Ip Man и други филми с бойни изкуства

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Sep 10, 2014 11:58 pm

Mr. Nobody wrote:Като се има предвид, че започнахме със сутрешната молитва на главния герой-мюсюлманин, щеше да е готино посред тупалките да вика "Аллах уакбар!" :mrgreen:
И щеше да види западно разпространение през крив макарон. :lol:

Иначе Индонезия е най-голямата мюсюлманска страна в света по броя на населението, та е нормално да се спомене мимоходом.

Готина бойна хореография, да. Сценарият е на санитарния минимум, но тупалките превръщат филма в подобрена версия на приятно безмозъчните осемдесетарски екшъни, с които отраснах, без култовите им актьори, естествено.

В двойката впрочем правят напъни за по-сериозна история. По-добре да не бяха. Иначе и там кютекът си е на ниво.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Thu Sep 11, 2014 12:12 am

Аз чак сега видях, че режисьорът е всъщност уелсец. Баси, той е направо като мисионер в дива страна, що се отнася до киното. Иначе това сигурно отговаря на въпроса за санитарния минимум на репликите. Едва ли може да режисира актьори, които говорят на някакъв тотално непознат език (освен да е полиглот?). Иначе той се изявявал и като сценарист на филмите си - интересно ми е как изглеждат сценариите му. "Сцена седма. Героят попада на 12 души с мачета. Следва 10 минутен кютек."

Иначе, ако двойката е както я описваш, тогава ще е пълна аналогията с бразилския Tropa de Elite и продължението му. Първият - нискобюджетна, но качествена пуцалка, в която главните герои са командосите, а втората - по-развита откъм сюжетно ниво (със същите протагонисти) и с по-голям бюджет.
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Sep 11, 2014 12:23 am

Двойката прави напъни за по-развит сюжет, но бих казал, че спокойно можеше да си ги спести, резултатът ме кара да се чувствам неудобно за сценариста. :mrgreen:


Ама тия филми не се гледат за историята, тя е само повод за поднасяне на кефещите части.

...

Като в един друг жанр всъщност. :lol:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Thu Sep 11, 2014 11:23 pm

Дам, двойката определено е по-слаба, въпреки по-високата оценка в IMDB. Хареса ми като цяло, де, просто очакванията бяха твърде високо след предходхния филм. А боят по едно време отиде на заден план за сметка на всичките 'интриги' и 'обрати'. Иначе ми седеше баш като аниме на моменти с тези лошковци, размахващи различни нетипични оръжия (чукове? наистина ли?). Което не казвам, че е толкова лошо де, просто малкото реализъм, дето имаше, отиде съвсем на кино.
Spoiler: show
Image

А защо почти никой от индонезийските мутри не използва огнестрелни оръжия, си нямам идея. Което ме навява на мисълта, че трябва да се направи български филм как някой бъхти наред тукашните мутри. Хората ще го гледат с кеф :)
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Fri Sep 12, 2014 11:16 am

Mr. Nobody wrote:Аз чак сега видях, че режисьорът е всъщност уелсец. Баси, той е направо като мисионер в дива страна, що се отнася до киното. Иначе това сигурно отговаря на въпроса за санитарния минимум на репликите. Едва ли може да режисира актьори, които говорят на някакъв тотално непознат език (освен да е полиглот?).
Е, човекът все пак е женен за индонезийка-японка и живее в Джакарта от известно време насам - може да се предположи, че поне малко е поприхванал от езика :) Пък и преди това работата му е била свързана с писане на текстове, които да помагат на чужденци да учат уелски.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Mon Dec 01, 2014 1:21 am

Само да оставя това тук набързо - някаква песничка от новия филм за легендата Wong Fei Hung - Rise of the Legend:

https://www.youtube.com/watch?v=83I_5lq5MwI

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Jan 21, 2015 4:45 pm

Image

НАЙ-СЕТНЕ ЯПОНЦИТЕ НАПРАВИХA ЯК ЛАЙВ!
И то по едно от любимите ми анимета и то правилната му част.
:yo: :yay: :panic:
:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Jan 23, 2015 12:08 am

Сега гледах последния филм. Култови са и трите.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jan 23, 2015 12:13 am

Га станаха 3...

Ще ги погледна в нвкъв миг. Ники, може да ги гледаме заедно като си дойда в Бг тая пролет.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Jan 23, 2015 10:30 am

То 2 и 3 са реално един филм разцепен (Шишио арката един вид), че иначе ще е над 4 часа :). Подбора на актьорите да мязат на тези от анимето освен леко тантурестия Шишио е феноменално добър, като за японци. :mrgreen:

Дам, очертава се групово гледане натам с подходяща японска храна в домашни условия като си дойдете задължително :D
:ninja:

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Sun May 31, 2015 12:01 pm

Отдавна не съм навестявал тази тема, въпреки че изгледах един тон филми от жанра, обаче половината ги забравих, а другата половина не си струва да се споменават :) Но ще оставя впечатления за последните и най-пресни представители:

Преди време бях пуснал един клип с музикален съпровод от новия филм за Wong Fei Hung - Rise of the Legend и след като го изгледах мога да заявя, че клипа е едно малкото неща които си струват в този филм. Другите са няколко момента на хубава хореография и дизайн, но това момченце Eddie Peng не става за нищо, поредния лъскав манекен с нулеви умения и поставен в обувките на една легенда.

Само Хун прави някакво удължено cameo и толкова, а уж най-важната битка на края е удавена в CGI (от тъпите). А толкова се надявах да бяха се постарали да направят нещо стойностно - ама гредоред.

3/10

No tears for the dead - сносна корейска драма-екшън-трилър, където се преплитаха няколко персонажа в един неизбежен край, започна ударно с добро темпо, но някъде след средата се разтеглиха нещата и за капак, единия от лошите оцеля, като може би имаше и прекалено мелодрама в цялата работа, вместо да продължат както бяха започнали - с куршуми и тук-таме няколко добре премерени удара, на обложката се мъдреше звучното: "Action scenes to rival The Raid 2" но това е доста невярно, нито по качество, нито по изпълнение видях нещо което да се доближава до индонезийския брутал-фест.

Иначе не е лош корейския прочит за наемен убиец с вина, който се обръща срещу господарите си, става за едно гледане, но дотам - ще трябва доста да се потрудят за да успеят поне в martial arts section да впечатлят аудиторията.

7/10

The taking of the Tiger Mountain - филм по известна китайска новела екранизирана няколко пъти, този път под вещото ръководство на Tsui Hark (OUATIC series), който има око за епични битки и масовки, омбинирани с не толкова дразнещи CGI като въпреки времетраенето си (141 минути) успя да разгърне повечето нишки и персонажи, като не забрави батални сцени и зрелище за масите.

Действието се развива по време на гражданската война в Китай малко след като е завършила японската окупация и действието се завърта около отряд на Освободителната армия на Китай и група бандити завзели склад с амуниции високо в планината. Общо взето ми хареса, даже нямаше много патриотични нотки вкарани, а просто една история за храброст и чест, която беше добре направена, въпреки на моменти нарочните и задължителни сцени за 3D ефекти.

8/10

Pound of flesh - най-новото отроче на ван Дам, история за липсващ бъбрек и последващия път за спасяването на неговата племенница сред улиците на Манила и няколко престрелки плюс не съвсем лоша хореография на hand-to-hand combat.

Ван Дам вече не е първа младост и успява да се държи на ниво, като този път наблегна на актьорското майсторство и докара достоверен герой на екрана, доколкото му позволяваше сценария и режисьорските решения, но за мен се представи добре, на фона на някои от другите му слабашки изпълнения преди време. даже наскоро го мернах в някаква китайска екшън комедия, което е някакво развитие пак на кариерата му. Поне не прави като Сегал с неговите плоски умотворения, които си приличат до едно.

7/10

Skin Trade - Tony Jaa vs. Dolph Lundgren в този предсказуем, но достатъчно приличен опит на Шведската стомана срещу тайландския Ико Уваис - хореографията за моя изненада беше дело на българин (мисля че се казва Диян Христов) и нашия човек се е справил над средното ниво като противопоставя Тони Джа срещу Долф - две ченгета преследващи една цел но по различни начини.

Тук Тони говори на английски и го прави сравнително добре, Долф си е същия гигант в позната роля, но поне и двамата успяват да забавляват с уменията си. След изключително тъпия Tom Yum Goong 2 явно Тони си е взел поука и е решил да разшири хоризонтите си, а да не тъпче на едно място и на стари лаври, а да опита нещо по-различно.

Долф показва качества също, но него сме свикнали да го гледаме в такива роли от много години и някак остава статичен на моменти, докато издирва дъщеря си в Тайланд, отвлечена от трафиканти на хора. Нещо като Taken но с двама главни герои, които след обединението си се превръщат в сила, която всява респект и потрошени крайници сред противниците.

7/10

П.П - за всички фенове, публикуваха ми материал за филмите от жанра - един личне Топ 15 за периода от 2000 до 2015 - http://operationkino.net/2015/05/top-15 ... 1%D1%82-i/

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Thu Jun 11, 2015 4:41 pm

Dragon Blade (2015)

Вчера го гледах и не знам как да започна да го коментирам - уж много пари наляли, пък сeтингите едни такива плоски и без особена мащабност, само пясъци и камънаци, ако исках епизод на Нешънъл Джиографик за пустините щях това да гледам, джеки се опита да блесне, но лично за мен нито като актьор успя да ми привлече вниманието в тази роля, нито като бойни сцени успя да покаже нещо повече от средностатистически бой с мечове, като накрая малко го удариха на "Гладиатор", то не бяха рани от ножове, то не бяха въргаляния в пясъка, Боруди да се беше бил само с носа си, нямаше да има разлика от късия меч с който боравеше. По едно време като се разпяха като в рецитал от "Златният Орфей" (или Мелодия на годината) и си викам: обърнаха го на мюзикъл вече и се смях ама от сърце. Или пък накрая като дядо Джеки вече уж изтощен, уж на ръба на силите си, ама му счупи ръката и то със хъс, направо не знам...



Че той повече драма вкара дори в героя си в Пияният Майстор 2 (а там и бойните сцени бяха забележителни), да не говорим за Shinjuku Incident, Crime Story & Heart of the Dragon. Action wise нищо особено, кратки, елементарни сцени без някаква креативност или наистина качествени хватки или удари, правеха някаква ката рано сутринта, после гледахме размяна на погледи и удари с римляните и после - давайте братя да се напукаме до безпаметност, че и май някаква реч по едно време удари Джеки за повдигане морала на армията от селяци и пияндурници - голям обединител направо с песни да го опишеш. Още повече като му видях следващите проекти направо се прехласнах - Rush Hour 4, Shanghai Dawn, Karate Kid 2 и куп други ненужни филми...



Ще се надявам на Donnie Yen, Wu Jing, Scott Adkins, Tony Jaa и други звездици да му разпускат душата с не толкова мащабни и "епични" продукции. Кюсак беше някак уморен и бавен, изрече си репликите и толкова, накрая отнесе тупаник, масовките бяха все едно гледам махленски бой в Елхово (на 37 км от Ямбол), ефекти тук-таме проблясваха, но всичко беше еднотипно и равно...



Вярно, че дядо Джеки отдавна не е в разцвета на силите си, но щом можеше да направи що-годе приличния Chinese Zodiac, Little Big Soldier, дори смехотворния Karate Kid, където вкара малко драматизъм, значи за 65 млн. можеше да направи много повече, но явно е нямал творческата свобода, макар и да е бил един от продуцентите и защо по дяволите нямаше накрая Outtakes??? Един път му стига на този филм, повече не е необходимо - move along people, nothing to see here...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon Jun 15, 2015 5:50 pm

^Не мен пък ми хареса драконовото острие. Музиката е гениална гениалност, битките също бяха яки. Някои демонстрации на военна тактика бяха откровеното безумие, разбира се - шейната от щитове беше като извадена от филмче за Астерикс.
Хареса ми мацката с лъка.

Откъм драма на моменти бяха попресолили манджата, но това го очаквах - винаги се случва в китайските драматични филми.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by tigermaster » Sat Oct 17, 2015 7:36 pm

Аз само да кажа, че в "Ип Ман 3" злодеят ще бъде изигран от Майк Тайсън :shock:
Ще трябва да се гледа...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by TheGrimReaper » Sun Oct 18, 2015 10:09 am

Само да добавя, че именно името на Майк тайсън ми намалява интереса към тази трета част - във втората част сцените с Дарън Шахлави (лека му пръст) също не бяха кой знае какво, а сега още един боксьор - пасувам. като че ли се изчерпаха откъм идеи хонконгските творци на филми с бойни изкуства, не знам, но не ми харесва това което напоследък гледам от този регион. Заделил съм си A monk has come down from the mountain за някакво по-специално настроение, че ако се окаже поредната арт-чекия ще ми писне на шапката.

Последно гледах SPL 2: Time for consequences и макар и да липсва хореографията на Дони Йен, не е чак толкова зле - има си всичко необходимо за да се извиси над средното ниво - добри бойни сцени, драматична история (особено тази с героя на Тони Джа) сравнително интересни герои, дуото У Дзин/Тони Джа кърти мивки, макар и на моменти да забелязах жици при някои от по-ефектните подскачания и малко по-бърз монтаж на отделните кадри отколкото ми се искаше, но като цяло не беше зле като за един вид продължение. Но като че ли можеше доста по-добре - но дано в светлото бъдеще напред има повече качествени неща за гледане.

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 24 guests