X-men Origins: Wolverine

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

X-men Origins: Wolverine

Post by Roland » Fri May 01, 2009 5:58 pm

И тъй, филмът е ОК. На нивото на X2 (и със сходни проблеми), който за мен е най-слабият от трилогията, но при всички положения съвсем приличен. В общи линии Върколак полубезмозъчен летен екшън с приятно начало, някои безумия в средата, яко екшънест край, неприятния синдром "аз тука, таковуту, само да си покажа мутантската сила и се махам да не преча на сюжета" и тотална гавра с един куп Марвел канони. Най-фрапантният пример за въпросното е фактът, че Логан и Виктор Крийд са БРАТЯ :shock: Дедпуул също е омг (нямам предвид само визията на Рейнолдс, ще видите), макар че от началните кадри с негово участие е горе-долу единственият читав хумор във филма.

И тъй, общо взето ми е около 7-чка. Ако човек се абстрахира от ВСИЧКО, което знае за вселената на Х-мен, и приеме филма единствено като част от филмовия франчайз, нещата са горе-долу ок, а и екшънът и ефектите са яки. Можеше доста по-добре, но можеше и доооооста по-зле и като цяло ми е по-скоро положително впечатлението и сигурно ще го гледам пак :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri May 01, 2009 7:45 pm

Тъй като аз нямам абсолютно никакви познания за X-Men вселената извън филмите, и X-2 ми е любимата част от трите досегашни, голяма част от този коментар ми звучат окуражаващо. ;)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri May 01, 2009 9:04 pm

Еми не знам, мен камео-героите не ме кефят принципно като концепция, а това винаги е било слаба страна на тоя франчайз, просто щото героите са твърде много и всеки фен иска да види своя...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Fri May 01, 2009 11:42 pm

Филмът ставаше все по-зле с всяка изминала минута.

Двете сцени след надписите бяха яки.Особено втората!

А и Wolverine и Sabertooth като братя е доста намекнато в комиксите.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat May 02, 2009 8:07 am

Нещо такова ли?

(...) it spotlights the biggest problem with "X-Men Origins: Wolverine." Bluntly, if you're not a die-hard X-Men comic-book fan, you're going to be lost, and if you are a die-hard X-Men comic book fan, you're going to be disappointed. It feels as if the effort to please everyone twisted around into an end result that does precisely the opposite. And while David Benioff's scripts have always had a nice masculine morality to them ("Troy," "25th Hour"), this film feels like many meddling hands took his script, which could have been a simple comic-book morality tale, and tacked new characters on until the original idea got weighed down and bent to the breaking point.

Jackman has a gruff charm, as ever, and Schreiber is appropriately feral and ratty as his shadowy doppelganger, while Huston hits the right note of silken menace -- but they're surrounded by so many other characters, so many other superpowers, that they get smeared into a vast, lumpy background. Watching "X-Men Origins: Wolverine" is like watching a dull kid play with too many action figures, waving them around by the ankles and obsessing over their accessories and getting so lost in minutiae and skipping from action figure to action figure so fast they never get around to having any actual fun.
(By James Rocchi
Special to MSN Movies)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat May 02, 2009 10:43 am

Ми не. Хората, нечели комикси, нямаха никакъв проблем с филма.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sat May 02, 2009 2:57 pm

Много беше сладък. По един такъв мързелив, съботен начин.
Spoiler: show
И имаше Хю Джакмън гол!!!!
:mrgreen:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat May 02, 2009 3:28 pm

Аз затова казах, че на тая сцена дамите ще набиват стоп-кадъра плюс зуум. :lol:

Доста ми хареса филмът. Разминаванията с комикса са не едно и две начело с Дедпул, естествено, но вече реших, че ще възприемам филмите по комикси като алтернативен прочит. Един вид Ълтимът вариант. :mrgreen: (Като с предпоследния сезон на "Бъфи", но за това - в съответната тема). И при тази настройка на призмата филмът ми допадна.

Сцените на бой обаче бяха доста нескопосано заснети. Джеймс и Виктор се втурват един към друг, блъскат се и падат. Аман. Да бяха спретнали някаква готина бойна хореография - поне на нивото Улвърин-Лейди Детстрайк в Х-Мен 2.

И съм съгласен с феновете, които смятат, че твърде много неща са наблъскани в един филм и преспокойно можеха да заснемат трилогия. Имаше добър пример, че само със сцените от надписите можеше да се развие отделен филм. А тук някой се появява, има намигване към феновете и айде следващия. Всъщност в горната рецензия, която цитирах има чудесни аналогии на какво мяза крайният продукт.

Ама и така става. Доволен съм. Мърморещите фенове са радикалните елементи на фендъма според мен. Като тези, които хленчат защо Питър Джаксън не сложил в трилогията си А и показал другояче Б.

Освен това втората сцена след надписите (Логан в японския бар) може би е намек, че следващият филм ще е за Улвърин в Япония по мини-серията, писана от Крис Клеърмонт и нарисувана от Франк Милър. Ако е тя обаче е желателно да се придържат малко повече към първоизточника. Тя впрочем е идеална за заснемане.



И за да стане разговор :mrgreen: - горе-долу на нивото на Х-Мен 3 ми беше. А за мен Х-Мен 3 е под двата на Сингър, най-вече заради хаотичното нахвърляне на елементи, които остават недоразвити. Иначе и той ме изкефи, де, просто първите два бяха по-пипнати откъм комбинирането на отделни сториаркове, някои от които писани с години разлика.
Last edited by passer-by on Sat May 02, 2009 4:25 pm, edited 4 times in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat May 02, 2009 3:32 pm

Не виждам защо качеството на един филм трябва да се измерва по това кои истории от комиксите как са имплементирани в сюжета.

Иначе за мен имаше доволно излишни и глупави промени. Начело не с Дедпуул, а с роднинската връзка на Виктор и Лога, с това, че на Виктор ноктите също бяха ритрактабъл :shock: и други подобни. Кому е нужно? Айде Ultimate, ама защо? Сега, или правиш X-men, или не правиш X-men, а като правиш X-men, мамка му, какъв е смисълът да ги извъртиш на 180 градуса?!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat May 02, 2009 3:41 pm

Е затова и направих сравнението с екранизацията на Властелина. Просто сгъчкваш огромен материал - тук това са десетилетия комикси - в няколко часа. Затова и вече превключвам на Ultimate предавка.

А и не забравяй, че филмите по супергеройски комикси се правят за масова публика, която не е запозната с първоизточника. Демек - да има йекшън и зрелище. Историята от първоизточника на моменти слиза до ниво "вдъхновено от". Просто комикс-фендъмът не е достатъчно влиятелен фактор откъм бройка зрители, че да се съобразяват с комикс гийковете. Ако решат, че могат - ОК. Ако обаче преценят, че за нуждите на масовостта на филма ще попроменят едно-друго, хич не се и замислят. Филмът трябва да е касов. А това значи масов. Не за комикс-ценителите. Първо масовата публика, после гийковете, ако остане и за тях. Това е положението.


Не че в тоя филм не можеха с абсолютно същите усилия и ресурси да не дразнят толкова феновете, де. И мен малко ме озадачава защо трябваше Уепън Илевън да е Уейд (Уилсън) а.к.а. Дедпул, като спокойно можеха да го прекръстят. Някои други персонажи също. Ама явно са решили, че това ще е допълнителна кукичка за хората, на които тези имена им говорят нещо. Малко ми е странен такъв подход, защото феновете най-много да се подразнят от резултата, а на масовите зрители няма да им направи впечатление. Ама така са решили.

Сцената с Дедпул и ебаването майката на кулата впрочем ме разсмя с глас. :mrgreen:

За Логан и Крийд като братя - не си го туряй присърце. В комиксите открай време се въртяха намеци за тяхна роднинска връзка, а и историята на Улвърин, особено напоследък, толкова се пише и пренаписва, че в двучасов филм или дори шестчасова трилогия няма как да я опишеш като хората. Филмът впрочем даде много добре основните линии според мен.

А първите минути до сцената в нигерийското село включително бяха железни.



За Х-Мен трилогията - двата на Сингър бяха по-качествени като изпълнение. Третият ми беше като фенбойско нахвърляне на елементи, ама по-хаотично и откъслечно. Подчертах обаче, че и той ми е харесал. Просто Сингъровите ми бяха по-плавни и по-завършени.
Last edited by passer-by on Sat May 02, 2009 4:26 pm, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat May 02, 2009 4:04 pm

За мен на втория му липсваше живот. Беше някакъв супер-пауър-фест без никва същност. Третият имаше Феникс :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat May 02, 2009 4:29 pm

Аха. И в "Уочмен" има готини персонажи и страхотна история. В комикса това. Екранизацията я видяхме. :mrgreen:

Х-Мен 3 като екранизация на адски качествен първоизточник като Дарк Финикс Сага (и не само, разбира се, но основно) ми е точно на нивото на Снайдъровия прочит на "Уочмен". Бива, но съжалявам, че Сингър се захвана със Суперман.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat May 02, 2009 4:51 pm

С драматичната разлика, че X-men 3 НЕ Е екранизация на Dark Phoenix Saga-та, така че аналогията ти е неправилна. И не съм казал, че не ме е подразнило това, че Феникс нямаше нищо общо със северния елен. Просто филмът компенсираше с размах и нетипичен мащаб на събитията. Докато Върколак е тотално дженерик.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat May 02, 2009 4:53 pm

Чакай малко, не е коректно да правиш такава съпоставка. Х-Мен 3 е по истории, които поначало си имат размах и мащаб. А Улвърин е по история, която реално си е дженерик, да. Няма как да е другояче. Но като екранизация Улвърин се справя добре за мен.

И виж пак какво уточнявам в скобите. Х-Мен 3 е по ДФС и не само.

То и Х-Мен 2 е по God Loves, Man Kills, но със съществени изменения, както и добавка на други сториаркове. GLMK обаче е ядрото.


Прочее, за какъв северен елен говориш? Улвърин е Росомах, ако това имаш предвид.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat May 02, 2009 5:05 pm

Баце, схващаш ли ги вицовете :neutral: :neutral: :neutral:

И не, никой от трите филма не е по никой стори-арк. Всеки от тях си е със свой си сценарий, който ЕВЕНТУАЛНО черпи вдъхновение от разни сториаркове.

А под "дженерик", визирах общото усещане на филма. Беше си рандъм комик-буук муви, ни повече, ни по-малко. Поставя си ниски цели и си ги изпълнява. Не е като да нямаше предпоставки за повече епика с оня изрод накрая. Просто не ги е вълнувало да направят нещо повече от супергеройско лятно екшънче.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 86 guests