Надценените филми

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Thu Apr 08, 2010 1:01 am

Кажи ква е основната идея на Боен клуб и ще ти кажа защо е криворазбран филма, вкл. и от теб. :)

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Thu Apr 08, 2010 1:02 am

задача за 1-ви клас: да се докаже, че са необходими краен брой страници в тоя тред, за да бъдат споменати в него като надценени всички класики. ако в 5 страници са споменати кейн, казабланка, хичкок, монти пайтън и стар уорс и разпределението на споменаванията е равномерно, то какво е очакването за тоя краен брой?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Apr 08, 2010 1:06 am

Silver wrote:Кажи ква е основната идея на Боен клуб и ще ти кажа защо е криворазбран филма, вкл. и от теб. :)
Мне, директно ще ми кажеш ква му е идеята. Така ми е по-лесно, пък и ти подхвана въпроса :)
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Thu Apr 08, 2010 1:13 am

Е нали разбираш че ако аз почна първи няма смисъл? Виж, тъкмо имаш възможност да ми го зачукаш, ако вземе и се окаже, че всъщност си разбрал филма (то ебати и филма за разбиране де). Напиши едно изречение просто, или една дума дори.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Apr 08, 2010 1:17 am

Това да ти го зачукам ми е толкова неистово назад в приоритетите, че просто не мога да ти опиша колко няма да си дам труда. Та ако ще просвещаваш масите, давай. Ако ще си само агресивно-саркастичен въздух под налягане, можеш да спреш със спама.
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Thu Apr 08, 2010 2:19 am

Да си дадеш труда вместо 50-тината думи отгоре да напишеш 1-2, дето са идеята на филма? :) Ок, както искаш.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Apr 08, 2010 3:35 am

Ето няколко прехвалени филма от мен:

Million Dollar Baby - много, много евтина драма, която ме депресира не с развитието си, а с това колко смешен, клиширан и всъщност зле написан беше. Единствената причина да си струва гледането е това:
http://www.youtube.com/watch?v=Rp_j3ZirLjM

Batman Begins и в по-малка степен The Dark Knight - първият нов Батман беше много голяма дупка. Историята беше безумна и разхвърляна, персонажите - дървета от-до (особено Батман, разбира се), екшънът - учудващо слаб за подобна продукция, а Батмо... пардон Баттанкът - доста далече от бруталния дизайн в тимбъртъновите филми и анимационния сериал от 90-те. Dark Knight пък успя да бъде добър само заради страхотния Joker. Иначе Бейл си беше дърво както обикновено, новата версия на уотс хър фейс мацката - някаква неспособна, че и грозна, а финалният половин-един час - дебилен, гнусно моралистичен по американски и с дупки като в швейцарско сирене.

2001: A Space Odyssey - Пишман маймуни. И скууууукааааа.

Нещо по-прясно - 500 Days of Summer (цитат от друга тема):
"Изгледах 500 Days of Summer и... абе добре направено филмче е, но не е нещо чак толкоз. При всички положения беше далеч по-малко интересен и забавен (но за сметка на това далеч по-претенциозен) от The Hangover. През цялото време имах чувството че съм го гледал вече във всяка втора романтична емо-комедийка, нищо че почна с лъжливото обещание "аз не съм от тия". Май не беше наясно с това какво точно се опитва да каже - прийчва ти нещо, после прави точно обратното (примерно липсата на фейт, ала-бала). Май единственото нещо от цялата работа, което ме израдва беше речта за картичките, която споделям с пълна сила - тук са някакво безумие с предварително написаните си текстове. Мисълта е някакъв комон сенс де, но си трябва да се каже."

I Am Legend (пак цитат от друга тема):
"ОМГ филмът беше толкоз безбожно ТЪП и смешно нагласен, че чак жал ми стана.
Има някаква идея (крадена), има вляни кинти (голем праз) и тук-там някой як момент (най-вече в първата половина), но дотам. Сценарият е някъде на ниво Independence Day (ако не и по-зле), а зомби хорърът е толкова изтъркан и скучен, че повече от прозявка не може да изкара от мен."

Kingdom of Heaven - тоз филм е толкова кекав като историческа епика, че дори не ми се говори за него. И Блуум. Що бе, Ридли?

Serenity - този филм ме разочарова неимоверно на фона на Firefly. Някакво рандъм филмче по сериал, в което имаше много ненужна смърт, тъп и претупан сюжет и най-вече - персонажи, на които им се е счупила химията.

Signs - и за туй нещо съм говорил повече, отколкото ми се иска. Нито беше особено интригуващ като хорър, нито откъм идеи. А концепцията за ейлиъните и якия туист накрая бяха тотална тъпня.

Star Trek: The Wrath of Khan - ако изключим винаги забавното преиграване на Кърк, това беше едно от най-слабите Star Trek неща, които съм гледал. Тъпа история, тъп лошковец.

Revenge of the Shit - за мен това е най-слабия от трите нови филма, не че това е особено постижение. Come back here, I'll bite your legs off!

The Fountain - Гледането ми на този филм беше нещо такова: БляяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяхбляяяяяяяОМГЯКОбляяяя...

No Country for Old Men - приятен трилър среща дразнещо претенциозна, куха и най-вече скучна дървена философия.

Slumdog Millionaire - да мре.

Citizen Kane - може би е бил основополагащ едно време, но в момента сме ужасно уморени от този вид истории и той всъщност не е от по-силните.

Толкова засега, че ми писна да пиша.



Бтв имаме ли тема за недооценени филми, че ми се е дописало за Starship Troopers? :P


п.п. Коле, ти коя версия на Brazil си гледал? Крайно важно е за възприемането му, а има някакви 200. Единствената, която трябва да съществува, е максимално удължената (говорим си за двойно по-дълъг филм) на Criterion. Иначе съм много съгласен за North by Northwest. За The Wrestler мри, съвсем доброжелателно :P

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Apr 08, 2010 12:27 pm

Добавям още няколко филма.
"Тигър и дракон". Хубав филм, бих казал, обаче има много по-добри представители на жанра и преди, и след него, пък и цялата мелодраматичност на моменти ми присядаше на гърлото.
"Отведи ме в ада". Маса народ виждат в тоя филм нещо, което... Абе, и да го има, не мога да го усетя. Глупава история, никакви герои, предвидим и въпреки това нелеп край, никакво напрежение. Дори като комедия не работи, защото не е достатъчно забавен.
"Дзифт". Сега, директно, ако това беше американски филм, вероятно всички щяхме да го пропуснем. Ама нали, възражда българското кино и т.н., та го гледахме. Вярно, за разлика от кажи-речи цялото съвременно българско кино, което ми е попадало пред погледа, "Дзифт" е гледаем, но не е нито шедьовър, нито задължителен за всеки филм, нито нищо подобно.
----------------
Още в предния пост се изкуших да добавя и "Блейд Рънър". Причината, поради която не го направих, беше, че този филм има един милион версии и в момента даже не мога да се сетя коя съм гледал. Не знам, може би ако гледам някоя друга, ще ми хареса повече.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Apr 08, 2010 4:31 pm

Много съгласен за Drag Me To Hell впрочем. Пусто изобщо не можах да схвана кое му е готиното...
And you can't dance with a devil on your back...

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Thu Apr 08, 2010 5:57 pm

tigermaster wrote:предвидим и въпреки това нелеп край
Spoiler: show
че кво му е предвидимото на тва да те дръпне демон в ада миг преди да те сгази влак? :mrgreen:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Apr 08, 2010 7:57 pm

Scourge wrote:
tigermaster wrote:предвидим и въпреки това нелеп край
Spoiler: show
че кво му е предвидимото на тва да те дръпне демон в ада миг преди да те сгази влак? :mrgreen:
Spoiler: show
Предвидимо беше, че ще сбърка монетата с копчето.
Останалото са козметични подробности.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Thu Apr 08, 2010 9:23 pm

Брех, оказа се, че съм забравила Signs! И What Women Want...
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Apr 08, 2010 11:44 pm

Е, Какво искат жените никога не се е бутал за нещо ужасно и огромно, доколкот зная, просто е една свестна романтична комедия.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Apr 09, 2010 12:30 pm

"Матрицата: Презареждане". Това го казвам като изключително лесен зрител, за когото достойното количество екшън/ефекти е достатъчен повод да хареса филма много. Затова и гледах съответната матрица четири пъти. Общото между последните три беше, че едва успявах да изтрая диалозите. На последното гледане в паузите между баталиите отивах до хладилника за бира. Ако филмов диалог може да дефинира думата "словоблудство", този го прави. Огромната битка с многото смитове също е леко разочароваща, понеже е твърде дълга и Нео е толкова очевидно дигитален, че няма на къде повече.

"Карате Кид". Въпреки средняшката оценка в имдб, този филм е някакъв култ. Честно казано, не мога да разбера защо. Изгледах го като почитател на бойните филми и като зрител, за когото е интересно какво точно има в този филм. Така и не разбрах. Освен дето хлапето го играе двайсет и три годишен мъж, което е направо болно. А това, че героят стана майстор боец само след два месеца миене на коли и боядисване на огради, но почти без реална тренировка по карате, направо ме вбеси. Честно. Сега, знам, че е детски филм, ама... Колко ли деца са се отказали от бойното изкуство, след като са разбрали, че колкото и да тренират, за два месеца не могат да научат практически нищо?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Fri Apr 09, 2010 12:34 pm

Аз не мога много да хейтя, ама тук ще се включа с чисто сърце с Джуно и Up in the Air.
Въобще, ако Джейсън Райтмън престане да се занимава с кино, ще го приема като лична услуга към мен от страна на Вселенския Разум.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 38 guests