Push

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jun 01, 2009 9:28 am

Изгледах Push и съм ужасно доволен. Винаги се изпълвам с уважение, когато някой получи бюджет клас "баничка" и вместо да измързаляви някаква евтиния, запретва ръкави и се опитва да се възползва максимално от ограничените средства. Яка идея, добре развита, интересен свят, при това с податки за още по-интересен свят, ако само му дадат пари за продължение... И Дакота Фанинг, която е гледаема, вместо кошмарна. Плюс суперсили!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Jun 01, 2009 11:38 am

И с мен се оказа така...
Иначе и на мен Push ми хареса. Не е като да няма трески за дялане, но като цяло идеята беше грабваща и увлекателно развита. Макар че азиатката ме издразни със самото си присъствие... но пък Дакота Фанинг беше много на място.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jun 01, 2009 2:23 pm

pnv_Creator wrote:Push се класира в листата за най-глупави филми, които съм гледал.
Защото?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Mon Jun 01, 2009 5:23 pm

...е толкова несвързан откъм история, че няма накъде повече, а друго кой знае какво като плюс няма - атмосферата на Хонг Конг и подводнозеленикавите кадри вече сме ги гледали в други, по-качествени филми. Това като някакъв контрапункт на горните мнения, в името на справедливостта :)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jun 01, 2009 7:28 pm

А е несвързан откъм история как? :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
pnv_Creator
Misting
Posts: 328
Joined: Mon Feb 18, 2008 11:48 am
Location: Screw you guys Im going home

Post by pnv_Creator » Mon Jun 01, 2009 7:53 pm

Roland wrote:
pnv_Creator wrote:Push се класира в листата за най-глупави филми, които съм гледал.
Защото?
Ами малко ми се размива, но ми беше супер абсурден. Слаб като сюжет, натъманен във всяка следваща сцена като способности и нелеп изцяло във всеки свой елемент. (Осъзнавам че нищо не казах с това).
Например тази идиотия с китайците, които си сваляха очилата за да викат... Въобще струваше ми се, сякаш някой просто си е направил ташак със зрителите с цялата продукция.
И разни моменти, в които съдбовни за света неща се решават от двама костюмирани човека, разхождащи се важно важно насам натам и борещи се за интересите на някаква свръх организация... Ами един снайперист да имаше щеше да ги опатка, несириозно е някак си.
Това с бъдещето предопределено ли е, не е ли, какво могат да правят тези врачките, също яко се бяха оплели.
И такива неща... просто съм го позабравил за щастие.

Гледам съм му дал 3,5/10 но по остатъчния вкус от него в момента ми се струва, че му е в повече.

ПП И юмручния бой между двамата телекинеза-people, непостоянството на способностите на главния герой (в един момент не може да мръдне кибритена кутия, в следващия размята хора) и т.н.

Ако го гледам сега ще мога да ти изпиша 3 страници слаби моменти

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jun 01, 2009 8:26 pm

Би ми било интересно, щото с почти нищо от горното не съм съгласен :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Mon Jun 01, 2009 9:39 pm

Аз 3 страници със слаби моменти не мога да изпиша, но помня, че твърде много въпроси ме вълнуваха докато го гледах и след като излязох от киносалона.
Spoiler: show
Примерно, защо точно всички яки пичове се криеха в Хонг Конг. Също не ми е твърде ясно защо мацката оцеля в началото на филма и ми се иска да бяха предложили НЯКАКВО обяснение, тъй като така висеше отчайващо във въздуха. Не можах да си обясня защо главният герой си спомняше кво е писал из бележките на другите след като паметта му по едно време беше уайпнъта аут. Нямам идея защо бандата с дръпнатите очи преследваха така злостно Дакота, защо "нашите" не унищожиха онва магическо вещество дето лошите го искаха, когато се добраха до него, кво му беше толкова трудно на другата гадателка да "види" как нашият пич пише дадено нещо под формата на бележки за нашите и някак си да прозре съъдржанието на бележките, все пак ужким мацката беше по-талантлива от Дакота...и май това е, което се сещам в момента, че ми се пречкаше като недомислици и plot holes.
А иначе за мен филмът е досущ като Equilibrium - много фасони и технически заигравки без пълнеж (и без Бейл, което е още по-зле). :lol:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jun 01, 2009 9:51 pm

Леко спойлерите, все пак не всички са гледали филма, може някой да иска.
Spoiler: show
Vivian wrote:Примерно, защо точно всички яки пичове се криеха в Хонг Конг.
Какво те наведе на мисълта, че "всички яки пичове" са се крили в Хонг Конг? Имаше точно четирима, криещи се в Хонг Конг. От тях двама бяха пълни лешпери (нашият момък и Сянката), а от другите двама - Шифтъра и Подушвачката - втората си беше нейтив.
Vivian wrote:Също не ми е твърде ясно защо мацката оцеля в началото на филма и ми се иска да бяха предложили НЯКАКВО обяснение, тъй като така висеше отчайващо във въздуха.
Не, не висеше. В основата на ВСЕКИ антихуманен експеримент с хора е залегнал методът "пробвай, докато стане". Пълно е с разни дребни генетични мутацийки и някъде някоя от тях се оказва тая, която ти трябва. Човек, имунизиран естествено от смъртоносен вирус, който треби наред, човек, резистентен към лекарство, което влияе на всеки, ей такива работи. Какво обяснение ти е нужно повече от факта, че просто тая е човекът с лекия дженетик куърк, на който химикалът не действа фатално? Това дори не е във фантастичната част от филма.
Vivian wrote:Не можах да си обясня защо главният герой си спомняше кво е писал из бележките на другите след като паметта му по едно време беше уайпнъта аут.


Къде е показано, че си спомня нещо повече от онова, написано на собствената му бележка? Не споря, че планът беше от типа, дето викат в Емpire, дето е много як и сложен, че и работи перфектно, докато не се вгледаш всъщност по-внимателно, но точно това не мисля, че имаш база да го казваш.
Vivian wrote:Нямам идея защо бандата с дръпнатите очи преследваха така злостно Дакота...
Защото знаеха, че и тя търси Кира, а също и чия дъщеря е. Те искаха химикала, както и Джимон.
Vivian wrote:...защо "нашите" не унищожиха онва магическо вещество дето лошите го искаха, когато се добраха до него...
Защото, лайк, придобиването му беше цялата поанта? Една спринцовка какво им пречи, че да я унищожават? Напротив, могат да я използват за куп неща, още повече, че Мама е казала, че с нейна помощ могат да съборят Дивизията.
Vivian wrote:...кво му беше толкова трудно на другата гадателка да "види" как нашият пич пише дадено нещо под формата на бележки за нашите и някак си да прозре съъдржанието на бележките, все пак ужким мацката беше по-талантлива от Дакота...
Защото беше ясно казано, че Уочърите виждат намерения. В случая той има намерението да напише бележките и онази може да види това, но също така беше ясно казано, че Уочърите, силни или слаби, виждат само проблясъци, не дълги и подробни картини. Освен може би Мама де. Тоест, Близалката не можеше просто да му се "надвеси над рамото" и да прочете бележките. След това не можеше да знае резултата от въпросните, тъй като за целта бяха нужни намеренията, продиктувани от тях, които не съществуваха, защото хората не си ги бяха прочели. Близалката можеше да види само намеренията на Ник, но докато успее да ги види ясно и да ги изрисува, той се самоизтри. В момента, в който ония почнаха да отварят бележки, тя пак започна да вижда точно какво ще направят, но тъй като никой от тях не знаеше какво пише в бележките на другите и половината им действия имаха за цел да подвеждат именно Уочъри, де факто не можеше да види нищо ясно и конкретно.

Изобщо, тва са все неща, казани във филма, лайк...

За сравнението с Еквилибриум съм съгласен, само дето тоя не е кичозен, не е претенциозен и не е блатантно, дразнещо и буквално краден от най-великите антиутопии на всички времена.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Mon Jun 01, 2009 10:14 pm

Съжалявам за спойлърите, не съобразих...бях твърде възмутена!!!! :mrgreen:
Spoiler: show
Какво те наведе на мисълта, че "всички яки пичове" са се крили в Хонг Конг? Имаше точно четирима, криещи се в Хонг Конг. От тях двама бяха пълни лешпери (нашият момък и Сянката), а от другите двама - Шифтъра и Подушвачката - втората си беше нейтив.
Ми на мен ми изглеждаха бая във филма... :oops: Добре де, но защо се спотаяваха там?
Не, не висеше. В основата на ВСЕКИ антихуманен експеримент с хора е залегнал методът "пробвай, докато стане". Пълно е с разни дребни генетични мутацийки и някъде някоя от тях се оказва тая, която ти трябва. Човек, имунизиран естествено от смъртоносен вирус, който треби наред, човек, резистентен към лекарство, което влияе на всеки, ей такива работи. Какво обяснение ти е нужно повече от факта, че просто тая е човекът с лекия дженетик куърк, на който химикалът не действа фатално? Това дори не е във фантастичната част от филма.
Ненам. Аз усещах, че ми ДЪЛЖАТ обяснение, каквото и да е. Дори във филмите на Майкъл Бей има обяснения...Примерно, вълнува ме какво й е на физиологията.
Къде е показано, че си спомня нещо повече от онова, написано на собствената му бележка? Не споря, че планът беше от типа, дето викат в Емpire, дето е много як и сложен, че и работи перфектно, докато не се вгледаш всъщност по-внимателно, но точно това не мисля, че имаш база да го казваш.
Дакота не избълбука ли по някое време некъв въпрос от сорта на "И на другите ли беше толкова заплетена бележката"??? И той после и каза нещо кохерентно вързано с тва, демек помнеше повече от своята собствена...
Защото, лайк, придобиването му беше цялата поанта? Една спринцовка какво им пречи, че да я унищожават? Напротив, могат да я използват за куп неща, още повече, че Мама е казала, че с нейна помощ могат да съборят Дивизията.
Кои са "куп нещата"? :mrgreen:
Защото беше ясно казано, че Уочърите виждат намерения. В случая той има намерението да напише бележките и онази може да види това, но също така беше ясно казано, че Уочърите, силни или слаби, виждат само проблясъци, не дълги и подробни картини. Освен може би Мама де. Тоест, Близалката не можеше просто да му се "надвеси над рамото" и да прочете бележките. След това не можеше да знае резултата от въпросните, тъй като за целта бяха нужни намеренията, продиктувани от тях, които не съществуваха, защото хората не си ги бяха прочели. Близалката можеше да види само намеренията на Ник, но докато успее да ги види ясно и да ги изрисува, той се самоизтри. В момента, в който ония почнаха да отварят бележки, тя пак започна да вижда точно какво ще направят, но тъй като никой от тях не знаеше какво пише в бележките на другите и половината им действия имаха за цел да подвеждат именно Уочъри, де факто не можеше да види нищо ясно и конкретно.


Murky...
Изобщо, тва са все неща, казани във филма, лайк...
Да, в онва въведение дето трая 2/3 от филма... :lol: Беше годно почти за Илиада. [/spoiler]
За сравнението с Еквилибриум съм съгласен, само дето тоя не е кичозен, не е претенциозен и не е блатантно, дразнещо и буквално краден от най-великите антиутопии на всички времена.
Equi-то не е претенциозно, бре. Само хвърли едно око на режисьора и ше си поговорим. Пък ако искаш кич в Пуш -просто виж на Дакота и на мацката дрехите :mrgreen:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jun 01, 2009 10:17 pm

Тези брутални 3/120 минути...

Иначе дрехите си бяха ок, Дакота беше умишлено кичозна. А кичът в Еквилибриум е във всеки аспект от филма, не в некви дрешки на една-две героини.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Mon Jun 01, 2009 10:22 pm

Roland wrote:Тези брутални 3/120 минути...
On the big screen, it felt like an eternity.
Spoiler: show
Добре, нека не са дрехите на Дакота, нека е КОШМАРНОТО й изпълнение в сцената, когато се беше напила.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Jun 01, 2009 10:23 pm

Ми убиташко B-movie си е, ненам кво си се заинатил на него :mrgreen:
:ninja:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jun 01, 2009 10:27 pm

Ми намирам, че филмът има потенциал, при това много голям. Тони, тва вече са некви дребнавости. Щото можем да се сетим за, лайк, ЕДНА фантастика, дето да няма дефектни изпълнения.

Тва даже ме подсети колко свежи лафове имаше всъщност във филмчето.

Просто ми е идеален пример за малък бюджет, който е довел до креативност.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Mon Jun 01, 2009 10:32 pm

Ми намирам, че филмът има потенциал, при това много голям. Тони, тва вече са некви дребнавости. Щото можем да се сетим за, лайк, ЕДНА фантастика, дето да няма дефектни изпълнения.
Знаеш, че рядко търся под вола теле, но в случая ми беше ТОЛКОВА скучно докато го гледах, че всички тия неща, дето в нормален случай бих пренебрегнала, ми се набиваха на очи и аз допълнително се дразнех...
Просто ми е идеален пример за малък бюджет, който е довел до креативност.
Моля те, кажи ми, че нямаш предвид "креативност" в случая... :neutral: Просто си търсил друга дума, нали?
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 91 guests