Terminator Salvation *There be Spoilers*

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jun 04, 2009 10:08 am

Зверски ме изкефи филмът, противно на очакванията ми. Яка постапокалиптична атмосфера, страхотна визия откъм ефекти и филтри, много яка камера (макар и да шейкваше от време на време) и превъзходно присъствие на двама от тримата главни герои. Да, Бейл смърди. Ма Бейл принципно си смърди. Затова пък Сам Уъртингтън в ролята на Джобоун Хънк е перфектен, а Антон Йелчин е да го нащипкаш по бузките просто.

Лошите страни:
Сценарият мирише. Не мисля, че има нелогичности или МНОГО на брой глупости (не повече от очакваното, определено, а не е и като в предните филми да няма), но е дървен и неинспириран. За това, че не стигна до никъде не се оплакван, то си беше честно обявено още преди премиерата.

Музиката мирише още повече. Безличието е безлично по безличен начин. И безличенее...
Spoiler: show
И на мен ми липсваха терминатори във финалното меле в Лос Анджелис. От друга страна той Маркъс ги изключи големите, а хуманоидни в тази епоха почти няма, така че...

Сега малко и за досегашните критики в тая тема:
Amelia wrote:хората са еволюирали, радиацията не им влияе, кръвните групи очевидно са се затрили по трасето и медицината е напреднала дотам, че се правят сърдечни трансплантации в лазарет.
Знам, че всъщност не го казваш сериозно, ма понеже и на Пенчев некви такива неща му се бяха набили в очите - това ВСЕ пак е сай-фай постапокалиптичен екшън, райт? И то в презрителния смисъл на думата "сай-фай", дето сериозните фантасти се обиждат от нея. Той не се и опитва да е научно обоснован :) Има си достатъчно грехове, че да му приписваме още, демек...
Amelia wrote:Не знам какво гледах, но определено не беше Терминатор.
Dzvero wrote:Доста добър фантастичен екшън и много слаб Терминатор.
Ей това не го схващам. Наистина. В смисъл, схващам го, но не мога да го разбера. Защо трябва Терминатор да е САМО бат Арни с помпа в нашия свят? Да, първият и вторият филм бяха това и да - точно те са култовите. Но квото имаше да се каже по това направление, Джеймс Камерън го каза. Джон Мостоу после доказа нагледно, че темата е изчерпана, когато в тройката просто ПОВТОРИ двойката, ма по-зле и плюейки на основната й идея.

Новият Терминатор е нова глава в историята. Различно място в таймлайна, различен сетинг. Това предполага тотално различни сюжетни концепции, съвсем различен ЖАНР. Предполага постапокалиптична военна фантастика. Дали се е справил с изискванията на тоя жанр - това е съвсем друг въпрос. Аз мисля, че да, но с уговорки. Обаче възмущението, че не бил нещо, което сетингът му просто не позволява да бъде, ми е нелепо. Ся, всеки има право да си асоциира името с която част от вселената иска, но за мен войната с машините винаги е била супер интересна и Терминатор: Спасение ми е сбъднат мокър сън, ако и да се сбъдва ъндъруелмингли. Така че не, мисля, че това си е БАШ Терминатор. Нека спорим дали е добър, или лош, но да не се вкопчваме в идея, изчерпала се преди вече два филма.
Dzvero wrote:Пълен провал в пресъздаването на след-ядрен апокалипсис. Атмосферата подхождаше повече на бъдещето на Резидънт Ивъл, Аз съм легенда и тн. Градове в разруха, зеленина наоколо, чисто безоблачно небе, слънчице пече... а би трябвало да е мрачно бъдеще, затъмнено небе, все пак хиляди атомни бомби са се взривили. В Терминатор 1 и 2 имаше по 5 минутки сцени от бъдещето, точно такова нещо очаквах и изобщо не видях.
Почти бих бил склонен да се съглася, но от друга страна на мен атмосферата ми допадна. С този сивкаво-кафяв филтър си го имаше усещането за постапокалиптичност, още повече, че все пак са минали едно 15 години от Страшния Съд. Т.е. като човек, дето не разбира нищо от атомни бомби, аз бях ок с атмосферата. Тоя филм без друго никъде не претендира и не търси реализъм в научно-техническата си част, така че... :)
Dzvero wrote:Хората нямаха нищо общо с онези жалки същества, облечени в дрипи, потънали в мръсотия, натъпкани по скривалища и тунели, полуумряли от глад, ядящи плъхове и какво ли не, водени само от първичните инстинкти да оцелеят, да се размножават и да се борят.
Да, нека наистина спазваме идея на Камерън отпреди 98 години, която е вкарана във филм, за който е било почти 100% сигурно, че никога няма да бъде продължен. Ако си спомняш, там и Джон Конър собственоръчно беше спасил човечеството, което иначе стояло като телета на заколение. Бъдещето, описано в първия, че и втория филм, е почти алегорично. То е квинтесенцията на отчаяната борба. Но то е, също така, нефилмируемо в тоя си вид, и смъртоносно нереалистично. Сега, да бъдем честни, колко точно секунди ще издържат тия недохранени канални плъхояди срещу глобална мрежа от мислещи военни машини? 5? 10?
Dzvero wrote:Всичките герои едни охранени, дори повечето попреминали добрата граница на охранването. Чисти. Добре облечени и екипирани. С измити коси, през повечето време дори с прически и само понякога поразрошени.
Жените ГРИМИРАНИ и с ЧЕРВИЛО!!!! Все пак през повечето време героите се разкарваха с замърсени лица и ръце, което беше единствения белег, че хората все пак са изпаднали в некомфортна ситуация. Жените понякога бяха без грим и червило и със замърсени лица, но все пак с чисти коси и спретнато облекло....
Suspending the disbelief much? Ебати глуопстите, честно :) Първо, е грозно преувеличено, второ, нека всички приличат на Хелън Хънт в последния й филм по-добре, да...
Spoiler: show
Dzvero wrote:Скайнет май го бе ударила кризата и страдаше от силно намален обем на производство, защото само веднъж имаше 4 машини на едно място и то защото една голяма машина пусна от нея да излезнат 2 малки.
Възможно ли е да има нещо общо с факта, че Маркъс изключи големите машини? Не знам, не знам...
Dzvero wrote:Голяма пародия беше базата на Скайнет, където имаше и завод за производство на новите Т800. Влизат си нашите (с каква бройка влязоха не е истина), таковат таковото на базата на Скайнет, таковат таковота на целия завод за Терминатори и им се противопоставят.... САМО 2 Терминатора. Един завършен прототип Т800 вече облечен в човешка тъкан, култовото 10 секундно компютърно генерирано присъствие на Бат' Арни и един сглобен ендоскелет на Т800, който скокна направо от поточната линия да защитава честта на машините...
В две грешки си:

1. В тази епоха Скайнет просто почти не използва хуманоиди. Масовите такива са Т600, които, видя се, смърдят силно. Времето, от което идва Кайл Рийз в първия филм, е почти 20 години в бъдещето спрямо тази част.

2. Т800 си беше един. Ендоскелетът беше това, което остана от Арни. Виж, вътре имаше и един Т600, така че си прав, да - само два бяха. И мен ме подразни тоя момент честно казано.
Dzvero wrote:Епохален сблъсък между човешкия вид, изправен на ръба на унищожението и много роботи контролирани от Скайнет липсва.
...понеже това е първа част от планирана трилогия. Ма айде моля ви се барем попрочитайте поне по някоя предварителна информация преди да ходите по тия филми, а? Що никой не се възмущава, че Задругата на пръстена свършва наникъде и Саурон не си взима там?
Dzvero wrote:В целия филм няма НИТО ЕДНО куче! Всеки който е гледал оригиналните Терминатори знае каква е връзката между хората и кучетата в битката им срещу терминаторите.... Е куче във филма няма, освен една чиния с нещо на нея, което трябваше да бъде месо от койот на 2 дена. Най-близкото нещо до куче, което ще видите във филма.
Първо, както писах и из спойлера, в тази епоха Скайнет не използва хуманоиди, а още по-малко използва хуманоиди с човешка обвивка. Кучетата имаха точно тази функция - да ловят инфилтраторите. Съответно във времето на този филм просто не са нужни. ОСВЕН ТОВА кучета имаше - в сцената със запалената гора и Джон Конър на брега на езерото. Блял си :)


Та тъй. Не е да нямаше дефекти филмът, но на мен ми бяха прежалими. Повечето от тия работи, дето им се възмущавате, изобщо не са ми направили впечатление по време на гледане и чак сега им мисля рационализации (не особено трудно, при това).

Определено препоръчвам всеки да си го гледа и да прецени сам, щото ми се струва, че Терминатор: Спасение ще е като Отмъщението на Ситите - с поляризирани мнения.

Morwen wrote:Единствено силно ме издразни финалния монолог "тази битка бе спечелена, но предстои войната", а.к.а. очаквайте следващия франчайз. И това казано като за дете от забавачката. Не е проблемът че ще има следващ филм, проблемът е, че 1) ако върви така могат да си направят още 49 части като във всяка разрушават централата на Скайнет в столицата на съответния щат и 2)Не виждам смисъл да гледам още два (толкова се предвиждали) такива филми, а и те с всеки стават малко по-зле.
Spoiler: show
Обясних ти още вчера, че речта накрая е автоцитат и като такава, е нужна. Не е защото си идиот и не схващаш, а е за да ти каже, че подновеният франчайз ще следва идеите на Камерън за недетерминизъм. Важно е и кефи много.

Освен това е пълна глупост, че с всеки стават малко по-зле, при положение, че между тоя и предния допирни точки дори жанрово няма. Ся, нека те кефи по-малко, твоя работа е, но не виждам логика да се прави градация между тоя филм и предните, след като явно са тотално различни неща.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Jun 04, 2009 4:40 pm

Съжалявам, но и този филм ми в твърде тъп и безразличен, за да влизам в детайлен спор за него.

Аз по принцип гледам филмите сами по себе си, не като някакъв фенсървис филър към френчайза. Като филм Терминатор се дъни с могъщественост и за съжаление единият хубав екшън не го спасява.

Сърдечната трансплантация може би щях да я преживея, ако не беше свързана с нема такъв малоумен патос и мелодрама. Или по-скоро нямаше, всъщност. Много беше тъпа и безумна и тури черешката на тортата на бездарието. Това важи и за якия машинизиран пич (вече му забравих и името и всичко) - там страданията и зе драмата бяха толкова зле...

Цветовете се били получили такива от препичане на лентата на слънце. Похвална изобретателност - да беха турили малко от нея в историята и персонажите...

Руският пич е верно като да му нащипеш бузките. Което ми се струва еретично, когато става дума за Кайл Рийс все пак. Иначе имаше и едно втф нямо негърче. Е на него можеш да му нащипеш бузките, да.

Много съм съгласна с това, което Дзверо е казал. Оцелелите след ядрен апокалипсис си ги представям другояче и в първите два Терминатора можеха да се видят както трябва. Точно убитаци-партизани трябва да са - сърдечните трансплантации отказвам да ги свързвам с тоя тип хора. И не, това, че филмът е "сай-фай" не оправдава наличието на всяка безумица в него. Това, че е взел няколко идеи от Терминатор и има подобно заглавие, не го прави Терминатор, а го прави камарка с говна с някакъв етикет. Бейл поне си е на мястото в лайната, ако не друго.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jun 04, 2009 5:06 pm

Ама Скайнет ще изтреби убитаците-партизани за... час? Това ще е много кратък филм. Как се очаква от убитаци-партизани да помелят баш важната централа на Скайнет и да й завземат тайм-травъл екуипмънта?

Апропо, Кайл Рийз и в първия Терминатор е да му нащипеш бузките с тия големи влажни очи, така че си е консистентна ролята :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Jun 04, 2009 7:29 pm

Баце, ходи поучи малко история да видиш как се требят партизани за час.

Иначе аз на Кайл от първия Терминатор може да му щипкам някои бузки да. Ма не тия на лицето определено. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jun 04, 2009 8:18 pm

Ъм, баце, големи летящи машини и зли метални скелети трепят ДОСТА лесно партизани, да.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Jun 04, 2009 8:23 pm

Уточнение - зли метални скелети с изкуствен интелект, създадени само за едно нещо (трепане на партизани), които проникват навсякъде и имат екстри като инфрачервено зрение за засичане на телесна топлина.



Иначе аналогията на Рол за това, че Т4 предизвиквал противоположни реакции като Епизод 3 ми занижава допълнително очакванията. Щото помня, че той се изкефи доста на Епизод 3, а аз бях по-скоро разочарован.

Ма ще го гледам, де. :wink:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Jun 04, 2009 9:12 pm

Имате предвид изкуственият интелект на роботите от Морд..ъъъ, Скайнет ли???

Този, дето е толкова наясно с човешката психология, че създаденият от него прототип, успя да му ебе майката? Най-яркият пример за величието на интелекта на тия машини беше това, че въпросния прототип ИМАШЕ ПЪЛЕН ДОСТЪП В СГРАДАТА И ИНФОРМАЦИОННИТЕ Й БАЗИ. Дори имахме титанична сцена, в която Хелена Бонъм Картър, за щастие без да пее, демонстрира на какво велико ниво е интелекта на машините и колко са навътре с човешката психология. Щеше да е смешно, ако не беше тъжно.

Къф интелект бе батета? Дори по презумция машините да са умни като хора, което ми се вижда крайно невероятно, и да имат още редица екстри, партизаните са си партизани - те не са тръгнали срещу тия машини с кремъклийките от турското робство. Въоръжени са с оръжия и знания, които съответстват на епохата и врага. Оръжията им са произведени най-често от врага ениуей. Това не ги прави по-малко убитаци и по-способни на полето на сърдечните трансплантации, тръст ми.

Епизод 3 за мен беше най-безумната нелепица, пръквана в Стар Уорс вселената бтв. За Терминатор не виждам противоположни мнения - по-скоро мненията клонят към това, че филмът яко смърди, заради което се и издъни в боксофиса.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Thu Jun 04, 2009 9:28 pm

Amelia wrote: За Терминатор не виждам противоположни мнения - по-скоро мненията клонят към това, че филмът яко смърди, заради което се и издъни в боксофиса.
То щото, както знаем, Американският бокс-офис приветства само и единствено качествени, смислени филми. Самият факт, че филмът, който му попречи да дебютира на #1 се казва Нощ в Музея 2 е красноречив... :lol:

А аз бих опреличила филма по-скоро на Пришълец 4 - и като реакция от страна на публика/ критици, и като подход към франчайза.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Jun 04, 2009 9:32 pm

Пришълец 4 е чудесен филм и ако Т4 се доближава до нивото му, ще съм във възторг. :lol:

Ама се съмнявам да е така, не знам защо. :mrgreen:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Thu Jun 04, 2009 9:48 pm

passer-by wrote: Ама се съмнявам да е така, не знам защо. :mrgreen:
McG? :mrgreen:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jun 04, 2009 10:03 pm

Amelia wrote:Имате предвид изкуственият интелект на роботите от Морд..ъъъ, Скайнет ли???

Този, дето е толкова наясно с човешката психология, че създаденият от него прототип, успя да му ебе майката? Най-яркият пример за величието на интелекта на тия машини беше това, че въпросния прототип ИМАШЕ ПЪЛЕН ДОСТЪП В СГРАДАТА И ИНФОРМАЦИОННИТЕ Й БАЗИ. Дори имахме титанична сцена, в която Хелена Бонъм Картър, за щастие без да пее, демонстрира на какво велико ниво е интелекта на машините и колко са навътре с човешката психология. Щеше да е смешно, ако не беше тъжно.

Къф интелект бе батета? Дори по презумция машините да са умни като хора, което ми се вижда крайно невероятно, и да имат още редица екстри, партизаните са си партизани - те не са тръгнали срещу тия машини с кремъклийките от турското робство. Въоръжени са с оръжия и знания, които съответстват на епохата и врага. Оръжията им са произведени най-често от врага ениуей. Това не ги прави по-малко убитаци и по-способни на полето на сърдечните трансплантации, тръст ми.

Епизод 3 за мен беше най-безумната нелепица, пръквана в Стар Уорс вселената бтв. За Терминатор не виждам противоположни мнения - по-скоро мненията клонят към това, че филмът яко смърди, заради което се и издъни в боксофиса.
Епизод 3 е по-добър от 1, 2 и 4, но това е извън темата.

По въпроса с партизаните - ако бяха като в първите филми, щяха да измрат. За секунди. Паризаните разчитат на всяване на страх сред други хора, на смесване с тълпа, на изненадващи удари. С тия средства, които ни бяха показани в първите два филма, кви изненадващи удари, кво смесване, кви пет кредита? Ще взривят три танка и един хънтър-килър и ще умрат смехотворно.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Jun 04, 2009 10:30 pm

Партизаните разчитат на всяване на смут в организацията. Точно с някакви изненадващи удари. Това, че са разпиляни насам-натам и организирани в малки групи ги прави трудни за глобално унищожение. Бият се на свой терен и го ползват оптимално. И т.н. Битката им беше мизерна, да, но машините така или иначе са показани като доста тъпи в тоя френчайз, така че възможността хората да са прошляци, които не правят сърдечни трансплантации в лазарет и все пак успяват да инфилтрират бази, ми е по-вероятна от примерно липсата на кръвните групи и наличието на грим и идеално бели зъби. И прочее.

Вивиян, мен твърде малко ме интересува американския бокс офис, но комбинирано с личното ми мнение, сриващата се оценка в ИМДБ и фамозните 34% на развалените домати, мисля прави достатъчно сериозен аргумент.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Thu Jun 04, 2009 10:40 pm

Еми, ти цитира бокс-офиса, та затва. Освен това, нека прибавим и рейтинга на филма в Метакритик, те също са важни :)
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Fri Jun 05, 2009 4:29 am

да не виждам лошо за епизод 3 :lol: :lol:

терминатроа си го хранете

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Jun 05, 2009 4:41 am

Skywalker wrote:да не виждам лошо за епизод 3 :lol: :lol:

терминатроа си го хранете
Готово.

Смятам, че Т4 ще ми хареса по-малко от Епизод 3. Смятам, че Т4 е по-слаб от Епизод 3 откъм сценарий, режисура и актьорска игра. Ей така на доверие към съвкупните мнения на вече гледалите го.
Spoiler: show
А Епизод 3 беше некадърно режисиран и пълен със сценарни малоумия. За играта на няколко от актьорите в него по-добре да замълчим или да ползваме несъществуващото тук смайли за facepalm. :twisted:
:lol:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 105 guests