Alice in Wonderland

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Alice in Wonderland

Post by Vivian » Fri Mar 05, 2010 9:37 pm

Само да предупредя изначално, че съм Бъртън-почитател, така че някакви субективности би трябвало да са се прокраднали фатално в оценката и възприятиета ми. Та:

Бих казала, че по-скоро ми хареса, не вярвам да има човек, който маркирано да намрази филма. Не е нищо главозамайващо и стъписващо (не че някой е чакал, но комбинацията Бъртън/ Карол някак обещаваше повече) и е доста...Disney-зареден. В смисъл, DISNEY. Тва не е задължително мега-зле, но е хубаво да го знаете преди да влезете в киносалона.

Кастът ту сработва, ту не, обстановката е доста изрядно...викторианска. Въобще, филмът е по-скоро незадоволителен на Бъртън-ниво, отколкото на ниво пресъздаване на класика. Всичко е така...изрядно и не-готическо в него. *shrug*

Как да е, бих го дарила с едно 7.5 от мен, може би след повторното гледане ще съм по-категорична.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Sat Mar 06, 2010 7:17 pm

7.5 е една добра оценка, а в имдб дават 7.1 +/- 0.5.
Очаквано, при положение че сюжета е добре познат на всички. Хората имат склонността да оценяват с една идея по-ниско неща, които вече са гелдали/чели.
Look at the darkness...
...around me.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Sun Mar 07, 2010 1:14 am

сюжетът е най-слабото нещо в тоя филм и не е познат. в смисъл, познат е, но щото е дженерик, а не щото следва книгите, които нямат кохерентен такъв.
има разни елементи от оригинала, колкото феновете да не скучаят, оглеждайки се за заемки, но целият филм е твърде кротък и питомен като за алиса.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Sun Mar 07, 2010 1:23 am

Добре де, нека да не е сюжет, ами постановка. След 20 години някой ако направи римейк на любимия ти филм, в 8-Д, вероятно ще ти хареса, но няма да те размаже така, както оригинала.
Look at the darkness...
...around me.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Sun Mar 07, 2010 1:33 am

не бе.
тва е сикуъл на книгите, не директна адаптация.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Mar 07, 2010 1:43 am

И ениуей, цялата постановка е тотално невярна - не мисля, че хората оценяват по-ниско история, която са гледали вече. Вижте Аватар :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Mar 07, 2010 7:07 am

Тоз Alice In Wonderland 2: Wonderland Revisited беше боза, по никакъв начин не успяваща да оправдае съществуването си. Докато гледах филма изпитвах умерено забавление (ама много умерено), радвайки се на някои от персонажите (т.е. предимно Джони Деп с якото съскане), но като цяло опитът за осикуъляване на класическата история е крайно жалък и изтъркан. Към края направо заприлича на шибаната Нарния, деба. Единствената ми по-категорична хвалба е по адрес на визията - Wonderland е изобразен прекрасно и 3D-то хич не беше зле.

6/10 от мен.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Mar 07, 2010 10:07 am

Аз осикъулявам, ти осикъуляваш, ние осикуъляваме.... :lol:

Жалко, аз също го чаках (макар че умерено за разлика от други неща), все пак ще го видим на кино както си трябва, но с тези сравнения с Нарния вече съвсем ме загубихте като фен....

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Sun Mar 07, 2010 1:11 pm

Scourge wrote:не бе.
тва е сикуъл на книгите, не директна адаптация.
Какво не? Има ли Алиса - има Алиса. Има ли шапкар - има шапкар. Има ли страна на чудесата - има страна на чудесата. Постановката е същата.
Roland wrote:И ениуей, цялата постановка е тотално невярна - не мисля, че хората оценяват по-ниско история, която са гледали вече.
Това мога да го защитя. По правило:

- римейковете са по-слаби от оригиналите
- адаптациите са по-слаби от оригиналите
- вторите части са по-слаби от първите

Вземи за пример как въпреки че трита властелина са особено силни филми, хората чели оригинала ги оцениха по-ниско от тези, които не са. Виж как всяка следваща мумия беше в пъти по слаба от предходната(това ми е най-пресният пример и още ми държи мокро). И така нататък. Естествено има изключения.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Mar 07, 2010 1:56 pm

Най обичам някой да сравнява книга и филм, АДСКИ СМИСЛЕНО Е :lol: Несъпоставими медиуми са, които въздейства по коренно различен начин.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Mar 07, 2010 2:12 pm

dellusion wrote: Вземи за пример как въпреки че трита властелина са особено силни филми, хората чели оригинала ги оцениха по-ниско от тези, които не са.
Това не е вярно, бтв.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Sun Mar 07, 2010 2:20 pm

Muad_Dib wrote:Най обичам някой да сравнява книга и филм, АДСКИ СМИСЛЕНО Е :lol: Несъпоставими медиуми са, които въздейства по коренно различен начин.
Незнам дали е така. Ти като фен на омиксите, не ти ли се е случвало да харесваш много на някой комикс, но като направят филм по него, да ти е пълен булшит(филма)?
tigermaster wrote:
dellusion wrote: Вземи за пример как въпреки че трита властелина са особено силни филми, хората чели оригинала ги оцениха по-ниско от тези, които не са.
Това не е вярно, бтв.
Еми когато навремето излизаха филмите, по разните форуми общо взето имаше 2 лагера - тези дето са чели книгите срещу тези дето са харесали филмите.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Mar 07, 2010 2:59 pm

dellusion wrote:Еми когато навремето излизаха филмите, по разните форуми общо взето имаше 2 лагера - тези дето са чели книгите срещу тези дето са харесали филмите.
Питай Роланд какво мисли за сравнението между книгите и филмите тогава. Пък и не е единствен.
Повечето хора просто харесаха филмите. Сега, винаги и абсолютно винаги ще се намери някой, на когото някоя екранизация да не му хареса, независимо колко е добра или достоверна. Ако намериш дори един филм по книга, който за всички почитатели на книгата е достойно пресъздаване на оригинала, ще се учудя.
Last edited by tigermaster on Sun Mar 07, 2010 3:45 pm, edited 1 time in total.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Sun Mar 07, 2010 3:29 pm

AlDim wrote:Тоз Alice In Wonderland 2: Wonderland Revisited беше боза, по никакъв начин не успяваща да оправдае съществуването си. Докато гледах филма изпитвах умерено забавление (ама много умерено), радвайки се на някои от персонажите (т.е. предимно Джони Деп с якото съскане), но като цяло опитът за осикуъляване на класическата история е крайно жалък и изтъркан. Към края направо заприлича на шибаната Нарния, деба. Единствената ми по-категорична хвалба е по адрес на визията - Wonderland е изобразен прекрасно и 3D-то хич не беше зле.

6/10 от мен.
според мен 3д-то е абсолютно излишно за тоя филм. личи си, че е сниман 2д и после преправян. твърде много класически шотове с нефокусиран фон – удобно средство за 2д лента, но доста ненужно упражнение в 3д филм.
бтв, 6 е висока оценка за "боза".
филмът е обективно нещо от рода на 4-4.5/10.
а за алиса фенове –> 6/10 или 2/10, в зависимост от това дали са се подразнили от безумията или са се зарадвали на реферънсите.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sun Mar 07, 2010 3:47 pm

dellusion wrote:
- римейковете са по-слаби от оригиналите
- адаптациите са по-слаби от оригиналите
- вторите части са по-слаби от първите
Scarface
Red Dragon, Fight Club,Shawshank redemption, Green Mile
Terminator 2, Godfather 2
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests