The imaginarium of doctor Parnassus

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
coldie
Forsaken

Post by coldie » Thu Jun 03, 2010 4:18 pm

Страхотен филм и невероятен Хийт Леджър, специално в тази роля големи като Джони Деп и Колин Фарел бледнееха пред него.

Amelia
Moderator

Post by Amelia » Mon Oct 10, 2011 8:51 am

Ебаси гениалния филм! :shock: :cry:
И толкова тотално Гилиъмски. Най-Гилиъмския му филм, може би. Трябва да видя и Барон Мюнхаузен някога.

Засега личната ми тройка на Гилиъм се очертава по следния начин:
1. Бразил
2. Парнасуса
3. Тайдленд (който обаче никога няма да гледам пак, че ми дойде супер болен)/12 маймуни.

Начи, Инсепшън трябваше да ни представи нещо такова. Ама не са го правили хора с картинното въобръжение на Гилиъм, уви.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Roland
Site Admin

Post by Roland » Mon Oct 10, 2011 5:48 pm

Mен ми беше мега никъв тоя филм честно да си кажа.
And you can't dance with a devil on your back...

coldie
Forsaken

Post by coldie » Mon Oct 10, 2011 7:50 pm

На мен пък Бразил ми беше много тъп, обаче Имагинариума продължава да ми се струва ключов. Повече е от само филмови качества.
I`m addicted to the truth, it`s a dangerous love affair.
94.34 Out of the limits.
When defenders follow Lionel Messi on FB, he move to Twitter, when they follow Leo in Twitter, he flow to Instagram.

Martix
Aes Sedai

Post by Martix » Mon Oct 10, 2011 9:58 pm

coldie wrote:На мен пък Бразил ми беше много тъп,
:lol: връщай си думите да не те дам на бюрокрацията.
Man has always assumed that he was more intelligent than dolphins because he had achieved so much...the wheel, New York, wars and so on...while all the dolphins had ever done was muck about in the water having a good time. But conversely, the dolphins had always believed that they were far more intelligent than man...for precisely the same reason.

AlDim
Elder God

Post by AlDim » Wed Oct 12, 2011 3:40 am

Roland wrote:Mен ми беше мега никъв тоя филм честно да си кажа.
Разбрахме те още първия път като каза, че е тъп, но благодаря, че ни напомни. :lol:

Филмът беше страшно готин, особено за фенове на Гилиъм. Огромно въображение има този човек и тук обединява всичко, което правеше предишните му творения пиршество за сетивата и душата! Прекрасна последна роля на Леджър, останалите актьори също се справиха чудесно с допълването на персонажа. Дяволът е култов от шапката до мустачките и начина, по който е изигран, мацката също радва много. Бъдещият нов Спайди също ми хареса. Голямо браво на Гилиъм за начина по който спаси филма и го направи още по-добър от първоначалния замисъл въпреки огромното препятствие от загубата на главния актьор. Отдавна не съм се забавлявал толкова с нов филм.

rodd1ck
E'lir

Post by rodd1ck » Wed Oct 12, 2011 6:03 am

Дяволът е не кой да е все пак. :wink:

Roland
Site Admin

Post by Roland » Wed Oct 12, 2011 7:49 pm

За теб винаги, Саше. Важно ми е, щото не пропускаш да изквичиш като е за нещо, дето ти харесва ^_^
And you can't dance with a devil on your back...

coldie
Forsaken

Post by coldie » Wed Nov 09, 2011 9:53 pm

Помните ли прасенцето от Merrie Melodies, не бях съвсем ясно какво казва тогава, но така съм го запомнил като дадиге-дадиге.
Имагинариума по мое мнение е един от най-великите филми за всички времена, ако перефразирам някой от по-горе постаналите, това е пиршество за ума и сетивата. Това е истински неподправен арт, с много малко филми бих могъл да го сравня, като с нито един няма да има нищо общо. Това е филм живеещ в своя собствена вселена. Бих се присмял на всеки един критик, защото просто това не е нещо, което може да бъде категоризирано по никой начин, освен просто имаджинейшън. Дори и това е тъпо.
I`m addicted to the truth, it`s a dangerous love affair.
94.34 Out of the limits.
When defenders follow Lionel Messi on FB, he move to Twitter, when they follow Leo in Twitter, he flow to Instagram.