Разни

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Разни

Post by Moridin » Tue Jul 23, 2019 1:54 pm

Ай стига. Жената има реакция на кожата. Тотално в реда на нещата е да измислят друг вариант. И Кларк не си изруси веждите, щото е опасно, и некак я преживяхме.
This is it. Ground zero.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Разни

Post by трубадур » Tue Jul 23, 2019 1:56 pm

Dr. Horrible wrote:
Tue Jul 23, 2019 6:49 am
И дано Портман се захване с транс роли, само да са извън Марвел - няма да я съдя, напротив, ще я приветствам, че си работи там, където ѝ е кеф!
ибах тва великодушие, иначе портман освен с веган изтрещяванията си, не помня някога да е ламтяла за такива роли и като цяло държи доста по-нисък профил от любимките ти и рядко се излага. А и дори когато го прави изглежда просто лемава и в джаза, отколкото да се насира директно като тия гъски... и последно, да се съди за характера и как виждат нещата по интервюта и други платени изяви е просто върха. И на тва дето викаш кофти усмивки, аз викам гаден капчър на първата и доста лъчезарна усмивка на една от по-долните снимки.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Разни

Post by Litz » Tue Jul 23, 2019 2:02 pm

Още нека не забравяме, че Портман е играла в комиксов филм преди Лорънс да ни е известна на нас. Избръсна си главата без да мрънка. И не е пищяла от грима в прикуълите :mrgreen:

Иначе Портман поне не е съсипвала ДИЗАЙНЕРСКИ РОКЛИ за хиляди, с ядене на чиитос, за да е рилейтъбъл.

Нито до колкото знам си е търкала задника в свещени реликви и ги е разрушила по този начин.

За мен тва е доста по-грозно поведение, от тва на Портман.

Още Портман слабее и дебелее за филмите си, докато Джейлото е ту куул за тва.

@Moridin да тя е имала реакция към единия грим. После го сменят с такъв към който не е алергична, но тя пак мрънка, че не искала да седи да я гримират, гадно ѝ било и тн.

Кво щеше да стане ако Раян Рейнолдс беше почнал да се държи като нея? И да мрънка за пикаене и как му е неудобно и бяха направили Дедпул, нещо различно?

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Разни

Post by Dr. Horrible » Tue Jul 23, 2019 2:33 pm

@tigermaster това, което казваш - че Портман не е навредила на филмите и мнението ѝ не се е отразило на поведението ѝ пред камера - фактологически не е вярно. Грешката ти е разбираема, защото не си запознат с франчайза толкова много.

Натали Портман прекъсва договора си с Марвел преждевременно, въпреки усилията им да я убедят да се върне. Ако изгледаш първите два филма за Тор, ще видиш, че ромнсът на героинята ѝ с Тор е представен като най-епичната и велика любовна история евър. Това го има и в първия филм, който завършва с това как Тор стои край счупения мост на дъгата и гледа към любимата си смъртна, от която е отделен, но е особено циментирано във втория филм, където е показано, че тяхната любов е била едва ли не предопределена от съдбата - Богът на гръмотевиците и Жената, избрана от Етъра. Не е случайност, че Тор е срещнал точно нея в първия филм, защото тя му е съдба, те са великата история. И филмът завършва с това как Тор отива на Земята, за да живее с нея, двамата са щастливи, дори в сцената след надписите имат огромна епична целувка (в която Джейн се вижда само в гръб, защото Натали Портман е отказала да се върне за допълнителни сцени, съответно жената на Хемсуърд си е сложила тъмна перука и го е целунала :D). И Джейн е трябвало да продължи това и в Тор 3. Но тя отказва да се върне изобщо - и то на много ранен етап, преди филмът да има сценарист или режисьор, просто категорично прекратява договора си, щото не ѝ се занимава с тея филми. И съответно в Тор 3 просто има сцена в която Тор казва "Ми скъсахме" и това е. Това е краят на епичната любовна история, продиктуван от невъзможността на Натали Портман да спази поетите уговорки. Това е сред най-големите сценарни неконсистентности на марвелската киновселена. За щастие на никого не му пука, защото филмът е як и героинята ѝ само би го влошила.

Също така Натали Портман отказва да направи камео в който и да било сборен Авенджърс филм. За уидъновите филми това не е проблем (макар и в двата да е споменато къде се намира или какво прави, тъй като героинята е много важна, че просто няма как да не дадат информация за нея). Но при Авенджърс Ендгейм това вече създава проблем на сценаристите. В ранните етапи на продукцията се е планирало Тор да говори точно с нея в Асгард, не с майка си, но Натали Портман категорично е отказала да се върне. Не ви ли е поне малко странно, че цялата мисия на Тор е да намери Джейн, да отиде при Джейн, да вземе етъра от Джейн, но във филма я няма Джейн? :D Натали Портман им казала, че бил ѝ зает графика. Нищо, че филмът се снимаше месеци наред, а нейната роля щеше да отнеме около три снимачни дни (на Тилда Суинтън е било толкова), тя не могла да се върне. Но се съгласила да използват стари кадри, заснети по време на Тор 2 и да запише ЕДНА реплика от едно изречение, която да звучи като войс-овър (в репликата героинята пита Асгардците нямат ли женски дрехи с панталони). За щастие този път наглостта ѝ се превръща в златна мина, тъй като продуцентите, останали без нея, се свързват с Рене Русо. И Рене Русо беше феноменална в Ендгейм, едно от най-най-любимите ми неща там. (Забавното е, че и в друго мое любимо нещо се е случвало същото. В 100-ния епизод на Ейнджъл продуцентите са искали да върнат Бъфи, тя да е тази, която връща на Ейнджъл вярата му в себе си. Но Сара Мишел Гелар отказва и затова те решават да ползват Корделия... И крайният резултат е перфектен, един от най-любимите ми телевизионни епизоди въобще.) Но крайният резултат е, че докато в Ендгейм подробно се показва как всички герои събират камъните на безкранойността, как ги търсят, как ги взимат, то в сцените с Тор се показва как Тор говори с майка си, докато зад кадър енота извлича камъка от Джейн...

А сега Натали Портман казва, че когато Марвел са се обадили и са ѝ предложили тя да поеме главна роля, да държи чука и да стане тя Тор във филм със заглавие "Тор", веднага се е съгласила. Патка нещастна.

Честно казано, тя наистина не си даваше зор и в двата Тор филма, дори си е казвало по интервюта директно, че ги е използвала, за да си почива. Може би ако си беше дала зор, героинята ѝ щеше да е по-въздействаща. Чисто на сценарно ниво Пепър в първия Айрън мен и Пеги Картър в първия Капитан Америка нямат кой знае колко по-добър материал... Но актрисите си дават зор и публиката откликва на това. Така че според мен можем при Джейн да говорим не само за вреди, но и за пропуснати ползи. Ще видим какво ще направи като Тор, може да се получи, може да не се, но малко съжалявам, че пак не е отказала, тогава можеше да върнат някоя ангажирана с вселената актриса, като Джейми Александър. Това би било велик свят! Но както и да е... Не живеем във велик свят, живеем в този. Но в този поне има много Уонда, така че се ядва!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Разни

Post by Roland » Tue Jul 23, 2019 2:49 pm

Продължавам да твърдя, че това да трябва да обясниш защо рандъм любовен интерес е изчезнал измежду филмите - нещо, което нон-стоп се случваше в първите фази на франчайза - е БЕЗКРАЙНО по-малък проблем от това да извратиш героиня и цял франчайз около капризите на Дженифър Лорънс до степен сам да си противоречиш и да строиш тъпи истории само колкото да извиниш присъствието й на екран.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Разни

Post by tigermaster » Tue Jul 23, 2019 3:12 pm

Докторе, описваш ми неща извън филмите, за които причината може да е каква ли не. Имаш ли начин да знаеш, че са й предложили удовлетворителен договор тогава? Или че изискванията на Дисни не са навлизали прекалено грубо в личния й живот извън снимките?

И хайде стига, споделената вселена на Марвел в момента се преструва, че "Невероятният Хълк" никога не е съществувал и че загатнатите вътре неща не важат (като едно от тия неща е любимата на Брус Банър) (вината май е на Едуард Нортън за това, бтв), а, предвид избора на Махършала Али за Блейд, явно ще затъркат и Нетфликсовите сериали от канона. На този фон ми даваш примера с Натали Портман. И ако филмите не бяха навързани като кренвирши, прекратяването на участието й нямаше да е никакъв проблем, да не говорим, че смениха актьора на един от главните герои - все са можели да й намерят заместничка, ако толкова са опрели до нейния образ.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Разни

Post by Litz » Tue Jul 23, 2019 3:20 pm

Roland wrote:
Tue Jul 23, 2019 2:49 pm
Продължавам да твърдя, че това да трябва да обясниш защо рандъм любовен интерес е изчезнал измежду филмите - нещо, което нон-стоп се случваше в първите фази на франчайза - е БЕЗКРАЙНО по-малък проблем от това да извратиш героиня и цял франчайз около капризите на Дженифър Лорънс до степен сам да си противоречиш и да строиш тъпи истории само колкото да извиниш присъствието й на екран.
Ти мани, ами голяма част от тва е фейк нюс.
Портман е била СУПЕР ентусиазирано за Тор 2, мислейки си че Пати Дженкинс ще режисира, после уволняват Дженкинс и Портман е бясна, плюс че Перлмутър е психопат.

Очевидно, че ся се е навила не щото ще е в главна роля,.ами щото Перлмутър го няма и Уайтити е пич.
Last edited by Litz on Tue Jul 23, 2019 4:29 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Разни

Post by Killua » Tue Jul 23, 2019 3:25 pm

Хора, безумна е тази дискусия, моля ви се.
Един не харесва тази актриса, щото причини, друг не харесва друга актриса, щото причини.
Коя актриса е повлияла по-негативно на Марвел, е трудно да се прецени така или иначе и си опира до това на кого какво му е важно точно. За някои хора (за мен например) гримът няма особено значение и почти не го забелязвам, така че ми е все тая, че Дженифър не искала да се гримира.

Нека Доктора си мрази Натали и обича Скарлет и Дженифър, не разбирам защо трябва да се убеждавате един друг кой заслужава по-голяма омраза. :neutral:

Иначе на мен и трите актриси не са ми симпатични особено в истинския живот, каквото съм виждала от тях по интервюта (Натали, Скарлет, Дженифър визирам), но и за мен, като тайгъра, това няма голямо значение. Но ме изнедва, че Роланд подкрепя това мнение, предвид че мислех, че е привърженик на тезата, че кофти хората не бива да се подкрепят в изкуството :mrgreen:
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Разни

Post by Litz » Tue Jul 23, 2019 3:40 pm

Проблемът не е в това, че Доктора хейти Портман, а станва Скарлет/Лорънс, а в начина по който го прави.

Пример Лорънс се лигави за костюма и променят героинята, Доктора казва "Тва е супер окей, чудесна промяна. Гениално"

Портман се лигави, "Вижте я ква е гнусна. Гаднярка. Не се появи в един филм, тва ми съсипа усещането. МРАЗЯ Я."

Още @Roland и аз се лигавим относно Лорънс/Скарлет. Доктора "Това е супер грозен и нефиминистки език"

Доктора относно Портман "Гнус. Грозилище. Мразя я "

Казах го няколко пъти, проблемът не е в тва Доктора дали мрази или харесва някого, дали ги храни или не, а че го прави по доста лицемерен начин.

Още когато Портман говори простотии той ѝ отчита, но когато тва са Лорънс/Скарлет "Тва са мъдри думи или те са супер рилейтъбъл"

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Разни

Post by Ghibli » Tue Jul 23, 2019 4:23 pm

Какво е "станва"? И какво значи "Портман е радваш"?

Иначе това, че точно ти и Роланд обвинявате друг юзър в лицемерие е доста... как го каза Роланд, "яко грозни неща се случват тук". За Роланд знам защо не му се кефи на Доктора, а теб с какво те е настъпил?
Last edited by Ghibli on Tue Jul 23, 2019 5:52 pm, edited 1 time in total.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Разни

Post by penzata » Tue Jul 23, 2019 4:52 pm

Killua wrote:
Tue Jul 23, 2019 3:25 pm
Хора, безумна е тази дискусия, моля ви се.
Съсипахa я тая тема! :ninja:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Разни

Post by Ghibli » Tue Jul 23, 2019 5:03 pm

Ти къде се обаждаш, като не разбираш от метъд актинг.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Разни

Post by Dr. Horrible » Tue Jul 23, 2019 5:07 pm

Абе, темата за филми ли е или за мен? :D

Аман вече! Да се обсъжда толкова време имам ли моралното право да харесвам дадена актриса и да не харесвам друга :D

Аз пиша тея чаршафи не щото чувствам нужда някой друг да валидира мнението или личността ми, а щото съм отпуска и се наслаждавам на това да си губя времето в лиготийки и да знам, че мога да си го позволя. Ама да пиша огромни параграфи как точно Джейн е сет-ъпнaтa за голямата и единствена любов на Тор и Рол да ми пише "рaмдъм любовни интереси изчезват постоянно", или да пиша как Портман си прекъсва преждевременно договора преди да знае кой режисира Тор 3 и как отказва поканата на Русо да се върне в Ендгейм, че да каже Лиц "ами тя само с Перлмутър не иска да работи" е прекалено :D И то не само защото изразът "любовен интерес" звучи покъртително на български.

Аз не държа други хора да мразят Протмaн или да обичат Скарлет. Изобщо. Просто се кефя на Скарлет и като някой в напада в интернет, я защитавам, ако преценя. Нямам проблем да защитавате вие Портман, много хора в интернет го правят, ама е смешно да коментирате толкова страници не нея, ами моите права на харесване и нехаресване.

Айде със здраве!

П.П. И на Скарлет не харесвам ВСЯКО действие. Изразни ме, като подкрепи Килъри. Ама никой не е перфектен (освен Елизабет Олсън).
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Разни

Post by Ghibli » Tue Jul 23, 2019 5:13 pm

Да се върнем малко назад, на мен това ми причинява когнитивен дисонанс:

Откъс от цитираното в поста на Доктора интервю на Скарлет Джохансен:
Are we seeing an acting trend today?

Hmm… We live in such a weird time that is sort of identity-less in a lot of ways. I don’t know if there’s a trend in performance, but there’s certainly trends in casting right now. Today there’s a lot of emphasis and conversation about what acting is and who we want to see represent ourselves on screen. The question now is, what is acting anyway?

Right. Who gets to play what roles…

You know, as an actor I should be allowed to play any person, or any tree, or any animal because that is my job and the requirements of my job.

Yes. Must you only represent yourself, your gender, your ethnicity, or can you, in fact, play beyond these categories?

There are a lot of social lines being drawn now, and a lot of political correctness is being reflected in art.
Реакциите:

Amelia wrote:
Sun Jul 21, 2019 10:06 am
Оф, Скарлетката няма, няма и изсере нещо в ефира. Няма ли си ПР хора тая да я научат как да не се излага постоянно?
Roland wrote:
Sun Jul 21, 2019 3:48 am
FUCKING DUH, че хората атакуват характера на Скарлет, когато тя го демонстрира нагледно нон-стоп в малоумни изказвания и интервюта като това, дето сам си постнал.
Roland wrote:
Sat Jul 20, 2019 6:02 pm
за мен остава чуденето колко точно трябва да не внимаваш, за да продължаваш да натискаш, когато всичко в американския мейнстрийм е толкова наболяло в момента по въпросите с малцинствата. Смисъл, аз ЗНАМ, че Скарлет не е нито расистка, нито трансфобка, нито каквото и да е, поради което не схващам не може ли да се усети и заради собствената си кариера да спре да се хвърля в тия спорове, дори когато я питат?
Roland wrote:
Sat Jul 20, 2019 4:48 pm
Е тя Скарлет видимо тотално се е самозабравила вече. Това ДОРИ да си твърдо убеден, че си прав, ебаси малко бизнес усет нямаш ли точно насред най-голямата културна война на това поколение да правиш такива тъпи изказвания?

Въпросът: какво точно намирате за недопустимо, "излагащо" и "малоумно" в изказванията на Скарлет в интервюто?
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Разни

Post by penzata » Tue Jul 23, 2019 5:26 pm

Ghibli wrote:
Tue Jul 23, 2019 5:03 pm
Ти къде се обаждаш, като не разбираш от метъд актинг.
:oops: Баси хората! Нидейте да четете всичко у тоя форум. А и трубадура ме заплаши у вичер и гейм темите, и почти не остана къде да плямпам. :bigtongue:
The hardest battles are fought in the mind.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 105 guests