Dr. Strangelove

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Dr. Strangelove

Post by Roland » Wed Dec 02, 2009 8:35 am

Or: How I Learned To Stop Worrying And Love The Bomb



Image Image Image



Не мога, просто не мога да не пусна нова тема за тоя филм, при все, че вероятно съм последният човек на Земята, който не го беше гледал досега. Не мога да си въобразя как е възможно да бъде заснето подобно безумие. Толкова смехотворно абсурдистки и същевременно такъв чудовищно нихилистичен коментар върху човешката природа не съм си представял, че може да съществува. В смисъл, никога не ми се е случвало да се хиля с глас, настръхнал от ужас...

Диалозите са като да ги е писал Уди Алън и повечето са дълбоко разкошни, като особено ме радваше ентусиазираният генерал-идиот. Разбира се, трите роли на Питър Селърс също са краят. Рекох да сложа и техни снимки...

Image Image Image

Нацистката дясна ръка на Доктораааааа!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Прочее, филмът защо е кръстен на него?

Бтв, ето от къде е дошла идеята във Fallout да се ползват 60-тарски шлагери.

Влюбен съм. Силно... :oops:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Dec 02, 2009 8:45 am

Не е само това - 50-те принципно е имало голямо подбъзване с атомните бомби.

Иначе филмът е тотално гениален и ти всъщност си предпоследният човек, който не го е гледал. Последният е Амелия, а от кога й разправям... :)

А името на филма идва от книгата, по която е правен, като авторът й го е мразел много страстно, защото съвсем сериозната му творба е превърната в черна комедия.
като особено ме радваше ентусиазираният генерал-идиот
Ако говориш за капитана на самолета, мислили са Селърс да го играе и него, но заради затрудненията му с акцента са хванали някакъв рандъм уестърн актьор, като СПЕЦИАЛНО са го инструктирали да е МНОГО сериозен и ГЕРОИЧЕН. :lol:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Dec 02, 2009 9:00 am

Не, генерала визирам. Оня, дето агитираше да ги бомбардират превантивно и се такълваше с руския посланик.

ААА, ТЕЛЕФОННИЯТ РАЗГОВОР МЕЖДУ ПРЕЗИДЕНТА И ДИМИТРИ!!!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Wed Dec 02, 2009 9:22 am

Генералът беше тотално култов, спор няма. :D

Обаче трябва да призная, че като цяло филмът не ме впечатли чак толкова, не ми беше достатъчно забавен, може би защото очаквах твърде много в това отношение. Чисто обективно има страшно много положителни страни (особено играта на Селърс), но така и не ме грабна for some reason.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Dec 02, 2009 9:37 am

Еми той шокира с дребните неща. Цялата лекота, с която всички бързаха да се избият примерно.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Wed Dec 02, 2009 10:53 am

Може би ми е любимият филм на Кубрик след Бари Линдън (не че някога мога да си избера дефинитивно любим!) и определено е любимата ми комедия. Първия път като го гледах бях в ТОЛКОВА сдухано състояние, че щом е успял да ме разсмее, значи комедийният му заряд спрямо моето чувство з ахумор би трябвало да бачка на 1000%. Вероятно защото ужасно харесвам сатирата като жанр, вероятно защото тук е комбинирана с достатъчна доза...жлъч и отчужденост.

Селърс е удивителен във...всичките роли, като мисля, че президентът ме спечелва най-много. :lol: Любимата ми реплика: Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room. :lol: :lol: :lol:
Винаги съм намирала за пълно travesty награждаването с Оскар на Рекс Харисън същата година вместо Селърс, но прескъпата Академия е твърде печално известна с всичките си нелепи решения през годините, та само тва да й беше провинението. :neutral: Ма все се питам дали заплатата на Селърс не е прееебала в крайна сметка нещата...

Ениуей, сега като си ги почнал, пробвай да изгледаш Бари Линдън (след Full Metal Jacket :mrgreen: ).





И...Amelie!!!! Как може да не си го гледала, ма! Марш веднага да изпълняваш тва дето мъжът ти повелява!
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
VenomPlague
E'lir
Posts: 165
Joined: Fri Jun 20, 2008 10:07 pm

Post by VenomPlague » Wed Dec 02, 2009 10:57 am

За мен този филм е най-добрата, най-черната и вечна сатира, която съм гледал. Ще поясня:

Вечна, защото със сюжет, осмиващ Студената война, това остава и ще остане също толкова актуално, колкото е било и през 64. Егати, винаги съм се чудил какво ли е да гледаш точно този филм тогава, във времето, в което е пуснат, едва две години след инцидента в Куба. Но в категория long-lasting Кубрик е силен, така че продължавам нататък.

Най-черна, защото, абе, тука има ли смисъл изобщо да коментирам. Всички сте усетили страха от nuclear extinction и колко лесно това може да стане(просто един изперкал генерал + напрежение за военен конфликт, който да превърне главнокомандващите в психопати).

Най-добра, защото с такива актьорски изпълнения и реплики като "Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room. ", няма как да не е. Макар да съм голям фен и на филмите на Пайтънци, традиционно силни в този жанр, Strangelove ми е по-добър.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Dec 02, 2009 11:15 am

Филмът наистина е прекрасен, но по-добър от Живота на Браян и от Светия Граал по никакъв начин не е.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Wed Dec 02, 2009 11:28 am

бе то никой филм не е по-добър от life of brian, но тва е най-якият кубрик, да. :)

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Wed Dec 02, 2009 11:41 am

Oh c`mon, може да сте се хилили като дебили на Брайън, но един филм не е само сценария и актьорските изпълнения. В смисъл, за мен режисурата в Стрейнджлав е в ПЪТИ по-добра, което прави филма по-държелив откъм остаряване и по-интересен.
Last edited by Vivian on Wed Dec 02, 2009 12:12 pm, edited 1 time in total.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Wed Dec 02, 2009 12:04 pm

blasphemers eunt domus! :mrgreen:

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Dec 02, 2009 1:01 pm

Не е само до хилежа, по-голяма и яка ебавка като цяло с религията и християнството в частност просто няма. За Светия Граал няма и да отварям дума, на мен по лични причини ми е и още по-любим.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Dec 02, 2009 1:07 pm

еми явно ще се гледа
This is it. Ground zero.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Dec 02, 2009 1:29 pm

Scourge wrote:blasphemers eunt domus! :mrgreen:
х100 :mrgreen:


Иначе и тоя е ценен, и за чии ги сравняваме изобщо :)
:ninja:

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Wed Dec 02, 2009 1:44 pm

Ха, имало такъв филм :). Ше го преслушам, въпреки че не съм голям фен на старите ленти.
Look at the darkness...
...around me.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 93 guests