Разни

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Re: Разни

Post by Jen » Sat May 16, 2020 6:43 pm

Litz, така де, те фриндж явленията в изкуствата си влачат култове винаги, особено много по студентите в съответната област ходят. Ама извън редките случаи, когато раждат Игор Стравински, тия авления си остават ексесив фриндж. (Отделен въпрос е, че никой, с изключение на умишлено изтезаваните гости от партита на Скот и Зелда през 20-те, така и не е чул до края Пролетно тайнство, та да е сигурен от първо лице за Стравински. :))
По мои наблюдения Сфумато и идеята за такъв тип експеримент тук не е излизала от покрайнините. За добро или лошо това, щото може и да са се появили интересни неща. Аз след предозиране преди години, свързано с пряко съжителство с гилдията и с твърде много глупости не само при авангардите, ходя вече на театър по изключение.

Може би няма да е едно и също Карамазови. Моето беше двойна Младенова-Добчев постановка, в ония години, когато Работилницата предимно копаеше в „екзистенциалната пустота“ и не че не могат да живеят в такива дупки хуморът и иронията, но то си е съвсем друг талант. Не докарах до втория спектакъл, защото в първия екзистенциалната пустота на Альоша се състоеше от толкова крясъци и агресивно налитане към публиката, че за умерен интроверт като мен в суперкамерната зала на Сфумато беше равносилно на физическо отстъпление, чудо е, че не се озовах в скута на човека отзад. И това Младенова, представи си другото. Явор Гърдев, бтв, е ученик на Добчев, ама ей на, с Галин Стоев наистина са друга лига. Във връзка с таланта за ирония и смях, аз много харесвам Нина Димитрова също.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Разни

Post by Litz » Sat May 16, 2020 7:22 pm

Да, и мен винаги ме е изумявало, че Гърдев е ученик на Добчев, защото никога негова постановка не ме е карала да кринджвам (освен блекфейса в спокан, но там леонид компенсира) и той иска да чалъннджне публиката си, но не да се прави на интересен и на много по-интелигентен от нея и да е "не ме харесвате, начи сте тъпи чалгари", което го има при много български режисьори, не само Добчев, ами и Теди Москов. Не си спомням, да съм ходила на нещо негово и да не ми е харесало адски много, или поне впечатлило (като хамлет му е най-слабото нещо, но аз лично го предпочитам като работи камерно). Когато ходих на актьорско и бях в тия среди, ходих много и на театър, но много от постановките не ми харесваха, и помня, че отидох на "Козата или коя е Силвия" и бях "ОМГ това е театърът, който трябва да се прави". Впрочем, Гърдев има умението (може би научено от Добчев на как не трябва да се прави), да вземи супер raunchy и скандална пиеса, и да я направи адски стилна. Преди години си говорихме с един приятел, как "Козата", режисирана от Морфор/Москов,камо ли Добчев всеки друг, би била нещо гнусно и неприятно.

Специално, в арт средите, знам оплаквания от Гърдев, че режисурата му е твърде стерилна и лишена от емоции, но примерно неща като "Нощна пеперуда", с Бабинова, която е богиня, доказва, че това не е съвсем така и трябваше да убеждавам хората, които не му се кефят, да ходят да го гледат. Не знам кое ми е любимито негово представление, де. Сигурно е между Козата/Нощна пеперуда/Старицата от Калкута (но с Вяра Коларова, а не с Гелева). Помня и че бях ходила на някакъв диалог с него в Младежкия и бях супер впечатлена, защото говореше за адски много неща в българския театър, като като идеите му за театър, и без да обвинява публиката, че е проста. Даже мисля, че беше дал точно Старицата от Калкута за пример, как я били играли някъде и не се възприело добре, но той е знаел, защото не всяко представление е за всяка публика. Впрочем, аз това много го харесвам в него, че локализира представленията си, и примерно варненските са различни от софийските (дори с пухеният е така), които са различни от македонските и от руските. Сигурна съм (без да съм го гледала), че неговота версия на Палачи е в пъти по-добра от тази на театър София.

Стоев също много го харесвами макар че моят тип театър е повече Гърдев, никога не съм се чувствала толкова прекрасно и леко както след неговите представления. Едно разкошно чувство оставя тоя човек, което те изпълва. Впрочем, хората, които много намираха Гърдев за стерилен обожаваха Стоев, но аз към Стоев нямам оплаквания. :mrgreen:

Нина Димитрова и аз я харесвам много. Понеже в рамките на два дни гледах класа на Здравко под неина режисура в Мъртви Души и тоя на Добчев в Черна Дупка, ми да си кажа, при все големия хайп около дупката и дъното, което беше синът на Къци Вапцаров, в Душите, Душите ми харесаха доста повече и смятам, че по-скоро така трябва да изглежда университетско представление. От по-приятните неща на Натфиз беше, заедно с Женска Управия, което ми е слабост. Но с Любо Любенов, а не с хубавия Деян.

Иначе, за упражнението, ако Младеновото е било така, ме е страх да си представя, Добчевото и аз. :ninja: Младенова, все пак има някои неща, които и харесвам, това с Алеко беше много приятно. Добчев ми е нанасял много травми, като Завръщане във Витенберг беше изтезание, и помня, че го гледах на първи ред и беше страшно :ninja:

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Разни

Post by Dr. Horrible » Wed May 20, 2020 11:22 pm

Официално е потвърдено, че Снайдър версията на Лигата ще излезе догодина по HBO Max, тепърва ще вложат пари в довършването на ефектите, в музика и тн, дори актьорите ще се върнат за записване на допълнителен диалог (но без заснемане на сцени). Много странно, но любопитно. Ще видим какво ще излезе от цялата работа.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Разни

Post by Martix » Thu May 21, 2020 12:06 am

Ще е тъпо, но ще дам пари да го гледам :metal:
Само дано не забавят Army of the Dead заради това, искам повече Зак Снайдер в живота си. :heart:
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Разни

Post by coldie » Fri May 29, 2020 2:04 pm

От днес в ютуб започва безплатно излъчване на съдържанието на повечето престижни филмови фестивали.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Разни

Post by Ghibli » Tue Jun 16, 2020 3:42 pm

Крета си човек спокойно, и изведнъж научава, че Тоби Стивънс е син на Маги Смит. Живейте сега и вие с това.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Разни

Post by Killua » Wed Jun 17, 2020 8:04 am

Ghibli wrote:
Tue Jun 16, 2020 3:42 pm
Крета си човек спокойно, и изведнъж научава, че Тоби Стивънс е син на Маги Смит. Живейте сега и вие с това.
Това пичът от Черните платна?? Уоу, не знаех!!
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Разни

Post by Litz » Mon Jun 22, 2020 10:26 pm

Гледах превютата на Хамилтън и изглежда да е заснето като хората и съм супер хайпната, макар да съм го гледала на живо.

:mrgreen:

Това, което се надявам е, да е супер успешен, за да може да ни пускат други Бродуейски продукции (те така или иначе са заснети), вместо Том Хупър, да ни кара да агонизираме от бездарието му.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Разни

Post by penzata » Mon Jul 13, 2020 10:02 pm

Райън Рейнолдс прецаква на Хю Джакман X-men реюниъна - https://www.youtube.com/watch?v=TvLnAZXznes
Two professors, one cup! :rofl:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Разни

Post by трубадур » Wed Aug 05, 2020 12:36 pm

Баш аз ъф ол пипъл ще ръгна да защитавам дисни, но повсеместната човешка глупост около новината, че Мулан ще е 30 долара да го гледаш по дисни плюс е отчайваща. Кви ли не глупости си вадят от гъза, само и само да циркулират около факта, че ще изпиратстват глупавия филм.
Аз го скипвам с мощ, но 30 долара за хамерикано-западния свят, за достъп до чисто нов филм да го гледаш колко пъти сакаш с колко народ желаеш в определеното време, дето ти е дадено... не е по-скъпо, отколкото да идеш на кино. Освен ако не си самотен пустиняк/чка. Разбира се, че има изключения, и за някои ще се води, че е преебавка, ама се едно не сме у пандемия и нещата ще трябва да се напасват в движение.

бътъфъ ако не друго тва говори за вярата на дисни в тва нещо, щом са решили с тва да тестват водите и са преценили, че могат да си позволят да загине. Ама като се вземе предвид, че предишният опит с филм за тролчета направи смислени пари едва ли е и чак такъв риск.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Разни

Post by tigermaster » Wed Aug 05, 2020 3:59 pm

Най-скъпият блурей на на последния филм за Авенджърите, който сега видях в Амазон, струва 42 долара - за сравнение, нали. А получаваш материален продукт, за чието ползване не дължиш допълнителна месечна такса.
При това положение с тия трийсет долара за наемане на филм в стрийминг услуга, отделно от таксата за абонамент към услугата, имат пълното право да ходят да се шият. Бях готов и на предпремиерата на "Мулан" да отида, защото на Джет Ли и Дони Йен като тийнейджър само дето храм не им бях вдигнал вкъщи, обаче това е абсурдно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Разни

Post by трубадур » Wed Aug 05, 2020 4:36 pm

Само дето тука е нещо прясно и нямаш ограничение от колко хора ще го гледат. Плюс че дисни тъпнята е седем пари, и отново говорим за хамериканци и западни държави. Киното им е по-скъпо.

За мен ще е по-добре да се срине и да е кочина, щото аз в пъти предпочитам кино салон, но за всите балъци, затворени с деца толкова много месеци, дисни много добре са си омесили баницата и са наясно кво правят. Навремето тъп филм с бен стилър се опитаха да пробутат за 60+ долара, тва поне тук има кой да го очаква.

Инак за ширините, до които дисниевци поради некви причини не щяха да си пускат услугата бая властелини на седемте морета ще се вихрят и после ще гръмнат статии от типа "що мулан е най-сваляният нелегално филм за последните десет години."

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Разни

Post by Litz » Sun Aug 09, 2020 4:00 pm

Аз искам да се срине, щото главната актриса е боклук, която подкреп полицията в Хонконг и действията й. :mrgreen:

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Разни

Post by Dr. Horrible » Sun Aug 09, 2020 11:11 pm

Не ми пука за Мулан и е ясно, че ние българите ще си го гледаме от замундата, но все пак се надявам да успее тази стратегия.
В крайна сметка не е толкова неизгодно за американските семейства - едно ходене на кино с двама родители и две деца излиза определено над 30 долара. А филмът в Дисни плюс, след като веднъж е платен, си остава отключен за всеки, който го е платил - тоест може децата да го гледат и пет пъти, може да викнат други приятелчета да го гледат и родителите да се кефят как те са яките в квартала, щото те са платили. Пък и си го гледаш вкъщи - без някой да ти шуми в залата, без да се налага да сядаш на крайни места, без да даваш по един бъбрек за пуканки и кола. Много се надявам американците да решат, че офертата е добра. Пък и всички пари, които се изкарат по този начин, отиват директно за Дисни - не делят с разпространители, собственици на кина и т.н.

Но ако филмът е успешен (което не е сигурно), има някакъв шанс (но отново не е сигурно), че Дисни ще пуснат по този начин и "Черната вдовица" и аз ще мога още на другия ден да си го сваля от замундата и да си го гледам вкъщи! Шансът е малък, но се моля, моля, моля да се случи! Искам да видя този филм, толкова много го искам!

И мисля, че го заслужавам. Имам всички самостоятелни комикси за Блек Уидоу - а които са издавани с твърди корици, ги имам с твърди корици. Имам и повечето от поредиците, където тя има важна роля в дадена арка, като съм ги събрал целите поредици, а не само нейната арка. От 23 филма на Марвел, 15 имам на блу-рей, абсолютно всички съм ги гледал на кино,някои по повече от веднъж, Ендгейм миналата година го гледах четири пъти. Мисля, че съм си заслужил този филм, предплатил съм си го достатъчно. Заслужавам да го видя!!!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19286
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Разни

Post by Moridin » Mon Aug 10, 2020 6:48 am

п.п. принципно не си ЗАДЪЛЖЕН да даваш бъбрек за отровни храни и напитки, де, само казвам :mrgreen:
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests