A V A T A R

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!

Колко пъти гледахте Аvatar?

Poll ended at Wed Feb 03, 2010 8:17 pm

Веднъж
24
34%
Два Пъти
16
23%
Повече от два пъти
12
17%
Веднъж, но планирам още гледания
9
13%
Не съм го гледал
9
13%
 
Total votes: 70

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: A V A T A R

Post by Ghibli » Tue Jan 03, 2023 5:14 pm

С общи приказки също не става. Ти вадиш някакво твърдение от типа "историята се крепи на това лошите да са некомпетентни", или че полковникът имал с Джейк идеен конфликт, но ако трябва да го защитиш, се стига до "сега сцена по сцена ли ще нищим". Аз нямам желание за това, спокойно можеш да не ми отговаряш.
Spoiler: show
Не бяха некомпетентни лошите, планът им беше ефикасен, само че се намери кой да им се противопостави - отново самата природа или неин представител. Това беше абсолютно повторение на сюжетно развитие от първия филм, между другото, така че не виждам логика първия път да го одобриш, а втория път не.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A V A T A R

Post by трубадур » Tue Jan 03, 2023 7:27 pm

Знаех си че няма да се прочете какво написах, където буквално казвам в прав текст защо нещото е проблем, как чупи историята и персонажите, ама четене с разбиране, нали. Тва са само общи приказки. И фръцкане. За аватар 2 тва, баце. Немам думи.

План, който се проваля 4 пъти не е ефикасен. :ninja:

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: A V A T A R

Post by Ghibli » Wed Jan 04, 2023 10:56 am

Четене с разбиране? Фръцкане? Много класа проявяваш, няма що - не ти харесва какво съм писала и започваш да ме обиждаш лично. Успех с намирането на събеседници на твоето ниво.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A V A T A R

Post by трубадур » Wed Jan 04, 2023 11:18 am

По-предсказуема може ли да си?

Ти защити филма по тоя начин:
Ghibli wrote:
Tue Jan 03, 2023 12:56 pm
Дотук всички претенции, които видях от типа "няма история" всъщност са като горното мнение - "няма достатъчно сложна история по моите критерии".
Слагаш думи в устата и залагаш тона.
Ghibli wrote:
Tue Jan 03, 2023 12:56 pm
Ами няма, да. Джеймс Камерън още от първия филм заяви ясно какво прави - проста, но пък въздействаща история. Малко е странно да се очаква вторият филм да забие в някакви философски или артхаусни дълбини (за които Марвел също няма претенциите, не знам защо пък точно тези филми трябва да се посочват за сравнение).
Пак четене без разбиране. Камерън сипва на марвелските филми, като ги критикува най-вече в характеризацията на героите им. Има шанс да направи по-добро, не успява. Демек фейлва и той като другите големи батковци. Щото тия филми се продават на спектакъл, аватар 2 явно е граден с визията на първо място, няма какво да се прави на ощипана госпожица. Но отново - аз си мисля, че нещата са ясни като ги пиша и очаквам четене с разбиране, ама те.

Това са думите му
“When I look at these big, spectacular films – I’m looking at you, Marvel and DC – it doesn’t matter how old the characters are, they all act like they’re in college. They have relationships, but they really don’t.

“They never hang up their spurs because of their kids. The things that really ground us and give us power, love, and a purpose? Those characters don’t experience it, and I think that’s not the way to make movies.”
И на книга е прав. С тази разлика, че в аватар нещата са дори по-застреляни. С добавения минус, че химията между героите е далеч под нивото от тази при авенджърите например. Които бяха правени даже от 2 различни екипа режисьори и сценаристи, а е трудно да намериш разлика. Авенджърс и Инфинити вора си работят като стой та гледай, което говори за силата на тези персонажи дори извън сюжета им.
Ghibli wrote:
Tue Jan 03, 2023 12:56 pm
"Карибски пирати" и те са супер прости като история, ако те са образецът, тогава втф.
Въобще не звучи нападателно. Ама аз да си гледам тона :lol:

И дет се вика, за толкова години сме тука, би трябвало да е ясно, че не харесвам като някой ме обвини в празнодумие, точно това правиш с изказването си с претенциите. И затва изпрасках оня чаршаф, където последователно показвам кое как виждам и защо смятам, че е смотано. Къде се губи логиката и защо филмът е реално поредица от сцени без много смислена спойка между тях. Само, за да получа твърдението, че било общи приказки, при положение, че са директно извадени от филма спънки. А насреща си не получавам и 10% контрааргументи. Е, не е куул.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: A V A T A R

Post by Alexis » Wed Jan 18, 2023 11:58 am

Лични впечатления след като вчера най-накрая гледах Природата на водата. Красиво, много красиво. Ако бяха направили нямо кино с прекрасна музика и само красиви кадри, оценката ми би била поне 1 единица нагоре.

Уви, диалогът беше мъчително болезнено клише, след мъчително болезнена глупост. Даже и Шекспир не биде пощаден. Поне не беше цитиран, само загатнат.

Мотивацията на някои от героите беше меко казано странна или променлива величина според текущата им локация, околона среда и посоката на вятъра и теченията на водата.

Сюжетно беше постен филм, но не съм и очаквала друго, така че това ми е на последно място. Ако се гледа сюжетът, всичко можеше да се вмести в късометражен, но пък щеше да е за сметка на красотата, а основните плюсове на филма са именно там, така че преглъщам абсолютно безумната дължина на филма.

Като цяло, за едно гледане става. Това гледане задължителлно трябва да е на голям екран иначе положението би било плачевно. Не съжалявам, че го гледах на кино. А и фактът, че беше частна прожекция поради липсата на други хора в киното позволяваше да се коментира смело на висок глас и да се смея на нещата, които откровено ми се струваха идиотски.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: A V A T A R

Post by penzata » Wed Jan 18, 2023 1:21 pm

Alexis wrote:
Wed Jan 18, 2023 11:58 am
А и фактът, че беше частна прожекция поради липсата на други хора в киното позволяваше да се коментира смело на висок глас и да се смея на нещата, които откровено ми се струваха идиотски.
Никога не се чувствай длъжна да прикриваш смеха си, заради неодобрението на останалите в залата. На прожекцията на последния епизод на Гейм ъф Троунз в зала 1, няколко реда пропищяха от гръмогласния ми неспиращ смях. Ай донт кер. Когато отсреща ти се подават откровени глупости, най-адекватният начин да им отвърнеш е да се хилиш кат пача. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: A V A T A R

Post by Ghibli » Wed Jan 18, 2023 6:03 pm

Аз теб иначе те уважавах, но хората, които пречат на останалите в киното да си гледат филма, трябва да бъдат екзекутирани на място. Извън салона, де, за да не пречат на останалите да си гледат филма. Но бързо и без милост.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: A V A T A R

Post by Martix » Wed Jan 18, 2023 7:10 pm

Ужас, @penzata на сапун, ходи си в САЩ, там имат култура да емоционалничат в киното :bigtongue:

Иначе е вярно, че Аватара трябва да се гледа или на кино, или изобщо не - с тая простичка и движена от детински наивитет история не става за фенове на сериозната литература.
Но пък да се вади фокуса му върху визуалното като минус ми е супер несериозно. Киното е визуално изкуство, не е нужно всеки филм да е война и мир.

Обаче се радвам, че направи големите пари, и ще видим продълженията :yay:
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: A V A T A R

Post by tigermaster » Wed Jan 18, 2023 7:12 pm

Ghibli wrote:
Wed Jan 18, 2023 6:03 pm
Аз теб иначе те уважавах, но хората, които пречат на останалите в киното да си гледат филма, трябва да бъдат екзекутирани на място. Извън салона, де, за да не пречат на останалите да си гледат филма. Но бързо и без милост.
Съгласен :metal:
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A V A T A R

Post by трубадур » Wed Jan 18, 2023 7:57 pm

Martix wrote:
Wed Jan 18, 2023 7:10 pm
Киното е визуално изкуство, не е нужно всеки филм да е война и мир.
Да, де, ама за парите, дето харчи поне да е идея по-засукано от произволен епизод на плодчетата.

пп. война и мир Е и по-визуално вепчатляващ от аватара :mrgreen: :spite:

качили са го у 4К даже у тубата



от 45-та минута натам е :shock:

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: A V A T A R

Post by Martix » Wed Jan 18, 2023 8:20 pm

Добре, лош пример, исках да кажа, че не е нужно всеки филм да е пълен със 100 страници текст със flowery prose и сложни реалистични персонажи с трагични баксторита подчертаващи безсмислеността на човешкото битие - стотицимилионни епизоди на плодчетата са напълно приемливи за мен - все пак съм еднакво фен и на марвел, и на Зак Снайдер - важното е да има буум буум пау.

Можеше ли Аватар да е още по-добър, ако бяха взели по-кадърен сценарист - можеше. Но и така съм доволен, че се позволява на Камерън да си развява коня в техническо отношение и да бута индустрията напред, а и си го има шанса с по-добро писане да направи по-малко пари и да кенсълнат продълженията, тъй че съм склонен да му се доверя, че така е трябвало да е филма.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: A V A T A R

Post by penzata » Wed Jan 18, 2023 8:22 pm

Ghibli wrote:
Wed Jan 18, 2023 6:03 pm
Аз теб иначе те уважавах, но хората, които пречат на останалите в киното да си гледат филма, трябва да бъдат екзекутирани на място. Извън салона, де, за да не пречат на останалите да си гледат филма. Но бързо и без милост.
:lol: , пак поне си ме уважавала. Уин! :mrgreen:

Дюд, аз не преча. Не е нужно филмът да има щампа комедия, за да се смееш на него. Понякога имам чувството, че атмосферата в кино салона е мега стерилна и над екрана има въображаем монитор, като в толк шоутата, за да ти казват как да реагираш. Баси роботите.

п.п. а и е някак несериозно да слагаш смеха в кюпа с пуканко-и-всякаква-друга-простотия мляскащите и разговарящите помежду си или по телефона, и тези, които си ръчкат в емнайсе-инчовия екран и ти светят в очите. Би сириъс. 8-)
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: A V A T A R

Post by The Dragon » Fri Jan 20, 2023 9:21 am

Ghibli wrote:
Wed Jan 18, 2023 6:03 pm
Аз теб иначе те уважавах, но хората, които пречат на останалите в киното да си гледат филма, трябва да бъдат екзекутирани на място. Извън салона, де, за да не пречат на останалите да си гледат филма. Но бързо и без милост.
Ако не се разсмееш на сцената в която кита скочи на палубата и почна да троши наляво надясно, не си човек а робот. Ясно е, че трябваше да е епично но толкова си могат сценаристите.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests