Ip Man и други филми с бойни изкуства

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by coldie » Tue Aug 03, 2021 2:07 pm

tigermaster wrote:
Tue Aug 03, 2021 12:23 am
^Аз откъде да знам? А ти камрипове ли гледаш? Недей, моля те. Имай уважение към филмите и чакай читави рипове.
Чакай сега, колкото и да не ги смятам кой знае за какво, IMDB ги следя. Филмът беше обявен за края на Юли премиера в Китай, мисля че тогава беше обявен 27-ми. И беше написано, че след several days ще го има извън Китай. Аз и в момента не виждам никакви дати. Ако си чел нагоре, бях писал, че живущи в САЩ се оплакват че WGUSA им пускат китайските филми с дублаж на DVD но само няколко дни след премиерата.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by coldie » Tue Aug 03, 2021 8:41 pm

баси на какви неща попадам

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by tigermaster » Fri Aug 06, 2021 12:48 am

https://www.imdb.com/title/tt10366206/

Уха... "Джон Уик 4". Дони Йен, Скот Адкинс, Хироюки Санада... Така де...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by coldie » Fri Aug 06, 2021 6:22 pm

Тич ебават ли се, премиера за Хонгконг края на август. Значи евентуално да го чакаме септемврли или ноември? Raging Fire.

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by TheGrimReaper » Fri Aug 06, 2021 8:55 pm

Millionaire’s Express (1986)

Този филм е един доста интересен проект на Само Хун, където отново виждаме познати лица сред противниците му, в този случай Ричард Нортън (City Hunter/Mr. Nice guy) и Синтия Ротрок (China O’Brien, Yes, Madam!, Righting Wrongs), както и малка роля на Hwang Jang Lee като един от желаещите да се докопа до ценен свитък, опазен от вещите ръце и крака на Само и Юен. В този филм освен горепосочените индивиди има цяла плеяда от звезди на хонконгското кино, които заемат по-малки роли из целия филм като пасажери на влак транспортиращ изключително ценния свитък.

Шайка бандити решават да дерайлират влака около невзрачно селце, където поради нещастно стечение на обстоятелствата бившия началник на местната пожарникарска служба е повишен в “шериф” за опазване на реда в селцето, след като старейшините абдикират по собствено желание. Само е в ролята на мошеник, който се укрива от закона и той също попада в това селце. След кратка схватка с Юен, те решават да обединят сили, за да се справят с по-голямата заплаха идваща от бандитите, които досущ като в уестърн филм се появяват на територията на селото, размахващи пистолети и ласа.

Последният половин час е радост за моите очи, но докато стигна дотам сюжета беше изтънял неимоверно много, именно заради стълпотворението от купища звезди на екран и отделеното на всеки време да блесне, независимо колко кратка ще е искрата след неговото появяване. За мен това е ахилесовата пета на този филм - в старанието си да покажат толкова много известни лица от кино индустрията в Хонконг, Само е пренебрегнал бойната част и за своето времетраене от 86 минути някак не ми беше достатъчно, въпреки качеството на бойните сцени. Вече има и по-дълга версия на излязлото наскоро издание на блурей, което е 108 минути (Hybrid Cut), което оправя малко нещата в сюжета и филма става по-плътен и интересен.

Като плюс е включването на Юен Бю, който донякъде замазва положението с неговите акробатични умения (прави едно странично салто от триетажна сграда, като долу има само някакви матраци замаскирани като трева), но прекаленото разтегляне на сюжета заедно с всички епизодични роли в него е пагубно за самия филм. Снимането на локация също го поставям към положителните страни на филма, това допринася за реализма на сцените, Само знае как да постави качество на екран особено в раздела с тупалките - неговия дуел със Синтия Ротрок (която го рита като кон) е показателен за уменията на хората включени в самите бойни сегменти.

Докато го гледах ми напомни малко за мешаната скара, която беше Red Sun, където Ален Делон, Чарлс Бронсън и Тоширо Мифуне се боричкаха за безценна катана на японския император. Тук вместо Мифуне имаме роля на Ясуаки Курата, който получава доста болезнен урок от Ричард Нортън, но за жалост двубоят им е прекалено кратък за да блесне с някакви по-сериозни качества. Когато поиска Само Хун може да направи чудеса пред и зад камерата, но понякога просто трябва да намали вмъкванията на пресилена драма или както е в този случай, прекалено многото участници във филма, заради което страда целия филм.

Силна последна част, но твърде епизодично и разпокъсано начало и изложение.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by coldie » Sun Aug 08, 2021 6:17 pm

Изясни ми се защо постъпват така с този филм

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by tigermaster » Wed Aug 18, 2021 1:28 am

Току-що научих, че Брад Алън е починал преди няколко дни. Брад Алън е противникът на Джеки Чан тук:


Каскадьор с меко казано впечатляващи умения. Играе в доста филми на Джеки Чан. Работил е и с Едгар Райт по "Скот Пилгрим срещу света" и "Краят на света" - на него дължим страхотните бойни сцени в тези филми. Последно работеше по новия "Кингсмен", който предстои да излезе, и по предстоящия марвелски филм за Шан-Чи. Със сигурност си е свършил добре работата и там. Един от най-добрите беше.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by coldie » Wed Aug 18, 2021 4:22 am


User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by coldie » Sat Aug 28, 2021 1:24 pm

Сякаш нарочно крият RAGING FIRE.
Shang-Chi вече е обявен за DVD, примерно.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by tigermaster » Sat Aug 28, 2021 1:40 pm

Хайде стига буча за тоя рейджинг фаяр вече. И аз го чакам с нетърпение, обаче ти направо го тровиш така. Кой тук може да ти го достави, че мрънкаш така?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by coldie » Sat Aug 28, 2021 1:46 pm

tigermaster wrote:
Sat Aug 28, 2021 1:40 pm
Хайде стига буча за тоя рейджинг фаяр вече. И аз го чакам с нетърпение, обаче ти направо го тровиш така. Кой тук може да ти го достави, че мрънкаш така?
Позитивни са коментарите за филма. Определят го като модерна версия на класически сюжет, примерно от 80-те. Мрънкам защото искам да го гледам, а пък не ми се гледат филми като цяло...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by tigermaster » Sat Aug 28, 2021 2:50 pm

Всеки, който чете тази тема, иска да го гледа. Само ти мрънкаш така. Филмът няма да избяга, ако почакаш някоя седмица. А марвелщината за Шан Чи е на Дисни и излиза едновременно и по стрийминг платформи, както "Черната вдовица". Съвсем различно нещо е.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by coldie » Sat Aug 28, 2021 6:35 pm

tigermaster wrote:
Sat Aug 28, 2021 2:50 pm
Всеки, който чете тази тема, иска да го гледа. Само ти мрънкаш така. Филмът няма да избяга, ако почакаш някоя седмица. А марвелщината за Шан Чи е на Дисни и излиза едновременно и по стрийминг платформи, както "Черната вдовица". Съвсем различно нещо е.
Е хубаво де, приел съм ти забележката. Защо да не мрънкам, пък :) Нанана, е на, мрънкам. Къде е емотикона за среден пръст?

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by coldie » Sun Aug 29, 2021 7:45 am


User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Ip Man и други филми с бойни изкуства

Post by coldie » Sun Aug 29, 2021 11:18 am

Луда работа

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests