The imaginarium of doctor Parnassus

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

The imaginarium of doctor Parnassus

Post by Dante » Sat Jan 16, 2010 10:03 pm

Image

Гледахте ли го вече? Мнения?
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Sat Jan 16, 2010 10:25 pm

Mного беше як.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Sat Jan 16, 2010 10:55 pm

Аз се почувствах като единственият човек в залата, на когото филмът му хареса. Отвсякъде чувах "оф, ебаси тъпият филм" , "нема такава глупост" и т.н. А аз се разгембих, не е сред любимите ми, но определено се изкефих. Доста странен ми се видя и не смея да твърдя, че разбрах всичко. Като минуст мога да изтъкна абсолютният хаус, който кара 90% от зрителите да не разберат за какво става въпрос, а през половината време да се чудиш какво става на екрана. И същевременно това е огромен плюс. Най-много се възхитих от актьорската игра. Безупречна.

Освен това Mr. Nick e ГОЛЯМ. :D
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Sun Jan 17, 2010 12:24 am

При мен пък беше обратното.Даже имаше няква групичка от 20 човека, които искаха да си запазят билети и да го гледат веднага на следващия ден.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sun Jan 17, 2010 9:10 pm

Приятен, доста 'мой' сорт филм. Като се замисля, искаше ми се да видя малко повече от Лоу...
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Mon Jan 18, 2010 9:58 am

Гледах го, и съжалявам за времето и парите за билети. Не ми стана интересен, не ми пукаше особено за никой от героите и сюжета доколкото го имаше (мда, знам че е най-вече рамка за да покажат един куп метафори), а символиките във въобръжаемия свят ми дойдоха в повече още по средата на филма.
Elves dig rocket launchers.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Tue Jan 19, 2010 2:14 am

най-читавия тери гилиъм от маймуните насам.
пак има разни дразнещи неща (руски мафиоти и зла детска фондация...ъъм, не), а и момата и лоу бяха зле, но се компенсира с типична гилиъм крейзавост.

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Tue Jan 19, 2010 2:28 am

Хареса ми, но беше и леко скучен. Ще ми се някои неща да не бяха такива каквито се случиха:
Spoiler: show
- Началото на филма и това как показаха тайните на "въображателницата" още в първите 15 минути като завишиха твърде рано очакванията с едни от най-разкошните сцени в целия филм (огромната гора, летящите медузи, светът от сладкиши в ума на дебелото хлапе геймърче и невъобразимия балон с лицето на Парнасъс).

- Сцената с руските мафиоти беше твърде карикатурна и глупава. Особено когато се появиха танцуващите с чорпогащници полицаи. Въобще средата на филма издишаше откъм логика или идеите бяха поднесени по твърде объркващ и неясен начин. Много повече щеше да ми хареса ако бяха избрали по-лесния и достъпен, макар и шаблонен вариант. Искаше ми се да разработят облога за петте души с ясни правила и да го превърнат в истинско, напрегнато състезание, чийто финал да е голямата кулминация на филма. Единствено при наглия пияница в началото стоеше истинската и праволинейна нравствена дилема между изкушението (дяволския бар) и спасението (каменистия, труден път на въздържанието). Донякъде и при богатата стара дама, която трябваше да избира между похотта и пречистването, а светът на въображението и бяха огромни лъскави обувки и бижута. Исках още такива пленителни светове, създадени от виртуозната проекция на вътрешните мисли и дълбоко стаени страхове в извратените умове на малки случайни хора. Исках още дилеми и яростна борба между пътя на дребните удоволствия и трудоемкото себеусъвършенстване. Това ни го спестиха. А накрая не беше съвсем ясно кой кого измами, кой беше подложен на изпитание и какво точно беше самото изпитание. Макар че метаморфозата на Тони от участник в състезанието, който иска да спаси красивата щерка в неговото собствено и истинско притворно зло АЗ, беше зашеметяваща.

Накрая при надписа "За Леджър" ми хрумна, че последната му роля всъщност е на безскрупулен мошенник, който под прикритието на идеята за благотворителност лишава изоставени деца от помощ и върти търговия с органите им. Стана ми и мъчно за него. Колко обаятелен и обещаващ актьор вече го няма :(
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Tue Jan 19, 2010 8:59 pm

Scourge wrote:най-читавия тери гилиъм от маймуните насам.
пак има разни дразнещи неща (руски мафиоти и зла детска фондация...ъъм, не), а и момата и лоу бяха зле, но се компенсира с типична гилиъм крейзавост.
Е, руските мафиоти 'дариха' все пак една от най-смешните реплики във филма :mrgreen:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Tue Jan 19, 2010 9:29 pm

Vivian wrote:
Scourge wrote:най-читавия тери гилиъм от маймуните насам.
пак има разни дразнещи неща (руски мафиоти и зла детска фондация...ъъм, не), а и момата и лоу бяха зле, но се компенсира с типична гилиъм крейзавост.
Е, руските мафиоти 'дариха' все пак една от най-смешните реплики във филма :mrgreen:
relax...smell the flowers! :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Jan 22, 2010 12:03 pm

Монументален :shock:

Дори само заради пейзажите в Имагинариума този филм е безкрайно як
Отделно символиката се лееше с кофи, прелестно просто прелестно

Тони беше страхотен, особено Леджър и Джони Деп частите, Джъд Лоу беше малко в джаза. Мацката беше страхотно сладка, чак нереална няква, като бонбон беше.

СЦЕНАТА С ПЛАНИНСКИЯ ХРАМ И КАМЕННИТЕ СЛОНОВЕ ОМГ
ХОЛИВУДСКИ ИДИОТИ ДАВАЙТЕ ПОВЕЧЕ ПАРИ НА ГИЛИЪМ!!!!

като цяло беше комбо от монти пайтън анимация за много богати, класически гилиъмски символизъм и приятна неклиширана история за любов и измама.

има НЕЩО не съвсем на място, не знам точно какво, някак си по някакъв начин издиша, може би основно поради липса на съспенс в наратива, поради което не го наричам перфектен, но определено е много много добър ако ще само заради сцените в имагинариума.
This is it. Ground zero.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Fri Jan 22, 2010 1:55 pm

Moridin wrote: има НЕЩО не съвсем на място, не знам точно какво, някак си по някакъв начин издиша, може би основно поради липса на съспенс в наратива, поради което не го наричам перфектен, но определено е много много добър ако ще само заради сцените в имагинариума.
всичките филми на гилиъм са така разхвърляни, тва си е част от чара.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Fri Jan 22, 2010 2:52 pm

Дори само заради пейзажите в Имагинариума този филм е безкрайно як
Тия сцени бяха ебати евтинджоса смотан, но филмът е готин дори и така. :)

Има нещо вярно в това за Маймуните, но за мен така или иначе във всичките му филми има неща, които адски ме дразнят и много повече неща, които адски ми харесват, така че тоя е от пичовете с перфектните филмографии, въпреки дефектите в тях. :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Jan 22, 2010 3:24 pm

Братя Грим си остава предимно тъп :mrgreen:

Силвъре беги с претенциите си за скъпи ефекти. Нали искаше въображение, че онуй било много земно. На ти.
This is it. Ground zero.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Fri Jan 22, 2010 3:57 pm

нали разбираш, че няма как да искам скъпи ефекти от режисьор, който след Tideland е излезнал на улицата с картонена табела на гърдите да проси пари за следващия си филм? Просто ти казвам, че във филма има далеч по-готини неща от недоклатените (по очевидни причини) ефекти.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests