъв начин не ги прави лоши филми от друга страна, въпреки, че лично аз се забавлявах изключително много при първите Пирати и далеч не толкова, но все пак повече от достатъчно на вторите и третите, но с идеята по-скоро, какво може да са направили още, отколкото, откровен филмов интерес. Ако гледаш само каст и пост - да Пиратите са нива над Принца. Тука ми се изпада в ОФФ до безкрайност, защото темата лоши специални ефекти ми е близка, но ако ми кажеш на кой филм си правил ефекти, може да поговорим делово, ако не - можем да си чешем езиците до безкрайност и пак да не ги начешем. Бих правил последното с удоволствие, но най-вече с цаца и бира :-)

Защото ако гледаме на Пиратите и Принца от гледна точка на изискано-доставено - ами Принца достави една много добра цялостна визия на Персия, без да изпада в разкоша на Пиратите. Да при тях локациите бяха безобразно добри и разнообразни и креативни, но там това беше 90% от сюжета. Докато в Принца според мен единствено пазара не беше добър, но аз съм по-запознат с африканските арабски пазари, а не толкова с азиатските, каквито и да са разликите :-) Но става дума, че Принца си беше от Персия и си беше ТАМ. Евтино, скъпо, беше достатъчно. Може би това имаше в предвид някой, като спомена ПРЕНАПРАВЕНО... Ама имаш топ, стреляш... Както и да е.

Финални думи - приятен филм, струва си(*) да се гледа на кино.

Съжалявам ако съм обидил или засегнал някого.
___________________________________________________
(*) И няма да съм аз ако не направя една безкрайно голяма уговорка - при нашия стандарт цената от 9 лева на филм не си струва нито един филм да бъде гледан на кино. Да не говорим, че ако водиш някой с теб (+2) и сложиш пуканки и кола става абсурдно.

Nowiqbroi
Scholar
Posts: 115
Joined: Fri Oct 16, 2009 7:25 pm

Post by Nowiqbroi » Mon Jun 07, 2010 2:31 pm

Не ми хареса. Стори ми се прекалено лигав и дразнещ, дори като за дежурен летен филм :o Финалът особено как ме издразни... Много мързеливо направен :?

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Jun 07, 2010 2:57 pm

Малко стерилен ми се видя, но иначе доста ми хареса. Като дългогодишен фен на игрите, не останах изобщо разочарован. Определено стабилна продукция. А и не виждам какъв е проблема с Джиленхол. Тотално го одобрявам в тази роля... Както и принцесата. Особено тя! :mrgreen:

Харесва ми най-вече, защото са успяли да останат верни на този отличителен стил, който гейм франчайза на Принца на Персия е изградил с годините. Успяли са да пресъздадат по чудесен начин визията. И изобщо усещането от самия филм е за нещо много приятно и познато.

Мога да дам само пример с Max Pain, с обожеайкандито Марк Уолберг. Голямата звезда... бла бла. Хората си казват, че ще ходят да гледат "филм с Марк Уолберг"... whatever. Е Марк само успя да спомогне филма да е такъв piece of shit, нямайки нищо общо с Max Pain. Надявам се създателите на тая помия да умиргат, но както и да е. Ей на един пример как не се прави филм по игра и как имената на актьорите означават точно нищо, като цялата продукция някои хора са я мислили с гъзовете си.

Edit: FFS - Max Payne. :oops:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests