Разни

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Разни

Post by Amikae » Wed Sep 09, 2020 1:47 pm

Аз пък съм много приятно изненадан, стига това да не са само приказки. Време е в холивуд да си напънат малко мозъчните клетки и да пишат интересни роли не само за бели мъже/жени, щото в момента белите актьори и акстриси имат избор от най-разнообразни проекти, докато маргинализираните актьори играят стереотипни клишета. То не е края на света, имаме си и други проблеми в момента, ма си е факт, поне от моята камбанария, че от холивуд последните години не се е пръкнало почти нищо хубаво. Супергеройски бълвочи галоре, екшъни с бели мъже в главната роля, йес, на Тарантино и Скорсезе ежегодните тъпанарски филми, тук таме някое интересно инди филмче или интернационален проект. Дори в ултра мега убер хипер либералното прогресивно Star Wars главните герои са бял мъж и жена, а прети мъч всички останали са комик релийф.

Дори да оставим маргинализация, сексизъм(О НЕ ЖЕНА БОНД), расизъм(О НЕ ЧЕРНА ЖЕНА БОНД), то цялото нещо започна да става банално. Гледаме буквално едни и същи филми с по-яки ефекти от 20 години насам. Холивуд има нужда от нов талант с различна гледна точка от тази на шибания бял продуцент, а това няма как да стане с тоя гейткийпинг, който е на място в момента. Така че тези стандарти не 2025, още тази година да ги пускат, а който го е яд, може би трябва да си зададе въпроса защо го е яд срещу стандарти, които ще дадат шанс на повече хора да демонстрират креативността си и да се реализират, като професионалисти, вместо да им се налага да "шмъркат кокаин от х*я на Джери Брукхаймър". :mrgreen:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Разни

Post by трубадур » Wed Sep 09, 2020 1:56 pm

Аз тва го виждам повече като отвор към по-засилено китайско влияние директно у филметата и като такова да се борят по-лесно за престижни награди, което ще им даде още по-голямо влияние и така до безкрай. Маргиналите ще оберат некой друг кокал, а то им е и доста важно в момента, ако не искат наистина да си затрият държавата с гражданска война, щото доста са се засилили натам с постоянно ескалиращото насилие, но това решение е взето от академията, дето е фраш от дърто бяло и богато, та да се смята, че подобни изцепки не са финансово подсигурени, а са от доброто на душата ми е трудно да го приема.

Но иначе ся е моментът да се лобира за кой квато расова, пренебрегната група иска да филмира. Капитал бол, та ако имаш дружки из калифорнията и айфон, моментът да се действа е сега.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Разни

Post by tigermaster » Wed Sep 09, 2020 5:47 pm

Amikae wrote:
Wed Sep 09, 2020 1:47 pm
Дори да оставим маргинализация, сексизъм(О НЕ ЖЕНА БОНД), расизъм(О НЕ ЧЕРНА ЖЕНА БОНД), то цялото нещо започна да става банално. Гледаме буквално едни и същи филми с по-яки ефекти от 20 години насам. Холивуд има нужда от нов талант с различна гледна точка от тази на шибания бял продуцент, а това няма как да стане с тоя гейткийпинг, който е на място в момента.
На продуцентите на пуканкови блокбастъри, които така или иначе не се борят за Оскарчета, тая мярка изобщо ще им накриви шапката, понеже.

И хайде стига, викам просто да спрат да правят филми за Бонд сега и да вкарат нови екшън герои, вместо да се прави поредният опит да бъде префасониран образ, който по начало е замислен като сексист, расист, алкохолик и тотален пропадняк като цяло и който е създаден в много по-консервативно време. (И това не го викам от сега.) Взимам една Атомна блондинка пред двайсет Бонда в момента, честно - най-малкото защото е нов образ, който не ми е втръснал още, макар че филмът й следваше типичната Бондовска формула, чак до Бонд-мацката. Бтв, вероятно докато пиша това, в най-близкото до теб кино прожектират "Тенет" - това също е буквална Бондовска история със суперагент, който трябва да попречи на зъл руски трафикант на оръжия да унищожи света. Доста елементарен филм, бтв, обаче ако ти се гледа нещо, което върви по тая формула, без да е центрирано около бял хетеро мъж - възможността я имаш. Имаше и еквилайзерите на Дензъл Уошингтън. И "Денят на Бастилията" с Идрис Елба - който, бтв, е маломерен, но доста готин екшън. Имаше "Атомна блондинка". Имаш "Старата стража" по Нетфликс, пак с Чарлийз Терон - което е много политически коректен филм, и много приятен филм, ако ти се гледа екшън фентъзи с разнообразен кастинг. Има и още купища, само трябва човек да ги потърси, вместо да изпищи Джеймс Бонд да го играе Софи Оконедо или нещо такова.
Това - просто като лирическо отклонение.

Иначе, тая мярка за Оскарята лесно може да бъде заобиколена, както и Дем казва. Откакто излезе Епизод 7, а може би и от преди това, упорито се опитват да ни пробутат идеята, че Оскар Айзък не бил бял, `щото е роден в Гватемала. Кой ги знае още какви глупости в тоя дух може да измислят. Джони Деп има индианска кръв - значи и той е горе-долу толкова не-бял. Чарлийз Терон е афроамериканка - в смисъл, че е родена в Африка. Сигурно и нея могат да я изкарат не-бяла, ако опрат до това. Хавиер Бардем и Джефри Дийн Морган изглеждат като братя, обаче единият е бял, другият май не е. Киану Рийвс е хаваец по произход. Себастиан Стан е румънец. Майкъл Кейн е циганин. И тъй нататък. Просто няколко елементарни примерчета, нали, за които се сещам на прима виста сега. Такива леснозаобиколими мерчици до нищо смислено няма да доведат.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Разни

Post by Killua » Wed Sep 09, 2020 5:57 pm

tigermaster wrote:
Wed Sep 09, 2020 5:47 pm
Майкъл Кейн е циганин.
Да бе?!
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Разни

Post by Roland » Wed Sep 09, 2020 6:07 pm

Ъм, на тоя континент Оскар Айзък определено не е бял...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Разни

Post by tigermaster » Wed Sep 09, 2020 6:14 pm

@Killua
Да:
http://mladiromi.me/eng/zanimljivosti/1 ... %20Maurice.
According to the magazine "Gypsy Roma Traveller", one of the best British film and theater actor Sir Michael Caine is of a Roma origin. His full name is Maurice Joseph Micklewhite; namely, in the Roma tradition of his family, the first-born son should be named - Maurice.
А Оскар Айзък изигра принц Джон и тогава на никого не му и хрумна да обяви, че не е бял. Човекът е, най-малкото, напълно white-passing - иначе нямаше да я вземе тая роля.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Разни

Post by Matrim » Wed Sep 09, 2020 9:03 pm

Аз пък съм много приятно изненадан, стига това да не са само приказки.
Ако не бяха почти само приказки, сиреч PR, нямаше да влизат тези критерии в действие чак през 2024, нито пък щяха да вкарват всички маргинализирани групи в една и съща категория, независимо, че някои са доста по-маргинализирани от други. И нямаше да критериите са толкова лесни за изпълнение, колкото изглеждат на пръв поглед. Да не говорим, че 99% от филмите, правени по света по начало не се борят за Best Picture така че тия правила въобще не ги касаят.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Разни

Post by Moridin » Wed Sep 09, 2020 9:10 pm

трубадур wrote:
Wed Sep 09, 2020 10:32 am
И ся ко, немаме политическа тема и кво прайм ся с тая дивотия, дося такива глупости се дърлеха само в бафта наградите за игри:

ACADEMY ESTABLISHES REPRESENTATION AND INCLUSION STANDARDS FOR OSCARS® ELIGIBILITY
https://www.oscars.org/news/academy-est ... ligibility

Поне са си отворили вратичка до 2024, барем дотогава сме се гътнали всички и да не се занимават :lol:
има си бе. всичките ги върнах :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Разни

Post by трубадур » Thu Sep 10, 2020 6:31 pm

Некви злощастни хорица все пак са гледали cuties на нетфликс и туитър е у пълен мелтдаун, тоя път оправдано и въобще цялата кочина, която знаеха, че ще стане стана, ама ся масово се кенсълват съпскрипшъни и се инвестира във впн :lol:

дисни може да са тъпаци, ама нетфликс определено взеха короната тая година... бтв повърнята има 90 процента у доматите, крайните десни поне си крият педофилията, изтрещялото ляво напълно си е бало умивалника

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Разни

Post by Litz » Sun Sep 13, 2020 5:56 pm

https://www.youtube.com/watch?v=5FYmdnnlalg

Попадна ми тва десет минутно видео за голатата във филмите и телевизията и съм съгласна с що годе всичко.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Разни

Post by Killua » Thu Sep 17, 2020 2:56 pm

Някой тук гледа ли все пак Cuties? Има потресаващо ниската оценка от 2/10 в имбд, струва ми се, крайно незаслужено, като чета коментари на гледалите го, които са го харесали. А възмутените са главно против сексуализацията на децата актьори (и безумния нетфликс маркетинг) и доста сякаш дори не са (до)гледали филма.
Ще му хвърля едно око, това да гледам 12-годишни момичета да танцуват провокативно хич не ми е толкова драма, предвид, че го виждам на ЦУМ редовно.
Всъщност спомням си дори, че за клипа на Сия, Chandelier, и особено Elastic heart имаше супер много критики колко е сексуализирана Мади.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Разни

Post by трубадур » Thu Sep 17, 2020 3:17 pm

Е къ да го гледаш като е гнусно? Това са деца, и са били деца по време на снимките и са били едни от над 600 кандидатки у кастинга, къдет е трябвало да ги демонстрират тия ми ти умения пред възрастни хора. Сексуализацията на деца много ясно, че ще тегли чертата са масовата публика, както и трябва и зарад което ся нетфликс се срина у борсата и масово се кенсълнаха акаунти. Да мрат.

пп. Лично отклонение, ама аз съм много против експлоатацията на деца в забавната индустрия, да им мамата педофилска. Всеки е наясно за кви говеда говорим там и пак си бутат децата, тва е престъпно. Идиоти, да наложиш на детски ум толкова отговорности и работната етика, каквато се изисква в сериали и филми е кретения на шест и добавено с дивия абюз, за който постоянно чуваме, що за олигофрени си водят домочадието да го изтезават?


ппп. Половината боджак с тва се занимаваше да го еа, и точно тоя филм да идва от нетфликс дето само няколко месеца по-рано приключи със сериал, който плюе против тая практика. Много гениални решения от всички.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Разни

Post by tigermaster » Thu Sep 17, 2020 3:31 pm

Аз няма да го пипна и с пръчка това - освен ако не съм много закъсал за пари и не ми предложат да го превеждам срещу заплащане, а дори и тогава бих се замислил.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Разни

Post by Killua » Thu Sep 17, 2020 3:59 pm

Не ви разбирам съвсем, нали филмът точно това осъжда, това е едно от посланията? И е повод да се заговори за проблема, тия безумни данс/талант шоута и прочие някак не са зачезнали изобщо от години, а навсякъде из интеренет при-тийн момиченца сами си публикуват свои секси снимки и т.н. Тоест проблемът по-скоро си задълбочава и не е лошо и да се говори за него, дори може да е по-добре да е малко по-провокативно, за да се обърне внимание.
Нали киното е за това, в крайна сметка?

Ако е имало експлоатация или кофти ситуации и т.н. по време на снимките или кастинга, това е друг въпрос, аз не съм чула за такива критики.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Разни

Post by трубадур » Thu Sep 17, 2020 4:04 pm

Така звучи на хартия, и освен това е бая тежка мрежа, хвърлена върху голям проблем, който не знам доколко филмът наистина разглежда. Говореше се, че е повече разбиване на стереотипи и отвхърляне на норми (не изкл. да са глупости от маркетинга)

Педофилите, дето ще гледам малки кълчещи се момиченца не им дреме за посланието, след като не екран получават търсеното.

Реалността на заснемане на филм няма никаква връзка с крайния продукт и неговите цели. Това са деца, сложени в ситуация, която не разбират и не могат да предвидят всички рискове. Дори и нищо да не се е случило специално на тая площадка, фактът, е че са малки дечица, поставени под напрежението и изискванията на снимачния процес. Бидейки във всяка сцена, и в кадър туъркват пред възрастни мъже. А и освен това е френски филм та не е ясно и колко са следили законите за това колко часа могат да работят. Дисни може да са кочина, ама поне с децата не се ебават и взимат актьорите на секундата. Въобще не ги ебе кой е режисьор, дали може още малко или квото и да било.

Странично дори в Сиянието Кубрик прави всичко възможно детето да не е ясно, че се снима в ужас и никога не е директно в кадър с нещо ужасно, за разлика от нашите, които в тоя тъп филм са сексуализирани пред мъже. Там абюзът е върху Шели Дювал и е отвратителен и винаги трябва да бъде споменавам, ама поне и той дори знае как и какво да прави около дете.

Този филм е от тези, които представляват много плащеш наклон, по който цялата индустрия може да тръгне. То и изнасилването на деца е гадна работа и нямаме нужда от филм да ни го покаже, , но не се говори достатъчно, та да покажем и тази реалност може някой див експериментатор, артист дори, да посмее и разбие това табу в киното. Айде не, дет се вика. Ако използваш актьори, мязащи на деца, но пълнолетни - грам не ми дреме. Нямам проблем, прави каквото искаш, но тук с тази дивотия толкова много норми, закони дори, изглеждат прекрачени, че както казах - да мрат.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 105 guests