Разни

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Разни

Post by Xellos » Wed Mar 18, 2020 2:04 pm

Аз понеже активно избягвам да ми надуват главата и автоматично изключвам след минута да си дронят там, особено пък монотонен женски глас, та подкастите са ми загуба на време обикновено. Ама това става като имаш терминално приказлив родител и колеги учители дето нямат спирачка. :ninja:
Spoiler: show
58858049_2138594982863112_5222076217800261632_n.jpg
58858049_2138594982863112_5222076217800261632_n.jpg (78.4 KiB) Viewed 3560 times
:ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Разни

Post by трубадур » Wed Mar 18, 2020 4:49 pm

@Litz беше права, има версия на котките с ануси:
https://www.dailydot.com/unclick/cats-m ... thole-cut/

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Re: Разни

Post by Jen » Wed Mar 18, 2020 7:34 pm

Claymore wrote:
Wed Mar 18, 2020 1:06 pm

Четенето на дълги неща си е мъка за унищожения ми атеншън спан, но след първите три минути агония като се зачета минава по-бързо от това да слушам същото пренесено в плямпотене час и нещо
И аз съм така, ако се концентрирам в първите 15 реда, вероятно все пак ще прочета много дългото нещо, дори да не е наведнъж. Със слушането ми е по-трудно, освен ако не карам или бягам на пътека, и даже тогава борбата с абе я по-добре музика е жестока.
Не, ясно е, че стени от текст от трудно до невъзможно си намират публика в наши дни, но истината е, че това е най-безобидният откъм ресурс и организация начин, та и това е фактор. Плюс, че някои неща могат единствено да се напишат, в разговорна форма не съществуват. :)
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Разни

Post by penzata » Wed Mar 18, 2020 7:46 pm

Jen wrote:
Wed Mar 18, 2020 7:34 pm
Claymore wrote:
Wed Mar 18, 2020 1:06 pm

Четенето на дълги неща си е мъка за унищожения ми атеншън спан, но след първите три минути агония като се зачета минава по-бързо от това да слушам същото пренесено в плямпотене час и нещо
И аз съм така, ако се концентрирам в първите 15 реда, вероятно все пак ще прочета много дългото нещо, дори да не е наведнъж. Със слушането ми е по-трудно, освен ако не карам или бягам на пътека, и даже тогава борбата с абе я по-добре музика е жестока.
Не, ясно е, че стени от текст от трудно до невъзможно си намират публика в наши дни, но истината е, че това е най-безобидният откъм ресурс и организация начин, та и това е фактор. Плюс, че някои неща могат единствено да се напишат, в разговорна форма не съществуват. :)
:roll: Явно при мен са доста по-различни нещата. Аз обожавам "стени от текст" и съм се хващал, че мога да убия цял ден с тях; най-вероятно, точно заради това, което казваш - просто някои неща в писмена форма могат да се разгърнат по начин, който е невъзможен в разговорна форма. Парадоксалното е, че когато опре до художествена литература, обемистите книги или поредиците ме "отблъскват" - къс роман или повест ми е прага на "търпимост".


п.п. така, де, с нетърпение чакам да прочета дискусията (чаршафа :mrgreen: ) ви, само да "намеря време" за 1917 преди това. :ninja:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Разни

Post by Martix » Fri Mar 20, 2020 11:06 pm

Що се отнася до подкастите, по-скоро съм против. Целят тънката граница между не достатъчно ангажиращи, че да правя само тях, но и прекалена ангажиращи, така че да не мога да върша нещо друго и да ми вървят на бекграунд. Просто това е медиум, перфектен за страни с голям commune time, а в България малко хора пътуват по един час и нагоре за работа, малко хора и висят във фитнеса, заета нация сме и тва е. Плюс това са тооолкова дълги, същата информация може да се снесе 5 пъти по ефективно в текстова форма.
Та да, по-добре SD да си остане текстово списание за сега. Пък ако искате да си правите подкасти като екстра фийчър, няма лошо.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Разни

Post by Xellos » Wed Mar 25, 2020 10:39 am

Тук са пуснали доста късометражки за зяпане. :yay:

това е доста красиво
http://kinematograf.bg/maestro-film
:ninja:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Разни

Post by penzata » Wed Mar 25, 2020 10:59 am

Xellos wrote:
Wed Mar 25, 2020 10:39 am
Тук са пуснали доста късометражки за зяпане. :yay:

това е доста красиво
http://kinematograf.bg/maestro-film
Йей, страхотно. Данке! :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Разни

Post by penzata » Fri Apr 03, 2020 7:25 pm

За тези от вас, които си падат по независимо артси-фартси кино, от "Дом на Киното" и "София филм фест" дават линк за 3 безплатни месеца в платформата MUBI, в която предлагат по 30 избрани филма (все още не знам през какъв период от време се сменят). Допълнително, има и опция за наемане на филми, по 3 евра парчето. :mrgreen: Достатъчно е само да заявите желание на press@siff.bg. Кюл!
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Разни

Post by Claymore » Fri Apr 03, 2020 8:39 pm

Брех, аз се прецаках пък да дам 1 евро :mrgreen: Оня ден гледах The Toxic Avenger преди да го махнат, някак очаквах доста по-over-the-top да е предвид репутацията му, но като гавра със супергеройския жанр преди изобщо да е обособен колкото сега в киното, е забавен, готини gore практически ефекти и сичкия camp и cheesiness бяха забавни. Има някакви интересно изглеждащи неща от панорамата на индийското кино, включително Сатайджит Рай, ма ше видя колко ще го гледам
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Разни

Post by penzata » Fri Apr 03, 2020 10:26 pm

Ааааа, тъй като приложението го пусках през телевизора и там поне не ги видях тези неща, но през компа ми стана ясно - за всеки филм ти пише още колко дни можеш да го гледаш; общо взето, всеки ден има нов филм, който има давност за гледане 30 дни. Готино са го направили - по филм на ден. :mrgreen:

Най-накрая ще гледам нещо на Дюрас - още четири дни ще дават India Song.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Разни

Post by трубадур » Mon Apr 06, 2020 5:52 pm

Ели рот ще режисира бордърлендс

https://www.theverge.com/2020/2/20/2114 ... ion-direct

ибах...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Разни

Post by Litz » Tue Apr 07, 2020 10:21 pm

https://www.youtube.com/watch?v=G6iqAip-ZNo&t=1s

Линдзи Елис със страхотно видео есе за Cats. На шейда по двете бездарни свине се сцепих :mrgreen:

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Разни

Post by Ghibli » Thu Apr 30, 2020 7:05 pm

(потриващо ръце смайли)
От 29 май до 7 юни ще се проведе филмов фестивал в youtube, обединение на около 20 от най-големите световни фестивали: Кан, Берлин, Лондон BFI, Трайбека, Карлови Вари, Ню Йорк, Сан Себстиан, Торонто, Венеция, Сънданс и др. Програмата предстои да бъде обявена.

https://www.youtube.com/channel/UChMc3c ... a39A/about
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Разни

Post by трубадур » Thu Apr 30, 2020 11:16 pm

Франкенщайн на Дани Бойл с Къмбърбач и Джони Лий Милър

https://www.youtube.com/watch?v=tl8jxNr ... IDGIJO5Rlo

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Разни

Post by Ghibli » Fri May 01, 2020 9:40 am

И как ти хареса? Аз честно се опитах да го гледам, защото Алексис го е хвалила, но не издръжах. Някъде на 25-тата минута конвулсивно гърчене и мучене (за което надписите от време на време уточняваха, че е щастливо мучене) си пуснах сериал в Нетфликс. Много културна ми дойде тази постановка.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests