(500) Days of Summer

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Tue Jul 21, 2009 5:46 pm

^ Разбирам напълно гледната ти точка и не се притеснявай за тона :) (май ще се наложи нова тема, веднъж щом го пуснат по кината)

Инак аз снощи гледах 500 Days of Summer, който е твърде разкошен за да бъде описан...Иска ми се да напиша нещо подобно, удивителен е. :P
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jan 09, 2010 6:25 am

500 Days of Summer - един от най-разкошните романтични филми, които съм виждал някога! Приказен просто! И може би единствената подобна история във вселената, където тоталната липса на химия между двамата главни герои е толкова на мястото си, както и вероятно единствената лента, способна истински да утилизира фригидния чар на Зоуи Дешанел.

Откъм игра също е прекрасен. Джоузеф Гордън-Левит е толкова изразителен и убедителен, че просто не мога да повярвам как в една година е изиграл този разкош и G.I. Joe @_@ Дори иначе крайно неприятната ми Зоуи Дешанел си изпълнява ролята добре, може би защото цялото й ДНК е предвидено за нея...

Всъщност, ако имам някаква критика - ЗОМГ, КОЛКО Е ЯК! - то, това ще да е силно отчетливата разлика в класите на двамата актьори. Дешанел е повече или по-малко еднаква и безизразна, докато на Левит исках да му износя децата като се разтанцува на улицата. Лицето му през целия филм не спря да се движи, беше просто разкошен!

Горещо препоръчвам. Ся отивам да си едитна класацията за 2009-та :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Sat Jan 09, 2010 2:17 pm

Roland wrote: Всъщност, ако имам някаква критика - ЗОМГ, КОЛКО Е ЯК! - то, това ще да е силно отчетливата разлика в класите на двамата актьори. Дешанел е повече или по-малко еднаква и безизразна, докато на Левит исках да му износя децата като се разтанцува на улицата. Лицето му през целия филм не спря да се движи, беше просто разкошен!
с тва съм несъгласен.
сценарият е позаровил пича в некви моупси настроения, та му се налага да редува крайности на унилост с екзалтация. което е доста по-лесно от задачата на зои. той е подпомогнат и от войс-оувърите. тя има точно нула развитие на персонажа и много по-малко реплики, и при все успява да е интересно изиграна през цялото време. много силна игра само с движение – очи, глава, етц.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jan 09, 2010 3:32 pm

Ъм, от друга страна аз тва си мнение го базирам на масата филми, които съм гледал с нея, и масата филми, които съм гледал с него все пак :)
And you can't dance with a devil on your back...

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Sat Jan 09, 2010 4:15 pm

е сигурно. аз коментирам несправедливото даунплейване на изпълнението на момата.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jan 09, 2010 4:36 pm

Еми тя няма такова. Тя просто е леко оцъклена по един леко стъклен начин през целия филм, както е във всяка своя роля ЕВЪР. За това е избрана и както съм писал и сам, си пасва чудесно. Ма не означава, че е добра актриса, нали.
And you can't dance with a devil on your back...

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Sat Jan 09, 2010 8:32 pm

оцъклянето, че пасва – пасва, но не е движение.

ето два примера за добри безсловесни бийтове, които съм запомнил:

започването на играта с p-word-а: бавно подканящо движение с глава и поглед. в един по-слаб вариант там просто би имало реплика "твой ред". тук обаче движението се връзва перфектно с персонажа, и с леко абсурдната тържественост на играта. не само поради липсата на думи, които да затлачат редуването на репликите, но и поради начина на изиграването.


в началото, на партито в офиса.
- що се премести тук?
*пауза*
- скучно ми беше.
туй, дето се случва в паузата, дефинира персонажа. показва много неща за герой, за който публиката в този момент не знае почти нищо: миг замисляне с акцентирана гримаса, типична за по-скованата комуникация с хора, които не познаваш добре, миг, в който а-ха да каже нещо, след туй отново акцентиран ролайс, после (предполагаемата) истина.
имаме затворен персонаж с (видимо) рандом изблици на спонтанност, показан за секунда, без нужда от експозиция.

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Sat Jan 09, 2010 8:51 pm

За Зоуи или добро или нищо!!!
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sat Jan 09, 2010 9:12 pm

Scourge wrote: с тва съм несъгласен.
сценарият е позаровил пича в некви моупси настроения, та му се налага да редува крайности на унилост с екзалтация. което е доста по-лесно от задачата на зои. той е подпомогнат и от войс-оувърите. тя има точно нула развитие на персонажа и много по-малко реплики, и при все успява да е интересно изиграна през цялото време. много силна игра само с движение – очи, глава, етц.
Редуване на 'крайности' категорично не е нещо лесно за който и да било актьор. Тъй като обхващането на цялата гама емоции от едната крайност до другата показва някакъв доста широк диапазон.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Mon Jan 11, 2010 12:19 am

Pugsley, Pugsley...

И 500 Days of Summer и Up in the Air ми харесаха горе-долу еднакво (не кой знае колко), като на първия краят му е много недодялан
Spoiler: show
с тая средностатистическа мацка, дето се появи от нищото да спасява положението
, а на втория последните минути му са много добри
Spoiler: show
(когато Клуни се превърна в някакво безгръбначно jesusfuckinchrist :shock:).
Левит го предпочитам в Брик обаче, тук беше засенчен от Зоуи. Освен това, тая накъсаност на Съмър още не съм сигурен дали ми харесва или ме дразни. Не знам кой чии деца иска да износва, но до утре ще са се изпарили и двата от главата ми.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jan 11, 2010 1:16 am

Добре, ти какво търсиш в един романтичен филм всъщност?
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Mon Jan 11, 2010 1:31 am

Ба ли го - ама още помня почти всяка сцена от Love Actually (не че Къртис не се одриска тая година с лодката, де).
Spoiler: show
Ако бяха оставили Левит да си носи последствията и не му бяха сервирали тва кухо маце като по поръчка, съвсем друго щеше да е.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Mon Jan 11, 2010 1:42 am

Silver, само бих помолил за малко спойлер-тагове, щото съм се засилил да го гледам филма тия дни. Ако може де.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Post by Vash » Mon Jan 11, 2010 2:04 am

Вероятно съвсем друго би било и моето възприемане на филма ако не беше оспойлил края, ама на...

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Mon Jan 11, 2010 4:42 pm

Silver wrote:Ба ли го - ама още помня почти всяка сцена от Love Actually (не че Къртис не се одриска тая година с лодката, де).
Spoiler: show
Ако бяха оставили Левит да си носи последствията и не му бяха сервирали тва кухо маце като по поръчка, съвсем друго щеше да е.
Spoiler: show
идеалният вариант би бил историята да свърши на пейката. зрителят (и том) получава реинфорсмънт на томовия мироглед от страна на съмър. завеса. аплауз.

по-малко идеалният е момата накрая да не е непременно с вид на модел, щото тва малко подценява публиката – един вид тя не може да е доволна, ако героят не си тръгне с некъв "джакпот". леко шаблонно холивудско мислене, което не върви толкоз точно на тоя филм.

иначе и текущият край не ми бърка много, де.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot], tigermaster and 62 guests