Pandorum

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Pandorum

Post by Roland » Fri Oct 02, 2009 7:29 am

Image


Абсолютно черен. Ужасяващо клаустрофобичен. Болезнено шизофреничен. Зверски стилен, майсторски заснет, перфектно изигран. Не знам дали мога да намеря думи да нахваля достатъчно тоя филм! Бен Фостър е убийствен, атмосферата е толкова натегната, гротескна и злокобна, че може да ти прилошее, а сюжетът, без да е зомг откровението, е перфектно издържан и убедителен. Филмът е тежко инспириран от първия Пришълец, а има и елементи от Смъртоносен хоризонт, доколкото си го спомням. Освен това ми напомня на игри като Dead Space с тоя тип "космически кораб на ужасите" сетинг. Обаче въпреки това изобщо не създава усещането за имитация и за мен лично за момента е не само най-добрата фантастика, но и най-добрият хорър на годината. Така или иначе препоръчвам МНОГО горещо, стига космическата фантастика и ужасите да ви понасят в комбинация. Pandorum наистина е страхотен.


Кратък синопсис за незапознатите:

Около 200 години в бъдещето Земята е чудовищно пренаселена, екологично изтрещяла и разкъсвана от войни. Но човечеството най-накрая е открило нова планета, сходна с родния свят, и праща огромния космически кораб Елизиъм, приютил на борда си замразени в крио-камери колонисти и няколко екипажа от по трима души, които да се въртят на смени, докато другите също спят крио-сън.

Pandorum започва в неопределен момент, когато двама членове на един от тези екипажи се събуждат без ясен спомен за миналото си, мисията на кораба и защо реакторът е пред пълен колапс. Това е примесено с намеци за космическата шизофренична болест Пандорум, която е нещо като МНОГО лош халюциногенен нервен срив. И разбира се двамата скоро научават, че Елизиъм изобщо не е толкова безлюден, колкото изглежда на пръв поглед...


П.П. Обожавам филми с малък психопатски каст! А тук освен всичко (лек спойлер за хората с елементарни дедуктивни умения)...
Spoiler: show
...героите са по-малко от актьорите :twisted:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
deadface
Merchant
Posts: 96
Joined: Fri Mar 31, 2006 10:15 am
Location: 6 feet under

Post by deadface » Fri Oct 02, 2009 3:15 pm

Да не си гледал TS рилийза, който се появи наскоро по торент тракерите? Доколкото знам, премиерата му по кината в София е днес, а първата прожекция - в 14:20 :?

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Fri Oct 02, 2009 3:18 pm

Мне просто е в Америка където филмът си върви.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Fri Oct 02, 2009 5:51 pm

Идеален. Това вероятно ще ми е първата чиста 10-ка за годината. Има ги леките забежки към Смъртоносен хоризонт и Заразно зло, но Пандорум е ТОЛКОВА повече (освен, че е новият Пришълец). Просто е удивителен екшън/хорър, където няма нито един излишен елемент и нито една погрешна стъпка на екипа. Напълно съм възхитена. А Бен Фостър, който си бях набелязала още преди години, вече се засели в настоящия ми топ 5 за актьори. :mrgreen: Това нещо ще го гледам ПОНЕ още 4 пъти на кино. :P
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Oct 05, 2009 4:18 am

ЗОМГ, ТОКУ ЩО ОСЪЗНАХ, ЧЕ БЕН ФОСТЪР Е ЕЙНДЖЪЛ ОТ Х-МЕН 3!!!! ЗАЩО БЕН ФОСТЪР Е ЕЙНДЖЪЛ ОТ Х-МЕН 3?!?!?!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Mon Oct 05, 2009 5:13 am

Roland wrote:ЗОМГ, ТОКУ ЩО ОСЪЗНАХ, ЧЕ БЕН ФОСТЪР Е ЕЙНДЖЪЛ ОТ Х-МЕН 3!!!! ЗАЩО БЕН ФОСТЪР Е ЕЙНДЖЪЛ ОТ Х-МЕН 3?!?!?!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Защото там имаше like 2 реплики?
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Mon Oct 05, 2009 7:46 pm

Vivian wrote:(освен, че е новият Пришълец)
Вивиан, май току-що си плю на целия авторитетен кино-изказ. :) Бива ли така?

Роланд, след като Фостър те кефи, освен да му наваксаш с разни Алфа Кучета и т.н., можеш да се запътиш и към SFU 3-ти сезон.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Oct 05, 2009 8:04 pm

Алфа кучето съм го гледал. А иначе не виждам проблем в сравнението честно казано. Предвид кое му е якото на Ридлиевия Пришълец (хинт: не е зиноморфът), бих казал, че тоя филм доста добре се справя.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Mon Oct 05, 2009 9:43 pm

Silver wrote:
Vivian wrote:(освен, че е новият Пришълец)
Вивиан, май току-що си плю на целия авторитетен кино-изказ. :) Бива ли така?
Лошо дете съм аз... :neutral:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Oct 09, 2009 5:22 am

На второ гледане филмът е все така брутален, при все, че му знаеш плот-туистовете. Даже се изкефих да видя как всъщност е пълно с намеци за основната изненада.

И Фостър е просто брилянтен. Никога не съм виждал толкова яко изиграна едва удържана истерия: "They didn't seem human..."
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Oct 09, 2009 7:09 am

Като гледам тоз филм е доста зловещо оплют от кажи-речи целия свят освен вас двамата и звучи много изтъркан. Сега на кого да вярвам?

Май по-добре да си гледам Zombieland...
Last edited by AlDim on Fri Oct 09, 2009 7:13 am, edited 1 time in total.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Fri Oct 09, 2009 7:11 am

Тва няма да свърши добре... :neutral:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Oct 09, 2009 7:15 am

AlDim wrote:Като гледам тоз филм е доста зловещо оплют от кажи-речи целия свят освен вас двамата и звучи много изтъркан. Сега на кого да вярвам?

Май по-добре да си гледам Zombieland...
Не знам от кой цял свят е оплют. В IMDB има оценка 7.2 и коментарите са доста разделени. Филмът си е жанров, не е нещо ново и невиждано, но е брилянтно изпълнен в съответния жанр. А вместо Зомбиленд иди гледай Джейнифър по-добре. Сейм дийл, бът уид чикс.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Oct 09, 2009 7:19 am

Еми - дефенд йор тен :)

Къде го слагате спрямо Event Horizon (аз въпросния го имам за приятен, но иначе доста лесен за забравяне филм)? И като го слагате за най-добър сай-фай тази година, се предполага, че някак издухва District 9, Moon и Star Trek?
В IMDB има оценка 7.2
27% Rotten Tomatoes, а IMDB има да пада още със сигурност.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Oct 09, 2009 7:32 am

Мииии, чакай да помисля. Event Horizon не го помня твърде добре, но ми беше досаден с твърде очевидните си гадости. Тук кървищата и червата са използвани адски пестеливо и не е фокусирано на тях никъде. Пак казвам, не го помня много, но за мен Pandorum е по-добър и по-интелигентен.

Със Star Trek са супер различни. За мен лично Трекът е адски... гладък филм. Нищо не може да те закачи - кефиш му се както се кефиш на дъвченето на яка дъвка. Напълно безопасен и стерилен, супер точно направен и забавляващ, но мен поне не ме engage-на. На Pandorum съм стискал облегалките.

От District 9 също смятам, че е безапелационно по-добър, макар че отново нямат грам общо. Обяснявам защо. За мен Дистриктът е претенциозна боза. Колкото повече време минава от гледането му, толкова повече ми се избистря това усещане - концепцията му е мега снобска всъщност, и напълно безцелна. Същевременно е скучен, разточен и с драматично дълбокото послание, че mean people suck. Pandorum няма никакви претенции според мен - той е жанров филм по каноните на жанра си, но е зверски силен в тях.

С Moon не мога да го сравнявам. Зверски ме е яд, но го изпуснах с един ден тоя филм и не можах да го гледам. Така че квото казвам, го имай предвид като невключващо Moon.


Сега нещата, които според мен няма да ти харесат във филма:

1. Гадовете. Ще ти се сторят смехотворни, нереалистични и т.н.

2. Идеята ще я сметнеш за изтъркана.

3. Съспенсът няма да го усетиш и вместо това ще ти се стори протяжен и скучен в атмосферичните моменти.

Това са само предположения де.

Пак казвам, за мен филмът работи, но иска потапяне, на което ти не съм сигурен, че си склонен :)
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests