Golden Globes `09

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Post Reply
User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Golden Globes `09

Post by Vivian » Mon Jan 18, 2010 11:01 am

Да вземем да си пуснем една отделна тема все пак:

Best Picture, Drama — Avatar
Best Picture, Comedy/Musical — The Hangover
Best Director — James Cameron, Avatar
Best Actress, Drama — Sandra Bullock, The Blind Side
Best Actor, Drama — Jeff Bridges, Crazy Heart
Best Actress, Comedy/Musical — Meryl Streep, Julie & Julia
Best Actor, Comedy/Musical — Robert Downey Jr, Sherlock Holmes
Best Supporting Actress — Mo’Nique, Precious
Best Supporting Actor — Christoph Waltz, Inglourious Basterds
Best Foreign Language Film — The White Ribbon
Best Animated Feature — Up
Best Screenplay — Jason Reitman, Sheldon Turner, Up in the Air
Best Original Score — Michael Giacchino, Up
Best Original Song — The Weary Kind, Crazy Heart


Аз този път съм рядко удовлетворена от резултатите. :mrgreen:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Mon Jan 18, 2010 2:22 pm

Аватар... The Hangover... Камeрън... Робърт Дауни Дж. :shock: What the fuck? Да не съм объркал темата и да съм попаднал на МТВ наградите?

Единственото, от което съм доволен е, че Хорнер не взе за музика и, че Валц взе за Бастердите.

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Mon Jan 18, 2010 3:29 pm

Реакцийте на малкото неща, които ме интересуваха бяха такива

йей Up
йей Джон Литгоу в Декстър
ЙЕС! Michael C. Hall
Хмм Джилиана Маргулис да не би да трябва да гледам Тhe Good Wife
ЙЕС! Michael Giacchino
FUUUUUUUUU Alec Baldwin и Mad Men колко пъти вече ве!?
йей Christoph Waltz
бууууууу Камерън
буууууууу тъпи пияндета The Hangover демек
буууууу Robert Downey Jr като Джак Спароу (фингер)
йей Джеф Бриджис
буууууууууууууууу Смърфатар
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Jan 18, 2010 3:35 pm

Като цяло много ме радват наградите.

User avatar
VenomPlague
E'lir
Posts: 165
Joined: Fri Jun 20, 2008 10:07 pm

Post by VenomPlague » Mon Jan 18, 2010 4:15 pm

И аз съм сравнително доволен от избора на наградените, но по-важното е, че ми хареса цялата церемония.
Рики беше велик. Просто всяка една от смешките му беше златна. Браво на сценаристите за добрата работа и в представящите речи, тук визирам Пол Макартни - "онзи от Rock Band".
Речта на Скорсезе ме трогна, както и това, че всички аплодираха на крака Джеф Бриджис, което откровено ме изненада, но това все пак е "The Dude".
И може би не трябваше Дауни да спечели, но пък щяхме да се лишим от най-убийствено якия acceptance speech в историята на acceptance speech-овете.

Абе, а разбрахте ли какво е Авада? :mrgreen: Аз, не.
Знаех си, че след време аватарът ми ще стане отново актуален ;)

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Mon Jan 18, 2010 5:30 pm

Аз малко не бях чак толкоз впечатлена от Рики, честно казано. А и тва с бирата взе малко да омръзва по едно време. Но словото на Дауни къртеше отвсякъде! Искам такъв мъж!!! :oops:

Любим момент, изключая Дауни и Камеръновите появи, определено беше настъпването на роклята на Клои Севини :lol: Просто не се стърпях. :lol: :lol: :lol:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
VenomPlague
E'lir
Posts: 165
Joined: Fri Jun 20, 2008 10:07 pm

Post by VenomPlague » Mon Jan 18, 2010 6:05 pm

Е да, в началото смешките на гърба на Стив Карел за "The Office" са си му стандартни. И може би нямаше начин да минем без шеги за Джей Лено, но да представиш президента на асоциацията, която раздава наградите с думите(цитирам по памет):
Ricky Gervais wrote: "You can't buy a Golden Globe award...officially.Oops, shouldn't have said that. Oh, what the hell, they won't invite me to do this again."
или Мел Гибсън с
Ricky Gervais wrote: "I like to drink as much as the next man. And the next man is Mel Gibson."
е много силна комедия.
Това ми напомня, когато на Бафтите, ако не се лъжа, излезе и каза на Кейт Уинслет, която вече беше спечелила награда за The Reader, "Казах ли ти, че ако участваш във филм за Холокоста, ще вземеш награда.", при положение, че в сериала му Extras двамата бяха обсъдили точно тази зависимост.
Знаех си, че след време аватарът ми ще стане отново актуален ;)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jan 18, 2010 8:29 pm

The Hurt Locker и Катрин Бигълоу заслужаваха повече за филм и режисьор според мен. Но поне са взели Film Critics Award в тези две категории, според казаното от Дууми във форплея.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Mon Jan 18, 2010 8:37 pm

passer-by wrote:The Hurt Locker и Катрин Бигълоу заслужаваха повече за филм и режисьор според мен. Но поне са взели Film Critics Award в тези две категории, според казаното от Дууми във форплея.
Така е, не само според него. :wink: Въпреки че те често имат разминавания с Академията, на този етап и Locker-a, и Аватар са с изравнени шансове и най-накрая се получи надпревара. :mrgreen: Between ex-s, which is even sweeter. Сега само остава Бигълоу да отнесе наградата на режисьорската гилдия, а Аватар да спечели наградата на продуцентите и...ще трябва да хвърляме монета, за да установим какво точно ще се случи на 7 март.

@ VenomPlague: да, онова с Гибсън беше чудесно наистина. Смяла съм се на глас. Дори не съм сигурна дали не каза 'Maybe not as much as the next man'. :lol:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jan 18, 2010 9:29 pm

Ами аз не мисля, че "Аватар" заслужава "Оскар" за най-добър филм или режисьор.

В техническите категории - да, несъмнено. Но за филм, режисьор или дори сценарий - би било абсурдно.

Ама няма да й е за сефте на Академията, ако все пак стане.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
VenomPlague
E'lir
Posts: 165
Joined: Fri Jun 20, 2008 10:07 pm

Post by VenomPlague » Mon Jan 18, 2010 9:53 pm

Аз ще стискам палци Тарантино да вземе за сценарий. Вярно, конкуренцията от страна на Коеновци тази година е жестока, но на тях им дадоха по-скоро. А за адаптиран Up in the air или Precious.
И като заговорих за последните два, защо си мисля, че може да се получи някаква "изненада"(или не съвсем) и в някоя от категориите филм/режисьор да видим Precious или An Education. Мисля, че Академията обича такива филми.
А друго, което живо ме вълнува е дали, като направиха категорията за най-добър филм с 10 номинации, ще включат анимация в нея или ще продължават да си я делят.
Знаех си, че след време аватарът ми ще стане отново актуален ;)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jan 18, 2010 11:22 pm

Аз съм горе-долу доволен от Глобусите във филмовите категории. Имаше доста безумни награди (тая за песен и за саундтрак примерно), но повечето си бяха на мястото.

И втф не заслужавал Аватар за филм и сценарий? Той само с техника блести щото :lol: :lol: :lol:

Малко ми е тъжно за (500) Days of Summer де, щот е доста по-як...

И не, Рики хич не ме спечели като водещ. Некъв такъв леко неспокоен беше през цялото време и имах чувството, че повече от половината му "бе майната му, без друго няма да ме поканят пак" поведение НЕ БЕШЕ престорено.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jan 18, 2010 11:28 pm

Roland wrote:И втф не заслужавал Аватар за филм и сценарий? Той само с техника блести щото :lol: :lol: :lol:
В сравнение с други филми не заслужава, да. Сам по себе си е хубав филм, но не се състезава сам все пак.
Поне режисьорската категория не я спомена, и това е нещо. :mrgreen:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jan 18, 2010 11:37 pm

Не съм гледал Хърт локъра, затова не коментирам. Но АЗ *лично* по-добър филм в своя си жанр не съм гледал от години, което за мен автоматично значи, че си заслужава наградите.

Нищо бтв не ме накара да изпитам по-силен кеф на тая церемония от киселата физиономия на охлюва, дето режисира Up in the Air. Толкова да ми е противен тоя пич...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jan 18, 2010 11:39 pm

В неговия си жанр, да, ОК. Ама Оскарът е за филм въобще.

А Хърт Локъра едва ли ще ти хареса до степен да мислиш, че заслужава Оскара повече от Аватара, това отсега си знам. :wink:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 74 guests