Разни

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Moridin » Fri Dec 18, 2020 10:33 pm

Yeah I don't know.

Прочетох примерно тази статия, която горе-долу описва казаното от Марто: https://medium.com/honestly-yours/its-t ... dcb38202fe
И единственото, което ми остана след нея, е: what an absurdly entitled way to see the world. Ама не относно Уидън, а относно авторката. А дори бях съгласен с повечето тези. Просто както обикновено насиленият сарказъм и представянето на нещо левъл 1/10 за левъл 10+/10 ме настройва моментално anti-woke. Та така и с тия обвинения. Не мога да взема насериозно критика срещу сцена с мъж падащ върху циците на жена. Просто е абсурдно това да е сериозен разговор.

За сметка на това в случая с Рей Фишър вероятно има нещо, но си е странно определено какво точно е то.
This is it. Ground zero.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Сексистки хроники

Post by Dr. Horrible » Fri Dec 18, 2020 11:08 pm

Moridin wrote:
Fri Dec 18, 2020 10:33 pm
Yeah I don't know.

Прочетох примерно тази статия, която горе-долу описва казаното от Марто: https://medium.com/honestly-yours/its-t ... dcb38202fe
И единственото, което ми остана след нея, е: what an absurdly entitled way to see the world. Ама не относно Уидън, а относно авторката. А дори бях съгласен с повечето тези. Просто както обикновено насиленият сарказъм и представянето на нещо левъл 1/10 за левъл 10+/10 ме настройва моментално anti-woke. Та така и с тия обвинения. Не мога да взема насериозно критика срещу сцена с мъж падащ върху циците на жена. Просто е абсурдно това да е сериозен разговор.

За сметка на това в случая с Рей Фишър вероятно има нещо, но си е странно определено какво точно е то.
Уидън скандалът е в Разни във филмовия форум, тук е за Амбър Хърд и Джони Деп :rollrofl:
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Разни

Post by tigermaster » Tue Jan 05, 2021 12:26 am

Шадивърсити за "Жената чудо 1984":
WOW! WonderWoman RAAAPED A GUY!!
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Разни

Post by трубадур » Tue Jan 05, 2021 10:06 am

Не съм му гледал клипа, но буквално това се случва. Страхотната ни героиня изнасилва пичагата без въобще да й дреме, да не говорим в колко опасни ситуации го вкара човекът и единствено Крис Пайн има една реплика, където се запита какво става с нашият и това е. Деце дори като се опитват да са по-свежи и шарени пак избиват на снайдеризми :spite:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Разни

Post by tigermaster » Fri Jan 08, 2021 3:44 pm

След близо година тамън започнах да свиквам с ужасната нова визия на ИМДб и те я развалиха още повече... Ъх. Закво...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Разни

Post by Claymore » Fri Jan 08, 2021 11:00 pm

Аз IMDB-то никога не съм ползвал освен за зяпане на инфо по филми, ама като го каза т'ва само да кажа че имам letterboxd (като Goodreads за филми, знам че IMDB уж е имало такава функция, но както казах не съм го ползвал) и ако има друг тук дето иска да ме съди, а после и аз него какво зяпаме като си видим профилите, ей го - https://letterboxd.com/exile_/
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Разни

Post by Martix » Sun Jan 10, 2021 1:33 am

Ем, то imdb е като goodreads за филми,
https://www.imdb.com/user/ur24407713/ratings
Но да, предишния "ъпгрейд" на визията не само че изглежда ужасно, но и много намали функционалността на профила тъй като скриха един от най-готините feature-и, а именно филтрирането по ключови думи (tag-ове). Примерно, ако исках да проверя кои киберпънк филми съм гледал, щях да цъкна key words таба и да филтрирам по Cyberpunk. Сега това го има на лесно само в user created list-ите, но не и в общата страница на профила със всички гледани филми. За да го направя в сегашния интерфейс трябва да се замъкна чак в advanced search-а и там да си направя търсене на ->филми, ->които съм гледал, ->и имат тага Cyberpunk (82 резултата :bigtongue: ).
Отделно окепазиха страницата с трейлъри до немай къде с тези техните 15 безполезни таба (най-чакани, най гледани, най-трендинг, wtf).
А, и махнаха от началната страница прозорчето с current и incoming рилийзи, а беше полезно да не се налага да влизам постоянно по сайтовете на кината в бг, за да проверя кои филми ще почват следващата седмица например.
Кой знае колко неща ще орежат сега в новата версия. Нямам търпение да ги хейтна като я пуснат.

@Claymore Хобитът 5 звезди? Двата Silent Hill-а с еднакъв рейтинг? Drag me to Hell с толкова ниска оценка. Леле, леле, скрий го тоя линк, че някой от екипа ще го види и ще ти забранят да пишеш ревюта на филми в списанието. :twisted:
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Разни

Post by tigermaster » Sun Jan 10, 2021 1:43 am

Абсолютно правилна му е оценката на "Drag Me to Hell", аз даже по-ниска бих му дал :mrgreen:
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Разни

Post by Dr. Horrible » Sun Jan 10, 2021 5:01 pm

Мисля, че Клеймор е сбъркал нещо линка. Защото този профил е на Elise Ansok и марвелските филми имат масово по пет звезди :D

Един: като цъкна на линка през мозилата просто автоматично ми маха долната черта. Чак ръчно ако я сложа, тогава вече ми излиза правилния профил :D
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Разни

Post by Martix » Sun Jan 10, 2021 6:51 pm

Това вече е друго нещо. Не съм съвсем доволен от само 4-те звезди на Hot Fuzz, но пък харесваш Scott Pilgrim, което винаги е плюс в моята книга. :D
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Разни

Post by Claymore » Sun Jan 10, 2021 7:25 pm

Martix wrote:
Sun Jan 10, 2021 1:33 am
Ем, то imdb е като goodreads за филми,
https://www.imdb.com/user/ur24407713/ratings
@Claymore Хобитът 5 звезди? Двата Silent Hill-а с еднакъв рейтинг? Drag me to Hell с толкова ниска оценка. Леле, леле, скрий го тоя линк, че някой от екипа ще го види и ще ти забранят да пишеш ревюта на филми в списанието. :twisted:
:shock: нещо си объркал профила който гледаш, Drag Me to Hell не съм гледал, а хобит не помня да съм рейтвал :)

Edit: Офффф, форума нещо преебава линка, моят профил е exile_ не чистак exile

Да видим така дали ще стане https://letterboxd.com/exile_

Явно не, underscore не е валиден символ :roll:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Разни

Post by Litz » Wed Feb 03, 2021 9:20 pm

Бакалова с номинация за Златен Глобус. :ninja:

Нека се почне с кринджа по темата за balgarskata gordost, от всички страни и най-вече от моя :mrgreen:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Разни

Post by Moridin » Wed Feb 03, 2021 9:32 pm

Еми, не. Споделям изцяло тук каквото е написал моя приятел и популярен оператор Сашо Станишев:
Untitled.png
Untitled.png (67.49 KiB) Viewed 2513 times
This is it. Ground zero.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Разни

Post by Litz » Wed Feb 03, 2021 9:46 pm

@Moridin ти гледа ли Борат 2, и Мария наистина ли ти хареса? Честно.

Не казвам, че не става. Асоцирам изпълнението ѝ с филмите на Ники Илиев и Митовски и честно не ми хареса. Радвам се за успеха ѝ разбира се, но не разбирам автоматичното благоговение и настояването, че тя трябва да ни харесва задължително.

Освен тва знам, че покрай нея, Добчев ще бъде още по-оувърхайпнат, въпреки че е супер крийпи дядка, който е единственият професор, който редовно съблича студеннките си в дипломни спектакли (което трябва да е забранено), включително Бакалова.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Разни

Post by tigermaster » Wed Feb 03, 2021 9:53 pm

Litz wrote:
Wed Feb 03, 2021 9:46 pm
Освен тва знам, че покрай нея, Добчев ще бъде още по-оувърхайпнат, въпреки че е супер крийпи дядка, който е единственият професор, който редовно съблича студеннките си в дипломни спектакли (което трябва да е забранено), включително Бакалова.
Съвсем офтопик, обаче ако студентките му откажат, какво ще стане?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 17 guests