The Hurt Locker

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Mar 14, 2010 7:55 am

Roland wrote:Изобщо нямаш точно това предвид, защото и Вивиан, както и аз, твърди, че сценарият е зле написан. Джеймс е противоречив не защото е противоречив, а защото героят е написан кофти.
Аз пък твърдя, че не е и че героят е написан съвсем добре, като и в двата случая се постига еднакъв ефект. Та к'во сега? :roll:

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sun Mar 14, 2010 10:02 am

Нейде из всичките постове по тоя филм си спомням смътно, че бях разтягала надлъж и нашир що точно ми е неправдоподобно съдържанието откъм сценарна гледна точка, а и смятам, че имайки предвид, че пичът, който го е писал е бивш журналист, той също напълно добре си дава сметка за многото неточности и недомислици при представянето на Джеймс. Ако не нещо друго, то и предходният му скрипт го доказва, макар че там фантастичните елементи не изобилстваха толкова. :lol:

Факт е, че се стреми да докара у Джеймс образ тип Алонсо Харис (Дензъл Уошингтън в Тренировъчен ден), но тук липсват две неща, за да се получи убедително - наличието на подходящ сетинг (щото аз твърдо продължавам да застъпвам тезата, че пичът няма да издържи в армията точно 1 седмица с такова поведение), както и неумелото смесване на противоречиви послания чрез конкретни сцени - хлапето с касетите и бебето накрая. Та заради едни такива работи съм по-склонна да приема Джеймс за зле написан, а не за многопластов образ. But I agree to disagree, разбира се. :)
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Mar 14, 2010 5:02 pm

Vivian wrote:Факт е, че (сценаристът) се стреми да докара у Джеймс образ тип Алонсо Харис (Дензъл Уошингтън в Тренировъчен ден)
:shock:

Като казваш "факт" имаш предвид, че сценаристът някъде е казал това в прав текст или все пак си е само твое тълкувание?
Понеже на мен двата образа са ми силно различни откъм поведение, мотивация и ценностна система. Ти къде виждаш прилики?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Mar 14, 2010 6:12 pm

AlDim wrote:
Roland wrote:Изобщо нямаш точно това предвид, защото и Вивиан, както и аз, твърди, че сценарият е зле написан. Джеймс е противоречив не защото е противоречив, а защото героят е написан кофти.
Аз пък твърдя, че не е и че героят е написан съвсем добре, като и в двата случая се постига еднакъв ефект. Та к'во сега? :roll:
Значи, приемайки, че просто ти си го възприел по един начин, а аз по друг, просто ще кажа, че ефектът не е еднакъв. В твоя случай героят ти е убедителен и противоречив. В моя "противоречивостта" му е концептуална, а не характерова. Тоест, на мен не ми е убедителен не защото смятам, че такъв типаж не може да съществува, а защото не виждам изобщо реален типаж. Героят не ми казва нищо с поведението си, защото поведението му си противоречи коцептуално от сцена в сцена.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sun Mar 14, 2010 9:21 pm

passer-by wrote:
Vivian wrote:Факт е, че (сценаристът) се стреми да докара у Джеймс образ тип Алонсо Харис (Дензъл Уошингтън в Тренировъчен ден)
:shock:

Като казваш "факт" имаш предвид, че сценаристът някъде е казал това в прав текст или все пак си е само твое тълкувание?
Понеже на мен двата образа са ми силно различни откъм поведение, мотивация и ценностна система. Ти къде виждаш прилики?
Мне, не е казвал директно, че се е стремял да направи Джеймс = Алонсо. Беше казал, че се е стремял да изгради образ в най-добрите традиции на 'badass professional who makes audience despise and love him equally'. Последният номиниран пич в подобна роля, който се и окичи с незаслужен Оскар е Дензъл, който ползвах за онагледяване на становището си. :)
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Mar 14, 2010 9:24 pm

Vivian wrote:Беше казал, че се е стремял да изгради образ в най-добрите традиции на 'badass professional who makes audience despise and love him equally'. Последният номиниран пич в подобна роля, който се и окичи с незаслужен Оскар е Дензъл, който ползвах за онагледяване на становището си. :)
Това болдваното нали се сещаш към колко различни помежду си персонажи може да се прикачи?

Та кои според теб са приликите между Джеймс и Алонсо? Искрено питам, понеже посмъртно не бих направил подобна асоциация.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Mar 14, 2010 9:28 pm

Vivian wrote:Последният номиниран пич в подобна роля, който се и окичи с незаслужен Оскар е Дензъл, който ползвах за онагледяване на становището си. :)
Е чети де :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sun Mar 14, 2010 9:29 pm

Ъм, естествено, че може. Аз не смятам, че съм твърдяла никъде, че не може. Споменах причината, поради която употребих Алонсо и ще повторя - номинацията за Оскар на мъжката роля, съжалявам, мозъкът ми мисли асоциативно по неведоми пътища. Можех също да употребя и Куба Гудин Джуниър в почти никому неизвестния Dirty, но не го направих. Да речем, че на Алонсо днес просто му се усмихна щастието като изскокна в съзнанието ми сутринта. :D

Също, категорично не твърдя, че двата образа са еднакви, както сам можеш да забележиш, за мен единият е по-добре създаден от другия, което го прави различен.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 101 guests