Ninja Assassin

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Dec 04, 2009 8:03 am

Е, пак добре, че не карам на силвъризми, доколкото разбирам. :neutral:

Ще повторя накратко - Нинджа Асасина е най-обикновено стандартно бутафорно клише и загуба на време. Хич не ми дреме какво били целяли или не били целяли режисьорът, продуцентите, сценаристът, актьорите и художниците на декорите.

Видях ти го едита. Не можеш да ме убедиш, че НА не е мощна загуба на време. Тарантино и Родригес с лекота ми задържат вниманието от първата до последната минута. Това нещо трябваше да се насиля да го догледам.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Dec 04, 2009 8:06 am

Аз единственото, в което се опитвам да те убедя, е че филмът е в жанр "шарж", а не в жанр "нинджа екшъни". Дали ще го харесаш, не ми е в приоритетите честно казано. Не съм го аз правил в крайна сметка.

Освен това имам една много проста философия - винаги ми е по-гот като съм харесал някой филм, отколкото като не съм го харесал :mrgreen: Така че в крайна сметка ти губиш.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Dec 04, 2009 8:08 am

Е, аз вече си казах, че съм загубил. Час и половина.

Ще го имам предвид ако и друг път се прехласнеш по някой "умишлено кретенски" филм, който е такъв щото го правели големи имена. :mrgreen:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Dec 04, 2009 8:11 am

Добре, нарочно ли ме провокираш? Сам каза, че не искаш да задълбаваш, но ми пускаш подбъзвания, които прекрасно знаеш, че ще доведат до Аргументация™. Изясни се кое от двете - не ти се занимава, или ти се занимава. Щото ако ти се занимава, ИМАМ какво да кажа :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Dec 04, 2009 8:16 am

Абе не ме интересува дали филмът е шарж или сериозна драма бе, човек! :)

Въпросът е дали задържа вниманието и интереса. На мен хич не ми ги.

Загуба на време е. Не ми пука в кой жанр бил.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Dec 04, 2009 8:18 am

Тогава не омаловажавай мнението на околните за него и можем да спрем чата. Това кой го е правил, както казах, е само един от многото фактори да го харесвам и да го смятам за определен жанр. Това, че ти не си го разбрал и съответно не си го харесал, си е твой проблем, и тема, която не разискваме в момента 8-)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Dec 04, 2009 8:20 am

Аз, викаш, не съм го разбрал...

Сигурно е прекалено интелигентен и задълбочен за възможностите ми. :roll:

Благодаря за сведението, бтв. Ще знам вече да не обсъждам други филми, които гледам, че явно не съм на нужното ниво за ШД. :neutral:


П.П. Понеделник наближава, впрочем. В Сериалите съм до неделя, та хич не се помайвайте и не мислете, че ще си променя мнението.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Dec 04, 2009 8:22 am

Не ми разигравай принцеса. Като сееш вятър, ще жънеш буря - ти беше тоя, дето ми обясни, че съм го харесал, щото съм гледал снимачния екип, вместо ставащото на екрана, така че много моля без нацупени смайлита.

Или може би само от моя страна това е неангажиращ и шеговит чат? Толкова ли слабо се познаваме? Ае стига фасони плс :P


Едит: не знам за кво говориш с тия сериали, а не си пазя личните. Припомни ми плс.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Dec 04, 2009 8:24 am

Бъди спокоен, поне във Филмите ми се отщя да "правя фасони", каквито явно са ми мненията, когато не отговарят на нечии други и дръзвам да държа на тях.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Dec 04, 2009 10:21 am

Силно подозирам, че ще съм точно и почти дума по дума на мнението ти за филма. И все пак не разбирам идея ти, че Рол едва ли не те е подвел да го гледаш. В смисъл, като видиш "умишлено кретенски" просто имаш едно наум, а после гледаш и трейлъра и толкоз. Точно ти не би трябвало да се впечатляваш от несходство във вкусовете...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Dec 04, 2009 11:44 am

Морве, има качествени шаржове и качествени умишлено кретенски филми. Помислих, че след като този е получил специална тема, може да е от тях. Е, лично за мен не е. И то ако приемем, че наистина е шарж/умишлено кретенски. Дори и такъв да е, пак не е качествен.

На други може и да се хареса, на мен - поентвам - ми беше загуба на време. И да е имало дълбокомислени подтеми, метафори и символики (в което все така се съмнявам) - все си остава слаба ракия. За мен. :)

Който иска, да го гледа и сам да си прецени струвал ли си е този филм час и половина от времето му.

Не ми е приятно когато мнението ми за даден филм се различава от това на други хора (без значение кои :wink: ) понякога да ми се обяснява, че не съм го бил разбрал и затова не ми бил харесал. Все едно ако разбера тайните гениални помисли на творческия екип (ако въобще ги има, де), филмът внезапно ще ми захареса. Ами няма.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Dec 04, 2009 12:46 pm

Ице, Рол е извадил картата "Мене ме кефи", от там нататъка ставаш от масата и не се заиграваш ;ррр
:ninja:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Dec 04, 2009 7:06 pm

passer-by wrote:Не ми е приятно когато мнението ми за даден филм се различава от това на други хора (без значение кои :wink: ) понякога да ми се обяснява, че не съм го бил разбрал и затова не ми бил харесал. Все едно ако разбера тайните гениални помисли на творческия екип (ако въобще ги има, де), филмът внезапно ще ми захареса. Ами няма.
За поореден път пишеш все едно не си ми чел постовете. НИКЪДЕ не съм се опитвал да те убеждавам да харесаш филма. Отказал съм се от подобни кръстоносни походи с теб преди много време. Само че ти почна за "филмите с бойни изкуства" и да го сравняваш с тях, от което стана ясно, че да, не си го разбрал. След като ти обясних, че при него простотията е преднамерена, ти ми се подигра, че съм му гледал режисьора, а не самия филм. Отново сигнал, че не смяташ филма за умишлено малоумен. Така че айде моля ти се да не се изкарваш жертва и да не извърташ нещата. Не си го харесвай колкото си искаш, ама бъди честен, маа му!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Dec 04, 2009 7:53 pm

Ще повторя накратко - Нинджа Асасина е най-обикновено стандартно бутафорно клише и загуба на време. Хич не ми дреме какво били целяли или не били целяли режисьорът, продуцентите, сценаристът, актьорите и художниците на декорите.
Хаха това на Ицо беше много яко. Супер ми е кеф, че все още има хора в този форум, които могат да се изразяват кратко и ясно, без да търсят смисъла, който бил вложил осветителя на филма в създаването му.

По темата: изгледах вчера първите 30 мин и заспах за съжаление, днес ще му дам втори шанс и ще пиша подробно.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Dec 04, 2009 9:06 pm

Muad_Dib wrote:Супер ми е кеф, че все още има хора в този форум, които могат да се изразяват кратко и ясно, без да търсят смисъла, който бил вложил осветителят на филма в създаването му.
Ей, верно бе, как можах да пропусна осветителите! Толкова важна роля играят, особено при битките! Всичко се вижда! "Само на моменти не се разбира какво се случва, но това са по-скоро изключения", разбираш ли! Сигурно и при тях е целенасочено търсен умишлено кретенският ефект. Сигурно идеята е била да се покаже как нинджите убиват противниците си бързо и невидимо. :lol:

Абе не разбирам от шаржове, видяло се е. :lol:

Roland wrote:Просто има една група хорица, в това число Тарантино, Родригез, Уашовски/Мактийг, но и други, които - всеки по свой си начин - в последните години се захванаха да правят умишлено долнопробие. Грайндхауз експириънс.
Симеоне, ако творческият екип не беше съставен от известни имена, щеше ли толкова да държиш на тезата си, че скуката и безидейността е умишлено целена?
Last edited by passer-by on Fri Dec 04, 2009 9:12 pm, edited 2 times in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests