Разни

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Moridin
Global Moderator

Re: Сексистки хроники

Post by Moridin » Fri Dec 18, 2020 10:33 pm

Yeah I don't know.

Прочетох примерно тази статия, която горе-долу описва казаното от Марто: https://medium.com/honestly-yours/its-t ... dcb38202fe
И единственото, което ми остана след нея, е: what an absurdly entitled way to see the world. Ама не относно Уидън, а относно авторката. А дори бях съгласен с повечето тези. Просто както обикновено насиленият сарказъм и представянето на нещо левъл 1/10 за левъл 10+/10 ме настройва моментално anti-woke. Та така и с тия обвинения. Не мога да взема насериозно критика срещу сцена с мъж падащ върху циците на жена. Просто е абсурдно това да е сериозен разговор.

За сметка на това в случая с Рей Фишър вероятно има нещо, но си е странно определено какво точно е то.
This is it. Ground zero.

Dr. Horrible
Forsaken

Re: Сексистки хроники

Post by Dr. Horrible » Fri Dec 18, 2020 11:08 pm

Moridin wrote:
Fri Dec 18, 2020 10:33 pm
Yeah I don't know.

Прочетох примерно тази статия, която горе-долу описва казаното от Марто: https://medium.com/honestly-yours/its-t ... dcb38202fe
И единственото, което ми остана след нея, е: what an absurdly entitled way to see the world. Ама не относно Уидън, а относно авторката. А дори бях съгласен с повечето тези. Просто както обикновено насиленият сарказъм и представянето на нещо левъл 1/10 за левъл 10+/10 ме настройва моментално anti-woke. Та така и с тия обвинения. Не мога да взема насериозно критика срещу сцена с мъж падащ върху циците на жена. Просто е абсурдно това да е сериозен разговор.

За сметка на това в случая с Рей Фишър вероятно има нещо, но си е странно определено какво точно е то.
Уидън скандалът е в Разни във филмовия форум, тук е за Амбър Хърд и Джони Деп :rollrofl:
Life is a gift. We must celebrate it! We have to dance, to show God we are grateful to be alive.

tigermaster
Elder God

Re: Разни

Post by tigermaster » Tue Jan 05, 2021 12:26 am

Шадивърсити за "Жената чудо 1984":
WOW! WonderWoman RAAAPED A GUY!!
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „Tenet“/“Тенет“

трубадур
Ascendent

Post by трубадур » Tue Jan 05, 2021 10:06 am

Не съм му гледал клипа, но буквално това се случва. Страхотната ни героиня изнасилва пичагата без въобще да й дреме, да не говорим в колко опасни ситуации го вкара човекът и единствено Крис Пайн има една реплика, където се запита какво става с нашият и това е. Деце дори като се опитват да са по-свежи и шарени пак избиват на снайдеризми :spite:

tigermaster
Elder God

Post by tigermaster » Fri Jan 08, 2021 3:44 pm

След близо година тамън започнах да свиквам с ужасната нова визия на ИМДб и те я развалиха още повече... Ъх. Закво...
Света аз цял обходих
Срещнах милиони хора

Блог
The Painting

Claymore
Ascendent

Post by Claymore » Fri Jan 08, 2021 11:00 pm

Аз IMDB-то никога не съм ползвал освен за зяпане на инфо по филми, ама като го каза т'ва само да кажа че имам letterboxd (като Goodreads за филми, знам че IMDB уж е имало такава функция, но както казах не съм го ползвал) и ако има друг тук дето иска да ме съди, а после и аз него какво зяпаме като си видим профилите, ей го - https://letterboxd.com/exile_/
Mouthpiece drawn, got a verbal armory
Stack bodies, not figurines
Move beneath the surface, submarine
I'm half machine, obscene with a light sword
Look inside the brain, it's a riot in the psych ward
What you standing on the side for?
Roar like a lioness, punch like a cyborg

Martix
Aes Sedai

Post by Martix » Sun Jan 10, 2021 1:33 am

Ем, то imdb е като goodreads за филми,
https://www.imdb.com/user/ur24407713/ratings
Но да, предишния "ъпгрейд" на визията не само че изглежда ужасно, но и много намали функционалността на профила тъй като скриха един от най-готините feature-и, а именно филтрирането по ключови думи (tag-ове). Примерно, ако исках да проверя кои киберпънк филми съм гледал, щях да цъкна key words таба и да филтрирам по Cyberpunk. Сега това го има на лесно само в user created list-ите, но не и в общата страница на профила със всички гледани филми. За да го направя в сегашния интерфейс трябва да се замъкна чак в advanced search-а и там да си направя търсене на ->филми, ->които съм гледал, ->и имат тага Cyberpunk (82 резултата :bigtongue: ).
Отделно окепазиха страницата с трейлъри до немай къде с тези техните 15 безполезни таба (най-чакани, най гледани, най-трендинг, wtf).
А, и махнаха от началната страница прозорчето с current и incoming рилийзи, а беше полезно да не се налага да влизам постоянно по сайтовете на кината в бг, за да проверя кои филми ще почват следващата седмица например.
Кой знае колко неща ще орежат сега в новата версия. Нямам търпение да ги хейтна като я пуснат.

@Claymore Хобитът 5 звезди? Двата Silent Hill-а с еднакъв рейтинг? Drag me to Hell с толкова ниска оценка. Леле, леле, скрий го тоя линк, че някой от екипа ще го види и ще ти забранят да пишеш ревюта на филми в списанието. :twisted:
Man has always assumed that he was more intelligent than dolphins because he had achieved so much...the wheel, New York, wars and so on...while all the dolphins had ever done was muck about in the water having a good time. But conversely, the dolphins had always believed that they were far more intelligent than man...for precisely the same reason.

tigermaster
Elder God

Post by tigermaster » Sun Jan 10, 2021 1:43 am

Абсолютно правилна му е оценката на "Drag Me to Hell", аз даже по-ниска бих му дал :mrgreen:
Света аз цял обходих
Срещнах милиони хора

Блог
The Painting

Dr. Horrible
Forsaken

Post by Dr. Horrible » Sun Jan 10, 2021 5:01 pm

Мисля, че Клеймор е сбъркал нещо линка. Защото този профил е на Elise Ansok и марвелските филми имат масово по пет звезди :D

Един: като цъкна на линка през мозилата просто автоматично ми маха долната черта. Чак ръчно ако я сложа, тогава вече ми излиза правилния профил :D
Life is a gift. We must celebrate it! We have to dance, to show God we are grateful to be alive.

Martix
Aes Sedai

Post by Martix » Sun Jan 10, 2021 6:51 pm

Това вече е друго нещо. Не съм съвсем доволен от само 4-те звезди на Hot Fuzz, но пък харесваш Scott Pilgrim, което винаги е плюс в моята книга. :D
Man has always assumed that he was more intelligent than dolphins because he had achieved so much...the wheel, New York, wars and so on...while all the dolphins had ever done was muck about in the water having a good time. But conversely, the dolphins had always believed that they were far more intelligent than man...for precisely the same reason.

Claymore
Ascendent

Post by Claymore » Sun Jan 10, 2021 7:25 pm

Martix wrote:
Sun Jan 10, 2021 1:33 am
Ем, то imdb е като goodreads за филми,
https://www.imdb.com/user/ur24407713/ratings
@Claymore Хобитът 5 звезди? Двата Silent Hill-а с еднакъв рейтинг? Drag me to Hell с толкова ниска оценка. Леле, леле, скрий го тоя линк, че някой от екипа ще го види и ще ти забранят да пишеш ревюта на филми в списанието. :twisted:
:shock: нещо си объркал профила който гледаш, Drag Me to Hell не съм гледал, а хобит не помня да съм рейтвал :)

Edit: Офффф, форума нещо преебава линка, моят профил е exile_ не чистак exile

Да видим така дали ще стане https://letterboxd.com/exile_

Явно не, underscore не е валиден символ :roll:
Mouthpiece drawn, got a verbal armory
Stack bodies, not figurines
Move beneath the surface, submarine
I'm half machine, obscene with a light sword
Look inside the brain, it's a riot in the psych ward
What you standing on the side for?
Roar like a lioness, punch like a cyborg

Litz
Forsaken

Post by Litz » Wed Feb 03, 2021 9:20 pm

Бакалова с номинация за Златен Глобус. :ninja:

Нека се почне с кринджа по темата за balgarskata gordost, от всички страни и най-вече от моя :mrgreen:

Moridin
Global Moderator

Post by Moridin » Wed Feb 03, 2021 9:32 pm

Еми, не. Споделям изцяло тук каквото е написал моя приятел и популярен оператор Сашо Станишев:
Untitled.png
Untitled.png (67.49 KiB) Viewed 175 times
This is it. Ground zero.

Litz
Forsaken

Post by Litz » Wed Feb 03, 2021 9:46 pm

@Moridin ти гледа ли Борат 2, и Мария наистина ли ти хареса? Честно.

Не казвам, че не става. Асоцирам изпълнението ѝ с филмите на Ники Илиев и Митовски и честно не ми хареса. Радвам се за успеха ѝ разбира се, но не разбирам автоматичното благоговение и настояването, че тя трябва да ни харесва задължително.

Освен тва знам, че покрай нея, Добчев ще бъде още по-оувърхайпнат, въпреки че е супер крийпи дядка, който е единственият професор, който редовно съблича студеннките си в дипломни спектакли (което трябва да е забранено), включително Бакалова.

tigermaster
Elder God

Post by tigermaster » Wed Feb 03, 2021 9:53 pm

Litz wrote:
Wed Feb 03, 2021 9:46 pm
Освен тва знам, че покрай нея, Добчев ще бъде още по-оувърхайпнат, въпреки че е супер крийпи дядка, който е единственият професор, който редовно съблича студеннките си в дипломни спектакли (което трябва да е забранено), включително Бакалова.
Съвсем офтопик, обаче ако студентките му откажат, какво ще стане?
Света аз цял обходих
Срещнах милиони хора

Блог
The Painting