Разни

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Разни

Post by Roland » Thu Dec 10, 2020 5:37 pm

@Dr. Horrible Изобщо не е САЩ-центристко. Това, че има малки кина, не значи, че те са в състояние да издържат кино-индустрията сами. Изобщо, не знам какъв аргумент се опитваш да правиш в момента. Гледането на филми на голям екран просто не е константа и не ти е гарантирано, това се опитвам да кажа. И самосиндикални безумия като решението на Уорнър АКТИВНО бутат към премахването на тази опция.

А за Нетфликс не си ме разбрал. Аз имах предвид, че те искат да гледаш само Нетфликс. Не им пука какво ще гледаш на Нетфлкс. Даже има принцип, че е трудно оригинал на Нетфликс да оцелее след 3-ти сезон, защото някъде тогава се занулява шансът да привлече нови абонати.

Не знам за теб, но аз искам да гледам филми на голям екран. Преживяването е кардинално различно и за мен много по-смислено, дори за най-пуканковите ленти.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Разни

Post by Litz » Thu Dec 10, 2020 6:44 pm

Аз питам ние откъде сме 1 милион процента сигурни, че тва решение ще е вовеки веков? Зася са казали, само 2021.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Разни

Post by Roland » Fri Dec 11, 2020 5:22 am

Litz wrote:
Thu Dec 10, 2020 6:44 pm
Аз питам ние откъде сме 1 милион процента сигурни, че тва решение ще е вовеки веков? Зася са казали, само 2021.
То не е нужно да е вовеки веков. Кино-салоните В МОМЕНТА са пред фалит. Не им трябват години, за да изчезнат, трябват им месеци. 2021 ще е ключова за бъдещето на киното, по един или друг начин.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Разни

Post by трубадур » Fri Dec 11, 2020 10:23 am

Нищо не пречи на студиата после, като всичко е ок, да се върнат и сами да правят салони, ама повече типа, дето ептем да докара инфаркт на Скорсезе и буквално да са панаири. Даже интерактивни такива, отиваш, чекаш 3 месеца на опашка и влазаш директно у мандалориана и биеш два шамара на Бил Бър у ем виртуална реалност, ем у зала, дето е 360 градуса неква стар варс планета. Въобще нямаме наистина идея накъде отиват нещата, за съжаление старият начин на гледане на кино наистина може да си вземе, но и не е като да е използван предимно само за блокбастъри, които ще са идеални за инттерактивно кино. :dunno:

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Разни

Post by Dr. Horrible » Fri Dec 11, 2020 10:44 am

Изобщо не сме сигурни, че това решение е завинаги. Говори се, че Батман специално е бил изместен за 2022-ра, за да се избегне пускането му по стрийминг.
Това е временно решение, опитване на нещо ново, за да се види дали ще сработи. Уорнър бяха малко или много притиснати да направят нещо - Нетлфикс много упорито искаше да купи "Годзила срещу Конг" и може би щеше да успее. Така Уорнър си подсигуриха, че тези филми ще донесат полза за тях, а не за някой друг стрийминг сайт. Освен това - за хиляден път - филмите ще са налични както за стрийминг, така и за ходене по кината - всеки може да отиде и да ги види на кино, щом цени това изживяване. Просто някои хора са недеволни, че други хора имат опцията да направят нещо различно :lol: Аз попитах колко дълъг трябва да е времевия прозорец, в който филмите са само по кината, и не получих отговор.

В крайна сметка винаги ще има хора, които искат да идат на кино и винаги ще има предприемачи, които ще им осигурят шанса за това. Може това ходене да не става в десет огромни зали с последно покорение гигантически екран, където денонощно се излъчват 12 филма от които само 3 стават за гледане, нооооо ще се справи индустрията. В момента за всички в туризма и ентъртеймънта е трудно - хотели, ресторанти, барове, кина, театри, опери, концертни зали – за жалост много хора преживяват изключително трудно. И когато системата се стабилизира и излезем от това положение, дай Боже да е скоро, то нещата ще се оправят за всички. Няма да фалира индустрията, защото "Годзила срещу Конг" се пуска и по стрийминг.

Ето малко хейт от Денис Винльов, чиито "Дюн" също ще бъде достъпен по HBO макс в деня на премиерата по кината:
https://variety.com/2020/film/news/dune ... 234851270/
...
With this decision AT&T has hijacked one of the most respectable and important studios in film history. There is absolutely no love for cinema, nor for the audience here.
...
Streaming services are a positive and powerful addition to the movie and TV ecosystems. But I want the audience to understand that streaming alone can’t sustain the film industry as we knew it before COVID. Streaming can produce great content, but not movies of “Dune’s” scope and scale. Warner Bros.’ decision means “Dune” won’t have the chance to perform financially in order to be viable and piracy will ultimately triumph. Warner Bros. might just have killed the “Dune” franchise.
...
I’m speaking on my own behalf, though I stand in solidarity with the sixteen other filmmakers who now face the same fate.
...
Once the pandemic is over, theaters will be filled again with film lovers.

That is my strong belief. Not because the movie industry needs it, but because we humans need cinema, as a collective experience.

So, just as I have both a fiduciary and creative responsibility to fulfill as the filmmaker, I call on AT&T to act swiftly with the same responsibility, respect and regard to protect this vital cultural medium.
Смея се с глас :D
Тоест става дума за 16 филма общо. Наистина ли решението тези 16 филма да се покажат без забавяне и по стрийминг сайтовете ще съсипе индустрията?
Вече коментирахме, че и за стрийминг сайтовете се правят филми с големи бюджети.
И цялото това "Този филм е правен със скъпа аудио-визуална техника специално за кино" звучи така, сякаш Вилньов досега е имал някакъв главозамайзващ бокс-офис успех при снимането със скъпа техника. А всъщност неговият така красив Блейд Рънър, в който роботите имат стойност, защото могат да раждат бебета (тотално в разрез с идеята на първия филм), е сниман за 150 милиона и в САЩ успя да изкара... 92. Така че, пич, това че изобщо ти дадоха толкова скъп проект си е цяло чудо, бъди благодарен, а не мрънкай предварително, че може да не ти се отвори шанса да милкваш франчайз с трети опит за екранизация на изключително популярни фантастични книги, писани преди 50 години.
И пък логиката "Важно е да опазим културното си наследство!!!" би звучала като жална песен на етноцентрист, ако не казваше всъщност "Давайте пари за билети, за да живея по-охолно и да ми дават по-скъпи проекти."

Впрочем, баси яките неща идват по Дисни +!!!! И скоро ще е наличен в Източна Европа :)
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Разни

Post by Killua » Fri Dec 11, 2020 11:01 am

Dr. Horrible wrote: и
Което ме води до въпроса на Мели... ще отговоря на него обаче по-късно, че този пост и без това стана много дълъг :D
Чакам си аз, не бързам :D
Last edited by Killua on Fri Dec 11, 2020 1:02 pm, edited 1 time in total.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Разни

Post by Litz » Fri Dec 11, 2020 11:12 am

Добре де, кината щели да фалират. Не е като в момента да върлува ПАНДЕМИЯ и така или иначе да са затворени. Какво е решението в случая? Тея филми да не ги рилийзват до 2022 или 2023 когато те ще вонят на нафталин и мухал и ще има толкова остарели неща, като естетика, виждания и тн.

И аз страдам, че сигурно няма да видя Last night in soho на кино сигурно, а тва изглежда ще бъде първият филм на Райт с качествен женски персонаж, но викам, ще преглътна личните си драми, щото е пандемия.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Разни

Post by Dr. Horrible » Fri Dec 11, 2020 11:44 am

Killua wrote:
Fri Dec 11, 2020 11:01 am
Dr. Horrible wrote:
Което ме води до въпроса на Мели... ще отговоря на него обаче по-късно, че този пост и без това стана много дълъг :D
Чакам си аз, не бързам :D
Дам! Та - дали ще ги има по нашето HBO? Краткият отговор е - не се знае, но е възможно. :D
В САЩ проблемът е, че HBO предлагат ДВЕ стрийминг услуги - HBO и HBO Max. В част от Европа, включително България, това е една услуга. И ние имаме достъп до оригинални продукции, които в Америка са само по Max като Love Life и Raised by Wolves. Имаме достъп до сериали, които не са продукция на HBO, но минаха към Max като Дуум патрул. Имаме дори достъп в нашето HBO Go до маса неща от каталога на Дисни + - двата Frozen, Злодеида, Artemis Fowl. Гледаме също Мисис Америка, което в САЩ е по Hulu - Hulu и Дисни + са двете платформи на Дисни, както HBO и HBO MAX са двете на Уорнър. Така че определено имаме МНОГО неща. Допълнително вече ще разберем какво ще стане с европейските разпространители на филмите и дали ще дойдат при нас на същата дата. Но и да не дойдат, в замундата ще дойдат :lol:

Впрочем, както казах и Дисни + идва в Източна Европа скоро. И отново при нас двете щатски платформи - Дисни + и Хулу - ще дойдат като една!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Разни

Post by tigermaster » Fri Dec 11, 2020 1:42 pm

Roland wrote:
Fri Dec 11, 2020 5:22 am
То не е нужно да е вовеки веков. Кино-салоните В МОМЕНТА са пред фалит. Не им трябват години, за да изчезнат, трябват им месеци. 2021 ще е ключова за бъдещето на киното, по един или друг начин.
Добре, обаче в момента ситуацията е такава, че от началото на пандемията насам за масово разпространение по кината беше пуснат един блокбастър - "Тенет" - и той, както няма никаква конкуренция, вместо да изкърти боксофисите, вече месеци наред се проваля финансово. Това няма как да не е оказало влияние.
В момента хората и без това масово не ходят на кино и засега не се знае кога ще продължат, а догодина конкуренцията между големите филми, подозирам, ще е прекалено свирепа. Затова и не мога да съдя Уорнър, че искат да си върнат инвестираните пари. А и от шестнайсетте им филма за догодина мен ме интересуват два. Единия ще го гледам на кино, когато излезе, ако имам тази възможност, понеже книгата "Дюн" ми е изключително важна поради ред причини. Другият е "Мортал Комбат", който също ще гледам на кино, ако имам тази възможност, понеже тъп екшън с бойни изкуства ми се показва рядко на голям екран. Всичко друго обаче не ме интересува почти изобщо.
Което ми е и голямата мъка, понеже огромна част от филмите, които ме интересуват, изобщо и не стигат до екраните тук - буча за това буквално откак съм се регистрирал във форума преди близо петнайсет години. Сега поне по телевизиите ги има от време на време. В Щатско сигурно е различна ситуацията, обаче тук по кината извън фестивалите неамерикански филми почти няма. Дават ми се само американски блокбастъри... Оттук нататък като говориш за изчезване на кино изживяването, на мен на моменти само ми иде да кажа едно "Чудо голямо" и това да е, честно. `щото ако изчезне, за мен разликата няма да е чак толкова голяма. Два-три пъти годишно ходя на кино. Ще мина и без това, ако се наложи.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Разни

Post by Moridin » Fri Dec 11, 2020 5:15 pm

but because we humans need cinema, as a collective experience.
Вилньов е пичага, и е сравнително умерен, но това ме уби от смях :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Разни

Post by Xellos » Fri Dec 11, 2020 6:14 pm

Moridin wrote:
Fri Dec 11, 2020 5:15 pm
but because we humans need cinema, as a collective experience.
Вилньов е пичага, и е сравнително умерен, но това ме уби от смях :mrgreen:
Сигурно има предвид да седнеш с аверите в Хепито след филма. :mrgreen:

Изпитвам известно презрение към постове Rate my setup, ама за домашното кино с добро качество стига, приличен размер и качество екран (при мен е проектор за ~2х3 метра изживяване), няколко читави тонколонки, едно ПЦ в хола, правят най-големия проблем на кинопреживяването ми да е неподходящата бяла стена срещу дивана.

Не съм стъпвал в киносалон от новия Блейдрънър в Арена Запад, когато и да беше това, и хич не ми липсва цялата селяния спохождаща невинният зрител попаднал насред простолюдието с телефоните. Прекалено силен звук, неудобно кресло, неудобни очила, студ от климатика дето те кара да тичаш да пикаеш още на тъпите 5 реклами и още 2-3 пъти заради разредената кола с 2/3 лед до другия край на сградата и още безброй дребни неща.

Иначе варианта да си пускат филмите с допълнителна такса в стримиинга нема лошо, ама да слагат все пак цени дето не са психическа травма като оня фарс с Мулан.
:ninja:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Разни

Post by Roland » Fri Dec 11, 2020 6:27 pm

Dr. Horrible wrote:
Fri Dec 11, 2020 11:44 am
В САЩ проблемът е, че HBO предлагат ДВЕ стрийминг услуги - HBO и HBO Max.
Ъъъ, не? Една е и тук - МАХ.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Разни

Post by Dr. Horrible » Fri Dec 11, 2020 6:36 pm

Бъркаш се :) Можеш да се абонираш за HBO без да ползваш макс.
Има HBO Go/Now - в зависимост дали си абониран за ХБО или не. Ако си през оператор, влизаш в Go, ако не - в Now.
Но ако искаш допълнителните неща плюс сериалите на HBO, ти трябва Макс.
https://www.cnet.com/news/hbo-max-vs-hb ... n-fire-tv/
http://geocust.hbonow.com/hbonow/geo.html

Вярно, че като съдържание едното е ъпгрейдната версия на другото, но все пак абонатите им са различни, така че доста коментатори изказват мнението, че HBO трябна да се откаже от Now и да поддържа само Max.
But goddamn,
you got me in love again

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Разни

Post by Shamajotsi » Fri Dec 11, 2020 9:33 pm

Между другото, малко по-горе се спомена една теза - студията да си отворят салони и да си пускат филмите там за киноманите. Уви, историята е показала, че подобна вертикална интеграция дава твърде много сила на студията и е в ущърб на хората - както зрителите, така и актьори, снимачен екип и т.н. За щастие, след решение на Върховния Съд в Щатите от '48г., това вече не е позволено.

Но... това ми дава основание да отворя една тангента и да кажа едно мое мнение по един друг въпрос, но все пак свързан въпрос. Според мен трябва да се забрани на филмови студия да притежават стрийминг платформи. Ако Нетфликс искат да разпространяват филми, нека - ама да оставят правенето на филми на студио, което да е независимо от тях. Ако Дисни искат да правят филми, хубу, ама нека не ги разпространяват те, че стрийминг платформите да могат да се конкурират на равна нога.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Разни

Post by Martix » Sat Dec 12, 2020 1:40 pm

Много точен пост. Решението на студията да си отворят стрийминг платформи наистина изглежда като явен опит да се заобиколи забраната на върховния съд от 48-ма (и in hindsight, решението на Нетфликс да си продуцират собствен content е вече успешно заобикаляне на същата забрана - едно от чудесата на digital бурята, която се стовари върху бедното законодателство). В тоя ред на мисли, ако приемем че не живеем все още в корпоративна дистопия, е само въпрос на време съда да повтори решението си и да принуди стрийминг платформите да се разделят от production компаниите, както направиха с кината. А те кината къде блеят, сега е момента да започнат да ги съдят за нелоялна конкуренция.
There are no rules! I'm gonna get you!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests