The Hurt Locker

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Dec 21, 2009 5:12 am

The Hurt Locker след ей този възторжен пост на дууми:
http://www.forplay.bg/forums/index.php/ ... l#msg47029

Адски стабилен съвременен военен филм. През повечето време ми беше като репортажно-документален, а същевременно приятно запознава с персонажите си с леки наброски и подхвърлени реплики.

Никакви холивудски изгъзици тук, напротив - сурово правдоподобие.

Напрежението направо се излъчваше от екрана. Не мога да си представя какво им е на тези хора в действителност.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Dec 21, 2009 9:28 am

Аз четох ревюта преди месеци още и хич не ми изглежда като нещо, което би ми харесало да гледам, но сигурно въпреки това ще, ако наистина е толкова добър.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Mon Dec 21, 2009 5:16 pm

The Hurt Locker-a е чудесен, при все дълбоко пропагандисткия си край. :D
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Dec 21, 2009 8:34 pm

На мен пък краят му ми се стори по-скоро
Spoiler: show
индивидуален коментар за главния герой. Както се каза в началото - "войната е опиат". И той явно не може без нея. Както каза и на бебето си - "Останаха само едно-две неща, на които да държа... Всъщност само едно." :wink:


И всъщност в целия филм не видях нищо пропагандистко. Просто ми се показа някава действителност през очите на няколко редови войници и подофицери, които трябва да оцелеят в ситуация, която не зависи от тях. Точно затова и толкова ми хареса. :)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Mon Dec 21, 2009 8:42 pm

Ами гледай сега, аз ужасно се израдвах на режисурата, тъй като е една от рядко маркираните с ОГРОМЕН размах тази година и определено цялостното ми усещане към филма е силно позитивно (да не говорим, че Ренър прави страхотна роля). Лошото е, че сценарият издишаше в трето действие (демек приблизително последната 1/3 от филма) и при все че беше лишен от каквато и да е пропаганда преди края (или поне не и напълно навряна в лицето ти), за мен просто финалът беше като...платена реклама за new recruits. Въпреки че заради стойността на филма като такъв съм склонна да му я простя тотално.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Dec 21, 2009 8:44 pm

Не смятам, че героят на Ренър
Spoiler: show
(или дори само финалните минути с него)
беше сложен с цел набиране на войници. Просто се показа, че на война има и такъв тип adrenaline-junkies, но не бих казал, че ни се поднасят като пример за подражание. Особено при чудесно показаното напрежение на всяка тяхна бойна задача.
А и някак не мисля, че режисьорКАТА е войнолюбиво настроена. :wink:

Слагам спойлъри, че има още негледали го. Макар че е излязъл преди година, та всеки си преценява дали да ползва тага.
Last edited by passer-by on Mon Dec 21, 2009 8:52 pm, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Mon Dec 21, 2009 8:51 pm

Ореолът около героя на Ренър дефинитивно розовееше за мен и лично аз не успях да засека никъде финална осъдителна оценка спрямо действията му. В крайна сметка се разчиташе на това, че той е адски готин професионалист на определена цена, но тя не е нищо в сравнение с това, което се печели от него.

Бтв, защо смяташ така за режисьорката? Само защото е жена, или?

А също така, би се изненадал до каква степен военната индустрия на САЩ е вързана с най-доходоносния им износ -шоубизнеса. :)
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Dec 21, 2009 8:53 pm

Поначало смятам, че жените са по-малко войнолюбимо настроени от мъжете, да. Може и конкретно тази да е изключение, но никъде във филма не усетих одобрение към войната под каквато и да било форма.

Много хора в САЩ стават войници, защото нямат друг избор за работа. И филмът за мен показа какво се случва с няколко от тях във военна зона, това е. Даже по-скоро бих казал, че филмът изразява най-малкото съжаление (ако не направо осъждане), че понякога хора изпадат в такива ситуации.

А че героят на Ренър изпитваше изчанчен кеф да си рискува живота е ясно. И в цивилния живот си има adrenaline-junkies. :wink:
Last edited by passer-by on Mon Dec 21, 2009 8:56 pm, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Mon Dec 21, 2009 8:55 pm

Не, не. Тя не показваше 'одобрение' към войната, в никакъв случай. Просто 'балансираната' й гледна точка клонеше към едно доста ...разширено 'разбиране' на войната. А иначе мацката е много бойна, бтв. Неслучайно е бивша жена на Камерън. :mrgreen:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Dec 21, 2009 9:30 pm

The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Dec 21, 2009 9:39 pm

Това за журналиста не го знаех, но обяснява защо филмът е толкова реалистичен. Благодаря за линка, Даниеле. :)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Tue Dec 22, 2009 4:14 pm

На някой друг, освен на мен, присра ли му се от скапаната разклатена камера? Някой трябва да почне да уволнява операторите (и режисьорите) с паркинсон, щото не се диша.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Dec 24, 2009 4:44 am

На мен 100%, обаче все пак мисля да го догледам....

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue Jan 19, 2010 1:24 am

Някой има ли идея кога ще се появи в кината у нас, if ever?
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jan 19, 2010 6:48 am

Доколкото знам, няма да ви го пускат, макар че ако спечели някой важен оскар, има шанс да размислят след година, както направиха с Джуно...

Иначе и мен ми се присира (също ми излизат обриви) от тресяща се камера. Нито ми повишава реализма, нито нищо, само вони лошо на мърша. Обаче филма ще го гледам вероятно утре на бд.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 44 guests