Star Trek

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jun 10, 2009 3:14 pm

Съдейки по Charlie Bartlett (чекни ми двата поста в "Гледано напоследък"), на него гласът му принципно си дрезгавее. Но и по Рийс е работил яко, да.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jun 11, 2009 8:24 pm

Направих си един бърз sci-fi грайндхауз днес като гледах back to back Стар Трек и после Терминатор Спасение, та да постна набързо едно и също в двата топика :mrgreen:

Много се накефих. Стар Трек ме радва все така, както и на второ гледане (което беше по-яко от първото), при все, че май ми е четвърто. Не ми омръзва, което е добър знак, но следващото гледане вече ще е на малък екран със сигурност.

Терминатор Спасение също не ще и не ще да ми разкрие всичките си чудовищни дефекти, при все, че уж са ми пред очите. Даже бих казал, че ме израдва повече от първия път. То при мен обикновено е така де.

Дори да нямах Антон Йелчин фиксация в момента, не мисля, че би могло на човек да не му направи впечатление колко брутално различно играе в двата филма. От Кайл Рийс до Чеков разликата е два парсека, чак не ми се вярваше, че един актьор ги играе. Пак казвам - хвала на такива млади хора, които се отнасят толкова отговорно и задълбочено към ролите си, колкото и невзрачни да са въпросните. Точно преди втория филм гледах нов (за мен) трейлър на роботската помия на Майкъл Бей и ме страйкна контраста между всеотдайния подход на Йелчин и заголения бедър (невероятно як, няма как да си изкривя душата) на Меган Фокс. Някакси изчистен поглед върху два тотално диаметрално противоположни полюса на професията актьор. Еле пък предвид, че хлапето е едва на 20...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Jun 11, 2009 8:31 pm

Roland wrote:Точно преди втория филм гледах нов (за мен) трейлър на роботската помия на Майкъл Бей и ме страйкна контраста между всеотдайния подход на Йелчин и заголения бедър (невероятно як, няма как да си изкривя душата) на Меган Фокс. Някакси изчистен поглед върху два тотално диаметрално противоположни полюса на професията актьор. Еле пък предвид, че хлапето е едва на 20...
Болдваните части образуват хубав лозунг бтв. :lol:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jun 11, 2009 8:36 pm

Damn it, I'm brilliant :shock: :shock: :shock:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jun 13, 2009 10:13 am

And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Sat Jun 13, 2009 11:33 am

Въъъъъъъййй... имаме си нови танцуващи хамстери? :plez:
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Jun 13, 2009 2:36 pm

Н'нам. Това обаче ме хипнотизира. Сериозно. Вече съм геврек. :neutral:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Jun 19, 2009 3:22 pm

Изкефи ме на мен. Преди няколко дни го гледах. Finally!

Саунда е върховен някав и са избрали за екипажа все актьори, които брутално ме радват. И двете Спокчета са мега яки, Кърк е смешен идиот, Иелчин е брутално добър... Абе целия каст ме израдва. Имаше смешки, имаше екшън, имаше Ентърпрайс и яко ай канди. Накара ме да се чувствам все едно съм отново на 10. Бяхме само 5 човека в целия салон и се накефих здраво.

10/10 - Чакаме следващия. ПЛС!

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Thu Dec 24, 2009 9:22 pm

Въпреки, че от акцента на Йелчин ми се искаше да си забуча отвертка в ушите, тоя филм се оказа много приятно за гледане нещо. + тва има най-яките енд кредитс за последните години, които в 1080p изглеждат чудовищно. Дж. Дж. Ейбрамс май се напъва да бъде новия Камерън - да прави готини филми от безмозъчни сюжети.

6.5/10

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Dec 25, 2009 1:09 am

Нека си заслужа заплатата на Все-Още-Живата-Циганка на Йелчин като отбележа, че акцентът му (аз му се кефя на макс бтв) е умишлено дебилен, момчето специално е слушало оригиналния сериал, за да си го изработи.


Иначе Ейбръмс никога няма да бъде Камерън. Или поне не докато не намери начин филмите му да спрат да са толкова стерилни, чисти, безопасни и подредени...
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Fri Dec 25, 2009 2:20 pm

Няма значение нарочно ли е или не.

Интересното е, че Стар Трека е по-малко стерилен, чист, безопасен и подреден от Аватар (злодеите и на двата са meh в еднаква степен, а епизодичните гонки с някакви озверели представители на фауната в трека бяха в доста по-интригуващи и заплашителни).

[Btw, за да не вдигам втора тема, Спасението се оказа бая посредствена работа - Йелчин и Чебурашка като невръстни партизани си бяха на мястото, както и Сам Уъртингтън, но като цяло много беззъба и ненужна работа. Учудващото е, че не е на МакДжи цялата вина.]

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Dec 25, 2009 2:28 pm

Бате, наистина няма да те гоня по темите да спорим на всяка крачка за Аватар, само щото ти е криво, че филмът е толкова як :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Трекът излъчва "ПРОДУКТ" във всеки свой кадър. Пластмасовост и загладеност. Нищо общо с Камеръновото нещо, съжалявам.
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Fri Dec 25, 2009 2:49 pm

А, изобщо не ми е криво, пак бих го гледал, ако имах време за губене. И двата филма са пластмасови и загладени, работата е, че Трекът си изпълнява много по-добре обещанията. Много ясно, че Аватар е по-мащабния и ме кефи повече, само обяснявам как изненадващо тая космическа чекия ми се хареса повече, отколкото очаквах, пък и паралелът точно с Камерън не е съвсем неуместен, щото Айбрамс го дава по същия начин - с хартиени образи, елементарни сюжети, но има някаква странна енергия, която ми е трудно дори да дефинирам, и която помага филмите му да работят. Във всеки случай, предпочитам неговите блокбастъри пред изстъпления от рода на Волверината, Айрънмен или новия Хълк. Те много повече смърдят на "ПРОДУКТ".

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Dec 25, 2009 2:52 pm

Само за "Върколака" съм съгласен. Другите два са твъде по-яки и определено не ме радват по-малко от Трека. При мен проблемът с Ейбръмс е в някаква... маломерност на целите, ако мога така да се изразя. Липсва му мегаломанията на Джаксън и Камерън, липсва му и въображение, или поне така му усещам нещата. Всичко е твърде "удобно" и "комфортно", за да ме грабне истински.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Fri Dec 25, 2009 5:05 pm

Това е, защото Ейбръмс се държи като класически протестант вместо да прегърне еврейското в себе си. :lol:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 97 guests