Разни

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6456
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Feb 20, 2015 12:05 pm

@AlDim, то и аз недоволствах от това. Май всичките филми на Нолан от "Престиж" насам са с тотално оплескан звук и музика, а те ще ги номинират...

Иначе, аз за звуков монтаж и микс "Оскар"-а го присъждам на "Need for Speed", ей така - понеже точно в това отношение този филм е изпипан перфектно, че и отгоре. (А и си беше як филм в цялост...)

Що се отнася до Левски, мен пък идеята да го представят като екшън-герой ме кефи бая. И псуването не би било проблем, макар че изрази като "Да ти *** майката" ме съмнява да са се използвали в ония времена. Просто... Да се направи кадърно. На това като му видях трейлъра, лошо ми стана. Не знам защо някой би гледал четири часа некадърност...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Feb 20, 2015 2:45 pm

Super M wrote:Скандализиран съм от тъпотията на "Дякон Левски". Отидох с високи очаквания и много позитивна нагласа, но останах крайно разочарован. На който му се чете, ревю в блога:
https://troshanov.wordpress.com/2015/02/17/levski/
Хубаво ревю, много ми хареса това че не се хващаш за това доколко исторически е коректен образът, а за недостатъци на самия филм, който звучи потресаващо. Гледах и някакво включване на режисьора, който обясняваше, че който не е харесал филма, трябва да го гледа, докато го хареса и че тези, които не са харесали филма са същите, които са се радвали при обесването на Левски (човекът не рарешава да му пречат неща като елементарна логика), та допускам, че и филмът може да е пострадал от недостатъците на характера му. Бтв, не че съм непорочна госпожица, ама принципно изпитвам лека ненавист към широкото използване на "цици" вместо "гърди" в сериозни текстове. От друга страна, може би в тази високопарна лента са си били точно цици в контекста на сцените...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6456
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Feb 20, 2015 11:49 pm

Пък едно време Максим Генчев се снимаше в ето такива култови неща:
http://vbox7.com/play:dd9035829e
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Mon Feb 23, 2015 8:24 am

"Юношество" много грозно обра калъфките тази вечер, нито за филм успяха, нито за режисьор. Не знам една поддържаща женска роля колко ще ги стопли.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Mon Feb 23, 2015 2:50 pm

Бе трябва да имаш мозък на едноклетъчно, за да се изебаваш толкова грозно и гнусно с Иняриту. Отвратително просто. За сметка на това речта на Иняриту беше много добра.

Патриша Аркет също фейлна епично с обясненията си как POC + ЛГБТ хората трябва да се борят за равното заплащане на белите жени в Щатите.

Ема Стоун беше изключително изящна и доста ме е яд за нея. Радвам се за всичко на Бърдман. Интерстелар ми е леко втф.

И ОМГ Еди Редмейн не е на 20 години? :shock:

User avatar
Томек
Scholar
Posts: 104
Joined: Tue Feb 15, 2011 6:07 pm
Location: Sofia

Post by Томек » Mon Feb 23, 2015 10:06 pm

И псуването не би било проблем, макар че изрази като "Да ти *** майката" ме съмнява да са се използвали в ония времена. Просто...
Не се съмнявай. Цитирам Анонимната българска хроника по препис от XVI век: "И когато Кантакузин видя, че не може да прехранва войниците по катъргите, понеже не достигаше хляб и свинско месо, а и самата съкровищница всекидневно се изпразваше и дукати а сребро не достигаха, обмисли това н изпрати пратеници в Търново при българския цар Александър11 да му помогне за прехраната на морската войска, за да пазят брода. Българите обаче, когато чуха това, насмяха се и поругаха гърците, като не само ги обадиха, но ги напсуваха на жена и майка в ги отпратиха празни..."
Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем, ни в ясно време, ни в буря. Идем да убиваме под слънце и луна. Какво зората?

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Feb 24, 2015 9:28 am

Litz wrote:...толкова грозно и гнусно с Иняриту. Отвратително просто.
В какво се състои лошото отношение към Иняриту, нали неговият филм спечели, и то повече от една награда?
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Tue Feb 24, 2015 9:43 am

Обявявайки наградата Шон Пен изцепи с целия си липсващ мозък 'Who gave this son of a b*tch a green card???' и после се опитаха да го пробутат с това, че са приятели. Защо досега никой не се е гаврил така с Кейт Бланшет, Даниел Дейл Луис, Еди Редмейн егати? Изключително грозно.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Feb 24, 2015 11:06 am

А, разбирам.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Feb 24, 2015 4:47 pm

Ако са приятели и е няква тяхна си вътрешна шега, не виждам да е кой знае къв проблем:
http://www.huffingtonpost.com/2015/02/2 ... 35324.html

Може би ще е добре да не се обиждаме от нещата, които не обиждат тези, към които са насочени все пак? :roll:

Ако човек погледне на това в рамките на дебата, който се вихри в САЩ срещу имиграционната политика на Обама и като вземем предвид че и миналата година наградиха мексиканец, всъщност тоя лаф стои като нелош сарказъм.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Tue Feb 24, 2015 5:17 pm

Аз напълно допускам, че те може да са си приятели и да си говорят по този начин, но в тоя случай е важен контекста на въпросната шега и в този случай не се адресира само Иняриту, а цялата мексиканска общност. Със същия успех можеше да попита кой е дал на Еди Редмейн зелената карта или на всички неамерикански актьори през годините, но никой не го прави?
Тая шега на тази сцена в този момент е неподходяща. У тях си Шон Пен може да си прави какво си поиска.

Othering is wrong :roll:

User avatar
Qwerty
Smallfolk
Posts: 11
Joined: Sun Feb 08, 2015 11:48 am

Post by Qwerty » Tue Feb 24, 2015 5:42 pm

Sry, че така на слабо време, но и на мен ми е резко ,,под вола теле" работата. Ако решим да дълбаем - по време на цялата церемония Харис сигурно изплещи поне 15 простотии, които бяха още по в тъча, та някак си и Шон Пен даже не ми направи впечатление първоначално. Чак на следващия ден видях, че медиите се мъчат да раздухат някакъв скандал.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6921
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Tue Feb 24, 2015 6:48 pm

Амелийо, туй дали може да си го сложа за подпис:
Може би ще е добре да не се обиждаме от нещата, които не обиждат тези, към които са насочени все пак?
Мислех и на татуировка, ама много дълго, ще боли :mrgreen:
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Tue Feb 24, 2015 7:11 pm

То много хора не се обиждат и от думите негър и мулат, ма това не значи, че трябва да се използват. :roll:
Нещата са много по-големи от Иняриту и Пен. Харис изцепваше простотии, но не в момент на връчване на най-голямата награда. Лицемерно е, а най-голямата ирония е, че Шарлийз Терон е африканка носителка на Оскар, гадже на Пен и гражданин на Щатите :mrgreen:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Feb 24, 2015 9:08 pm

Контекстът е такъв, че Шон Пен е отявлен либерал. В САЩ психопатите от републиканската ГОП от месеци вече газ пикаят заради имигрантската реформа на Обама. В по-южните щати, дето граничат с Мексико постоянно се случват античовешки изпълнения, пръкнати от локалните бели реднеци. И реднеците, и ГОП са нелепи и репликата на Шон Пен може преспокойно да се приеме като подигравка към тях, предвид доста очевидните му политически пристрастия. Аз поне така я виждам. Интервюто на Иняриту само затвърди тази ми представа.

Яне, ако си мъж, ще си я татуираш цялата!!! :metal:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 9 guests