Sherlock Holmes

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Sat Feb 20, 2010 12:46 pm

Уф, сварих и аз най-накрая да изгледам филма миналата седмица. Не изчетох всичките седем страници писания, мисля първо да си кажа мнението без да се обременявам с чужди идеи. Та:

Значи, навремето Конан Дойл и Агата Кристи ми бяха любимци. Като го казвам това имам предвид, че всичко де що го имаше по библиотеките, беше взето и изръфано с кориците заедно. Затуй седнах да гледам филма с любопитство, за да сравня визиите един вид.

И бях хипер-мега-страшно изненадана, че направо се омазах от кеф.

Сега идва трудното как да формулирам нещата, но...
Навремето като четох Дойл, всичко ми изглеждаше много яко, бях си направо влюбена и в автора и в героя, и въобще не съм подлагала на критика нито едно от двете.
Но след като гледах филма, установих, че Холмс на Гай Ричи е много по-.... реален и пълнокръвен от героя на Дойл. Усетих се с няколко десетилетия закъснение колко нереално съвършен беше героя на сър Дойл. Ненормално съвършено прецизен, забелязващ всичко, нямащ никакви слабости....
А героя на Ричи е хипер-мега-свръх сладък и пълнокръвен именно заради невероятния микс от гениалност и обикновени човешки недостатъци!

Е, всичките тия мисли ми дойдоха няколко дни след като изгледах филма и еуфорията от баси якия филм изчезна, ама у нашенско казват по-добре късно отколкото никога :D

Оценка: 9.5/10

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests