Разни

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Разни

Post by трубадур » Tue Jul 23, 2019 5:37 pm

penzata wrote:
Tue Jul 23, 2019 5:26 pm
Ghibli wrote:
Tue Jul 23, 2019 5:03 pm
Ти къде се обаждаш, като не разбираш от метъд актинг.
:oops: Баси хората! Нидейте да четете всичко у тоя форум. А и трубадура ме заплаши у вичер и гейм темите, и почти не остана къде да плямпам. :bigtongue:
аз само промотирам финансова отговорност и на хенриту кавила църквата на бицепса, се положителности демек

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Разни

Post by tiffany aching » Tue Jul 23, 2019 6:00 pm

Субективността не е задължителна предпоставка за лицемерие, но неотчитането й много често води до подобно.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Разни

Post by Litz » Tue Jul 23, 2019 7:19 pm

Ghibli wrote:
Tue Jul 23, 2019 4:23 pm
Какво е "станва"? И какво значи "Портман е радваш


Идва от песента на Еминем, Стан и значи вманиачен фен. Знам, че и двете са дълбоко неизвестни. Но Еминем е американски бял рапър от Мисури в, носител на Оскар и Грами. Бих пуснала линк към песента, но знам че тва не ти е по вкуса.


Радваш го поправих.
Last edited by Litz on Tue Jul 23, 2019 7:49 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Разни

Post by Amelia » Tue Jul 23, 2019 7:38 pm

Ghibli wrote:
Tue Jul 23, 2019 5:13 pm

Въпросът: какво точно намирате за недопустимо, "излагащо" и "малоумно" в изказванията на Скарлет в интервюто?
Излагацията е, че след минимум два високопрофилни скандала, резултирали (според разни продуценти) в провален боксофис на някъв уонаби блокбъстър за много милиони и провален проект за заснемане на друг блокбъстър за много милиони, тая все още не разбира защо ѝ се случват тези скандали и очевидно няма кой да я посъветва как да не се набива между шамарите и да не създава други скандали. Като цяло не съм чак толкова против мнението ѝ, доколкото, както и сама казах, ако живеехме в идеален свят, нещата щяха да се случват по начина, по който тя (а и аз) ги иска. Но не живеем в идеален свят, нашият неидеален свят има някакъв социален контекст, който очевидно от скандалите и финансовите провали за много милиони вече не може да бъде пренебрегнат. Освен това имам проблем с начина, по който говори за работата си - все едно е някакъв велик service to humanity, където като в армията ти казват свише къде да ходиш да полагаш костите си за отечеството и ти нямаш право на избор. Едва ли не звучи все едно някой я кара да играе уайтуош или транс роли и е неин дълг да го направи, независимо от това кво мисли по въпроса. Тая отдавна е стигнала до лукса да може сама да си избира филмовите проекти - да се научи да си ги подбира по-умно, предвид неидеалния ни свят и социалните му контексти.

Та това са логическите компоненти на мнението ми. Останалото е чисто личната ми и доста субективна неприязън към посредствени в професията им хора, които иначе имат ебаси самочувствието и претенциите, както и това, че наистина ми е писнало от нея и не желая да я гледам във всеки един шибан зрелищен блокбъстър, дето би ми привлякъл вниманието заради интересите ми и хобитата ми.

ПП. Между другото и аз не знаех кво е "станва", но гугълнах "to stan" и намерих инфото в Urban Dictionary. Отне ми под 30 секунди. Песента я знам и е доста яка.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Разни

Post by Dr. Horrible » Tue Jul 23, 2019 8:33 pm

Аз мисля, че е проблематично да включваме в речта си изрази от текстове на бели рапъри. Еминем сам по себе си е ок, но изкуството ВИНАГИ съществува в контекст. Истината е, че белите рапъри окупират пространство, което принадлежи на цветнокожите изпълнители. Белите рапъри използват музиката на цветнокожите за да печелят на гърба на културното наследство на цветнокожите.

The Washington Post разглеждат този въпрос в статията си "Петте най-трудни въпроса, в поп музиката" https://www.washingtonpost.com/news/sty ... 0baa5d29d9
When is cultural appropriation — the act of making art that reaches for new ideas across lines of race and class — ever acceptable in pop music? Finding an answer requires us to clarify the difference between theft and influence, or more specifically, taking and making.

When Justin Timberlake beatboxes, or Taylor Swift raps, or Miley Cyrus twerks to a trap beat, it feels like taking. Nothing is being invented other than a superficial juxtaposition. On the flip side, when the Talking Heads echo African pop rhythms, or the Wu-Tang Clan channels the spirituality of kung-fu cinema, or Beyoncé writes a country song, it feels more like making. The borrowed elements become an essential, integrated part of a new, previously unheard thing.

We think we know this difference when we hear it, but sometimes we don’t — so there are more questions to ask, and many of them point toward an imbalance of power. Is the appropriating artist profiting off a culture that remains marginalized? Does the appropriator seem to understand the complexity of their own relationship to the culture they’re cribbing from? Will their appropriated music steer attention toward its source? Or will it divert potential attention away from it?

White rappers are by far the most flagrant appropriators on today’s pop charts, and many of them flunk these questions. Yet scores of mediocre white rappers — from Iggy Azalea to G-Eazy to Post Malone to Bhad Bhabie — continue to climb far higher in the marketplace than they would if they were black. This falls on the audience and the industry. For these artists, it’s not that their whiteness automatically makes them bad rappers; it’s that their whiteness automatically sets them up to become successful rappers.
Белите рапъри наистина крадат от култура, която остава маргинализирана. И на фона на това социално неравенство ми се струва тотално tone deaf да използваш в речта си изрази от текстовете на бял рапър....
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Разни

Post by Roland » Tue Jul 23, 2019 8:36 pm

Amelia wrote:
Tue Jul 23, 2019 7:38 pm
Ghibli wrote:
Tue Jul 23, 2019 5:13 pm

Въпросът: какво точно намирате за недопустимо, "излагащо" и "малоумно" в изказванията на Скарлет в интервюто?
Излагацията е, че след минимум два високопрофилни скандала, резултирали (според разни продуценти) в провален боксофис на някъв уонаби блокбъстър за много милиони и провален проект за заснемане на друг блокбъстър за много милиони, тая все още не разбира защо ѝ се случват тези скандали и очевидно няма кой да я посъветва как да не се набива между шамарите и да не създава други скандали. Като цяло не съм чак толкова против мнението ѝ, доколкото, както и сама казах, ако живеехме в идеален свят, нещата щяха да се случват по начина, по който тя (а и аз) ги иска. Но не живеем в идеален свят, нашият неидеален свят има някакъв социален контекст, който очевидно от скандалите и финансовите провали за много милиони вече не може да бъде пренебрегнат. Освен това имам проблем с начина, по който говори за работата си - все едно е някакъв велик service to humanity, където като в армията ти казват свише къде да ходиш да полагаш костите си за отечеството и ти нямаш право на избор. Едва ли не звучи все едно някой я кара да играе уайтуош или транс роли и е неин дълг да го направи, независимо от това кво мисли по въпроса. Тая отдавна е стигнала до лукса да може сама да си избира филмовите проекти - да се научи да си ги подбира по-умно, предвид неидеалния ни свят и социалните му контексти.

Та това са логическите компоненти на мнението ми. Останалото е чисто личната ми и доста субективна неприязън към посредствени в професията им хора, които иначе имат ебаси самочувствието и претенциите, както и това, че наистина ми е писнало от нея и не желая да я гледам във всеки един шибан зрелищен блокбъстър, дето би ми привлякъл вниманието заради интересите ми и хобитата ми.

ПП. Между другото и аз не знаех кво е "станва", но гугълнах "to stan" и намерих инфото в Urban Dictionary. Отне ми под 30 секунди. Песента я знам и е доста яка.
Понякога все още са ти яки постовете!

А Доктора се опитва да пренасочи с gaslighting за нещо, което всички знаем, че не му пука...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Разни

Post by Amelia » Tue Jul 23, 2019 8:44 pm

По-скоро избива на whataboutism и two wrongs make a right falacy. Ма то толко си може момчето, просто. :mrgreen:

Btw, яко е как и в самия материал, дето Доктора е постнал Еминем не се споменава изобщо, може би щото тея дето са го писали са гледали The 8th mile и знаят, че Еминем, за разлика от разни Скарлети и т.н. няма кой знае колко privileged background.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Разни

Post by Litz » Tue Jul 23, 2019 8:54 pm

To stan е дума отдавна навлязла в английския език, че дори бях забравила, откъде идва. Довечера бих проверила в различни корпуси колко често я има тая дума.

Иначе нека-да има разлика между хора като Иги Азалиа, Бад Беби, всичките нови бели саундклауд рапърчета и Еминем. Той винаги е признавал и винаги е бил супер self-aware относно белотата си. И в адски много песни тва е налице. "I am the worst thing since Elvis Presley, to do black music so selfishly and use it to get myself wealthy."


Тука нямаме претенции за изкуство и цензура и политическа коректност. И Еминем винаги е отчитал влиянието на черните рапъри и с възможностите си е давал платформа на черни такива.

Но мен лично ме дразни мнения "Еминем е единствения добър рапър" , защото очевидно не е вярно. Но за разлика от тези споменати в статията които са супер tone deaf и са главно открити от бели продуценти, Еминем е открит от Др. Дре. И пак казвам никога не е пренебрегвал белотата си. Дори в цитираната статия той не е споменат като проблемен.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Разни

Post by Amelia » Tue Jul 23, 2019 9:00 pm

Eminem е няква друга вселена. Първо, пичът е доволно self aware. Второ, прави супер яка музика и е допринесъл с нещо към изкуството на света. Трето, расъл е в дъ хууд, в бедност, с няква майка психопат и без баща - битие, през което са минали и доста чернокожи деца. Трето, дори чернокожите рапери го признават за добър - както може да се види от колаборациите му с Др. Дре или от другата му група Д12.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Разни

Post by Dr. Horrible » Tue Jul 23, 2019 9:07 pm

ОМГ :mrgreen: Просто тролех с ирония. Gaslighting, whataboutism, анализи на Еминем... какво се случва :D
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Разни

Post by tigermaster » Tue Jul 23, 2019 9:16 pm

Хайде да досъсипем темата сега :)
Някой ще ми каже ли защо около "Алита" нямаше скандали като тези, които съпътстваха "Дух в броня"? "Алита" е поне двеста и тринайсет пъти по-добър филм де, ама надали само това е причината.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Разни

Post by Roland » Tue Jul 23, 2019 10:07 pm

tigermaster wrote:
Tue Jul 23, 2019 9:16 pm
Хайде да досъсипем темата сега :)
Някой ще ми каже ли защо около "Алита" нямаше скандали като тези, които съпътстваха "Дух в броня"? "Алита" е поне двеста и тринайсет пъти по-добър филм де, ама надали само това е причината.
Героите в мангата са бели, ако помня правилно. Или като минимум не са азиатци.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6924
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Разни

Post by Yan » Tue Jul 23, 2019 10:45 pm

Roland wrote:
Tue Jul 23, 2019 10:07 pm
tigermaster wrote:
Tue Jul 23, 2019 9:16 pm
Хайде да досъсипем темата сега :)
Някой ще ми каже ли защо около "Алита" нямаше скандали като тези, които съпътстваха "Дух в броня"? "Алита" е поне двеста и тринайсет пъти по-добър филм де, ама надали само това е причината.
Героите в мангата са бели, ако помня правилно. Или като минимум не са азиатци.
Грешно помниш. Ито е доста азиатец :)
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Разни

Post by Roland » Tue Jul 23, 2019 10:49 pm

Еми поредна излагация значи. Не е голяма изненада.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Разни

Post by Moridin » Tue Jul 23, 2019 11:45 pm

Amelia wrote:
Tue Jul 23, 2019 8:44 pm
... просто. :mrgreen:
Хайде спрете се с тия лични нападки, че нямам време да ви кълцам и тая тема. Досадно е вече.
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 88 guests