A V A T A R

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!

Колко пъти гледахте Аvatar?

Poll ended at Wed Feb 03, 2010 8:17 pm

Веднъж
24
34%
Два Пъти
16
23%
Повече от два пъти
12
17%
Веднъж, но планирам още гледания
9
13%
Не съм го гледал
9
13%
 
Total votes: 70

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Thu Mar 04, 2010 4:17 pm

Просто се прави на интересен.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Sat Apr 24, 2010 8:51 pm

Аватар 2 щял да показва подводния свят на Пандора.

http://lifestyle.winner.bg/news/14/644.html
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sat Apr 24, 2010 10:29 pm

Бре, да му се не види... никога не бих предположил това. :roll:

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Sat Apr 24, 2010 10:51 pm

Ми като знаеш толкоз, пиши, преди да излязат новините ;)
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Jul 29, 2010 8:58 am

От темата за Топ 10 личния кефометър за десетилетието, която НЕ Е тази на Аватар:

Roland wrote:Което не пречи да си коментирам кат пич. Не съм ти казал "махни това" или "как мое си толкова зле, че да сложиш онова", нали?

Иначе сега е модерно да се хейти Аватар, тенденцията е плъзнала из целия нет и хората даже без да се усетят й се поддават. Аз още си чакам кълектърса, а също и да го пуснат наново екстендеда по кината ^_^
Оф, Симеоне, направо параноя те тресе с това хейтене на Аватара, дето ти се привижда под път и над път. То си го има, де, ама ти го виждаш и където го няма.

Един вид, като ми харесват други филми повече от него, значи съм го бил хейтел.

*няколко реда ролайс*
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jul 29, 2010 9:10 am

Вадиш си изводи от несигурна връзка между изречения, разделени с празен ред. Същата е възможна, но по никакъв начин задължителна :mrgreen:

И какво ти става с тая топик-некромантия днес?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Jul 29, 2010 9:15 am

Казах си го - търсех дискусията за Престижа, че нали го гледах преди малко и мернах разни интересни заглавия на други теми.

А Аватара и хейтенето му бидоха споменати точно в контекста на падането му малко по-долу в класацията ми, не го извъртай йезуитската, ша та замола. :wink:

Сега впрочем изгледах първите 6-7 минути на 500 мига любов (ама ще го догледам по-късно, че ми се доспа) и ако ми влезе в Топ 10 барабар с Генезиса, не знам какво ще стане с Аватара. :twisted:
(Някои хора в другата тема добре се ориентираха с повече от 10 филма. Изборът става все по-мъчителен след гледане на някои заглавия от последните 10 години.)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Dec 30, 2010 10:32 am

Днес ни дойде колектър'с екстендед едишън БДто на Аватар и седнахме и го изгледахме. Размазахме се. Не пак, а отново. ТОЛКОВА е як тоя филм! Очевидно ще си го гледаме поне веднъж годишно, както правим и с първите два Терминатора.

Добавените сцени поразвиват още от персонажите и сетинга и аз бая им се зарадвах, макар че филмът не губи кой знае кво от липсата им. Не губи и от липсата на 3Д ефектите, ама то може да е щото мен ме боли глава от последните и така ми е по-кеф. Тия дни ще видим и екстрите.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Dec 30, 2010 4:47 pm

Аз видях само началните сцени на Земята, но бяха много яки. Блейд Рънърски, такива едни.
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Thu Dec 30, 2010 5:45 pm

Чакай, ти сериозно ли каза това? :shock: Е не... :lol:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Dec 30, 2010 7:17 pm

Taq sedmica may ne sym ti kazval da lapash :lol: Po-obstoyno - kato imam kirilica, che useshtam kak pak ne me shvana.
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Thu Dec 30, 2010 7:42 pm

Е как ще го схвана бе, то като гледам колко подтекст има в тва, че нещо в Аватар било блейдрънърско едно... :lol:

Много смешно и същесвременно много жалко е новото начало, но то е ясно, че е сложено с цел кинти.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Dec 30, 2010 8:26 pm

Всъщност то си е поначало заснето, част от тия сцени ги има още в кино-трейлъра. А не схващаш, защото си болен и увреден. Нездрав, един вид. За нас, нормалните хора, киното е, освен съвкупност от технически елементи, и медиум за разказване на история. Та в ТОЗИ контекст, и хевинг попрочел това-онова за концепцията на Земята във вселената на филма, пък хевин прочел и КНИГАТА, по която добрият стар Ридли си е свободно интерпретирал Рънъра, О ИЗНЕНАДА! - изобщо не коментирах визуални или произволни технически прилики между двата филма, а чисто идейни.

Съзнавам, че това трябваше поначало да го обясня, за да не ти причинявам сърцетуп, ама пусто не те знам от кой ъгъл ще изскочиш, понякога си с месеци в хибернация :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Thu Dec 30, 2010 8:32 pm

Чисто идейните прилики, доколкото изобщо ги има, са напълно и тотално унищожени от изгледа на тези сцени и от стряскащата инфантилност на Камерън да намеси Земята там, където никак, ама никак не й е мястото, само за да може да се похвали с още някоя-друга минута на обложката (и щото всички знаем, че рендването на 1 минута Пандора ще му коства по милион зелено и още няколко бели косъма). Nice try, though.

Да, и какво мислиш, че ще се случи, когато при следващото ми несъгласие с някого, го нарека нездрав и увреден? Не го ли надживя вече това правене на интересен, след като от години няма никакъв ефект...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Dec 30, 2010 8:45 pm

@Silver:

Image

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests