Pandorum

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Tue Oct 20, 2009 7:55 pm

Днес го гледахме и ние със систъра на кино. Нарочно отидохме на дневна прожекция, за да няма много народ с тъпи коментари, и УРА, бяхме си само двечките :mrgreen:
Доста ми хареса, хорър екшън с елементи на сай-фай :lol: За мен беше някаква голяма, но добре напасната и скърпена, мешаница от Пришълеца, Хищника, Смъртоносен Хоризонт, Соларис, Сферата...Проблемът ни беше, че още към средата разгадахме, че
Spoiler: show
корабът отдавна е кацнал, Гало е откачил и обитателите на кораба са всъщност мутирали хора
, защото сме гледали твърде много филми с подобни тематики, но все пак успяхме да си се донакефим на филма като изпълнение - някои места си бяха бая стряскащи, особено пък в празна зала :twisted:
Другият ни, по-голям проблем, беше като на пнв-креатора - можеха повече да се постараят пък :roll:
Обаче големият плюс дойде в лицето на актьорите - Бен Фостър е просто брилянтен в тази си роля. На него ужасно му отива, както беше казал някой, да играе леко психясали и/или стресирани герои :mrgreen:
И Денис Куейд, когото отдавна не бях виждала на екран, изиграващ образ, който е тотално различен от повечето му лигави роли, при това доста добре 8-)
Като цяло това е най-доброто нещо в тоя смесен жанр, което съм гледала от много, много време насам.
Image

ghost_of_me
Smallfolk
Posts: 8
Joined: Sat May 30, 2009 4:27 pm

Post by ghost_of_me » Wed Oct 21, 2009 9:19 am

И на мен много ми хареса, гледах го вчера в MALL-a...наистина си заслужава!

User avatar
neEd'Le
Sorcerer
Posts: 438
Joined: Wed Oct 06, 2004 11:57 pm
Location: пуофдиф

Post by neEd'Le » Thu Oct 22, 2009 1:22 am

Не бях ходил на кинто от...деазнам,кога излезе първия Властелин?
Както и да е,като един истински фенбой на филми с подобна тематика подобаващо се засилих на късната прожекция днес.Освен,че излязох от кино салона мега дезориентиран (екрана ми дойде прекалено големичък,пък и пулсирането на картината не ми помогна особено), бях доста доволен от филма.
Имаше няколко ями в сюжета,ама и с тях се живее.
Spoiler: show
Земята експлодира и хората на кораба полудяват...how convenient.И както винаги един лошко тотално изплясква и осира цялото положение.Пак поне беше по-добре обосновано от ненормалника в Sunshine примерно,ама да не спойлвам излишно.
Другата тъпня бяха рицарските доспехи,екзотичните хладни оръжия и газовите горелки(втф ве?),с които гадините незнайно как се бяха сдобили,ама и това преживях.Интересно беше и как постоянно нарастващ брой гадини са оцеляли 1000 години разполагайки с 60 000 заселника грубо казано за храна.Малкото D&D парти,което се заформи към средата на филма също беше леко дразнещо.
Това са си бели кахъри обаче,защото всичко останало от филма е доста добре скълпено и поне за мен определено е най-приятното сай-фай,дето съм гледал тая година.
Със сигурност няма да допадне на всеки обаче,жанров си е филма,както вече се спомена в началото на темата.

За финал давам няква умряла оценка зомг 11/10!!!!,само за да дразня хората,които не са харесали филма :lol:
И излитам в студения мрак,където порядъчни хора не летят.Тук има само дяволи и вещици, яхнали метли, и един Витя Суворов с неговия парашут.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Oct 24, 2009 11:58 pm

Spoiler: show
Не хората на кораба полудяват, а един полудява. Това е достатъчно. Shitty luck какво да се прави? Човека е имал симптомите на пандорум през цялото време и когато е дошъл сигнала от земята му е triggernaло лудоста. Просто е изперкал и с това е прецакал всички останали. Ако на смяната всички са били стабилни, то всичко щеше да мине по план и те щяха да кацнат безпроблемно на планетата и да я колонизират.
Отдавна не бях си получавал дозата сървайвал хорър сай фай. Този филм направо ме интоксицира! Свръх доза от любимото ми! Хаааа! Абсолютно перфектно заснет, добре замислен и гениално изигран! Този филм няма слаб момент! Няма нито една дупка или недомислица! Потопих се от началото до края, а след края исках още!

Абсолютна 10-ка! Тъпо е, че тия цифри не могат да опишат какъв душевен оргазъм ми образува филма! Това е просто една шибана 10-ка... :mrgreen:

Edit: Между другото и на мен през цялото време в главата ми се въртеше лек аналог между филма и Dead space, but in a good way.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Post by penzata » Tue Dec 15, 2009 6:51 pm

За мен филма си беше чисто средно ниво, нито бозав, нито класика. За час и половина до два часа се издържа. Само това, което прочетох в доста от постовете тук, че от много, много, ......., много време насам не е излизал по-добър филм от този (в хорър/сф/екшън жанра), едва ли не от пришелеца насам, малко или много ме хвърли в недоумение. След Alien, за мен, единствено The Descent успя да пресъздаде тази тръпни докрая/чувство на обреченост/чувство на безизходица/силна клаустрофобия/всяка секунда е последна, кайнд оф шит обстановка. Нещо което очаквах и от Pandorum, но уви далеч, далеч от желанието ми.

СПАМ: А каква е оценката му в imdb, това от много, много отдавна не е никакъв критерий. Е на, и на Тарантино новия филм "малООУмните копилета" е в топ250, акто по мое мнение този филм изобщо не трябваше да съществува, или поне в боттом100. ноу хард фийлингс :P [/img]
The hardest battles are fought in the mind.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 105 guests