Ip Man и други филми с бойни изкуства

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Thu Jul 01, 2010 6:25 pm

Трейлър на най-новия (засега) филм на Джеки Чан

Вярно, заглавието е доста подвеждащо, понеже във филма се представя У-шу, но ще го преглътнем

http://www.youtube.com/watch?v=XY8amUImEu0

Тийзър на новия филм с участието на Дони Йен:

дата на излизане: 23 September 2010 (China)

http://www.youtube.com/watch?v=-oBRj...eature=related

И нещо на което попаднах съвсем случайно - за всички които тъгуват, че няма да има трета част на Ип Ман - Само Хун и Юен Бю сцепват

Дата на излизане не екран: 24 June 2010 (Hong Kong)

http://www.youtube.com/watch?v=Ramwk_AkhgA

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Jul 01, 2010 6:52 pm

Нещо правенето на филми за Ип Ман се превръща в индустрия. Още не знам дали това ми харесва, честно да си призная.
А кой е новият филм на Дони Йен? Линкът с трейлъра нещо не работи.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Thu Jul 01, 2010 6:58 pm

Хмммм при мен работеше, но ще ти дам инфо за него :)

http://www.imdb.com/title/tt1456661/

Нещо като нова история на ученика на Хуо Юан Дзя - Chen Zhen вече изигран от Джет Ли в класиката Fist of Legend :)

Дано се окаже добър филм, а не нещо като подобие :) Явно след отказа да прави трети филм по историята за Ип Ман Дони е решил да се концентрира върху други исторически личности :)

Поздрави

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Jul 01, 2010 7:38 pm

Нещо са ми се пригледал "бойни" комедии като Kung Fu Hustle, soccer-a та докато чопла из нета умрях от смях как са превели една кретения в наносета ламосите - Кунг Пау: Юмрукът влиза/Въведете Юмрук - тъй де Kung Pow Enter the Fist. Дълбоко негледаем с изключение на редки сценки ама... :mrgreen:
:ninja:

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Thu Jul 01, 2010 7:44 pm

@Xellos: Ами опитай повечето филми от филмографията на Stephen Chow - там му е силата - комедии с бойни изкуства и всякакъв вид пародии :) Chinese Odyssey, fight back to school, God of Cookery, Royal tramp, king of Beggars, Flirting Scholar :) Има и още но сега не се сещам :) Дано съм помогнал :)

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Jul 01, 2010 7:46 pm

мерси :)
:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Jul 01, 2010 8:35 pm

Пробвай и "Enter the Fat Dragon" със Само Хунг. Само че трябва да знаеш жестикулацията на Брус Лий, за да го схванеш.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Jul 01, 2010 8:41 pm

Ще си я припомня. Ма ше отнеме време си ги насвалям тия ;)
:ninja:

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Thu Jul 01, 2010 8:51 pm

А също и "Skinny Tiger, Fatty Dragon" :)

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Jul 01, 2010 9:03 pm

Image

не съвсем по темата ма е убер :mrgreen:
:ninja:

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Sat Jul 03, 2010 7:36 pm

Karate Kid - не успях да мина без филм на Джеки - опита за възраждане на старата поредица със същото име от средата на 80-те, макар че тук бойното изкуство е у-шу - е сравнително добър, като се има предвид в каква роля беше синът на Уил Смит и самия Бат' Джеки :)

Малко дългичък, но показа трудният път на израстването, отркиването на ценности и заложби и преследването на една цел - Джеки отново в ролята на учител, но тук прокара малко и драматизъм и малко хумор, но тренировъчните сцени бяха интригуващо направени.

Бойната хореография също не беше под средното ниво и малко ми напомни за "Wushu", но там това си беше чисто китайско изпълнение :)

В общи линии добър филм с прилични изпълнения и не много забележки :)

http://www.imdb.com/title/tt1155076/

8/10

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Sun Jul 11, 2010 10:38 am

Eastern Condors - стар, но златен представител на 80-те години сред martial arts movies. Имаме комбинация от екшън, тупалки и каскади във време на война - нещо като "Мръсната Дузина" ама по хонконгски

За ролята си на войник с присъда Само Хун отслабва с около 20 килограма, но си е заслужавало щом редом до него играе и бъдещата му жена - Джойс Годензи (смеска между китайско-австралийската дружба), с която са все още заедно

В общи линии сюжета е доста праволинеен - група затворници в американска база са избрани да поведат мисия във Виетнам за унищожаването на депо с амуниции, оставено след войната от американците. Два екипа един на обучени военни и този на затворниците (който служи за примамка) ще трябва да направят десант над Виетнам и да се справят със задачата. още в началото обаче единият самолет е свален и естествено затворниците ще трябва да оберат бойните лаври и виетнамския пешкир.

С помощта на тройка Камбоджански партизанки се намъкват в съответното село, където трябва да намерят свързката си, който знае местонахождението на депото. После в картинката се омешват виетнамски сили за сигурност (водени от Yuen Wah) и преследването започва.

В този филм Само Хун е успял да събере толкова много звезди от хонкогския небосклон (напомне ми на друг негов подобен проект - Millionaire's Express), че направо се чудя как за почти всеки е успял да намери прилично място за изява - Yuen Biao, Yuen Wah, Corey Yuen, Yuen Woo Ping, Lam Ching Ying, Melvin Wong, Dick Wei, Billy Chow, Yasuaki Kurata, Chin Kar Lok и още добитък в по-малки роли.

Наред с експлозиите и каскадите (повечето наистина са изродии) бойните сцени са връхта - Само Хун и неговия екип са се постарали да направят всеки един бой зрелищен и на места се вижда доста ясно как тия хора наистина се ритат и удрят... Болна работа Yuen Biao за мен обира овациите - няма такива крака и стойки - от някакви невъзможни ъгли сцепва противника, сякаш ставите му са от някакъв пластилин.

Особено показателна е финалната сцена (където естествено е големия тупаник) и там двубоите са като мечта на всеки фен на тези филми - Sammo Hung vs. Yuen Wah, Sammo Hung vs. Billy Chow, Yuen Biao vs. Yasuaki Kurata, Yeun Biao vs. Dick Wei - просто за мен беше удоволствие да ги наблюдавам :D

Препоръчвам го на всички фенове

http://www.imdb.com/title/tt0090956/

10/10

Champions - в навечерието на Олимпийските игри в Китай и филмите с бойни изкуства не бяха подминати от пропагандния принцип - този филм е един такъв пример - действието се развива в края на 30-те години когато Китай решава да изпрати своя първи отбор на Олимпийските игри (не знам доколко това има нещо общо с иситната, но няма да се ровя за исторически доказателства) и с помощта на Академията по У-шу и спонсорство от страна на правителството такъв отбор бива пратен.

Дотук със сухите факти - в целият филм се намесват противници от Школа на Орела, някакви бандити с афинитет към отвличането на малки бебета и естествено нашите добри герои, които успяват да попречат и на двете фракции да постигнат своето. Да не забравя и драмата изявена в заболяване на една от атлетките (в която е влюбен един от главните герои), което би я убило ако тя реши да се съзтезава. Не беше много убедително поднесено на екрана и не разбрах защо трябва да го има, но щом е там явно си е имало причина :neutral:

Режисьорът на филма Tsui Siu Ming в началото на кариерата си се е подвизавал във филми с тупалки (най-яркият за който се сещам е The Buddhist Fist) и тук решава да внесе малко традиционни елементи наред с по-модерната бойна хореография (дело на почти неизвестния за мен Kong Tao Hoi), като представя Tai Ji, Praying Mantis and Eagle's Claw. Дотук добре - всеки един стил е портретиран доста добре (въпреки някои доста накъсани сцени при монтажа) и си личи, че има компетентност и реалистичност в самите движения - но не мога да кажа същото за останалта част от хореографията, на места жиците си личат много ясно, което пък губи от ефективността на сцената, на местза накъсаност на действието (ритник, завъртане, падане) няма плавност при някои сцени, а доста нелеп edit & undercranking.

Главните герои се изпълняват от Dicky Cheung & Tse Miu (вече пораснал, преди играеше син на Джет Ли в два негови филма - My father is a hero & New legend of Shaolin) като по-добре на екрна стоеше втория - както в бойните сцени, така и в диалога На места прекалено наивно бе подходено към материала (имаше някаква жизнерадостна сцена в началото на филма, която представляваше кампания за набиране на средства за олимпийския отбор и беше толкова не на място, че ми стана жал за участниците в нея), а малко преиграните реакции на повечето от действащите лица ми дойде в повече - нещо му липсваше по-значителен емоционален заряд във взаимодействието на отделните герои и енергия в бойните сцени, каквато предпочитам да виждам...

Но явно пропагаднирането на Олимпийските игри е била по-важна цел на филма и неговите създатели...

http://www.imdb.com/title/tt1296068/

6/10

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Sat Jul 17, 2010 5:08 pm

Kung Fu Chefs - комедия за готвене и ритници, с участието на Само Хун (светило в жанра) като готвач, който търси начин да се сближи отново със своя брат, тръгнал си след братско скарване.

По пътя си той се среща с кандидат-готвач и двойка сестри, които ще открият истински кулинарни предизвикателства.

Дам, сюжета е съшит с доста бели конци, но поне не дразни и филма минава неусетно - като включим и солидната порция кютек, плюс показването на разни манджи от китайската кухня - видях още един филм за колекцията :)

http://www.imdb.com/title/tt1372692/

7/10

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Jul 21, 2010 11:55 am

TheGrimReaper wrote:Kung Fu Chefs - комедия за готвене и ритници, с участието на Само Хун (светило в жанра) като готвач, който търси начин да се сближи отново със своя брат, тръгнал си след братско скарване.

По пътя си той се среща с кандидат-готвач и двойка сестри, които ще открият истински кулинарни предизвикателства.

Дам, сюжета е съшит с доста бели конци, но поне не дразни и филма минава неусетно - като включим и солидната порция кютек, плюс показването на разни манджи от китайската кухня - видях още един филм за колекцията :)

http://www.imdb.com/title/tt1372692/

7/10
Много приятно филмче в което дори и насилената жестикуалция и овърхайпа на азиятците не ме издразни ;). Определено си заслужава. Кютека, есенциалните мисли за готвенето и манджите са на ниво.

Баси искам такъв сатър качествен!
:shark:
:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Jul 21, 2010 12:33 pm

Xellos wrote: Баси искам такъв сатър качествен!
:shark:
И аз. :twisted:
Интересно ми е дали манджите, които показаха, действително съществуват, бтв. Би било интересно. Три птици, натъпкани една в друга като матрьошки...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 18 guests