Разни

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Разни

Post by Litz » Thu Feb 04, 2021 12:12 am

@tigermaster не знам всъщност. Просто не смятам, че трябва да поставяш уязвими 20 годишни пред избора дали да свалят гащите или да имат по-ниска оценка. Още повече, че само Добчев го прави и го прави чисто самоцелно без голотата да има квато и да е функция освен да се правим на интелектуалци и да сме много еджи.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Разни

Post by трубадур » Thu Feb 04, 2021 10:15 am

Още малко офф - @Litz похватите на тоз много изглежда да те спъват, при положение, че съблича всичко и това в крайна сметка са възрастни хора, нека не принизяваме 20+-годишните до хлапетии. При тия ситуации винаги я има потенциалната гавра и сексуални скрити мотиви, от друга хората се снимат голи и не за всички е голяма работа.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Разни

Post by tigermaster » Thu Feb 04, 2021 11:07 am

^То въпросът е доколко имат избор, в крайна сметка. Понеже "Или се събличай, или те късам" не е избор.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Разни

Post by Litz » Thu Feb 04, 2021 2:33 pm

трубадур wrote:
Thu Feb 04, 2021 10:15 am
Още малко офф - @Litz похватите на тоз много изглежда да те спъват, при положение, че съблича всичко и това в крайна сметка са възрастни хора, нека не принизяваме 20+-годишните до хлапетии. При тия ситуации винаги я има потенциалната гавра и сексуални скрити мотиви, от друга хората се снимат голи и не за всички е голяма работа.
На 21 си доста уязвим. Пак казвам никой друг професор не съблича студенти и студентски така. Съжалявам, но едно е като режисьор да кажеш, на актьора че ще има голотия, друго да си професор и тва да е изпит. Още повече, че голотата е самоцелна.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Разни

Post by трубадур » Thu Feb 04, 2021 3:03 pm

То това е въпросът дали е така наистина. Ако е "събличай се или късам" трябва да го разносят навсякъде и да е с тежки последствия, ако е "кой иска да е в тая пиеса, минава за изпит, ама има голотии" е далеч по-различно.

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Re: Разни

Post by Vash » Thu Feb 04, 2021 3:58 pm

На мен ми хареса Бакалова, честно даже. При положение колко трудна "роля" имаше се справи доста добре. Българските й реплики във филма са малко криндж, но те са с цел объркване на американците така или иначе, само на нас може да ми пречи реално какво казва.

Всъщност само тук съм виждал хейт към нея. По западни форуми мнението е почти изцяло положително, така че не знам откъде се появи мнението, че само българи я харесват по патреотични причини.

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Разни

Post by Martix » Thu Feb 04, 2021 4:47 pm

Да, Бакалова получава доста praise в чужбина, а от българи съм чувал основно негативни мнения. На мен лично не ми хареса много играта й, опитвайки се да се абстрахирам от българските реплики, щото ако броим и тях, оценката е много ниска, но не трябва да ги броим, защото репликите не са meant-нати да се разбират, за центровка ползвах казахстанските реплики на Борат.
Но то и двамата играха на самотек и филма беше доста вял, та не мисля, че момичето има някаква вина, просто не заслужава и награди.
Ако изобщо се даде нещо на този филм, трябва да е някаква обща награда за social change заради реалити сцените с онзи крийпи дядка в хотела (не следя американска политика).
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Разни

Post by Litz » Thu Feb 04, 2021 5:33 pm

@Martix на мен точно тва ми е проблемът всъщност. В западните медии я хвалят супер много, нищо че българските реплики са изиграни на ниво по-зле от"Съдби на кръстопът", поне да беше базира а ролята си на "Съдебен спор" и щеше да е по-органична. Ся, аз разбирам, че масовият зрител не разбира репликите и почва да я хвали.

Проблемът идва в тва, че много хора в бг асоциират изпълнението с тея неща. И не им харесва и почваме да се оплаква ме. После се появяват друга група българи, които са "Как смеете да критикувате тази велика бАлгарка, тя е на нивото на Мишел Пфайфър и Розамунд Пайк, западните медии/критици я харесват, вие нямате право на мнение" и става яко криндж от всички страни, включително и от моя. Особено, защото повечето критика към Бакалова е към филма Борат и как не е филм за висши интелектуалци, което е безумен аргумент. И всички се палят и настава мазало.

Освен тва в съседната тема пуснах мнение как Бакалова била причината тоя филм да е толкова успешен, въпреки че ако сме супер честни, мацката щеше да гледа Златен Глобус през крив макарон, ако не беше сцената с Джулиани в хотела. Което всъщност беше в пъти по-tame и невинно от Черна Дупка в Натфиз.

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Разни

Post by Shamajotsi » Thu Feb 04, 2021 10:36 pm

Цялата полемика около Бакалова малко ми напомня на Анди Мъри, как се говореше, че в репортажите на ВВС бил или шотландец, или британец - според това дали е загубил мач или е спечелил, съответно. Прочее, бидейки на Острова от бая време, бях свидетел на сума ти кралски сватби, кралски бебета, дворцови драми, диамантени юбилеи, червено-бяло-сини брекзити, "blitz spirit"-и, оксфордски ваксини и натривания на носа на глупавите европейци и мога да ви кажа, че патреотарщината не е наше изобретение. В смисъл, много сме зле в тази категория и определено има много накъде да се подобрим, ама понякога с цел да стигнем Запада малко over-correct-ваме, ми се чини.

Аз гледах Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan и го имам за добър филм, като в частност играта на Саша Барън Коен и Мария Бакалова беше много добра, имхо. Единственото, което ми беше твърде криндж, беше сцената с "танцуването" - там основния проблем ми беше всъщност фактът, че от този "танц" нямаше голям смисъл in the grand scheme of things.

Бакалова заслужава ли номинацията? Аз не смея да давам такава категорична оценка, но смело заявявам, че актрисата по я е заслужила, от колкото The Green Book си заслужи оскара, ама това вече отваря съвсем друга тема...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Разни

Post by Litz » Sat Feb 06, 2021 1:49 am

Кристофър Плъмър е починал. Велик актьор беше. :cry:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Разни

Post by Litz » Sat Feb 20, 2021 7:07 pm

Драмата, Иван Добчев, Мария Бакалова и Площад Славейков е най-забавната драма случвала се някога. То такъв криндж. И площад Славейков надмина собственото си дъно статията "Убиха го, но е световен" aka "Авторката на тази статия е загоряла по Бахаров" с материали по темата. Площад Славейков е по-вреден от Пик!

Но имам респект към Бакалова, че Добчев така и не ѝ е промил мозъка :mrgreen:

Но няма по-гадно нещо от това масово да събличаш студентки е велико изкуство, а тва че Мария играла повечето образи през сексуалността си било халтура.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Разни

Post by трубадур » Sat Feb 20, 2021 8:38 pm

лиц, баце, отново - за какво говориш, некво тл;др или еа ли го, ма за какво става дума :mrgreen:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Разни

Post by tigermaster » Sat Feb 20, 2021 8:49 pm

Почва се от това:
"Ако имаше по-сериозен опит и отиваше натам, вероятно нямаше да я предпочетат. Предпочели са я,защото е напориста и спонтанна. Но не е неопитна, напротив, с тези неща много бързо се трупа опит... Как да се слагаш - на мъже или на публиката. От това бързо се натрупва опит, защото болшинството хора - и артисти особено, са суетни и искат да бъдат желани, пожелавани на всяка цена", смята проф. Добчев.
Което е малоумщина, нали, преподавател по актьорско майсторство да изтресе нещо такова за своя студентка.
Като цяло, като му чета глупостите - понеже не е само това в цитата - подозирам, че Бакалова каквито успехи има, ги е постигнала въпреки него и обучението му, честно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Разни

Post by Litz » Sat Feb 20, 2021 9:06 pm

@трубадур ето ти интервюто. Ма е мн криндж
https://www.ploshtadslaveikov.com/ivan- ... -za-borat/

@tigermaster
И после от Прощад Славейков написаха е тва нещо.

https://www.ploshtadslaveikov.com/profe ... din-nikoj/

Всичко тва иде от сайт, който преди години написа този thirst piece за Бахаров

https://www.ploshtadslaveikov.com/ubiha ... -svetoven/

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Разни

Post by tigermaster » Sat Feb 20, 2021 9:19 pm

Litz wrote:
Sat Feb 20, 2021 9:06 pm
@tigermaster
И после от Прощад Славейков написаха е тва нещо.

https://www.ploshtadslaveikov.com/profe ... din-nikoj/
Мали, такива глупости колко ме тригърват не е истина, честно. Просто няма да коментирам повече, понеже всеки път, като видя такова бясно изснобяване, започват да ми пушат ушите. Сори. :oops:
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests