Ip Man и други филми с бойни изкуства

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by coldie » Tue Apr 27, 2021 10:02 am

Единия от създателите на играта обяснява каква е идеята за героите от МК11


User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by tigermaster » Sun May 09, 2021 12:17 am

Това ще го гледам, когато ми се отвори време, просто задължително:

"The Paper Tigers" - участват Martial Club, които са бая готини каскадьори, и МАСТЪР КЕН, който е, разбира се, Чък Норис, повдигнат на степен Чък Норис.

Даже, всъщност, филмът изглежда забавно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by tigermaster » Sat May 29, 2021 1:31 am

Припомних си "Желязната маймуна":
https://www.imdb.com/title/tt0108148/
Един от най-важните филми в целия ми живот. Съвсем сериозно. Беше вторият, на който направих фенски превод преди двайсетина години, и този филм, който окончателно ме запали по изработването на субтитри. Направих му нов превод наскоро. За жалост обаче основата бяха меко казано ужасни субтитри на английски, в които някои бойни техники носеха заглавия като "King Kong Palm", та, макар че се постарах да го докарам добре, не знам доколко се е получило. С това на ума - въпреки издънения в англоезичния превод диалог, филмът е живо съкровище. Едно време в него за първи път видях на какво наистина е способен Дони Йен. (Преди това го бях гледал в "Шанхайски рицари" и "Блейд 2", обаче там не е толкова впечатляващ.) Може би най-надъхващите бойни сцени с летящо кунгфу, които изобщо съм виждал, плюс красива и цялостно зрелищна продукция и даже нелошо замислена история и хубаво развити персонажи.

Общо взето - китайски Зоро, само че с много повече насилие. Гледам, според ИМДб филмът е с рейтинг PG-13 - не знам какво са отрязали от западните релийзи, за да го вместят в това, понеже имаме обезглавяване и вадене на очи на екран, плюс бая гаднярски опит за изнасилване, плюс, че хлапето Уон Фей Хун (изигран от момиче, бтв - това го научих едва наскоро) изяжда адски много бой, плюс съвсем прилично количество кръв, макар да не е касаплък като някои японски филми със самураи. Дони Йен в ролята на Уон Ки Ин е във върховна форма, Ю Ронгуан като главния герой - също, а госпожица Хо далеч не беше толкова благ и кротък образ, колкото помнех, че е. Актьори от "Манастирът Шаолин" тук също играят монаси - и рядко пропаднали злодеи за разнообразие. Баш злодеят е достатъчно страховит и дори успява да изглежда все едно наистина е по-опасен боец от Дони Йен. Като цяло - филмът ме зарадва точно толкова, колкото когато го гледах в тийнейджърските си години. Бих го гледал пак.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by TheGrimReaper » Tue Jun 01, 2021 4:51 pm

Iron Monkey е от по-добрите образци сред кариерата на Дони Йен, аз бих препоръчал и In the Line of duty 4 & Tiger Cage 2, които също не отстъпват на Маймуната, където заради undercranking-a някои бойни сцени изглеждаха странно.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by tigermaster » Tue Jun 01, 2021 9:02 pm

"In the Line of Duty 4" верно е бая готин филм, макар че на моменти си личи, че Синтия Кан я замества каскадьор мъж. Иначе Дони Йен е страшна сила там.
"Tiger Cage" 1 и 2 помня, че ми бяха харесали, обаче буквално нищо не ми е останало в главата от тях. Трябва да ги гледам пак.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by coldie » Wed Jun 02, 2021 3:53 am


User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by TheGrimReaper » Wed Jun 02, 2021 11:49 am

Това е последния заснет филм на режисьора Benny Chan преди смъртта му, виждат се запазените му марки, които ги има още в Who am I? & Invisible Target, да видим тук какво ще сътворят Дони Йен и Nicholas Tse (втора роля на злодей след Shaolin) :)

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by coldie » Thu Jun 03, 2021 8:50 pm

TheGrimReaper wrote:
Wed Jun 02, 2021 11:49 am
Това е последния заснет филм на режисьора Benny Chan преди смъртта му, виждат се запазените му марки, които ги има още в Who am I? & Invisible Target, да видим тук какво ще сътворят Дони Йен и Nicholas Tse (втора роля на злодей след Shaolin) :)
Според мен Дони Йен ще изкърти. Това трейлъра сякаш нарочно не е акцентирано. Не помня да съм гледал нещо с Дони Йен, което да е тъпо.
Не виждаш ли, че влиза с учителската показалка.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by tigermaster » Sat Jun 05, 2021 11:13 am

https://deadline.com/2021/06/donnie-yen ... 234769020/
Кхъм... Такова... Дони Йен ще участва в "Джон Уик 4". :yay: :metal: :shock:
Предстои ми урок по пеене след два часа, иначе сигурно щях да викам от кеф.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by TheGrimReaper » Sat Jun 05, 2021 6:31 pm

На Дони Йен съм гледал няколко доста тъпи филма - Legend of the fist Chen Zhen (или нещо подобно), The Iceman & The Iceman Time Traveler, Legend of the Wolf, Iron Monkey 2 - тези всичките са тотална трагедия за мен във всички секции - бойни сцени, сценарий, начин на заснемане и актьорска игра.

Иначе добра новина за участието му в Джон Уик 4, да видим как ще го впишат в историята :)

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by coldie » Thu Jun 10, 2021 8:28 am

Признавам си, че това оръжие ми е непознато. Прилича ми на показалка.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by coldie » Sat Jun 12, 2021 7:34 am


User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by TheGrimReaper » Mon Jun 14, 2021 11:10 am

@coldie : Това в ръцете на Дони Йен от SPL сцената с Wu Jing е полицейска палка стандартен размер, нищо повече.

Иначе по темата, един добър човек ми прати Paper Tigers & Undercover Punch & Gun - да видим какво са направили хората в Азия :)


User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by TheGrimReaper » Fri Jun 25, 2021 7:24 pm

Undercover Punch and Gun - throwback към поджанра cops and robbers, който стана популярен в средата на 80-те години, с участието на Andy On & Phillip Ng (които участваха заедно в приличния Once upon a time in Shanghai), тук са отново на екран, но като противници, като единият е полицай под прикритие в безименна банда, докато другия е бил привлечен от "тъмната страна" и от ченге под прикритие става нарко бос. Изтъркан сюжет, който сме виждали преди в изпълнение на различни актьори и в по-класни продукции от тази.

Тук нещо не им достигна на младежите да се превърнат в запомнящо се заглавие - сюжета издишаше на прекалено много места (дори и за такъв жанр), бойните сцени бяха направени с малко умисъл, повече забързани кадри, ако и да намалиха употребата на жици до минимум, но бяха без някаква по-специална искра, нещо по-интересно в хореографията, което да компенсира блудкавия сюжет, двуизмерните персонажи и жалките опити за комедия (в изпълнение на Vaness Wu - известен певец по онези ширини).

Всичко беше поднесено доста безвкусно, като манджа без подправки и сол, предния им опит за мен е по-добър, но там имаме екипа на Yuen Woo Ping, който се погрижи за изработването на бойните сцени и тук липсата на опит на Phillip Ng в тази област си казва тежката дума. Очаквах повече от това заглавие, но уви, потенциала му беше стъпкан в прахоляка на посредствените заглавия.

2.5/10

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by coldie » Sat Jun 26, 2021 9:01 pm

Все повече се наточвам за Raging fire. Премиерата в Хонконг е посочена за 30-ти.
Между другото съвсем случайно попаднах на 2-3 мнения от гневни зрители от Северна Америка, които призовават Well go usa да не им пускат и този филм с английски дублаж.

Who is online

Users browsing this forum: Amazon [Bot] and 19 guests