Ip Man и други филми с бойни изкуства

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Mon Feb 03, 2014 11:28 pm

TheGrimReaper wrote:The Bullet Vanishes

My Way - корейска продукция, която лично аз нареждам до "Спасяването на редник Райън" и "Сбор" (Assembly), за епични батални сцени, но тук имаше нещо по-различно, темата за приятелството и саможертвата ми беше представена по невероятен начин и лично се просълзих на две места (нещо което не бях правил от Ocean Heaven насам).

Тежък филм, но и такъв който умело балансираше с всички предоставени елементи, като централно място заемаха отношенията между корейския герой и японския му съперник на бойното поле на втората Световна война.

Хубавото беше, наред с тежките и кървави сцени имаше и такива които просто представяха противниците като обикновени хора, със своите мечти, страхове и желания за живот...

Прекрасен филм...

10/10
Радвам се, че ти е харесал. Гледал ли си други корейски, има няколко много добри.

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Tue Feb 04, 2014 12:20 am

@coldie: В по-горните ми постове се натъкнах на няколко корейски (предимно екшън комедии) - виж ако си изпуснал коментарите ми по тях :)

По принцип не наблягам на корейските филми - имат прекалено малко с бойни изкуства - аз имам само два в колекцията си - Arahan & City of Violence, повечето ми са хонконгски произведения :)

Поздрави

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Feb 04, 2014 2:21 pm

Гледай "Fighter in the Wind" - това за мен е най-добрият корейски боен филм. Правен е по комикс за създателя на киокушин карате, така че едва ли е много достоверен исторически, обаче е доста добър, а бойните сцени са, меко казано, впечатляващи.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Tue Feb 04, 2014 2:51 pm

Tigermaster: отдавна го отметнах филма, който си посочил :) За жалост дойде ми малко оранжев като The Grandmasters - не беше зле, но аз съм свикнал на по-различна бойна хореография и това понякога ми пречи явно да оценя филма по достойнство :)

Поздрави

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Tue Feb 04, 2014 9:47 pm

TheGrimReaper wrote:@coldie: В по-горните ми постове се натъкнах на няколко корейски (предимно екшън комедии) - виж ако си изпуснал коментарите ми по тях :)

По принцип не наблягам на корейските филми - имат прекалено малко с бойни изкуства - аз имам само два в колекцията си - Arahan & City of Violence, повечето ми са хонконгски произведения :)

Поздрави
Сериозно ти препоръчвам War of the arrows и the man from nowhere. Не са типични филми с бойни изкуства, имат повече история.

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Wed Feb 05, 2014 12:58 am

@coldie: Man from Nowhere също съм го гледал и имах коментар за него и тук :)

War of the Arrows - какво да ти кажа, да съм честен, не ми харесват чак толкова много историческите филми с бойни изкуства, има специален поджанр който се нарича "wuxia pien" в превод на английски "period drama". Там се развихрят, но на мен ми идват малко по-тегави и като въведат "летящите премятания" и боя в синьото небе и даже ми доскучава :)

Предпочитам по-опростените филми с бойна тематика, от тези с исторически привкус са ми харесали "Hero", "Red Cliff", "Fearless" и още няколко други, но са малцинство :)

П.П. Ето един линк към колекцията ми от филми (стара е и някои заглавия ги няма), но ще имаш представа какви филми предпочитам :)

http://forum.pulsar.bg/album.php?albumid=244

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Thu Feb 06, 2014 11:26 pm

TheGrimReaper wrote:@coldie: Man from Nowhere също съм го гледал и имах коментар за него и тук :)

War of the Arrows - какво да ти кажа, да съм честен, не ми харесват чак толкова много историческите филми с бойни изкуства, има специален поджанр който се нарича "wuxia pien" в превод на английски "period drama". Там се развихрят, но на мен ми идват малко по-тегави и като въведат "летящите премятания" и боя в синьото небе и даже ми доскучава :)

Предпочитам по-опростените филми с бойна тематика, от тези с исторически привкус са ми харесали "Hero", "Red Cliff", "Fearless" и още няколко други, но са малцинство :)

П.П. Ето един линк към колекцията ми от филми (стара е и някои заглавия ги няма), но ще имаш представа какви филми предпочитам :)

http://forum.pulsar.bg/album.php?albumid=244
Фен съм на Хероес поредиците и на Индиана Джоунс също:) И много яки кинжали.

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Fri Feb 07, 2014 3:15 am

E, точно те са ми от специалното издание на "Седемте меча" - не особено добър филм, но това издание трябваше да се вземе, макар и на доста солена цена.

Хубавото при ножчетата е, че са направени от метал, а не някакви имитации и доста добри детайли има по тях - пълни реплики на седемте меча на всеки от героите.

Обичам си всеки един филм от колекцията (без два, ако трябва да бъда честен) и ми е едно такова хубаво като си ги гледам от време на време.

Само да се видя с малко излишни пари и започвам да трупам нови заглавия, че и на Блурей трябва да се взимат не малко филмчета.

Поздрави

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20292
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Feb 09, 2014 11:07 am

Xellos wrote:Grudge Match - не че очаквах да е голямата епика Rocky vs Jake La Motta баш ама пак ми хареса много повече от очакваното филма. Сталоун си е на обичайното ниво когато му е налага да конструира изречение, Дениро си е на макс левъл. Доволен.
:ninja:

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Mon Feb 10, 2014 12:42 am

Младият Детектив Ди, приятен както и първият филм. Нищо, кой знае какво, но приятен.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Fri Feb 28, 2014 12:07 am

"Гангстер без име", приятен и гледаем.
Не е ли време темата да се прекръсти на "Азиатско кино"?

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Wed Apr 09, 2014 12:08 am

Commitment
Още един корейски филм на прилично ниво.

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Sun Jun 29, 2014 10:59 pm

The Raid 2 - Ако първия филм за мен беше един от най-добрите в жанра за последните 10 години, то този се нарежда сред най-добрите които някога съм имал удоволствието да гледам...

Евалата на Гарет, Ико и компания, че направиха толкова кинематографичен екшън, който рядко вече се наблюдава в самия жанр - всичко се свеждаше до тъпи 3D сценки и китайски авиации на кило, което мен лично ме дразни от '91 насам когато т.нар. wire fu/new wave се намести във филмите за бойни изкуства и адреналина спадна осезаемо...

The Raid 2 е пример за останалите - ето така се прави нещо, което иска да въздейства, да да ти влее ударна доза енергия и да искаш още и още. Бойните сцени са fucking awesome, без никакви забележки, заснети с толкова внимание, толкова балансиран усет за прцизност и с такива премерени ъгли на камерата, че аз само гледах с една такава полуусмивка на задоволство от невероятната работа, която са направили всички участници.

Да не говоря за преследването с коли по джакартските улици (там хонконгски майстори са направили уникални неща), за самото изграждане на напрежението, за мащабността на този филм пред оригинала... абе след малко си го пускам пак...

След този филм изгледах "Iceman" с Дони Йен и ми стана някак тъжно за киноиндустрията в Хонконг...

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Mon Aug 18, 2014 10:02 pm

Последно гледах "вторият" Уличен Боец. Кавички защото за разлика от първият е видимо нискобюджетен, и явно не е от същата поредица, но е добре направен, малко е в стил на 80 и най-точно ми е да кажа, че е приятен.

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Wed Sep 10, 2014 11:55 pm

Най-сетне изгледах The Raid. До няколко дена и двойката следва. Индонезийците направо ме разбиха, не знам колко каскадьори са умрели по време на снимките, но толкова брутален филм по отношение на хореографията не бях гледал в скоро време.

Като се има предвид, че започнахме със сутрешната молитва на главния герой-мюсюлманин, щеше да е готино посред тупалките да вика "Аллах уакбар!" :mrgreen:
'Poetry first, sausage - later!'

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests