Стоте най-слаби филма за 2000-2009 според Развалените Домати

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Post Reply
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Стоте най-слаби филма за 2000-2009 според Развалените Домати

Post by passer-by » Fri Oct 16, 2009 12:05 am

http://www.rottentomatoes.com/guides/wo ... the_worst/

Гледал съм май три от тях (37, 36, 19), а огромното мнозинство от другите даже не ги бях чувал. Да се срамувам ли, да се гордея ли? :mrgreen:

37 - Кодово име "Чистачът" - безобразно скучна тъпня от-до (ама не от смешно тъпите, уви), даже бих го турил по-високо

36 - Десет ярда - определено под нивото на първия (Девет ярда), но чак толкова скапан не е според мен

19 - Почти мъртъв - доста слаб, факт, но едва ли е най-лошото със Стивън Сегал (помня едно ревю на Against the Dark в един френски комикс сайт и само описанието ме потресе - а даже не е включен)

Това също - http://www.forplay.bg/index.php/forplay ... pg)/review
(не знам защо не линква целия адрес)

Всенародният любимец в това отношение Уве Бол май е най-добре представен, обаче (прочетете едва след като видите линка)
Spoiler: show
НЕ СЕ КЛАСИРА В ТОП 10 :shock:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Fri Oct 16, 2009 9:49 am

Моите:

94 The New guy
49 In the name of the King
48 BloodRayne
44 Street Fighter the Legend of Chun Li
40 Down to You
31 The Covenant
28 Rollerball
27 Battlefield Earth
25 Meet the Spartans
21 Epic Movie
15 Alone in the Dark
1 Ballistic: Ecks vs. Sever

Но трябва да отбележа, че в класацията има поне 5 филма по-тъпи от сложения на първо място и поне още 5, които са още по-голямо дъно от всите изброени, а даже не присъстват.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri Oct 16, 2009 11:03 am

Само 2 - Alone in the dark и Meet the Spartans. И то защото ги гледахме на ШД купоните. ;)

Нека да не съм придирчив и претенциозен към филмите... ;)

Къде са Elektra и Catwoman, BTW, не може да ima 100 по-тъпи филма от тях... :D
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Oct 16, 2009 11:47 am

Because I Said So (56)
The Whole Ten Yards (36)
The Covenant (31)
Disaster Movie (22)
Alone in the Dark (15)

И все пак мисля, че някои от тези филми не са чак толкова лоши, а просто въобще не са съвпаднали с очакванията. Други са си откровени би-мувита...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
pnv_Creator
Misting
Posts: 328
Joined: Mon Feb 18, 2008 11:48 am
Location: Screw you guys Im going home

Post by pnv_Creator » Fri Oct 16, 2009 11:58 am

97. Boat trip
62. Serving Sara
59. 88 minutes (с Ал Пачино)
36. Whole ten yards
30. Fear Dot Com
28. Rollerball

Boat trip наистина е доста слаб, но има поне няколко добри момента; гледал съм и доста по-тъпи комедии, примерно на Adam Sandler и за някакъв индиец в университета... Едва ли е чак за тази класация

10 yards беше МНОГО по-слаб от 9, но определено не мисля че е за тази класация, още повече пък Serving Sara, който беше смешен на моменти и имаше доста eye candy в ролята на Elizabeth Hurley и една мацка, която не беше по-лоша от нея. И за двата не съжалявам, че съм ги гледал.

88 минути е безидеен и безпосочен, fear dot com и rollerball са си безумно тъпи.
Спокойно могат да се вкарат обаче още 10тина жалки опита за horror в стил fear dot com, които да са по-зле от него

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Fri Oct 16, 2009 12:21 pm

Доста рядко гледам пълнометражни филми, така че списъкът на гледаните от мен е малък.

94. The New guy
90. Dragonfly
62. Serving Sara
36. The Whole 10 Yards
20. Crossover

The New Guy е един от малкото тийн-филми, които съм гледал, че даже и харесал. Достатъчно ми е да видя физиономията на DJ Qualls, за да се изсипя от смях. Може и да е в графата "guilty pleasures", но имам добри спомени от гледането му преди години. Не отхвърлям вероятността при опит за гледане днес да не изтърпя и 5 минути.

Dragonfly поне за мен беше добър филм, въобще не виждам място за сравнение с останалите неща в класацията. Serving Sara също смятам за доста приятна комедия, сигурен съм, че има поне стотици по-тъпи от нея, излези през конкретните години.

За The Whole 10 Yards имам много смътен спомен, възможно е да съм гледал части от него по телевизията.

Crossover - за туй чудо нямам думи. Това трябва да е в топ 5, ако не и на върха. Излъгах се да го гледам скоро след като излезе, подведен от баскетболния постер и фенщината ми към тази игра. Имаше 3 минути баскет в началото. И около 3 минути в края. Останалите час и 20 са безумна депресия и идиотизъм. След като свърши, реших да метна едно око на IMDB - беше на второ място в Bottom 100.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Fri Oct 16, 2009 2:09 pm

Като гледам сигурно поне 1/4 от филмите съм ги гледал.Даже Екс срещу Севър го имам на ДВД, но не съм го гледал. :lol:
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Fri Oct 16, 2009 2:30 pm

Гледала съм или може би по-точно била съм жертва на:

90. Dragonfly - ок, това не е гениална творба, но поне има някои технически качества, които я издигат над повечето от присъстващите в класацията, а и извън нея.
25. Meet the Spartans - елементи от него
15. Alone in the Dark - удивена съм че има 14 филма по-слаби от този, трудно ми е да го повярвам.

А най-хубавото е че повечето не съм ги и чувала.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Oct 16, 2009 3:52 pm

Много е субективна тая класация :) В нея от воле и без засилване биха могли да си влязат всички напъни на Долф Лундгрен например. Да не говоря за някои хоръри с домати-убийци, картофи-убийци и кволине още там. Ма не ги видях.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Oct 16, 2009 4:32 pm

Ми те доматите май и преди са се доказвали като съмнителен авторитет... Макар че, Марфе, може би класацията е само за филми излизали по кината, все пак.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Oct 16, 2009 5:22 pm

Gunslinger wrote:Даже Екс срещу Севър го имам на ДВД, но не съм го гледал. :lol:
Не го гледай. Даже аз, дето съм почитател на малоумните екшъни, едва го изтърпях.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Fri Oct 16, 2009 8:24 pm

97 - Boat Trip (2003) Това не беше ЧАК толкова лоша комедия. Сещам се за дузина много по-тъпи такива, включващи лицето Джак Блек :roll:
90 - Dragonfly (2002) Макар и леко скучен, имаше някаква идея, пак се сещам за сума и други с подобна тематика, дето биха могли да са на негово място - Воден свят примерно...
68 - Yu-Gi-Oh: The Movie (2004) Тука няма да споря с коментара, все пак аз съм му фен на малкото идиотче :mrgreen:
65 - Swept Away (2002) Това признавам си го гледах от чисто любопитство и освен тотално нелогичния край, друго не ме впечатли. И тук са прави
62 - Serving Sara (2002) И това смятам, че изобщо не е за тук. Някой по-горе беше казал, че Лиз Хърли е добро ай кенди, освен това сторито не куца чак пък толкоз, даже някои от шегичките му бяха забавни :roll:
61 - Good Luck Chuck (2007) Тази може и да е тъпа, ама пък беше забавна комедия с всичките куцузлийски изпълнения на мацката:mrgreen:
59 - 88 Minutes (2008) Наистина един от по-слабите филми на Пачино, но аз като фен му ги гледам всичките...
48 - BloodRayne (2006) И това го гледах от любопитство, не знам защо :roll:
44 - Street Fighter: The Legend of Chun-Li (2009) Това го изгледах като фен на франчайза и не беше чак пък толкова лошо. В сравнение с абоминацията по Драгънбол, това направо си беше цвете :)
38 - Happily N'Ever After (2007) Добре де, рип-оф било, не знам си какво, мен пък ми хареса идеята и злата мащеха беше доста добре докарана. Имаше и други симпатяги като вълците разбойници примерно. Пак не мисля, че е за тук...
36 - The Whole Ten Yards (2004) Ок, признавам, далеч не достига първата част, но в сравнение с останалите други комедии, натикани в тая класация, си е много добра. Категорично не смятам, че е за тук :neutral:
31 - The Covenant (2006) Това систъра ме накара да го гледам, честно. Коментарът този път е доста точен.
28 - Rollerball (2002) Този филм го гледах на кино, когато още имах много свободно време за убиване между лекциите. Пак добър коментар и тотално изхабен талант на Жан Рено.
27 - Battlefield Earth (2000) Важи гореказаното ;)
25 - Мeet the Spartans (2008) Очаквах да е смешен, а той се оказа откровено тъп. И тук коментарът съвпада.
22 - Disaster Movie (2008)/ 21 - Epic Movie (2007) Същото като със Спартанците. Кога ли ще ми писне да се опитвам да гледам тоя тип пародии :mrgreen:
15 - Alone in the Dark (2005) Това беше филмът, дето ме отказа от Уве Бол. Коментарът е направо в десятката :lol:
1 - Ballistic: Ecks vs. Sever (2002) Ха, май само аз съм гледала първото място (а, и Ян). Окей, филмът съкс ама има далеч по-заслужаващи тая позиция :shock:

Като цяло мнението ми съвпада с това на Ян. Странен сайт са тези домати :?
Image

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Oct 17, 2009 12:56 am

Ето ги и моите:
97 - "Boat Trip" (2003) - имаше и забавни моменти, май. Гледах го в час по английски с класа и отвреме-навреме се смях. Не много, обаче, но пък тъй или иначе подобните комедии рядко са ми по вкуса.
81 - "Extreme Ops" (2002) - когато го гледах това по телевизията, очаквах някакви грандиозни каскади и поносим сюжет... Е, поне каскадите май бяха хубави. Сюжет нямаше много. Чак ме издразни.
79 - "The Adventures of Pluto Nash" (2002) - блехххх... На това бюджетът му май беше нещо от рода на сто милиона долара... Къде ли са отишли? Всъщност ми беше забавно, но доста... Преди време гледах някакъв биографичен филм за Еди Мърфи, в който някой каза, че самата идея на "Приключенията на Плуто Наш" е мъртвородена. Тъпичко.
64 - "Corky Romano" (2001) - идиотско, малоумно, инфантилно и всяка подобна квалификация е подходяща за това недоразумение. Само дето ми беше смешно въпреки всичко.
59 - "88 Minutes" (2008) - един от най-разочароващите филми, които съм гледал през живота си. От филм с Пачино човек би очаквал нещо повече. Не такава простотия. Не знам как и защо изобщо актьор от този ранг би се навил да играе в това, но направо ми се срина в очите.
29 - "Bless the Child" (2000) - буахахахаааааааа!!!!! Един от най-забавните филми евър. Толкова много съм му се хилил, че не е истина... Обичах го!
28 - "Rollerball" (2002) - Защо, Джонатан, защо, Мактиърнън, ЗАЩО? Как може създателят на може би най-култовата екшън-поредица изобщо да падне до това... ...това безумие. Акълът ми не го побира.
19 - "Half Past Dead" (2002) - добре де, при цялата си тъпотия тоя филм ми беше много забавен. А и Сегал със сигурност има и много по-лоши. Примерно всичките, които наизлязоха след този.
6 - "Superbabies: Baby Geniuses 2" (2004) - това не знам защо го гледах. Още първият беше толкова отвратителен, че ми докара кошмари, а вторият... Де да знам, може би съм искал да видя до къде може да стигнат създателите му в малоумието си...
1 - "Ballistic: Ecks vs. Sever" (2002) - абе... Все си мисля, че не е чак за първо място. Да, де, боклук е, обаче да е преди безумието за супербебетата чак... Гледам, не само аз мисля така.
___________
Бтв, голяма част от филмите там съм ги пропуснал просто защото самият постер ме отблъсква. Примерно "Кодово име: Чистачът" или там както е. Когато видя на постера тлъст негър, направил "забавна" физиономия, обикновено бягам от филма като от чума. Трябва да ми го е препоръчал някой, на когото много държа, за да го гледам. Мразя тлъсти негри, които се правят на забавни. Изобщо голяма част от споменатите комедии съм ги скипнал просто защото не си падам много по тоалетния хумор.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot], Bing [Bot] and 19 guests