Twilight

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Feb 11, 2009 8:56 pm

Не, просто един от съучениците на Бела е японец и един е негър. Нищо толкова невероятно всъщност, въпреки малкия размер на градчето.

А, да, и добрият от тримата лоши вампири към края също е негър. Big deal.

Мен лично изобщо не ме подразни.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Feb 14, 2009 6:00 pm

Тъй. Изгледах го. Хареса ми. Задоволително читав филм и не съжалявам, че съм си дала парите. Добра игра, добра режисура, добре се придържа към книгата.

Мацката изглежда така, както би искала да изглежда Лив Тайлър, ако продължи да настоява, че е красавица. Ако някое момиче може да играе елфическа принцеса без особено силен грим, то това е Бела.

Патисън за съжаление приличаше на чичко сред останалите тийнове. Все пак, макар да не беше егати и красавеца, който трябваше да бъде, се справи повече от добре.

Розали беше като немска селянка, която всеки момент ще отиде да си дои кравата.

Расовото многообразие в това селце беше наистина фрапиращо и мен пък ме подразни. Но нищо, не беше фатално.

Като цяло съм доволна, но направо ме сърбят ръцете да си купя домашно кино и да почна да точа филми от нета. Мама му стара, туй кикотещите се пикли са направо наказание Божие бе! По някое време ме осени мисълта, че вероятно и аз съм била кикотеща се пикла, когато съм била на петнайсет и ми се прищя да се върна назад във времето и да се пречукам! :shock: Пубертетите трябва да бъдат държани в затвора, докато не навършат двайсе и една! Хау!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
lordsandro
Merchant
Posts: 85
Joined: Thu Jan 12, 2006 2:27 pm
Location: Чертозите на Валхала

Post by lordsandro » Tue Mar 10, 2009 11:09 pm

http://thatguywiththeglasses.com/videol ... 1-twilight

Най-сетне намерих човек който споделя мнението ми за филма. Жалко че е шизофреничен бездомник. :wink:
Anger! Rage!! Wrath!!! Berserk!!!!

User avatar
Sephiroth
Farmer
Posts: 50
Joined: Sun Jan 06, 2008 2:12 pm
Contact:

Post by Sephiroth » Wed Mar 11, 2009 5:37 pm

Гледах филма - и не ми хареса, ама хич. Лично бих го оприличил на жалък опит да се смесят клиширани и изтъркани вече теми с няколко изсмукани от пръстите опити за оригиналност. Надявам се книгата да е по-добра, не съм я чел все още.

User avatar
alvinator
Commoner
Posts: 27
Joined: Sat Feb 16, 2008 10:17 am
Contact:

Post by alvinator » Fri Mar 13, 2009 11:23 pm

Издържах само 45 минути от филма. Въздишки, шарещи погледи и адски много време, в което виждаме само терзаещата се Бела и вампирът (чиято коса в 90% от случаите е отрязана от находчивия оператор).
По моите стандарти това е изгубено време.

User avatar
Елица
Sorcerer
Posts: 385
Joined: Wed Jul 12, 2006 12:53 pm
Location: на работа

Post by Елица » Sun Mar 15, 2009 3:06 am

Ще започна с това, че по принцип не гледам много филми, а най-упорито избягвам филми по книги, защото просто ме влудават.

Направо ми иде да се разкрещя срещу екрана, а ако съм си вкъщи пред телевизора го и правя :oops:

Към филма:): и ми хареса и не ми хареса и много ме издразни, едновременно :lol:

хареса ми: стила на заснемане, страхотните природни гледки и изобщо цялата атмосфера
Алис - идеално пасва и като визия и като излъчване, единствената от добрите вампири, за която нищо лошо не мога да кажа
Бела - като визия за мен също е ок
Емет също ми допадна, въпреки че не пасна съвсем на представата ми за него
тримата зли вампири също бяха супер като излъчване, а двамата бели и като визия ми паснаха много добре
сцената с бейзбола наистина беше много яка, също така ми допадна и къщата на къланови;
Едуард става, добре играе, има подходящото излъчване и много подходящ поглед на моменти:)
Джаспър - изобщо не ми се върза с образа от книгата, но ми бише много забавен:)


не ми хареса: Бела - много още можеше да се иска от нея като актьорска игра и излъчване

-за расовото разнообразие в училището се тая, ама за вампира ми се видя някак не на място да е чернокож, просто не пасваше нищо че човека си изигра добре ролята

Карлайл - ужасен беше като визия

Грима:( хора отвратително беше! Как не са се усетили че прекаляват незнам, твърде бледи и с твърде червени устни през повечето време,
особенно Карлайл и Едуард :mrgreen: направо ми се повръщаше като ги гледах на моменти

не бяха направили диамантената му кожа както ми се искаше пък:(

не ми допадна и че за мен доста от изрязаните неща си бяха важни, ама с филм по книга винаги е така:(

вбеси ме: Розали, е не е истина колко не пасва - единствената прилика е че е руса, точно тя трябва да е най-неземно красивата от всички, а е просто една руса мацка с уклон към тъпа немска лелка

В сцената с разкриването как блести на слънце Едуард ми изглеждаше ужасно гейски, АМА УЖАААСНО:(

На кратко: става, но не съжалявам че съм успяла някак да го пропусна на кино, и въпреки че не съм особенно впечатлена, е достатъчно добър за да знам че ще гледам и останалите части.

P.S. Напълно е ок за нечелите книгата - мъжът ми го хареса доста повече от мен, а уж не си пада по любовни истории хич :roll:

User avatar
Surfer
Scholar
Posts: 139
Joined: Tue Mar 08, 2005 12:15 pm
Location: Surf'in USSR
Contact:

Post by Surfer » Tue Mar 17, 2009 11:18 pm

Гледах го в един приятел който е с максимата, "вампирски филми не пропускам без значение какви."Книгата не съм чел.
Хора едвам го издържах.Не мога да се накефя на такава изсмуканост и бледост.Ако да беше чернобял по-добре.Тоя филтър дразни.
Бела на тези снимки в спойлера наистина изглежда невероятно, само че във филма беше няква сдуханячка дето не се усмихна веднъж(или всъщност прави някви опити за жалост не успешни).
Не сериозно ли трябваше да се накефя как вампири играят бейзбол?
Реплики от типа "-миличка смених ти гумите
-мерси тате" втф , ми и дрехите и също може да е изпрал, ама какво общо има това с историята.
За предвидимостта да не говорим.
Демек чудя ви се на акъла.

the guy with the glasses (thumbsup)
Не сме Декарти, Нютони не сме,
за нас науката е тъмен лес
от чудеса.
А сме нормални астрономи - да!
Ловим звезди по тъмни небеса...

User avatar
neEd'Le
Sorcerer
Posts: 438
Joined: Wed Oct 06, 2004 11:57 pm
Location: пуофдиф

Post by neEd'Le » Fri Mar 20, 2009 5:22 pm

филма беше доволно гаден,поне до там,до където успях да го изтрая де.

най-голямата ми забележка е,че не са добавили american пред twilight в заглавието,че да е ясно от далече за какво става дума.
но предполагам аз съм си виновен,грам не се замислих върху резюмето
И излитам в студения мрак,където порядъчни хора не летят.Тук има само дяволи и вещици, яхнали метли, и един Витя Суворов с неговия парашут.

User avatar
Елица
Sorcerer
Posts: 385
Joined: Wed Jul 12, 2006 12:53 pm
Location: на работа

Post by Елица » Mon Mar 23, 2009 2:13 am

Гледах втори път филма, въпреки че първия път не ми хареса особенно :shock: Явно съвсем съм изперкала по книгите.

Слушам си саундтрака на филма сега.

Пристрастих се към Flightless Bird и Bella's Lullaby :)
Приспивната песен щеше да ми хареса повече, ако беше само пиано (напомня ми на нещо което съм слушала, но не се сещам на какво)
Flightless Bird ми харесва много като настроение, обаче нещо като смисъл не мога да я зацепя, явно утре на по-свеж мозък ще се слуша (текста и намерих, ама пак не зацепвам:()

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Mon Mar 23, 2009 8:46 pm

Явно трябва да нацелиш точната комбинация от субстанции, която са употребили авторите на този текст, за да изпаднеш в същото състояние и да ти се види смислен :)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Елица
Sorcerer
Posts: 385
Joined: Wed Jul 12, 2006 12:53 pm
Location: на работа

Post by Елица » Mon Mar 23, 2009 11:09 pm

И аз стигнах до този извод - намерих преведен текста и звучеше по-безсмислено и от моя превод:)
Странното е че ме мъчи усещането, че има някакъв ДЪЛБОК смисъл мамка му :oops:
Най-вероятно просто не искам да приема, че толкова силно ми въздейства нещо напълно безсмислено:(

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Tue Mar 24, 2009 10:50 am

Филмът не е лош като цяло, в началото почна малко колебливо, но след това набра скорост и ми беше доста интересно как ще се развият нещата. Обаче актьорската игра е абсолютно под всякаква критика, толкова бездарни актьори накуп не бях виждал от много време. При положение че книгата е толкова популярна на запад, толкова ли не успяха да отделят по-голям бюджет и да наемат малко по-кадърен каст.
Другото което е, че през цялото време докато гледах филма ми се набиваха сравнения със сериала True Blood, който е на същата тематика, но е далеч по-добре направен. Да не говорим, че вампирите в сериала >>> вампирите във филма :lol:

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Mon Apr 13, 2009 9:53 am

A, Делегат, значи не съм била само аз с това усещане, слава богу. Хич не ми хареса, обаче. Ще трябва май да прочета книгите да видя за какво иде реч, щото филма изобщо не можа да го предаде.Много лоша актьорска игра, поне според мен, както и грима. Едните ефекти и природа никак не успяват да компенсират всичко останало...Колкото до тру блъд, там определено са се справили по-добре с идеята и актьорите са някак по на място. Конклюжънът, добре че не дадах пари за кино за това :mrgreen:
Image

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Apr 13, 2009 8:30 pm

Ами лоша актьорска(най-сетне имам "ь" :D )... Не мога да се съглася. На мен пък ми хареса. А и трябва да се има предвид, че ролите не са сред най-лесните. Доста в книгата е изразено в погледи и мисли. Някой от култовите сцени са без никакъв диалог и актьорите трябва да изразят един куп неща само с една физиономия. Няма как да имате пълна представа за нещата без да сте чели книгата. Но ще си призная, че когато гледах филма не бях чел книгите.

Като се има предвид какво представлява книгата е доста изненадващо добър филма. Смея ли да кажа един от по-добрите филми по книги? Много доволен останах! Нямам търпение да видя Кристин във New Moon. :)

User avatar
Елица
Sorcerer
Posts: 385
Joined: Wed Jul 12, 2006 12:53 pm
Location: на работа

Post by Елица » Mon Jun 01, 2009 11:34 pm

Филма спечели наградите на MTV в почти всички категории, в които беше номиниран - най-добър актьор, актриса, целувка и дори съвсем необяснимо за мен - най-добра битка.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests