Номинации за Оскар `09

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Post Reply
User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sat Feb 27, 2010 7:48 pm

И аз за теб. Хубаво е, че сме наясно един с друг.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Feb 27, 2010 9:20 pm

Еми да, наясно сме - аз не страдам от жанрови предразсъдъци.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Feb 27, 2010 9:24 pm

А защо смяташ, че други от нас страдаме от подобни предразсъдъци? Понеже подобно схващане се прокрадна в предишни твои мнения по темата за Аватара. :)

Поне за себе си мога да кажа, че не правя жанрово деление, когато казвам, че стискам палци на Локъра за Оскар, а същевременно бих гледал Аватара повече пъти.
(Давал съм преди пример с Оскаровия Момиче за милиони, който страшно ми допадна, но втори път не бих издържал да го гледам - обаче се радвам, че съм го гледал веднъж.)


Странична причина за неубедените - Локъра има нужда от рекламата, която би му донесъл Оскарът, защото смятам, че си струва да го видят повече хора. Аватара пък отдавна не се нуждае от допълнителна реклама - публиката си каза ясно думата.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Feb 27, 2010 9:34 pm

Мисля, че Локърът получи достатъчно внимание на всички други награди. Самият факт на номинацията за Оскар вече е достатъчна причина да се гледа.

Иначе говоря конкретно с Морви, щото на нея принадлежи лафът "аз на екшън/комиксов филм/фантастика не мога да дам повече от 8, колкото и да е добър".
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sat Feb 27, 2010 9:37 pm

Morwen wrote:Е, за мен имаше поне още два съизмерими...
Btw, кои са двете заглавия, че и на мен ми стана интересно, тъй като аз при все близо 300-тата заглавия, които съм гледала от въпросната година, не съм попаднала на нито едно от двете...може би.

ЕДИТ: А имам и един въпрос относно това с жанровостта - за теб филм като Аватар, попадайки в категория 'жанров', не би могъл да получи от теб оценка 10, примерно? Или?
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sun Feb 28, 2010 11:31 am

Е, аз пък не страдам от фенски предразсъдъци. Симеоне, понякога е проблем това че не обсъждаш конкретното мнение на хората, а някакви техни предишни реплики, извадени от контекст (и цитирани грешно дори) и въобще цялостното ти впечатление за човека. Това го казвам, без да се заяждам. И не искам да спорим за него.

Вивиан, попаднала си, просто поне едното въобще не ти е харесало:). Беднякът милионер и Бенджамин Бътън.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sun Feb 28, 2010 2:45 pm

The Wrestler беше безапелационно най-добрия филм на 2008 за мен. Естествено не го номинираха, явно са минали лимита си от "максимум един шедьовър на всеки 2 години в номинациите" или каквато там им е системата напоследък...;)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Feb 28, 2010 3:51 pm

Morwen wrote:Е, аз пък не страдам от фенски предразсъдъци. Симеоне, понякога е проблем това че не обсъждаш конкретното мнение на хората, а някакви техни предишни реплики, извадени от контекст (и цитирани грешно дори) и въобще цялостното ти впечатление за човека. Това го казвам, без да се заяждам. И не искам да спорим за него.

Вивиан, попаднала си, просто поне едното въобще не ти е харесало:). Беднякът милионер и Бенджамин Бътън.
Ъм, можеш ли да ми дефинираш "фенски предразсъдъци"? Мен ми звучи като оксиморон щото. И от кой контекст съм извадил репликата ти, че оценките ти са общи и в скалата ти филм от чисто развлекателен тип като екшън, комиксов, фантастика и т.н. не би могъл да качи над 8? Щото то е доста завършена мисъл, не знам как точно може да се извади от контекст.

Не си отговорила на последния въпрос на Тони бтв.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sun Feb 28, 2010 4:41 pm

Да, явно е едитнала, докато съм писала.
Тони, за мен Аватар просто не е 10/10 (или 11/10, 1000/10 и т.н.). А "филм като Аватар" е едно много неясно понятие.

Симеоне, като минимум, не считам фантастиката за само забавен жанр. "Комиксов филм" пък за мен е много измислен жанр, доколкото там има толкова жестоко различни филми, че не си струва да се обединяват. Не смятам, че на един екшън не може да се сложи 10/10, но смятам, че в него трябва да има повече от клишето и най-здравите тупаници евър. И, да, смятам, че тупаниците са по-малко награждаеми от вътрешната драма, ако само това има в един филм и е на едно ниво. Ако наградите не са специализирани, разбира се. Но като цяло мисля, че на огромната част от филмите, залагащи само на клишето на жанра си няма как да се сложи 10/10.


Под фенски предразсъдъци имам предвид, че си се хайпнал по нещо, по режисьора му, по източниците му и т.н. Чел си за него толкова, толкова ти е близко, че всяко нещо придобива по-дълбок смисъл за теб.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sun Feb 28, 2010 5:12 pm

Morwen wrote:Вивиан, попаднала си, просто поне едното въобще не ти е харесало:). Беднякът милионер и Бенджамин Бътън.
Факт. Макар че като ти писах предходния пост бях почти готова да се обзаложа, че потенциално може би ще са тези двата. :D

Под 'филм като Аватар' визирах, че все пак е доста маркирано жанров, в смисъл, дори не си дава труда да заобикаля жанра си.

...Бтв, ако има някой филм дето с чиста съвест да бих съпоставила с Knight-a за 2008, може би наистина ще е The Wrestler като се замисля.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Mar 08, 2010 3:23 am

Велико. В момента текат Оскарите, а аз не мога да ги гледам... И утре съм цял ден извън нас, така че разбира се ще успеят от всички страни да ме оспойлят, преди да съумея да ги видя...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Mar 08, 2010 4:41 am

На мен не ми е ясно какъв смисъл има да се дървите на тия Оскари. Аз от край време съм се отказал да ги гледам, при положение че по правило са скучни и дразнещи.

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Mon Mar 08, 2010 5:23 am

В общи линии, май най-после улучих правилният начин да се гледат (следят) Оскарите - на лайф фийд в интернет, където четеш най-интересното от време на време, докато примерно си върша друга работа. Ще включа по-късно за най-добра актриса ако има изненади за всеки случай, но иначе засега съм супер. 8-) Пък и като чета си е все същата скука, Алек Болдуин сам щеше да бъде къде-къде по забавен. Но разбира се щеше да бъде много по-интересно ако онея от Академията имаха топките да рискуват и да поканят Рики Жервес да води..
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Mar 08, 2010 5:34 am

AlDim wrote:На мен не ми е ясно какъв смисъл има да се дървите на тия Оскари. Аз от край време съм се отказал да ги гледам, при положение че по правило са скучни и дразнещи.
"По правило" досега не съм пропускал церемония последните десетина години и "по правило" не е имало една скучна и дразнеща такава. Всеки с вкусовете си. "По правило" тва.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Mon Mar 08, 2010 7:11 am

Цели две изненади.Бахти съспенсЪ.
Сандра Бълок WTF!? :shock:
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot], Semrush [Bot] and 18 guests