Топ 10 Филми на Десетилетието (ЛИЧЕН КЕФОМЕТЪР)

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 08, 2012 5:44 am

А-ха! С един гениален удар едновременно тънко отбелязваш приликата в сюжетите, и правиш коментар върху нивото на филма! SUH-nap!

Толкова си як ;_;
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Tue May 08, 2012 11:00 am

Подреждането е само за удобство - филмите не са класирани.

1. Kingdom of Heaven/Небесно царство
Дори само задъханият сблъсък сред замръзналите гори е достатъчен за място в десетката. Едуард Нортън каква роля прави даже ми е болно да говоря, а обсадата на Йерусалим смазва горе-долу всички исторически епоси във визуално отношение.

2. Watchmen/Пазителите
От всички филми в списъка, и от почти всички въобще, Пазителите е бил най-близо до това да ме разплаче. Как може да направиш филм за "супергерои" в смешни костюмчета по време на Студената война, и да вкараш в тях толкова човещина и драма все още ми е непонятно.

3. The Dark Knight/Тъмният рицар
Правилният Батман. Да, Бъртън и почеркът му са несравними, но Нолан така е напипал жилката на "черното" в Прилепа, а Леджър - лудостта на Жокера... И един от много редките случаи, когато след гледането на един филм, мнозинството не свързва Батман с "абе заеби ги тия детинщини".

4. Man cheng jin dai huang jin jia/Проклятието на златното цвете
С правилната картина и звук, не мога да си затворя устата от възхищение. Страховитата актъорска игра, типичната заигравка с цветовете и символите на Изтока и една от най-бруталните баталии в историята на киното. УОУ, просто УОУ.

5. Los abrazos rotos/Прекършени прегръдки
НЕ харесвам Алмодовар по принцип и такова зашеметяващо попадение от негова страна беше учудващо.. много приятно учудващо. А Пенелопе, ах Пенелопе..

6. V for Vendetta/В като Вендета
God is in the rain.

7. The Lord of the Rings/Властелинът на пръстените
Дам, не са нужни коментари. Когато видиш как цялата зала, от 6-годишни малчугани до 50-тина годишни бизнесмени с любовниците си почти се изправя на крака докато Теоден крещи "СМЪРТ!", знаеш че има нещо специално в тоя филм. За мен самоубийственият щурм на Фарамир, преплитащ се с песента на Пипин в тронната зала все още е определението за сцена-шедъовър.

8. Equilibrium/Еквилибриум
Твърде мой филм, въпреки всичките си недостатъци, а те са бая. Вероятно най-субективния момент в класацията, но точно този тип антиутопии са ми guilty pleasure, а конкретно Еквилибриум е.. да, много мой.

9. Sin City/Град на греха
Марв: Hell's waking up every goddamn day and not even knowing why you're here. Не съм сигурен кога съм срещал по-истински думи за хората. Иначе няколко интелигентно преплетени истории, изиграни от интелигентни актъори, всичко в черно-бяло и тук-таме някое ярко петно за контраст. Колко по-як може да бъде един филм?

10. Източни пиеси
Защото е български и при това хубав. Браво!
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue May 08, 2012 11:49 am

Без думи.

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Wed May 09, 2012 5:42 am

Roland wrote:А-ха! С един гениален удар едновременно тънко отбелязваш приликата в сюжетите, и правиш коментар върху нивото на филма! SUH-nap!

Толкова си як ;_;
Мерси, мерси. Забрави да спомена, че се чувстах и като в РПГ игра през по-голямата част.

Иначе то аз не съм го казал това от гледна точка на технологическия прогрес във филма, а пък и разбира се има много относителност. Пример с Дървото на живота - шедьовър за едни, клип от Дискавъри за други.. И все пак Roger Ebert го добави във своя Топ 10 за всички времена. :wink:

Едит: Мда, Източни Пиеси и на мен ми е любимият български филм на десетилетието.
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed May 09, 2012 5:47 am

passer-by wrote:Да споделим личната си челна десятка за последното десетилетие. Тази според личния ни кефометър демек. Без обективности и наставления, моля. Само положителни изказвания. Хейтът и прочие ехидности към чужд избор - някъде другаде.
Иначе казано - копипейст на класация или отделни заглавия, които искате да коментирате, в някоя друга тема от Кинофорума и обсъждането им там.

Самаиле, ако държиш да коментираш избора на други хора за "Аватар", филмът си има собствена тема.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Wed May 09, 2012 7:01 pm

passer-by wrote:
passer-by wrote:Да споделим личната си челна десятка за последното десетилетие. Тази според личния ни кефометър демек. Без обективности и наставления, моля. Само положителни изказвания. Хейтът и прочие ехидности към чужд избор - някъде другаде.
Иначе казано - копипейст на класация или отделни заглавия, които искате да коментирате, в някоя друга тема от Кинофорума и обсъждането им там.

Самаиле, ако държиш да коментираш избора на други хора за "Аватар", филмът си има собствена тема.
Мне, но си мислех че е нормално все пак да дискутираме ако някой е сложил в Топ 5-а си Аватар, защото все пак беше един от най-важните филми за десетилетието, може би в Топ 5 на блокбастъри, и в Топ 5 на технически нововъведения. Така че до голяма степен е и любопитство защо хората са го избрали и в тяхната класация имайки в предвид че все пак филма не блести с нова тематика, послание, запомняща се или поне отличителна игра, дет се вика дори и музиката беше средна.

Верно писал си да няма негативни мнения, но аз съм обективен. Примерно ако някой е сложил в кефометъра си Хот Фъз, то е защото все пак има яки актъори които са пичове в ролите си, култов сюжет и разбира се много смях. Т.е. един за жанра си е добре направен и е иноваторски.
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed May 09, 2012 9:19 pm

Последния пост ще го копипейстна, където му е мястото - там озарявай хората с обективните си мнения. :roll:

Аман вече.

Някой мод би ли позачистил излишните постове, включително последния ред за "Аватар" в поста на Обективния на предишната страница? Моля.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 45 guests