Топ 10 за 2009

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Thu Dec 31, 2009 10:12 pm

Сещам се за седем, като съм сигурен само за първите три:

10-2. Moon (за хардкор научна фантастика)
10-2. District 9 (за напън за смисъл във филм с експлозии)
10-2. A Single Man (за камерната драма)
10-2. Up in the Air (за драмата със самолети)
...
...
...
3. Zombieland (за дебилизъм)
2. The White Ribbon (е задължителният в тези класации филм за някоя Световна война + задължителният психологически трилър + бонус, че е черно-бял)
1. Let the Right One In (е най-якият филм за вампири на всички времена)

Държа да отбележа, че Avatar не фигурира в моя списък.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Fri Jan 08, 2010 2:41 pm

10. District 9
9. Paranormal Activity
8. Watchman
7. Moon
6. Zombieland
5. The Hurt Locker
4. Twilight
3. Dorian Gray
2. Pandorum
1. Inglourious Basterds
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Post by penzata » Fri Jan 08, 2010 5:00 pm

Pugsley wrote:
Макс Пейн (който е най-тъпия филм на десетилетието пускан на кино!)
Напълно съм съгласен с теб, но позволи ми да добавя и всичките филми на повелителят и чудото на 7мото изкувство - г-н УВЕ БОЛ. :yay:
ПС: Една от най-любимите игри, - която всъщност е искал да режисира, но не е успял - на чичко Бол е именно Макс Пейн. Така че, сега като се замисля, се чудя коя версия щеше да бъде "по-извисена". Сегашната съществуваща пумия или незаснетата от чичко Бол. майнд тийзър :dash:

Относно класацията за топ 10, няма да подреждам филмите по номера (защото за мен 2009 беше изключителна слаба от към добри филми и от изредените не знам кой ми е харесал повече), а ще ги драсна в свободен ред. Другото нещо е че филмите: the hurt locker, the messenger, where the wild things are, anti christ, up in the sky; все още не съм гледал и за това ги няма в класацията - а можеше и някой от тях да попадне.

Топ 10
Up
Hangover
Watchmen
500 days of summer
star trek
the proposal
the boat that rocked
Adventureland
the damned united
the last house on the left
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jan 09, 2010 6:29 am

Ъпдейтвам си челната десятка, имаше твърде къмпелинг причина.


01. Avatar - Епохален. Изкушен съм да го обявя за най-страхотната кино-фантастика, която съм гледал, но предпочитам да ми отлежи първо, за да съм по-обективен. Факт е обаче, че тъкмо се връщам от четвърто гледане, а отново бях готов да скоча обратно в салона като почнаха финалните надписи.

+++++

02. (500) Days of Summer - Може би най-прекрасният и прекрасно изигран филм за любовта, който съм гледал последните години, при това използващ силно нестандартен ъгъл, от който да я погледне.

+++++

03. Where the Wild Things Are - Страшно истински, деликатен и свиреп филм, който излъчва такава невинност и искреност, че е в състояние да ти разбие сърцето. Или поне моето.

04. Pandorum - Изненадата на годината лично за мен. Изобщо не очаквах, че тоя филм ще се окаже може би най-кадърният фантастичен хорър, който съм гледал. А Бен Барнс беше божествен!

05. Zombieland - Кардио! Обожавам пародии, на които им личи, че хем са изучили до съвършенство това, с което се гъбаркат, хем го правят с обич към жанра. А и от главните герои блика толкова ентусиазъм, че как да не ги заобичаш?

06. The Hangover - Тотално не очаквах, че до такава степен мога да се изкефя на коч-комедия, но тук буквално съм цвилил от хилеж!

07. Jennifer's Body - Да, има си недостатъците, но аз продължавам да смятам, че проблемите му се дължаха повече на твърде сложната концепция, нежели на реална липса на качество. И имаше твърде добър саундтрак...

08. Up - На мен все пак ми беше кофти, че филмчето така и не достигна първите си пет минути до края, обаче при все това е твърде разкошно, за да не бъде споменато тук.

09. Terminator: Salvation - Ами да, тук съм онеправдано малцинство, но за мен четвъртият филм е някакви порядъци над третия и чисто като личен кефометър ме радва повече от първия, при все, че иначе естествено не му е на нивото. Бедният Бейл - толкова много култови образи да играеш и все да не си във фокуса на историята...

10. Push - Това - а не прехваленият и дълбоко незаслужаващ Квартал 9 - е филмът, демонстриращ ярко, че не ти трябва голям бюджет, за да направиш нещо наистина добро. Гледах го три пъти и и трите пъти се разбих от кеф.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Fri Jan 29, 2010 9:32 pm

Бих си ъпдейтвала списъка с The White Ribbon потенциално на номер 2, а може би на номер 1..., което значи, че Up ми излиза от топ 10. *shrug*
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Thu Jun 03, 2010 2:44 pm

Почти безапелационно #1 за мен беше
The Fourth Kind
Кефа който ми докара Transformers 2 също заслужава първо място
Както и Imaginarium-а
А за други доколкото помня добри филми бяха:
Triangle
The Killing Room
За друго интересно в момента се не сещам.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Jun 03, 2010 5:42 pm

А Аватар, Терминатор, Уочмен? Други от споменатите горе? Не ги гледа или не ти харесаха колкото Трансформърс 2?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Jun 03, 2010 5:43 pm

Morwen wrote:А Аватар, Терминатор, Уочмен? Други от споменатите горе? Не ги гледа или не ти харесаха колкото Трансформърс 2?
:lol:

Myers
Commoner
Posts: 29
Joined: Wed Feb 03, 2010 4:36 pm

Post by Myers » Thu Jun 03, 2010 10:02 pm

По стечение на обстоятелствата, филмите, с които ще запомня 2009-та, ги гледах през 2010-та :)

1. Pandorum-толкова добър sci-fi, horror не бях гледал от "Смъртоносен хоризонт". Все пак Хоризонта остава малко по-добър

2. Antichrist на Ларс фон Триер-тук малко като филмите на Линч. Без да претендирам, че съм разбрал какво точно иска да ми каже Триер, възхищавам се на Кретенията, ако щете смелостта на този тип. Страхотни кадри има, най-малкото.

Стига толкова

И да, Зомбиленд е зверска подигравка, уважавам тези неща, но не успя да ме грабне. Хуморът не е точно мой тип.
I twist the truth, I rule the world, my crown is called deceit
I am the emperor of lies, you grovel at my feet
I rob you and I slaughter you, your downfall is my gain
And still you play the sycophant and revel in your pain
And all my promises are lies, all my love is hate
I am the politician, and I decide your fate

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Jun 03, 2010 10:43 pm

Morwen wrote:Други от споменатите горе? Не ги гледа или не ти харесаха колкото Трансформърс 2?
Остави го детето.

cmac
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Mon Jun 07, 2010 1:22 pm

Post by cmac » Mon Jun 07, 2010 10:27 pm

Няма да е пълно нито адекватно, защото съм пропуснал доста от досега споменатите, но за мен, с леко напъване да станат 10 :-)

1. AVATAR - Аз се предадох на ниския кадър с обувките при влизането на иструктора... И почнах да гледам най-добрия стерео-филм сниман на планетата до момента. Забавен, мил, сантиментален, епичен, екологичен и отчаяно прключенски... кеф!
2. UP - за мазохистично-натурно-лирично-сантиментално-ха-сега-нахаках-ли-ви-го-с-тези-балони отношение! Лично на мен не ми е чак толкова нагоре, колкото са рататуй и немо, ама е дяволки добър.... М....ка им.... Могат го!
3. Inglorious Basterds - ами... кино. 200% Тарантино... малко готин каст и убийствен лош - по-добро трудно може да стане.
4. District 9 - това ако не е сай-фай документалисткиа, здраве му кажи!
5. ICE AGE 3 - а вие забавлявахте ли се?
6. Where The Wild Things Are - уф... ами и аз не съм още напълно сигурен. От една страна ме подразни, от друга ме очарова, но толкова непринудено и искрено детски като цяло, че няма как да не е тук!
7. OUTLANDER - Защото ми върна онова старо усещане за средно-бюджетно кино от едно време. С много малко, успя да докара една атмосфера на истински свят.
8. Cloudy with a Chance of Meatballs - една анимация, която толкова крещеше искам да съм класически Лууни-тунес, че нямаше как да не влезе и тук :-)
9. TAKEN - ами защото ми остана в главата.
10. Plaent 51 - Много, ма много приятно филмче, което още повече идва от Испания, и е първа продукция и направо ми изпълни душата откъм качеството на всичко в него.

Honorable mention :

x. T4 - оооопределено по-добре от 3... но далеч не е това, което исках - затова само в споменати.
x. Battle for TERRA - много добре за нискобюджетна 3Д анимация, даже се учудих колко е добро 3Д-то в сравнение с доста по-скъпоструващи продукции (в смисъл ефекта и използването на стерео киното, а не толкова изпълнението на самото 3Д, което си беше на малко под средното ниво.)
x. Gake no ue no Ponyo (2008) - Все пак това му е датата на излизане в Япония :-) Иначе е очарователен детски филм. Или не... Всъшност за всеки, който обича приказки е задължителен, една каквидено-русалкова смесица в най-добрите япоснки традиции.

Тук агледах, гледах и друго заглавие не ми изкара положителни спомени, но може да съм пропуснал нещо:

http://www.wildaboutmovies.com/movies/2 ... leases.php

Филми които стоят маркирани за гледане в списъка ми са:
imaginarium / pandorum / lovely bones

Но пазя неща които не съм гледал далече от него :-) Все пак като ги изгледам може да актуализирам, нали :-)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 112 guests