A V A T A R

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!

Колко пъти гледахте Аvatar?

Poll ended at Wed Feb 03, 2010 8:17 pm

Веднъж
24
34%
Два Пъти
16
23%
Повече от два пъти
12
17%
Веднъж, но планирам още гледания
9
13%
Не съм го гледал
9
13%
 
Total votes: 70

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Dec 18, 2009 3:17 pm

Morwen wrote:Аз, бтв, на Властелина не бих дала 10/10 по никакъв начин и това не е само заради толкинизма ми. Все пак как е като сюжет?
С една дума - съвършен. С четири - Покахонтас на извънземна планета. Повечето думи са доста на брой, ако ти се чете, като имам време, ще пиша, или ще натиря Емо да пише, а и в ревютата може би ще се засече това.

А Властелинът също е 10/10 по всеки възможен критерий ЕСТЕСТВЕНО :) Когато един филм определя киното за следващото десетилетие и във въпросното никой не успява дори да го достигне, а кво остава да го задмине в жанра му, това си е 10/10, пък ако ще и позиви за повръщане да ти носи.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6925
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Fri Dec 18, 2009 3:33 pm

Аре обаче да не спорим за Властелинът в темата на Аватар. Моля.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Dec 18, 2009 3:39 pm

Абсолютно. Ма нека това не е покана за спиране де - ако на някой му се води спора е ли, или не е Властелинът едно от най-колосалните явления в историята на киното, с удоволствие ще го водя, само да си пусне тема човекът.


Искам да споделя, между другото, че за вечерните IMAX прожекции на филма до 23-ти включително билети на гледаеми места няма.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Fri Dec 18, 2009 5:23 pm

Днес седяхме с колегите в офиса, нямахме работа, гледахме се тъпо и...отидохме да го гледаме...Вторият път е все така разкошен. :oops:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
sfury
Smallfolk
Posts: 18
Joined: Fri Oct 23, 2009 8:12 am
Location: Saturn

Post by sfury » Fri Dec 18, 2009 10:53 pm

Невероятен филм, за първи път гледам 3D, че и IMAX, и нямам с какво реално да го сравнявам, но тотално ме отвя. :)

Като единствен минус и аз ще посоча че историята, макар и поднесена доста умело, в основата си е леко изтъркана и вече сме я виждали (Танцуващия с вълци, Покахонтас).

Това обаче не ми попречи да се изкефя максимално, надявам се да го дават и догодина в IMAX-а и да го иззяпам пак след празниците, защото си беше единствено по рода си изживяване. И на 50-инчов 3D телевизор да го гледам като излезе на още несъществуващия и гласен специално за него BluRay3D - едва ли ще е същото. :mrgreen:
and as I pull my head out I am without one doubt

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Sat Dec 19, 2009 9:05 pm

по предварителни данни само от петък 18и приходите са $27е6....

http://www.boxofficemojo.com/movies/?id=avatar.htm

Що си нямам и аз едни триста мильона да видите вий как се прави кино! :)

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Sat Dec 19, 2009 10:38 pm

Филма ме отвя. Не, честно.
Влязох в залата с адски негативно мнение и подготвен да гледам нещо тъпо....и излязох тотално очарован и влюбен.
По едно време НАИСТИНА забравих, че съм в киносалона. Съпреживявах и усещах сякаш бях там, чувствах, че бях част от Пандора. Всичко е направено изключително красиво и удря право в душата. Просто ми се преиска никога да не напускам тази вселена. Излизайки от киното всички ми изглеждаше черно и бяло, разочарован, че отново съм в реалния свят...
Даже историята, колкото и клиширана да е, не мога да изтъкна като минуст, прекалено умело и красиво беше поднесена.
Ужасно силен филм.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Dec 19, 2009 10:53 pm

Така като гледам, фантастичното кино май ше се дели вече на преди и след Аватар :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Sat Dec 19, 2009 11:09 pm

Аз искам да го гледам още веднъж, но се страхувам да не си разваля прекрасните чувства с които излязах от залата...
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Dec 19, 2009 11:16 pm

Никакъв шанс. На тоя филм от километри му личи, че държи на минимум три гледания.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Sat Dec 19, 2009 11:20 pm

Дано да го дават до 2-3 седмици още, че с тия билети за AC/DC и коледните разходи от портмонето ми само молци може да излязат. :lol:



edit

Сега прочетох ревюто от Цитаделата, което Ян е постнал.
Изключително възмУтен съм. На тия момчета трябва да им издадат ограничетлна бележка за изказване на мнението на публични места. Причинява мозъчни и телесни увреждания.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sat Dec 19, 2009 11:58 pm

В интерес на истината очаквах да е много по-зле, но всъщност се оказа гледаем филм. Някъде между 7 и 8. Най-впечатляващото нещо е колко адски къртовски труд е хвърлен. 3D-то, както и предполагах, се оказа ненужно и не може да се опре на малкото пръстче на който и да било филм на Земекис, но CG-то наистина беше много advanced. И тук ги има проблемите като дървеното раздвижване на лицата на места или това, че тия горски същества изглеждаха като модели без текстури, но като цяло евала на робите, които са се трепали да го докарват тва нещо до поносима форма. Надявам се, че няма да има продължение.

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Post by Vash » Sun Dec 20, 2009 12:01 am

Страхотен е :). Повтаря сюжета на поне два филма, които съм гледал преди, но не му пречи въобще. Надявах се на малко по-различен край, но нищо.
бтв хванах се на бас с един за 10 лева, че филмът ще мине по печалби третият Властелин. It's on :lol:

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Dec 20, 2009 12:18 am

Silver wrote:В интерес на истината очаквах да е много по-зле, но всъщност се оказа гледаем филм. Някъде между 7 и 8. Най-впечатляващото нещо е колко адски къртовски труд е хвърлен. 3D-то, както и предполагах, се оказа ненужно и не може да се опре на малкото пръстче на който и да било филм на Земекис, но CG-то наистина беше много advanced. И тук ги има проблемите като дървеното раздвижване на лицата на места или това, че тия горски същества изглеждаха като модели без текстури, но като цяло евала на робите, които са се трепали да го докарват тва нещо до поносима форма. Надявам се, че няма да има продължение.
На мен пък, боя се, Земекис ми изглежда дълбоко палеолитен след този филм. Дървени лица не видях, признавам си чистосърдечно. Ма аз не разбирам де...
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sun Dec 20, 2009 12:38 am

Сега, виж пак какво точно казах. И ми изброй няколко зрелищни 3D шота от Аватар. Някакви като:
- спирането на влака в Ескспреса пред носа на зрителите
- оня епохално безсмислен шот с пътешествието на билета пак оттам, който обаче си остава най-косонастръхващото нещо, което е минавало през imax
- прозрачните листове на книгата, под които камерата потъва - пак оттам
- моментът, в който камерата замръзва в леда, пак оттам
- хвърлянето на момнетите в Беоулф
- изтеглянето на камерата от мийд хола до издраскващия се Грендел
- кредитите в началото на Керъла
- или 13-минутният непрекъснат шот от Призрака на отминалите коледи
- или няколкото момента, в които 2д сянката на смъртта се трансформира в 3д обект и ти изкарва ангелите, посочва те, поглежда те и в общи линии може да ти докара мини инфаркт...
И това са най-очебийните примери - мога да продължа до утре с изреждането на кадри, зад които виждаш как е протичал брейнсторминга с цел да са ефектно 3д. Аватар просто нямаше крещяща нужда от това. Да, готино е, но пак си е конвенционален екшън, а на места е и уморителен (приерно гоненицата с онова изчадие в началото дето изтече предварително).

Всичко това, разбира се, не означава, че в определени моменти (примерно падането на дървото) не си мислех, че ще е добре, ако Земекис леко си го начука. :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 111 guests