Споделете

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Post Reply
User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Споделете

Post by Marfa » Sat Oct 10, 2009 8:45 pm

Викам си, че тая тема може и да просъществува. Просто ей тъй на да си споделяме тва-онва за филмовото изкуство и пр., дето не е баш за "Гледано напоследък", "Сериали" и други такива.

В конкретния случай искам да споделя следното: докато яда аз по обед, съответно ми работи телевизора. На btv. Някви хорица с мечове се мандахерцат по екрана и пр. На пръв поглед прилича на незаконното дете на Херкулес и оная Ксена, дето е Зина, ама някво такова, средновековно. На втори поглед чувам аз некви неща за Средната земя... Озадачих се и пак се загледах, ама нищо толкиново нямаше там. На трети поглед и на втори слух установих, че по btv давали оня забавен сериал по "Меча на истината". Забележителна самиздатка, само това ще кажа. Нещо средно между "Нинджите на петте елемента" и пиеска, представена от самодейния колектив към читалище "Пробуда", село Зелено Мочуре, трънско.

Е, като споделих и то зе, че ми олекна! :)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Mon Oct 12, 2009 3:39 pm

Lost Highway ме плаши много.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
pnv_Creator
Misting
Posts: 328
Joined: Mon Feb 18, 2008 11:48 am
Location: Screw you guys Im going home

Post by pnv_Creator » Mon Oct 12, 2009 4:12 pm

Впечатление от това колко е многопластов True blood (от първата изгледана серия досега).
Spoiler: show
Първата информация е, че главната героиня е "retarded", според мнението на някои от клиентите.
Да обаче, режисьорът ни подхлъзва, че тя всъщност е някакъв вид телепат.
А до края на серията ясно се вижда, че дефакто тя е "retarded телепат".
Харесвам филми с такава дълбочина, ще видим как ще са следващите серии.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Oct 12, 2009 5:14 pm

И това защо не е в ТБ темата?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
pnv_Creator
Misting
Posts: 328
Joined: Mon Feb 18, 2008 11:48 am
Location: Screw you guys Im going home

Post by pnv_Creator » Mon Oct 12, 2009 7:27 pm

Защото не ми се иска да коментирам там, преди да имам изградено мнение за сериала. Не се ли прави така?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Oct 12, 2009 7:58 pm

Nope.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20293
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Oct 12, 2009 8:40 pm

Точно обратното ;р
:ninja:

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Oct 12, 2009 9:10 pm

Споделям, че ако още веднъж си пусна телевизора ет рандъм на някоя българска телевизия три пъти за два дни и ПАК видя тъпаците Иван и Андрей ще строша нещо....Тия плъхове са окупирали една цяла телевизия в момента, ужасно са ми досадни.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Mon Oct 12, 2009 9:48 pm

Не мога да реша дали обичам повече вон Триър или Ханеке... :heart:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
pnv_Creator
Misting
Posts: 328
Joined: Mon Feb 18, 2008 11:48 am
Location: Screw you guys Im going home

Post by pnv_Creator » Mon Oct 12, 2009 10:04 pm

Muad_Dib wrote:Споделям, че ако още веднъж си пусна телевизора ет рандъм на някоя българска телевизия три пъти за два дни и ПАК видя тъпаците Иван и Андрей ще строша нещо....Тия плъхове са окупирали една цяла телевизия в момента, ужасно са ми досадни.
Апропо мисля че Теранс и Филип от South Park доста напомнят на тях. И не е самo външният вид.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Oct 15, 2009 2:25 am

Замислих се изведнъж, покрай тоталното танкване на Fame, за това какво им е на младите актьори сега, а също и на всички други невидими хора, работили по филма. В смисъл, като човек пърформващ, соу ту спийк, мога да оценя колко е шибано, когато хвърлиш толкова ЗВЕРСКИ много работа в нещо и накрая изядеш дебелия за награда. А не е като вината да е на актьорите примерно, но те са основните, дето ще го отнесат.

Замисляли ли сте се принципно какви реални хора стоят зад неща, дето оплюваме с такава лекота?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Oct 15, 2009 2:44 am

Хмм, факт е, че човек по-лесно критикува произведение, когато не познава лично автора/авторите му.

От друга страна някои ревюиращи/критици, включително тук, не се смущават от това и си казват нещата право куме, та в очи.

Но е хубаво, когато се замисляме за това, че авторът на оплюто произведение може да прочете/чуе/узнае какво сме казали по негов адрес. При теб май става, защото тематиката на Fame ти е толкова присърце и повече съпреживяваш с изпълнителите, разбираемо е. :)

Защо ли се сещам за Владимир Зарков в тоя момент? Или за Валери Русинов? :wink:

Това обаче не трябва да е повод да се спестяват критики, когато се смята, че има основание за такива. Повод е обаче да се замисляме как да ги формулираме. Ако се поднесат добронамерено, има по-голяма вероятност да бъдат възприети и осмислени. Ако предизвикат раздразнение/възмущение заради тон/формулировка, може и да са адски уместни, но няма да изпълнят предназначението си.

Тук нямам предвид наличието или отсъствието на аргументация, а тона и подхода.

Сега, факт е, че различни хора са различно чувствителни към критики, но все пак е хубаво ние феновете да правим каквото зависи от нас хем да не си кривим душата за дадено произведение, хем да облечем мнението си в подходящите думи.

Иначе хора като Майкъл Бей или Уве Бол би трябвало да са калени вече. :lol: (Леле, сега се сетих, че гледах линка с Nostalgia Critic за Alone In The Dark :shock: )


Най-общо казано, ако някой работи в развлекателната индустрия, трябва да е готов на всякакви отзиви, включително такива, които според него са несправедливи. Ако не носи на критика, да сменя занаята. (Още помня, че единственият отзив тук за мой превод (Блексед) беше отрицателен, но това не ми попречи да продължа да си върша работата, тъй като хората, които ми я възлагат са доволни от мен - а това в крайна сметка е решаващото).
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Oct 15, 2009 4:18 am

Не, аз друго имах предвид, или по-точно малко по-друго. Хора като Майкъл Бей и Уве Бол са ми прекалено екстремни примери - те са явни идиоти и за техните чувства не ми пука. Нито имам предвид пестене на критики.

Имах предвид нещо доста по-непосредствено, а именно - че актьорите, участвали в танкнал филм, или оператора, или СТОТИЦИТЕ други по-мизерни длъжности, ще имат сериозен проблем с намирането на работа оттук нататък, креденшълите им падат рязко и т.н. А в конкретния случай вината просто не е тяхна, а на кухия сценарий, тъпата режисура и БРУТАЛНИЯ едитинг след заснемането. Тоест, мисълта ми е как покрай сухото гори и мокрото, а средният зрител никога не се замисля за това КОЙ точно е виновен за това нещо да е боклук, като често дори несъзнателно прехвърля негативизма си към хора, които изобщо не го заслужават.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Thu Oct 15, 2009 4:27 am

Понеже сте го кръстили "Споделете", да свърша това и аз. Споделям, че от доста време ми е твърде некомфортно да поствам във форум за филми, който се е превърнал в сериален такъв. В смисъл, колко, мамка му, са топиците за филми, съотнесени към сериалните такива? И защо? Съвсем сериозно предлагам да отворим форум за сериали, който очевидно ще се радва на популярност, но да оставим малко място тук и за филми. Съзнавам риска, че може само Вивиан и аз, включвайки се отново пишеща, да си комуникираме, но все пак, когато преди 2-3 години се логнах тук, именно заради този подфорум, в него се каментираха най-вече ФИЛМИ :roll:
VMITW!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Oct 15, 2009 4:45 am

Имаш право всъщност, ще го обсъдим кат се събудят другите българи и може и да стане ;)

Но пък това колко теми за филми има, зависи от това колко теми за филми се пускат. Щото темите за сериали са пускани от хората, които са искали да говорят за тях. С филмите е същото, никой не е бил спрян да си пусне тема за филм.

Но аз обичам нещата разделени и подредени, та идеята за сериален форум ме кефи...
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 64 guests