Dr. Strangelove

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Wed Dec 02, 2009 2:17 pm

Има много хора, които не са големи фенове на старите ленти (аз не съм от тях) - но все пак на огромна част от тях точно този филм се харесва :) И има защо де!
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
VenomPlague
E'lir
Posts: 165
Joined: Fri Jun 20, 2008 10:07 pm

Post by VenomPlague » Wed Dec 02, 2009 2:49 pm

Muad_Dib wrote:Не е само до хилежа, по-голяма и яка ебавка като цяло с религията и християнството в частност просто няма.
Съгласен, както и че the Holy Grail е ултимативната ебавка на рицарските филми, Blazing Saddles на уестърните, а Young Frankenstein - хоръра. И Xellos е прав, че е безсмислено да ги мерим, именно заради различните теми, просто изразих лично мнение, че Strangelove е по-интелигентно направен от останалите.

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Wed Dec 02, 2009 3:18 pm

Страхотен е, но като първият от шедьоврите на Кубрик има злощастието да не е съвсем на нивото на другите (това е моето мнение естествено). Усеща се и липсата на характерната за режисьора мегаломания (все пак следващият му е филм е не кой да е, а 2001 ), а без наличието на своите щурмуващи съзнанието аудио-визуални похвати Кубрик не е себе си. Като споменах 2001, мисля, че той и "Портокал с часовников механизъм" са му двата задължителни филма.
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Dec 02, 2009 6:53 pm

Ъм, за ебавките ок, но тоя филм далеч не е само ебавките си и му липсва веселяшкото добро настроение на Пайтъновите филми. За мен лично е доста по-дълбок като замисъл, при все жанра си, и много по-жлъчен. Бих казал, че са в тотално различни направления.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Dec 03, 2009 9:46 am

Аз пък 2001 въобще не мога да го дишам и чак на третия опит се насилих да го изгледам целия. Това е просто филм на времето си, който вече е ужасно остарял в техническо и идейно отношение и това, което е било впечатляващо навремето, сега е смешно и скучно. Особено зяпането на някакво мижаво макетче върху космическа снимка в продължение на 10 мин не ми е идеята за кеф. А и книгата я намирам за далеч по-вечна и дълбока.

На мен любимите ми негови филми определено са Strangelove и разбиващият Clockwork Orange. Много ме радва и Spartacus. Full Metal Jacket пък ми е прекалено ин йор фейс поучителен, та ще го запомня само и единствено с култовия сержант и с "me so horny".

Относно сравнението с Life of Brian - двата филма наистина са доста различни, но и двата са страхотна сатира с поука.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Thu Dec 03, 2009 12:10 pm

И аз не си падам по Одисеята. Въобще, хич и изобщо. Признавам огромна част от постиженията и мястото й в киното, но за мен винаги е била безбожно overrated и единствения филм на Кубрик, който не бих гледала през 5 месеца.

Иначе, ако говорим за най-доброто му (с опит да съм обективна), бих се разписала под Портокала...
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Dec 03, 2009 12:12 pm

Споделям напълно мнението на АлДим, евала, че въобще е успял да го изгледа, аз съм опитвал два пъти и двата пъти издържах по 30-40 минути на Одисеята....

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Thu Dec 03, 2009 12:16 pm

И аз не си падам по Одисеята. Въобще, хич и изобщо. Признавам огромна част от постиженията и мястото й в киното, но за мен винаги е била безбожно overrated
+100.
Аз лично едва успях да го изгледах, толкова умопомрачително скучен ми беше. А и както беше казал един критик "The symbols in 2001 clang so loud they make my ears ring." So true.

Но аз по принцип не намирам Kубрик за чак такъв гений като 99% ot fellow film snobs. ;) Ако трябва да избирам един от неговите филми за най-добър, това ще е Barry Lyndon заради перфектната визия.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Thu Dec 03, 2009 12:19 pm

Muad_Dib wrote:Споделям напълно мнението на АлДим, евала, че въобще е успял да го изгледа, аз съм опитвал два пъти и двата пъти издържах по 30-40 минути на Одисеята....
Втората е по-гледаема, бтв. И има Хелън Мирън!

@ Dem: Lyndon е божествено разкошен...Няма такова друго нещо, особено ако успееш да го изгледаш на голям екран...
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Thu Dec 03, 2009 12:23 pm

^Де такъв късмет...

Аз се надявам на bluRay в близко бъдеще, липсата на такъв за момента е престъпление срещу киното.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Thu Dec 03, 2009 12:24 pm

Тотално. Едно от безумията в съвременния свят.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Thu Dec 03, 2009 4:15 pm

На мен 2001-ва винаги ми е бил супер любим, най-малкото заради смачкващата атмосфера. Но наистина не е за всекиго. Без да претендирам за някакви кинематографски познания аз и до днес го намирам за един от най-красивите филми, които съм гледал (на Кубрик филмите в операторско отношение ги нареждам наравно дори с тези на Микаил Калатозов). Изобилието от красиви образи и атмосфера определено не ми позволи да скучая, а съвсем не съм от най-търпеливите зрители - на Тарковски шедьоврите примерно са ми непоносимо скучни, колкото и богохулно да звучи.
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Thu Dec 03, 2009 4:37 pm

Изобилието от красиви образи и атмосфера определено не ми позволи да скучая, а съвсем не съм от най-търпеливите зрители - на Тарковски шедьоврите примерно са ми непоносимо скучни, колкото и богохулно да звучи.
Двете части на това изречение ми се виждат доста противоречиви, все пак Тарковски е общопризнат за един от най-големите майстори в създаването на красиви образи и атмосфера. Но всеки си преценява по собствения вкус.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Thu Dec 03, 2009 4:49 pm

Demandred wrote:
Изобилието от красиви образи и атмосфера определено не ми позволи да скучая, а съвсем не съм от най-търпеливите зрители - на Тарковски шедьоврите примерно са ми непоносимо скучни, колкото и богохулно да звучи.
Двете части на това изречение ми се виждат доста противоречиви, все пак Тарковски е общопризнат за един от най-големите майстори в създаването на красиви образи и атмосфера. Но всеки си преценява по собствения вкус.
Повърхностен съм. За мен началната сцена с маймуните в 2001-ва е по-атмосферична от тази в тунела в "Сталкер" (това е моментът от филма, който ми се е запечатал най-ясно в съзнанието).
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Fri Dec 04, 2009 12:30 am

Тази тема като я мернах преди ден-два ме изпълни с умиление тип "Младежта открива Класиката..." :)

Това го казвам като един от тези, що помним Студената Война...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 45 guests