P I X A R

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!

Кой е любимият ви филм на Pixar?

Up
6
12%
WALL-E
10
20%
Ratatouille
14
27%
Cars
0
No votes
The Incredibles
8
16%
Finding Nemo
5
10%
Monsters, Inc
4
8%
Toy Story 2
1
2%
A Bug's Life
0
No votes
Toy Story
3
6%
 
Total votes: 51

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Nov 12, 2009 6:00 pm

Откога едно нещо за да е шедьовър, от него се иска да има нещо "ново"? :shock:

Бтв, картинката на Силвър е ГЕНИАЛНА!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Nov 12, 2009 6:09 pm

Не, не трябва.

Шедьовър по принцип означава нечие най-велико произведение. Това нито прави шедьоврите по-велики от нечие друго най-велико произведение, нито прави най-великите произведения (в смисъл на съвършенство) по впечатляващи от новаторските (или притежаващи каквато и да е друга ценена от зрителя характеристика) такива.

ЕНТЪР ДИ ОЛМАЙТИ СЪБДЖЕКТИВ ДЕФИНИШЪНС с други думи :mrgreen: гениалността не се измерва в единици
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Nov 12, 2009 6:14 pm

Еми тези двата са двете най-добри произведения на Пиксар (за мен) и в личната ми класация водят безкрайно много пред забавните комедийки на Дриймуъркс и Дисни. Аз принципно се изморявам супер бързо от американския хумор де...
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Thu Nov 12, 2009 6:36 pm

Ся, захараността на Пиксар е нещо много странно. Ей тука примерно тва е изкристализирало:
http://www.youtube.com/watch?v=dumAMvhxd0w
Като гледах Up, в началото, на това нещо публиката около мен в киното буквално правеше мексиканска вълна от чувства. Значи, колкото и първосигнален да е тоя тип cuteness, колкото и да се обажда циникът във всеки възрастен човек, все пак Пиксар правят филми за деца. В добавка към оригиналността идва, разбира се, и перфектното техническо изпълнение, което просто слага точката. Дори изключително плоският и скапан Cars е в пъти по-добър от всичко произведено от Дриймуъркс, с изкл. може би на Шрек, но пък той се движеше от попкултурните си референции и толкова (за кофите от Фокс с техните Ледени епохи изобщо да не отварям дума).

По-интересното е, че Пиксар възпитаха определено отношение у публиката към компютърно генерирания филм, което води до елементарното обявяване на всяка стъпка встрани (визирам трилогията на Земекис + Monster House) за неприятен филм, пълен със зомбита. Тва буквално е рефлекс вече 5 години.

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Thu Nov 12, 2009 7:21 pm

Смело метнах едно вотче за Рататуй, но признавам чистосърдечно, че това се дължи до голяма степен на събджекта на филма и не съм правила съпоставки по по-обективни критерии. :D
VMITW!

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Thu Nov 12, 2009 9:17 pm

В крайна сметка и аз гласувах за Рататуй. В него има нещо особено специално за мен, което липсва във всички останали Пиксаровски филми. Up & Wall E са от техническа и структурна гледна точка най-добри, като вероятно на сценарно ниво Wall E е леко по-идеалният. Те са отвъд идеята за 'анимационен филм' наистина.

Също съм безбрежна почитателка на Monsters Inc., при все големите му недостатъци. Така и не разбрах appeal-a на Немо и The Increds, обаче. :neutral: Еле па на второто...
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Fri Nov 13, 2009 12:35 pm

Пиксар действително правят филми за деца, но точно за вълните от емоции са таргетирани възрастните в салоните, според мен. Та когато се концентрирам в опитите им да са повече от просто детски, са ми доста манипулативни в общия случай. Почти очаквам да светне отнякъде надпис "трогни се веднага!" или "замисли се!". Но гледам да не се концентрирам в това :) , защото пък инак са страхотно сладки и красиви.

На мен също Рататуй ми е любимо.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Mon Nov 16, 2009 9:09 am

Up, може би защото ми е най-прясно, а и в светлината на 30-те лазарника взе да ми става по-близко :lol:
Други, за които се замислих дали да гласувам - Wall-E (заради идеята) и Рататуи (щото просто е много приятно). Немото е бла - нищо - особено за мен, а Невероятните така и не го гледах.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Sat Nov 21, 2009 7:42 am

Ми време вече да се пусне тема и за филмите на Пиксар, естествено въз основа на това че в тоя форум анимацията все пак е на почит тази тема определено е закъсняла. Трудно е да се избере един любим филм, аз имам поне 3 които просто не мога да класирам, невъзможно. Затова и гласувах за най-добрият им филм, именно The Incredibles, иначе Ratatouille винаги ми доставя голямо удоволствие като го гледам отново и отнови, а Monsters Inc. е може би най-забавният и най-емоционалният от всичките им. Малко по-сухи ми се сториха последните Уоли и Up, но пък поне на качество са много високо. Очаквам с нетърпение Monstyrs Inc. 2, Пискър са бъдещето на анимация в случай че някои не го е схванал още. :)
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Nov 26, 2009 4:00 am

Не мога да повярвам, че само трима души са гласували за Up. :shock:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Thu Nov 26, 2009 10:00 am

Аз гласувах за Рататуи. Донесе ми най-чисто и искрено удоволствие, докато го гледах на кино, а това чувство ме е спохождало рядко. Wall-E и Up съща са жестоки, но емоцията не беше толкова силна. Което може да е заради една сума странични неща.

Офтопик: най-пълното и силно усещане за удоволствие от прожекция на филм изпитах при Stardust. Без да е нещо невъобразимо - дори не съм го гледал отново, но ми хареса толкова много, а след като излязах от киносалона валеше сняг и ми стана едно такова вълшебно и леко на душичката.

Тоест - много често как възприемаш един филм е ирелевантно и зависи от лични емоции, настроения и собствения ти аршин, дори, ако щеш.

От обективна гледна точка сигурно Wall-E е най-идейният и изпълнен с послания филм за мен.
Last edited by Super M on Thu Nov 26, 2009 10:01 am, edited 1 time in total.
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6923
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Thu Nov 26, 2009 10:00 am

Четири сме, все пак :)
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
The Mad Hatter
Farmer
Posts: 50
Joined: Mon Dec 28, 2009 6:43 pm

Post by The Mad Hatter » Mon Dec 28, 2009 7:33 pm

Аз гласувам за Рататуй. При цялата пипкавост на Pixar, тоя си беше изпипан отвсякъде. От мега-детайлната кухня до супер пасващата музика. И като се замисля май е филмът им, в който има най-ярко изразени персонажи, които МНОГО ме радваха. Особено онзи гадният - Иго, който го е измислил заслужава каса бира.
Останалите филми са ми толкова любими до един, че не мога да им правя класация.

Gondry
Scholar
Posts: 122
Joined: Wed Aug 04, 2010 7:05 pm

Post by Gondry » Wed Aug 04, 2010 11:38 pm

PIXAR са прекрасно студио, прекрасно. От всеки техен филм лъха човечност, доброта и любов към човека, независимо дали герои са играчки, коли, рибки.

Нямат "слаб" филм, но наистина шедьоври за мен са Toy Story-тата, UP, Wall-E и Немо.

Първата половина на UP е перфектна, наистина. С толкова малко думи да кажеш толкова много... :shock: Втората половина се различаваше значително и далеч не носеше толкова много емоционален заряд, колкото първата, но като развлечение беше на ниво.

Нямам търпение да видя Toy Story 3. Казват, че не бил типичен PIXAR филм и отвявал първите два, което аз, честно казано, не мога да си представя.

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Thu Aug 05, 2010 2:56 am

Gondry wrote:Нямам търпение да видя Toy Story 3. Казват, че не бил типичен PIXAR филм и отвявал първите два, което аз, честно казано, не мога да си представя.
Не знам кой го казва това, но си е много типичен пиксарски филм.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

Who is online

Users browsing this forum: tigermaster and 83 guests