Разни

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Jan 23, 2009 5:25 pm

Whatever, seriously. :wink:

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Fri Jan 23, 2009 6:09 pm

Muad_Dib wrote: Milk
Frost/Nixon
The Wrestler (пуснат двукратно на киноманията)
Seven Pounds
RockNRolla (излиза другия петък, 3 месеца закъснение)
The Reader
The Curious Case of Benjamin Button
Slumdog Millionaire
The Reader
Doubt
Defiance - айде тук се преживява липсата на филма горе-долу...
Blindness
Revolutionary Road
In Bruges

Всеки един от гореизброените филми е минимум добър, почти всички от тях са в графата "задължително-страхотен".
Всъщност, за мен не всеки един от тях попада в графата от добър нагоре. Примерно Seven Pounds е такъв немислим боклук, че чак се червях като го гледах, чудейки се какво е блъснало в главата целия екип докато е правил филма.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Jan 23, 2009 6:16 pm

Seven Pounds е горе-долу до последните 10 минути, които са мнооого добри и оправят цялото мнение за филма, приятелката ми се размаза особено много накрая.

И с това определено нямам нужда от безмислен спор на тема вкус - оценката на филма на имдб говори сама за преобладаващото мнение за него (7.5 на близо 20к гласа), а и ако трябва да съм честен нямам познат, който да не го е харесал. Чак до определения като "немислим боклук" мисля, че е малко несериозно да се стига.

Освен това ще се коригирам в цитираното от теб мнения - всеки един от изброените 14 филма е минимум "интересен" или "интригуващ" за един отявлен киноман, за тези от нас, за които е форма на болест - като мен и доколкото съдя по другите ти постове теб - всичките са задължителни.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jan 23, 2009 7:09 pm

Понеже не знаеш какво е при нея, затова си мислиш, че при теб е болест :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Edit: IMDB на мен отдавна не ми е стопроцентов признак за качествата на даден филм. Примерно по-тесните като аудитория жанрове филми рядко изкарват над 7-ца там, ако ще и гениални да са...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Jan 23, 2009 7:33 pm

Този е малко сложничък като сюжет, така че предполагам за това има само толкова.

За болестта - не ме подценявай, Фернандо :wink:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jan 23, 2009 7:39 pm

Няма как, Джозепе, тя гледа всичко американско и повечето други, които изобщо излизат извън страните си. Думите в италик не са художествено преувеличение.


Иначе не казах сложни като сюжет, просто жанров. IMDB е снобарски сайт, там нещата, които не стигат до награди тип Оскарите, не получават и високи оценки.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Jan 23, 2009 7:40 pm

Радвам се тогава, че сте намерили достоен (че и по-добър) мой заместител след като ни се разделиха пътищата. :wink:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Jan 23, 2009 7:45 pm

Roland wrote:Няма как, Джозепе, тя гледа всичко американско и повечето други, които изобщо излизат извън страните си. Думите в италик не са художествено преувеличение.
:shock: Добре, това как е възможно чисто физически?

Или гледа само нови филми, а не стари? Ама едва ли, ако е киноман.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jan 23, 2009 7:57 pm

Muad_Dib wrote:Радвам се тогава, че сте намерили достоен (че и по-добър) мой заместител след като ни се разделиха пътищата. :wink:
Имахме такава цел, да. Търсихме, търсихме, правихме прослушвания, и накрая...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Jan 23, 2009 8:24 pm

Хаха, по-добър отговор на рандъм провокативно Никола-изказване и аз не бих могъл да дам :wink:

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Fri Jan 23, 2009 9:25 pm

Roland wrote:
Muad_Dib wrote:Радвам се тогава, че сте намерили достоен (че и по-добър) мой заместител след като ни се разделиха пътищата. :wink:
Имахме такава цел, да. Търсихме, търсихме, правихме прослушвания, и накрая...
И стана тя, каквато стана накрая...
Spoiler: show
Image
Което ми напомня, че все още ми плащате на половин хонорар, като заместник...иска ми се подновим договора тези дни...

@ passer-by: спя ужасно малко, така че нямаш идея колко време отваря не-спането. Иначе гледам всичко, включая от зората на киното.

@ Muad_Dib: за Seven Pounds принципно съм съгласна с резултата, лепнат му от Metacritic, което почти винаги е сравнително благонадеждно устройство за премерване на критическо мнение за даден филм (с което аз често съм несъгласна, но все пак се счита за рилайъбъл източник). :shrug: Просто за моите вкусове е прекалено много тип сапунка а ла Things We Lost in Fire, а аз никога не съм си падала особено по мелодрамата.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sat Jan 24, 2009 3:10 am

Btw, и според мен IMDB често дава ниски оценки на жанровите филми, но това е по-скоро защото на целия жанр му липсва дълбочина, отколкото заради някакви предубеждения. А понякога и заради това, но по-рядко. За вдигане на оценката повече мога да повярвам, че е от снобарщина...
Никола, добре че Симеон ти е отговорил остроумно, щото такова километрично конско щях да ти изчета...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Sat Jan 24, 2009 3:25 am

Ау. На мен Седемте паунда също не ми хареса. Беше ми безкрайно предвидим...
Spoiler: show
Е, може би не толкова в съвсем буквалния смисъл как Уил Смит ще се "саморазфасова" и раздаде на бедните, но това, че помага на седем добри души с цел изкупление за пострадалите в катастрофата
Като цяло не ми хареса как се развиваше действието - беше ми скучно. Нямам забележки към актьорската игра или нещо такова. Просто доста бързо филмът ме остави в състояние на равнодушно безразлиие. Не че сам по себе си е лош и мога да изтъкна някакви строго обективни причини за недоволство, но не е моят филм или просто очакванията ми бяха твърде високи, а още трейлърът явно ми беше разкрил сюжетната примка.
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jan 24, 2009 8:48 am

Morwen wrote:Btw, и според мен IMDB често дава ниски оценки на жанровите филми, но това е по-скоро защото на целия жанр му липсва дълбочина, отколкото заради някакви предубеждения. А понякога и заради това, но по-рядко. За вдигане на оценката повече мога да повярвам, че е от снобарщина...
Никола, добре че Симеон ти е отговорил остроумно, щото такова километрично конско щях да ти изчета...
Четири примера ше дам за великолепни филми с незаслужено (за мен) ниски оценки:

Stargate

Silent Hill

X-men 3

High School Musical 3


Никой от тях не е в по-плитък жанр от да речем това:

Indiana Jones and the Raiders of the Lost Arc

Не, че не го харесвам първия Инди, но ето добър пример за снобарщина, щото разликата е прекалено голяма.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Jan 24, 2009 9:12 am

IMDB принципно не е никакъв критерий. Включително за The Dark Knight. :lol: Топ 250 върши работа за набелязване на филми за гледане, но дотам.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests